Galatasaray 2006-2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Bence suanda takimda bulunan oyuncularin cogunlugu kalmali( HEINZ harici) onun yerine cok iyi bir orta saha oyuncusu alinmali( Mesela Bundesliga Nürnberg de oynayan POLAK gibi yada Ispanyadan PETROV)

O zaman takimin dengesi bozulmaz, hic olmaz sa cok pahali oyuncu GS ya gelmez
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gelecek sezon(gelecek hafta bile baslasa iyi olur) resmi sitede gunluk haberlerin daha cabuk verilmesi gerekir.

Bugun PAF maci oynandi mi,oynandiysa sonuc ne oldu haber yok.
Eger internet'e bir sekilde baglanabiliyorsam bazen voleybol maclarinin sonuclarini resmi siteden once yaziyorum.Tam tersi olmali.Sonuclari,resmi sitede, mumkun oldugu kadar erken gorebilmeliyiz.

Her sonuc NBA,NFL,MLB'un websitelerinde oldugu gibi simultane de verilsin demiyorum.Mesela,voleybol maclarinda set sonuclari,basketbol maclarinda periyot ve yari sonuclari,PAF maclarinda goller ve yari sonuclari duyurulabilir.

Gecen sene Mehmet Gorgen benzer bir uyariyi Futbol Federasyonu websitesi icin yazmisti,ve su anda cok daha iyi durumda.Daha da iyi olabilir,orada da mac sonuclari gunler sonra yazilabiliyor.

www.nba.com www.mlb.com www.nfl.com sitelerine bir goz atmalari hakikaten faydali olur.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Selçuk Samli wrote: Bugun PAF maci oynandi mi,oynandiysa sonuc ne oldu haber yok.
.
Diyarbakırspor - Galatasaray : 2-3

Bir yerde gördüm ama neresi olduğunu ve detaylarını unuttum,ilgili topiğe de yazmadım o nedenle..
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

"Diyarbakırspor - Galatasaray : 2-3

Bir yerde gördüm ama neresi olduğunu ve detaylarını unuttum,ilgili topiğe de yazmadım o nedenle.."

Tesekkur.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

-Gecenlerde GS’li bir tanidigimla konusuyorduk,GS Store’larda urun cesidinin az oldugundan,ve bazi urunlerin de stoklarda kalmadigindan bahsetti.

Fenerium ve GS Store’larin websitelerini inceledim.Fenerium’un ozellikle Cocuk Giyim,Taraftar 12&VIP(GS Store’da Bay Giyim&Ultraslan),Aksesuar,ve Indirimli Urunler bolumlerinde daha cok urunu bulunuyor.Tabii, stoklari ne durumda bilemem.

Hangi urunlerin hangi zamanda daha cok ve ne miktarda satildigini,kar marjlarini da bilmiyorum.Dogal olarak,kar marjlari ve satisi yuksek olan urunleri on planda tutmak ve begeni toplayacak yeni urunleri satisa sunabilmek onemli.Bazi istatistik programlari var(operations management ile ilgili),hangi urunlerin hangi fiyatlarda ne zaman,ve ne miktarda satildigini yukluyorsunuz,size magazalarda bulundurmaniz gereken optimum urun sayisini ve zamanlamasini veriyor.Stok yonetimi ve uretim planlamasi de daha saglikli yapiliyor.Ufak tefek sapmalar olabiliyor tabii ki;bu da,yine programlarin yardimiyla, zaman icinde ayarlanir.Problemleri hemen cozemezsiniz ama bir baslangic yapmak da onemli.

-Bir diger konu da Galatasaray Dergisi.Abonesi oldugum dergi piyasaya ciktiktan sonra elime ulasiyor,tam tersi olmali.

-Avrupa’da baslatilan “Taraftar Karti” uygulamasinin Turkiye’de de yavas yavas devreye girmesi gerekiyor.Mesela,ilk etapta aidatini duzenli yatiran kulup uyeleri,kombine kart sahipleri,ve dergi aboneleri kart sahibi yapilabilir;Boyner Grubu’yla( “Back-Up” Kart) ortak bir calisma yapilabilir,ve urun daha da gelistirilebilir(Esasinda 4 buyuk kulup bir araya gelip boyle bir calisma yapabilseler cok iyi olur,ama bunu mumkun gormuyorum.Dogruyu soylemek gerekirse fazla utopik.)
Avrupa’daki kart sahipleri icin de benzer bir calisma yapilmasi faydali olabilir.

-Yeni sezonda,en azindan, eski yerlerini tutmak isteyen kombine kart sahiplerine telefonla ve/veya internet yoluyla kombine kartlarini yenileme/satin alma imkani verilmeli.(Hasta,yasli,vakti kisitli olan taraftarlar var,40 derece sicakta saatlerce ayakta beklememeleri lazim)Butun taraftarlara boyle bir imkan verilirse daha da iyi olur.

Tabii ki,yukarida verdigim fikirler her zaman gelistirilebilir.
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hedef 2000 ruhu, gençleşiyoruz!

Uğur, Aydın ve Ferhat dışında PAF'tan yetişen en az 4 oyuncu daha Hollanda kampına götürülecek. ARDA: En iyi transfer ben olacağım. F.Bahçe ile şampiyonluk mücadelesi veren G.Saray, bir yandan da yeni sezonun transfer planlarını şekillendiriyor. Yönetimden sızan bilgilere göre, transferde bu yıl ana hedef genç oyunculara yatırım olacak. Heinz, Saidou ve Tomas gibi yüksek paralar ödenen yabancıların kötü grafiği bu kararda etkili oldu.

DİNAMİZM GELECEK
Uğur, Ferhat, Aydın ve Özgürcan'ın takıma yaptıkları katkıdan memnun olan yönetim, şampiyonluğa giden PAF takımdan en az 4 oyuncuyu daha Hollanda kampına götürecek. Vestel'de kiralık olan Arda ve Zafer de eklendiğinde kadroda 10 genç futbolcu yer alacak. Böylece koşan, dinamik bir takım kurulacak.

HEDEF 2000 RUHU
Yönetimin hedefi; gençleri takıma monte edip, birkaç kaliteli yabancı ve eldeki tecrübelilerin katkısı ile yeniden UEFA ve Süper Kupa'yı kazanan efsane takımın bir benzerini oluşturmak. G.Saray'a dönmek için gün sayan Arda, Manisa'dan mesaj yollayarak, "Yeni sezonda takımın en iyi transferi ben olacağım" dedi.

Kaynak: Pasfotomaç

Bekleyelim,gorelim...

Arsene Wenger

Faith in youth policy pays dividends for the Arsenal manager

At the start of the season,Arsenal’s sale of captain Patrick Vieira to Juventus had left many questioning whether the side could mount a serious challenge for honours in their final year at Highbury.

But manager Arsene Wenger had a plan.For him,the departure of Vieira was an opportunity for the club’s young players to come through.”I knew people would question the decision (to sell Vieira),Wenger said recently.”But when you have a youth policy,the final step is to make room for the players growing behind.Without that you cannot have a youth policy.”

Chief among the beneficiaries has been Spanish midfielder Cesc Fabregas,who was outstanding in both legs of the victory against Juventus in the CL quarter-finals.”Fabregas was waiting for me to play him and if Patrick had not gone he would have waited another year or two,”Wenger acknowledged.

Now the Frenchman can prepare for Arsenal’s first appearance in the CL semi-finals safe in the knowledge he has proved the doubters wrong.”Whether it was right to sell Patrick or not is not a question that haunts me at all,”Wenger said. “Another generation has come behind and they need to show they are as good if not better.”

*Yazi yari final macindan once kaleme alinmis.

Kaynak:World Soccer.
25-2025

nefvakfi.org
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Haziran 2006 da kontratı biten oyuncular arasında wish list in basındaki oyuncu Gallardo. Gelme sansı cok az olmak ile beraber egrisi dogrusuna gelir de olabilecek ise Saido, Heinz, Ilic ve belki Thomas ın yanında maliyeti yuksek yerlileri de gondermeliler. Lazio nun defans ve defansif ortasaha oyuncularının kontratları bu sene bitiyor. Fabio Liverani ve sol bek Luciano Zauri dusunebilenecek diger iki isim.

Benim ideal 2006 -2007 kadrom PAF tan gelecek yetenekler, bu yeteneklere bilgi ve becerilerini hem bireysel hem takım oyunu icerisinde yansıtabilecek yabancı oyuncular ve tecrubeli yerli oyuncu harmanından olusuyor. Mondi, Song, Gallardo ve kontratı 2007 de bitecek Livorno da oynayan Francesco Coco benim GS da gormek istedigim yabancılar. Thomas maliyeti makul ise kalmalı.

GS ın orta ve uzun vadede sag bek/sag kanat problemi yok. Yeter ki TD miz PAF takımında oynayan 2 no formayı giyen Ugur ve Buyuk Ugur a defansta, Arda, Aydın ve PAF ta 9 no formayı giyen Ugur a sag kanatta sans versin ve ısrar etsin. Sol bek ve sol kanat ta ise Ferhat ve PAF ta sol acık oynayan Volkan a ve Cafercan a hem iyi bir role model hem de sag kanattaki performansın kopyasını yaratabilecek bir oyuncu lazım.
Solbek/sol kanat icin alabilecegimiz/kiralayabilecegimiz yabancı oyuncular icinde bana gore en guclu aday Francesco Coco. Coco hem Barcelona hem Milan da sol kanat/sol bek oyuncu profilinde basarılı performans gostermisti. Inter e transferini takiben Solari nin gelmesi ile takımda yer bulamadı ve Livorno ya gitti.

PAF takımda yedi mactır gordugum ve zevk ile izledigim topun kanatlara tasındıgı, pres e dayalı baskılı oyun formati GS oyun modelidir. Bu model icerisinde gencler hata yapacaklar, hatalardan macları da verecegiz. Ama ısrar edilmeli.

Necati ve Sas a iyi bir transfer teklifi gelmesi durumunda degerlendirilmesi lazım. Bu iki oyuncu haricinde yerlilerden yurt dısı transferi olabilecek oyuncu gormuyorum. Sas ın bana gore son sansı ve yurtdısını denemeli.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

2006-2007 Sezonu Hazırlık Kampı Programı

"Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol A Takımı 29 Haziran 2006 Perşembe günü, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde topbaşı yapacak.

Takımımız, çalışmalarını 5 Temmuz 2006 Çarşamba gününden itibaren Hollanda’nın Eindhoven şehrine 20 km. uzaklıktaki Oistervijk’te yapacağı hazırlık kampında sürdürecek.

Hollanda Hazırlık Kampı boyunca, 12 Temmuz Çarşamba Hollanda 1. Ligi takımlarından Vitesse; 14 Temmuz Cumartesi günü ise Belçika 1. Ligi takımlarından FC Bruxelles ile hazırlık müsabakaları yapacak ve 15 Temmuz Cumartesi günü İstanbul’a dönecek.

Çalışmalarına 10 gün boyunca Florya Metin Oktay Tesisleri’nde devam edecek olan Galatasaray, 28 Temmuz Cuma günü Almanya’ya geçerek, 29 Temmuz Cumartesi Alman 1. Ligi takımı Borussia Mönchengladbach kulübünün gerçekleştireceği sezon açılış organizasyonu kapsamında bir hazırlık maçı daha yapacak.

Galatasaray, LG Amsterdam Turnuvası'nda 4 Ağustos Cuma günü Manchester United’la, 5 Ağustos Cumartesi günü ise Porto ile Amsterdam Arena Stadı’nda karşı karşıya gelecek.

Galatasaray 8/9 Ağustos 2006 tarihinde UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk karşılaşmasına çıkacak."

www.galatasaray.org

Mac organizasyonu gecen sezona gore cok daha iyi yapilmis.
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS Futbol A.S. Icin Modeller:

PSV NV (Ltd.)

Since 1 July 1999 all professional and youth activities of the Eindhoven Football Club PSV and the commercial activities of the PSV Football Foundation have been merged in PSV NV (Ltd).

Board of supervisory directors

Within PSV NV, there is an advisory and supervisory role for the board of supervisory directors chaired by Mr. J.D. Timmer (former CEO of Royal Philips Electronics NV). The other members are Messrs. H.C.R. van de Coolwijk (former CEO of DaimlerChrysler Nederland BV), W. van der Leegte (CEO of VDL Groep), A.P.M. van der Poel (member of the board of directors of Royal Philips Electronics NV), F. Schuitema (vice chairman of Eindhoven Football Club PSV) and G.S.A.J. Verdonschot (Former CFO ASML).

Management

Responsible for day to day business at PSV is a management team. Mr R.M. Westerhof is the chairman of the management team. Mr. R.E.M. Ribbers is the manager commercial and financial affairs. Director Football and Head Coach Guus Hiddink is member ot the management team of PSV.

Board of Eindhoven Football Club PSV

The board of Eindhoven Football Club PSV consists of four persons. Mr H.J.M. van Raaij is chairman while Mr F. Schuitema is vice chairman. Treasure is Mr D. Snijders, Secretary is Mr R. Verkerk and chairman of the amateur section is J. van de Crommert.. Chairman of the youth section is Mr. R. Verkerk. Verkerk is also member of the governing body of the Eindhoven Football Club PSV.

http://www.fcbayern.t-com.de/en/company ... 57e6dd72a8
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Galatasaray'i Bekleyen Tehlike

Neredeyse mucizevi şekilde kazanılan şampiyonluğun zafer sarhoşluğu geçtikten sonra, Galatasaray'ın kısa vadede izlemesi gereken stratejiyi soğukkanlılıkla tartışmakta çok büyük yarar var. Yanlış işler yapılacak olursa, Galatasaray'ın iflası kaçınılmaz hale gelebilir.

Sezon boyunca kulübüne hak ettiği desteği esirgeyen taraftar yeniden havaya girmiş durumda. Yönetim üzerinde baskı had safhada. Cimbom'un yeniden "Avrupa'nın kralı olması" isteniyor.

Endişem, yönetimin mali durumu görmezden gelerek ve bu yıl yaşanan sıkıntıları unutarak, "nasıl olsa Riva'dan paralar yolda" diyerek kendini transfer sarhoşluğuna kaptırması. Böyle bir strateji izlendiği takdirde, Galatasaray'ın bütçesinin dikiş tutmayacaktır. Riva'dan zaman içinde gelecek gelirler de böyle bir süreçte kulübü düze çıkaramayabilir.

Hesap açık
Gelin kaba bir hesap yapalım. 14 Mayıs tarihli VATAN'da GS'nin mali tablolarının son durumu yayınlandı. Net borç yaklaşık 200 milyon YTL. Asgari 140 milyon dolar ediyor. Bu tutarın 55 milyon doları banka borcu. Kalanı futbolculara, tedarikçi şirketlere, devlete vb. olan borçlar. Bunların ne kadarının faize ya da gecikme cezalarına tabi olduğu bilinmiyor. İyimser olalım ve sadece 25 milyon dolarının bu türden olduğunu kabul edelim. Pek gerçekçi değil ama, kalanın da iki üç yıl süreyle yeni borçlarla döndürülebileceğini varsayalım.

Dolarla faiz maliyetini yüzde 10 kabul edersek, 80 milyon dolarlık borç için faiz gideri 8 milyon dolar ediyor. Buna karşılık GS'nin yıllık geliri 28 milyon dolar olarak tahmin edilmiş.

Bu yıl Şampiyonlar Ligi'nde elemeyi geçeceğimizi, yönetimin de marka gelirlerini bir miktar artıracağını umarak 32 milyon dolar geliri esas alalım.

Faizleri düştüğünüz takdirde 24 milyon dolar kalıyor. Bu paranın bir bölümü malzeme, seyahat, profesyonellerin maaşları için harcanmak zorunda. 22-23 milyon dolan 25-26 kişilik kadroya böldüğünüzde, futbolcu başına l milyon dolar dahi düşmüyor. Oysa, takımın deneyimli yerli ve yabancı oyuncularının yıllık maliyeti bu rakamın üzerinde. Bunlara bir de birkaç "flaş" transfer, yani pahalı futbolcu eklerseniz, iki yakanın bir araya getirilemeyeceğini açıkça görürüsünüz.

Büyük fırsat
Riva gelirleri konusunda yönetimde ve camiada aşırı iyimserlik hakim. Projenin en az 100 milyon dolar getireceği ve paranın peşin peşin gireceği hesabı yapılıyor. Bu çok tehlikeli bir kumar. Gayrimenkul piyasasının geleceği bugünü kadar parlak olmayabilir. Yükselen faizler ve arz fazlası beklenen geliri düşürebilir. Riva'nın para basmaya başlaması ise, bir yıldan önce pek olası değil.

GS gelecek sezonu bir mali konsolidasyon yılı olarak geçirmek zorunda. Yönetim Riva'ya güvenerek mevcut borçları artırmaya kalkarsa bir daha durumu toparlayamayabilir.

Yapılması gereken bellidir. Futbol takımının yıllık gideri 22-23 milyon dolarla sınırlandırılmak zorunda. Düşük maliyetli takım demek düşük maliyetli oyuncu demek.

Bu elbette tatsız bir ikilem. Ama bu noktada Cimbom'un elinde çok büyük bir fırsat var: Yetenekli, gelecek vaat eden çok sayıdaki genç futbolcuları. GS ruhuna sahip eskilerle bu genç aslanları kaynaştırmak gerekiyor.

Ayrıca, bu sezon takım ruhunun pahalı yabancılardan daha önemli olduğuna tanık olduk. Parası ödenemeyen bir takım yerine, huzurlu ve inanmış bir takım daha başarılı olacaktır.

Prof.Dr. Seyfettin Gursel

www.vatanim.com.tr
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bence Seyfettin Hoca doğru söylemiş.
Fakat şu da bir gerçek ki daha çok trübün geliri daha çok forma satışı için de çok iyi bir iki yıldız oyuncu almak lazım. Belki enazından 1 tane yıldız oyuncu almak lazım. Yoksa ne olur biliyormusunuz GS seyiricisinin bu sene yaptığı gibi sadece son 2 maçta 24.000 kişilik GS trübünleri tam dolar.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tribünden elde edilen parada aynen küfür cezalarına falan gider heralde! 31-32 yaşlarında fazla masrafı olmayan en az bir yıl ciddi fayda sağlayabilecek bir yıldız alınmalı! Alınmayacak gibi bir tavırları var! O zaman şu anki kadronun süper yıldızı olmayan ama iyi oyunculardan kurulu taş gibi bir takım haline gelmesi, bunun içinde eksiklerinin giderilmesi lazım..
Mehmet Gorgen wrote:Bence Seyfettin Hoca doğru söylemiş.
Fakat şu da bir gerçek ki daha çok trübün geliri daha çok forma satışı için de çok iyi bir iki yıldız oyuncu almak lazım. Belki enazından 1 tane yıldız oyuncu almak lazım. Yoksa ne olur biliyormusunuz GS seyiricisinin bu sene yaptığı gibi sadece son 2 maçta 24.000 kişilik GS trübünleri tam dolar.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Gorgen wrote:Bence Seyfettin Hoca doğru söylemiş.

Eger transfer edebilirseniz,1-2 yildiz oyuncunun maliyeti ve getirisi ne olacak?Bunun cevabini iyi vermek gerekiyor.Butun oyuncular kalacak buyuk bir ihtimalle,genc takimlardan gelen oyuncular da en fazla gecen sezon oldugu kadar sans bulurlar.Maliyetlerde bir azalma yok anlayacaginiz.

Seyfettin Hoca dogrulari yazmis,dikkate alinmali.
25-2025

nefvakfi.org
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Selçuk Samli wrote:
Eger transfer edebilirseniz,1-2 yildiz oyuncunun maliyeti ve getirisi ne olacak?Bunun cevabini iyi vermek gerekiyor.Butun oyuncular kalacak buyuk bir ihtimalle,genc takimlardan gelen oyuncular da en fazla gecen sezon oldugu kadar sans bulurlar.Maliyetlerde bir azalma yok anlayacaginiz.

Seyfettin Hoca dogrulari yazmis,dikkate alinmali.
Yarin Istanbul'a gelecegi dedikodulari olan Laurent sol kanada alinir ve Heinz gonderilirse, maddiyat acisindan transfer kapatilabilir. O zaman on liberoya Ayhan gecer, Sabri, Cihan, Volkan, Mehmet Guven donusumlu oynarlar. Umarim Heinz dunya kupasinda bir gol falan atar.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Tolga Bey,

Laurent'in Heinz'dan daha faydali olacagina inanmiyorum maalesef.(transferi de garanti degil zaten)

Yanlis anlasilmasin,ben de kaliteli bir-iki oyuncunun GS'da oynamasini isterim elbette.Ama harcamanin kaynagi belli olsun.Alpay Dedeoglu'nun dedigi gibi,bir sponsor firma bulursunuz(mesela) biz Gallardo'nun transfer masraflarini ustlenecegiz der.Kim hayir diyebilir ki?

Harcamanin kaynagi belli olsun,ve mantikli yapilsin hicbir itirazim olmaz.
25-2025

nefvakfi.org
Post Reply