GALATASARAY--UEFA MACERASI 2007-2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Savas, herkes forvete takildi gidiyor ama Avrupa icin bence iyi kaleci almaniz sart. Bizim de.

Ama kimse orali degil...
Turkiye icinden zaten en iyi kaleciler uc buyuklerde, yabanci dersen o zaman kontenjandan bir yeri dolduracaksin ki bu FB'de mumkun degil.

Ben ENKE ornegini de vermek istiyorum.Adam geldi burada iki mac sonra geri gonderdiler ve bu sene Almanya'nin ikinci iyi kalecisi secildi.

Simdi yapacagin transferde bu tarzda bir transfer olacak ve direkt kaleye koysan dert koymasan dert.Buyuk risk tasiyor.

Bir de seneye Avrupa Sampiyonasi var ve orada basarili olmak istiyorsak iyi bir kaleci sart.Serdar,Orkun,Volkan,Ayku,Hakan gibi kaleciler tecrube kazanirsa-en azindan 2 tanesi iyi cikarsa- uzun yillar kalede problem olmaz Milli Takimda.

GS'in kontenjani var ve bu konuda daha rahat ama bence Orkun veya Aykut'ta israr edilsin yabanci kontenjani kaleden kullanmak bana yanlis geliyor.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Iki takimimiz da iyi CL kurasi cekti, ikisinin de kalcagini hem umuyor hem tahmin ediyorum.

Bizim rakip ise Slaven Koprivnica.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Erciyes de Maccabi tel Aviv ile oynuyor.

Genelde herkes icin iyi kuralar. Tulum cikarmak hos olur gerci Erciyes'in isi zor herhalde.

Koprivnica Hirvat liginin ikinci haftasi sonunda 3 puanla 6. siradaymis.

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ilk macimizin deplasmanda olmasi sevindirici.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Rakibimiz Hirvatistan'dan Koprovnica demek, hayirli olsun.

UEFA maclarini hangi kanal veriyor, belli oldu mu? Yoksa her mac icin ayri bir anlasma mi yapiliyor ev sahibi takimla?
Tan Erten
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

bizim eze eze olmasa da rahat eleyerek gruplara kalacagimizi dusunuyorum..

Fener medyasi ve ahalisi simdiden Anderlecht icin kolay kura yorumuna baslamis.. oyle saniyorum ki bir facia yaklasiyor onlar icin.. Frutos'un sakatligi bir avantaj ama Anderlecht her zaman Avrupa'da Fener'den daha iyi bir takimdir..

FC Zurich ise gecen yil en iyi 2-3 adamin satti... fakat Besiktas'in ilkyarida fark attigi pek cok maci sonradan verdigini de dusununce birsey demek zor.. yine de tur atlarlar diyorum..

Erciyes bence buyuk ihtimalle elenir..elerse cok buyuk bir basari olur...

ozetle benim tahminim Besiktas ve biz devam ederiz, Febe ve Erciyes elenirler... bunu fanatikce bir yorum olarak degil, objektif bir bakis olarak degerlendirin...eger Anderlecht bizim rakibimiz olsaydi eminim biz cok kolay kura olarak görmezdik..zaten medyada sansli kura demezdi...
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ercan, Besiktas'in Sheriff'i gececegi mutlak mi ?

Gecen sene CSKA Sofya karsisinda ilk maci deplasmanda 2-0 sifir kazanip burada 20 dakika kala 2 gol yemislerdi, galiba +3 te mi ne maci tesadufen kurtarmislardi. Kariyerlerinde Valeranga'dan 15-20 dakikada 3 gol yiyip turu vermek gibi kotu gelenekleri var. Oradaki mac hic belli olmaz bana kalirsa...
Oguzhan Basyigit

Post by Oguzhan Basyigit »

kendimce ufak bir analiz yapayım izninizle;

anderletch e baktığımızda kadroda FRUTOS var çok etkili,en önemli gol silahları ancak 3 ay sürecek olan bir sakatlığı var..sonra çoğu kimse bilmez belki ama bir genç var ki ellerinde aman allah Mohamed Tchité çok etkili bir adam şimdiden fransanın önde gelen takımlarının listesinde boussoufa ya da dikkat etmek lazım çok kaliteli ve tehlikeli bir oyuncu..kadro olarak çok iyiler milli stoper vandamme ve birtürlü
alamadığımız jan polak kadrolarında yeralıyor

zurich e gelince şüphesiz en önemli isim isviçredeki en kaliteli forvetlerden olan "RAFFA" yani De Araujo Raffael

bence iki takımda zorlanır
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Ercan Arslan wrote:bizim eze eze olmasa da rahat eleyerek gruplara kalacagimizi dusunuyorum..

Fener medyasi ve ahalisi simdiden Anderlecht icin kolay kura yorumuna baslamis.. oyle saniyorum ki bir facia yaklasiyor onlar icin.. Frutos'un sakatligi bir avantaj ama Anderlecht her zaman Avrupa'da Fener'den daha iyi bir takimdir..
Gazetelerde okudugumuz kadariyla Ertugrul Saglam Sheriff maci öncesi "turu geceriz" falan demis, eger haber dugru ise. BJK nin turu malesef tehlikede.

Nedense biz Türkler futbol konusunda, az taninmis bir rakip ile eslesinde, bu is tamam gözüyle bakiyoruz.

O psikolojiyle de enteresan sürprizler yasiyoruz.

Alman'larin böyle konulara yaklasimi farkli oluyor genelde (istisnalar olabilir).
Rakipleri ne kadar dandik olsa da özellikle teknik heyetler veya futbolcular "Tur garanti" , "zayif rakip" türünden demec vermez. "Mac oynanmadan kazanilmaz" türü seyler söylerler.
Dogru olani da budur.

Hirvat takinin adini daha önce hic duymadim. Trömsö'nün de adini daha önce hic duymamistim. Displini elden birakmadan, her rakibi ciddiye almak sart. Eger olmazsa sürpriz sonuclar kimseyi sasirtmasin.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

sevgili Ufuk, zaten bende yazimda Besiktas'in yaptigi gariplikleri vurgulamistim.. ancak, futbol kalitesi olarak baktigimizda Besiktas daha iyi bir takim... elemesi normal bir sonuc...Zurih'i birakalim, Sheriff bile eleyebilir, o Kuchuk denilen adam neydi oyle.... ama Sheriff gibi bir takim Besiktasi elerse UEFA'nin sitesinde bile surpriz olarak yazilir... normali Besiktas'in turu gecmesidir..

Ancak, Anderlecht'in Fener'i elemesine kim surpriz diyebilir ki? fakat bizim medya olayi simdiden bitirmis... Oguzhan yazmis Tchite filan diye..Ahmed Hassan yeterli Fener icin.. ayrica, Steau'dan gelen Fransiz Cyril Théreau gayet iyi biri ve Frutos'un yoklugunu aratmaz..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Neyseki ismi zor teleffuz edilen bir takım. Allah korusun elenirsek, uzun süre dalga geçilemez :D
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sanirim takimlarimizin sansini degerlendiren herkes bunlarin isini ciddi yapacagini varsayarak degerlendiriyor.

Fenerbahce'nin ve Fenerbahce'lilerin kuraya sevinmesi cok cok normal, bu Anderlecht kolay oldugu icin degil, tabeladaki diger isimlerden kaynaklaniyor bence, Liverpool, Arsenal Werder falan varken ben de oynardim Anderlecht cekince. FB kura cekimiyle elenebilirdi bugun, oyle olmadi bence cok iyi bir sanslari var, sanirim bir santrfor transferi (muhtemelen Zigic) iki-uc gune kalmadan aciklanir, iyi bir santrforla FB'nin epey guclu bir hucumu olacak. Ilk macin SS'da olmasi dezavantaj ama FB Alkmaar'a 3-3 ve 2-2 elendi, Anderlecht'in Alkmaar'dan guclu oldugunu sanmiyorum acikcasi.

