19. hafta: G.saray - A.gucu 2-0 (dk 45 sukur, 66 cihan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Tam su yukardaki ilk iki satir paralelini yazacaktim, Hakan musait pozisyonu kacirinca, Ankara birden iyi cikti kontraya, Mondragon'un boyunu soyle 1-2 cm daha uzatmasi gerekmisti sanirim koseye giden topu cikarmak icin.. Sonrasinda da biz iade-i kontra yaptik herhalde, ve Hakan golu yazdi ben onceki yazimi gonderemden. Hasan miydi assisti yapan Tolgacigim? Karan'la gol kralligi yarisindan dustuk ama, insallah sakatlik filan olmazsa, assist kralligini bari alalim diyorum deli Hasanimizla! :)
Ozgur Abi, Asisti yapan oyuncu Hasan Sas.

Alper Duruk adli Fenerbahceli bir futbolseverin yaptigi guzel bir site var. Turkfutbolu.net adresinde. Burada bazi istatistiklere ulasabilirsiniz.

Asist kralligi:
http://www.turkfutbolu.net/2005-06/2005-06asist.html

Alex'in tartisilmaz ustunlugu var. Bizde ise Hasan ve Umit paylasmis asist gorevini. Umit'in ne kadar faydali oldugunu goruyoruz buradan,.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ikinci yari basladi.

Tomas ters dustu, bilegi buruldu sanirim.

47' Ankaragucu ataginda Balic kotu bir vurus yapti sol disla, taca gitti top.

Ikinci yarida Hasan Kabze oyun girdi bu arada Cikan oyuncu Heinz sanirim.

54' Kaptirdigimiz topta hakan geriye kadar gelip kademeye girerek topu geri aldi, sonrasinda Ayhan'in ortasi sonucsuz kaldi.

Ankaragucu kontrataginda Balic iceri sert ortaladi aut.

Biraz daha isabetli , garanti paslarla oynamamiz lazim. Fazla riskli hareketlere girnmeye gerek yok.

Cok guzel paslarla geldik, Hakan cok guzel pas verdi, bombos pozisyonda Hasan cok kotu kacirdi. dakika 59. Bunu atmak lazimdi.

Defansimizin durdugu anda Ankaraguicu bu sefer mutlak pozisyon kacirdi. Ileride Sabri gibi oyuncular isabetsiz ortalar yapinca bu pozisyon olarak geri donuyor.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

60 dk. itibarı ile GS ın AG ne verdigi mutklak pozisyon sayısı tahmin ediyorum ya 6 ya 7. Bunlardan ucunu ben bile degerlendirebilir hat trick yapabilirdim.

Saido ne zaman iyilesiyor. GB bizi havamızı alabilir.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Murat Biricik wrote:60 dk. itibarı ile GS ın AG ne verdigi mutklak pozisyon sayısı tahmin ediyorum ya 6 ya 7. Bunlardan ucunu ben bile degerlendirebilir hat trick yapabilirdim.

Saido ne zaman iyilesiyor. GB bizi havamızı alabilir.
Ben bu 3 forvet olayini anlamiyorum. One gecmisken ne gerek var? Simdi Ankaragucu orta sahasi daha guclu duruma geldi.

Begenmedigimiz Cihan verkaclarla ceza sahasina girip guzel bir plaseyle 2-0 yapti.!! :) Dakika 66
Last edited by Tolga Girici on Wed Mar 29, 2006 9:36 pm, edited 1 time in total.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

adamım golu attı :shock: :lol: Gol Cihan 2-0
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:Ozgur Abi, Asisti yapan oyuncu Hasan Sas.

Alper Duruk adli Fenerbahceli bir futbolseverin yaptigi guzel bir site var. Turkfutbolu.net adresinde. Burada bazi istatistiklere ulasabilirsiniz.

Asist kralligi:
http://www.turkfutbolu.net/2005-06/2005-06asist.html

Alex'in tartisilmaz ustunlugu var. Bizde ise Hasan ve Umit paylasmis asist gorevini. Umit'in ne kadar faydali oldugunu goruyoruz buradan,.
Himmmm... Isin dogrusu farkin bu kadar arttigini farketmemisim. Bir ara Hasan bayagi ilk sira icin iddiali olacak durumdaydi diye hatirliyorum.

Ancak, ya bu FB'li arkadas Alex'e torpil gecmis, ya da bir sekilde kaynaklari, mesela Milliyet'le uyusmuyor:
http://www.milliyet.com.tr/2006/03/28/spor/spo00.html
Ordaki durum, 22'ye 11 degil, 19'a 11 gorunuyor.
(NTV'ninkinin de su linkten cikmasi lazim ama, acilmadi bende sayfa. Bilmiyorum orda assist bilgisi var mi)

GOOOOLLL bu arada, Cihan, Murat Hocam'a nispet yapmis, kedi olali bir fare tutmus herhalde... :)
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cihan golden sonra formasini kaldirdi ve evet "Kerem Tezic" yaziyor atletinde :) :) :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ankaragucu'nde Evren giriyor , Onur cikiyor.Dakika 70

Hakan Unsal Gerets'e tas atiyor yine. Ergun ilk defa isinmaya basladi, cezasi bitti galiba diyor.

