2007-2008 Sezona Hazirlik donemi ve Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Orkun

Barış--Song--Servet--Volkan

Serkan--Linderoth-Ayhan-Arda

Lincoln---Özgürcan

İlk yarı bitti..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Tolga Girici wrote:Lincoln penalti kacirmis, tuh be :) Yalniz maraton'a bakiyorum, macin basindan acik arayla en cok ismi gecen oyuncu.
Maci maraton da mi veriyor? Penalti uyduruktu galiba.
Yazılı olarak hazırlık maçlarını yayınlıyorlar genelde..

Hazırlık maçlarında penaltı verilmemeli, en azından lehimize verilmesin :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Abooo. Radyosport'un kendi reklami muthi$ birader. Zulu milli mar$i gibi.
Nereden buluyorlar bu cikintilari. Surusune bereket herhalde
ulkemizde cikintilik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Abooo. Radyosport'un kendi reklami muthi$ birader. Zulu milli mar$i gibi.
Nereden buluyorlar bu cikintilari. Susrusune bereket herhalde
ulkemizde cikintilik.
Benim gözümün önüne Haka Dansı yapan Yeni zelandalılar geliyor :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu arada tribünlerde güzel görüntüler var. G.Saraylı taraftarlar geçtiğimiz günlerde vefat eden Beşiktaş tribün liderlerinden "Optik" için siyah beyaz renklerde "Acınız, acımızdır. Başınız sağolsun" yazan bir pankart asltılar...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Radyospordaki Serkan'i da cok ovuyor. Hadi hayirlisi! Macin yildizi Istanbulspor kalecisi Yilmaz. Adam penalti kurtardi kac gol pozisyonunda iyi yer tuttu. Kalli kesin alin demi$.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Jul 29, 2007 9:26 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Radyospordaki Serkan'i da cok ovuyor. Hadi hayirlisi! Macin yildizi Istanbulspor kalecisi Yilmaz. Adam penalti kurtardi kac gol pozisyonunda iyi yer tuttu.
Bende onu diyecektim. Adam parladıkça parlıyor..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasanim yine ayni hamama ayni tas. Iki uc ki$inin arasina giriyormu$ yine. Kalli duduk ariyormu$ bulsa kafasina atacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgurcan hakkinda kotuydu dedi. Adi pek duyulmadi zaten. Kabze vur kafani duvarlara. Bu arada bir sari kart alan Arda da bu sene zorlanacak. Kalli aldi zaten ilk yari sonunda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Umit'in bogaz enfeksiyonu varmis diye bugun kadroda yok. Gercek forvet olarak birtek Ozgurcan vardi o da az once cikti, su anda forvetsiz oynuyoruz. Bu forvet olayi basimizi cok agritacak, maci izlemememe ragmen kabiz bir goruntu var gibime geliyor maclarimizda.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:Umit'in bogaz enfeksiyonu varmis diye bugun kadroda yok. Gercek forvet olarak birtek Ozgurcan vardi o da az once cikti, su anda forvetsiz oynuyoruz. Bu forvet olayi basimizi cok agritacak, maci izlemememe ragmen kabiz bir goruntu var gibime geliyor maclarimizda.
Ozgurcan icin bir forvet icin cok agir diyorlar. Kayseride Gokhan'in golgesindeydi dendi. GS da ise hepten kayip zaten. Bo$verin Ozgurcan'i yahu. Olacak oglak bokundan belli olur demi$lerdi. Kiralasinlar. Bence fidecekler icinde o da.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mac bitti. Hadi bakalim ba$ka bir maca.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Eskiden elde bol forvet var ama pozisyon yaratip gol attiracak adam yok diyorlardi. Simdi gol attiracak adam var ama atacak yok galiba. Bir tane atan bulursak da alternatifi olmaycak. Forvet hatti bir anda sifira indi.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mactan simdi dondum, biraz izlenimlerimi yazayim.

Ilk once Lincoln. Ne bicim adam almisiz yahu :shock: Penaltisi direkten dondu bir de son 10-15 dakika topugu ile biraz fazla top oynadi ama bu adamin gelmesinde emegi gecen herkese cok tesekkurler. Herkesin bildigi top teknigi falan gibi seylerin yani sira ben ilk defa ciplak gozle izledim, cok saglam buldum ve de takim icin oynuyor, birkac pozisyonu var ki Arda ve Hasan ile girdigi birkac verkac gibi, bakmadan ters tarafa paslar vs., artik bitirsinler maci bundan sonra izlemesi nafile dedim.

Cok cok iyi bir adam almisiz arkadaslar cidden cok cok iyi. Nazar degmesin disinda baska birsey diyemiyorum.

Linderoth, Servet (bir-iki hatali cikis pasi yapti ama o kadar, fiziksel olarak cok iyi gozukuyor, Song ile de cidden iyi olmuslar) ve Song cidden cok ustun oynadilar. Istanbulspor ikinci yari sag kanattan bir-iki tane biraz zorlarsaniz atak diyebileceginiz sey yapti, onun disinda neredeyse butun mac 11 kisi savundular. Orkun'a ciddi tek bir top gelmedi.

Arda yazilanin aksine bence epey iyi idi, ancak Ozgurcan maalesef su anda GS'in yukunu kaldiracak durumda degil, yani GS forvetsiz gibi oynadi biraz o da skoru acikliyor.

Ama ben cok mutlu izledim maci cunku bence iyi olabilecek GS sablonu vardi sahada. Lincoln tek forvetin ardinda, ortada Linderoth ve Ayhan rakibi boguyor.

Tabii problem olan yerler var. En basta sag bek, ikinci yari eger o mesafeden yanlis gormediysem Baris sag bek oynadi (ben de o kadar oynardim), bir de Linderoth'tan firca yedi. Linderoth bir hazirlik macinda dahi okuz gibi kosup, sag kanadin zayifligini gorunce surekli oraya yardim etti (tekrar bu kisinin Baris oldugunu saniyorum ama arkamdaki bir genc Bouzid dedi). Ama hala sag bekimiz yok, Istanbulsor bile gosteriyorsa iyi sol kanatli takimlar iyice gosterir.

Tomas orta sahada oyuna alindi ikinci yari ortalari gibi. Bu deneyi anlayabilmis degilim. Amerikalilar you can't teach an old dog new tricks derler (yasli bir kopege yeni numara ogretemezsiniz gibi) aklima bu soz geldi Tomas'i orada izlerken.

Ben yine yazayim:

---------------------------------Orkun----------------------------------

Sag bek (Sabri)--------Song-------------Servet--------------Volkan

Sabri (Hasan)----------Linderoth-----------Ayhan-------------Arda

-----------------------------------Lincoln---------------------------------

-----------------------------------Karan (Sukur)---------------------------

cok hos olur, iyi bir sag bek bulsak cidden ilac gibi gelir.

Serkan da iyi idi, GS'da gelecegi olur sanirim.

Seneye de yildiz bir santrfor (Carew) hatta Ayhan'in yerine bir Linderoth daha alirsin (ya da Sabri'yi ortaya kaydirir iyi bir sag acik alinarak), cidden takim geliyor denir o zaman.

Ben genel olarak GS'dan ve de ozellikle Lincoln, Linderoth, Song ve Servet'ten cok memnun kaldim.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Mon Jul 30, 2007 12:37 am, edited 1 time in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Oncelikle LIncoln'un iyi oynamasi gercekten iyi haber. Ama benim anladigim kadariyla bizim oncelikle eline gecirdigini kaleye cakacak bir forvete ihtiyacimiz var. Defans yapmayi iyi ogrenmek hakkaten zor is, ve biz bunu yillardir yapamadik. Onun yerine forveti guclendirirsek daha etkili bir hamle olur sanirim. Sag bekte oynayan Baris aslinda defans oyuncusu degil diye biliyordum ben. Keske Ugur Ucar iyilesse .
Aslinda sag bek icin Erkan Ferin var, onu niye bu yaz denemediler acaba? Bu sene Eskisehir'de oynayacakmis.
Post Reply