BJK Sheriff'i eler, 1-0 zor sonuctur cikarmak icin, hic gol yemeden 2 tane atman lazim falan, o takim bunu yapamaz. Hele gol diye bastirirlar da zaten yapilarina aykiri bir oyuna girerlerse BJK rahat gecer. Zurich ise Sheriff'ten dahi kolay olabilir, en iyi dort oyuncularini kaybeden (uc degil dort bu) ve yerine pek kimseyi alamamis bir takim, ve de kotu oynuyormus.

GS Tromso'ya garip sartlarda elendi. Normal bir hakemin oynatmamasi gereken bir sahada camur guresi gibi bir macta kazara bir gol yiyip bunun stresi ve de Istanbul'da verilmeyen bir penalti ile elendik.

GS'a bir daha Tromso olmaz, yalniz bununa ardindan gruba cikmiyoruz, birinci tur var eleme usulu. Oradaki rakip de boyle olur umarim.

Erciyes pek umit vermiyor tabii ama neden olmasin. Ben diger ucunun de turu gececegine inaniyorum.

Ali
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende sizlere katiliyorum. Kim ne derse desin rakibimizi ciddiye almamiz lazim..

Ciliz ciliz adamlar http://www.youtube.com/watch?v=s8gqGUg8of0 topa iyi vuruyorlar gibi...hos video'da gozuken rakiplerinin defansi evlere senlik bir defans
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Savas, herkes forvete takildi gidiyor ama Avrupa icin bence iyi kaleci almaniz sart. Bizim de.

Ama kimse orali degil...
Maalesef öyle..

Beşiktaş'ı da katalım buna..Ölçüye vurdun mu en iyisi onlarda.(Rüştü)..Ama bakıyorsun,ilk maçında iki top çıkardı,yine bir yerlerini tutuyor..

Trabzon'un erken vedasını düşünürsek,artık Avrupa'da üst düzey diye tanımlananların haricinde herkes eşit gibi.Kaleci sorunu türünden yumuşak karnınız varsa, tüm takımların farklı Avrupa hayalleri erken de bitirebilir..Aman tikkat..
Anıl Yılmaz

Post by Anıl Yılmaz »

Savas Macun wrote:

Ama kimse orali degil...
Turkiye icinden zaten en iyi kaleciler uc buyuklerde, yabanci dersen o zaman kontenjandan bir yeri dolduracaksin ki bu FB'de mumkun degil.

Ben ENKE ornegini de vermek istiyorum.Adam geldi burada iki mac sonra geri gonderdiler ve bu sene Almanya'nin ikinci iyi kalecisi secildi.

Simdi yapacagin transferde bu tarzda bir transfer olacak ve direkt kaleye koysan dert koymasan dert.Buyuk risk tasiyor.

Bir de seneye Avrupa Sampiyonasi var ve orada basarili olmak istiyorsak iyi bir kaleci sart.Serdar,Orkun,Volkan,Ayku,Hakan gibi kaleciler tecrube kazanirsa-en azindan 2 tanesi iyi cikarsa- uzun yillar kalede problem olmaz Milli Takimda.

GS'in kontenjani var ve bu konuda daha rahat ama bence Orkun veya Aykut'ta israr edilsin yabanci kontenjani kaleden kullanmak bana yanlis geliyor.

Selamlar
Savas

bence cok haklısın....Alt yapıdan gelmiş iki güzel kalecimiz var orkun ve aykut...Bir yabancı alırsak hem para kaybetmıs hemde kontenjan doldurmus oluruz..Bu kalecıler biri 1 sene duzenlı forma gırsın uzun yıllar kalemızı koruyacak seviyeye gelır..
Post Reply