75 Simdi ceza sahasina giren Hasan Kabze kacirdi, yalniz penalti olabilir.

Simdi Ankaragucunde Everton girdi Umut c ikti.

Bizde de ferhat cikti Ergun girdi.

78' Simdi Ayhan'in guzel ortasi Hakan vurdu az farkla aut.

80' Bu sefer Ayhan'in sol caprazdan duzgun sutu az farkla aut.

81' Hasan Kabze'nin sutu direkten donuyor.

Ergun uzun bir aradan oyunda ve cok istekli. Simdi bir verkac yapti ama ofsayt.

Simdi Aydin giriyor. Dakika 85 , Hakan cikiyor. Bugun cok mucadele etti.

Bu seneki en kolay maclarimizdan birisi oldu bu mac.

88' Kontratakta Necati sert vurdu, kaleciden dondugu anda onundeki Hasan Kabze vurmak istedi ama aut. Hasan bugun cok kacirdi.

Mac 2-0 ile sonuclandi. Yine iyi mucadele ettik.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

AG gibi mega beceriksiz bir takıma karsı gol yemeden macı kazanıyoruz. Macın adamı Sas ve takımdaki diger iyi eleman Song. Macın sansızı yada konsantrasyonu bozuk elemanı Kabze.

Ilk ayrıda AG ne verilmeyen bir direkt kırmızı ve bir sarı kart vardı. Oyuncularımızın ayagı kırılmadan hakemler kart cıkartmayacak. GB macında hakemler futbol terorunu horlatan zihniyetin verdigi fukara demeclerinin etkisinde kalmayıp adil olmalılar!

Bana gore bugun cihan fb deki luciano nun kopyası bir mac cıkardı. Gol attı ama bir ton hatası var.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ben de bugun saatlerin ileri alindigini unutmusum ilk yariyi kacirdim. Aslinda Cumartesi gunu hatirlamistim ama bugun carsamba yine unutmusum... Ikinci yari basladi, hadi dedim zamanim var, Tolga'ya yardimci olayim biraz mac anlatayim ama bir baktim bu mac yazarak anlatilmaz ancak izlenir. Her dakikaya 2 tane pozisyon, top bir o kalede bir o kalede yedik yiyecegiz, bizim kacirdiklarimiz surusune sepet. Oturdum izledim ne yapalim.

Ikinci yarinin ozetine gelince, GS gelenegini bozmadi. Cok zayif bir rakip karsisinda 20 pozisyon bulup sadece 2 gol atti (% 10 mu ediyor bu oran?), kalesinde de 4-5 tane mutlak gol tehlikeleri yasadi. Top ilerde iyi dolasti, iyi pas yapildi, Hakan - Necati kabizliklarina Kabze de eklendi, o top kaleye bir turlu girmek bilmedi. 70 kusuruncu dakikada kaleye 17 sut cekmis ucte ikisini disari atmis bir GS vardi sahada.

Son haftalarda 3. gunde bir mac yapan takimin direncini ve fiziksel durumunu begendim. Gerets 3 forvete donup karsi takimin Mondi'yle karsi karsiya kalmasini saglama konusunda aliskanligini yine bozmadi. Ikinci gol tam zamaninda geldi, yoksa yememiz isten bile degildi.

Macin bence en guzel tarafi seyirci olmamasi idi. Kufur eden yok, sahaya bir sey atan yok, slogan atan yok, FB'ye soven yok. Oyuncular stressiz, sadece topu dusunerek olumlu bir futbol oynadilar. Bence seyircisiz maclar cogalmali. Ben GS li bir futbolcu olsam mactan sonra demec verir "oh be kafamizi dinledik, ciktik topumuzu oynadik" der, kendilerini seyirci sanan hayvanat bahcesi kackinlarina guzel bir mesaj verirdim.

Ozan Ersoy
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Tolga Girici wrote:Cihan golden sonra formasini kaldirdi ve evet "Kerem Tezic" yaziyor atletinde :) :) :)
Kerem Tezice gene yaranamadi. Bakin ne diyor Kerem Tezic:

''Su Cihan hicbir seyi adam gibi yapamiyor :x . Yazisi okunakli degil,
yaziyi medyaya degil, daglara taslara gosterdi. Hem neden 1 gol atti?Madem boyle bir jest yapacakti, birden fazla gol atmasi lazimdi. Tabii ben
biliyorum sebebini. Istanbulda bu yil kis sert gecti
:lol: :lol: . ''
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply