TSL 8. Hafta- Eskişehirspor-Galatasaray 4-2 (Ayhan, Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Turkiyede saatler geriyemi alindi?
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

Bende diyorum trabzon maci ile uc ucami koydular bizim maci... Tesekkurler...

Iyi mac olucak. Umarim bir kac oyuncu dinledirilebilir. Oncelikle Ayhan...

Onun dinlenmesi icin meira hakan cift on libero onlerinde arda olabilir, ama 4 4 2 de balta, meira pek basarili olamaz.

Skibbe eskisehir macindan sonra topal ve linderoth geri donucek demisti. Ayhanin boslugunu anca lideroth doldur. Ilk yarda 1 2 gol atip sonra ayhani cikarmak lazim, yoksa bu tempoya vucut dayanmaz...
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kadro Lincoln Nonda degisikligi ile Olimpiyakos macinin aynisi. PAF takimi da 3-0 yenmis Eskisehir'i.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Lincoln yerine nonda var, dinlendirmek yok...

11 imiz

de sanctis
sabri
emre
servet
hakan
arda
meira
ayhan
kewell
baros
nonda

izleyenler icin iyi, takim icin kotu bir kadro. Allah sakatlik vermesin.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

Aydin kadroda yok. Trabzonlu kasaplar sagolsun.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Evet Lincoln'un yoklugunda Nonda'dan kullanmis secimini hoca. Ozgur'un dedigi gibi sol kanat Volkan-Balta seklinde yapilip Arda'yi Lincoln'un yerine alabilirdi hoca.

Meira - Ayhan ikilisiyle 2 forvet oynayacak Eskisehir karsisinda savunma acisindan fazla zorlanmayabiliriz, Baros - Nonda cok kotu etkilemeyebilir ama korkum su olur: Eger bu mac Baros-Nonda 2-3 gol bulurlarsa "tek basina Baros olmuyor, cift forvet cikmaliyiz" soylemleri dogabilir, bir de ustune ustluk Lincoln geri gelince iki on liberodan birini kesmeye kalkisabilir hoca. Aynen sil bastan doneriz basladigimiz noktaya. Ondan sonra Kharkiv karsisinda tek forvet oynar gol de bulamayiz neden bulamadigimizi bir turlu cozemeyiz.

Bu takimin tek forvet oynayip, oyunu karsi sahaya yikarak, rakibi orta sahadan gecirmeyerek, tek forveti orta sahadan destekleyerek gol atmayi ogrenmesi gerekiyor. Bu da zirt pirt duzen degistirerek rakibe gore takim degistirerek olmaz.

Ozan Ersoy
Ozgur A. Boztepe

Ozan Ersoy wrote:Evet Lincoln'un yoklugunda Nonda'dan kullanmis secimini hoca. Ozgur'un dedigi gibi sol kanat Volkan-Balta seklinde yapilip Arda'yi Lincoln'un yerine alabilirdi hoca.

Meira - Ayhan ikilisiyle 2 forvet oynayacak Eskisehir karsisinda savunma acisindan fazla zorlanmayabiliriz, Baros - Nonda cok kotu etkilemeyebilir ama korkum su olur: Eger bu mac Baros-Nonda 2-3 gol bulurlarsa "tek basina Baros olmuyor, cift forvet cikmaliyiz" soylemleri dogabilir, bir de ustune ustluk Lincoln geri gelince iki on liberodan birini kesmeye kalkisabilir hoca. Aynen sil bastan doneriz basladigimiz noktaya. Ondan sonra Kharkiv karsisinda tek forvet oynar gol de bulamayiz neden bulamadigimizi bir turlu cozemeyiz.

Bu takimin tek forvet oynayip, oyunu karsi sahaya yikarak, rakibi orta sahadan gecirmeyerek, tek forveti orta sahadan destekleyerek gol atmayi ogrenmesi gerekiyor. Bu da zirt pirt duzen degistirerek rakibe gore takim degistirerek olmaz.

Ozan Ersoy
ilk tek on libero oynadigimiz mactan sonraki korkularim artik yok, Skibbe yokluktan oynattigina inaniyorum o zaman. "Karanlik gunlere" geri donecegimizi sanmiyorum, bu mac 5-0 bitse bile.

Bu arada hamel aydinus, tam lincolnluk macmis..:)
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yediğimiz bu gol, yavaş yavaş fenerin yanına yaklaşacağımızın habercisi mi acep?

Bu maçı kaybedersek çok şey kaybederiz!
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Meira, hadi çalımı yedin, ondan sonra top kalecinin yanından giderken niye yatmıyorsun ve armut gibi topun içeri girmesini seyrediyorsun?
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Servet ilerde kalmıştı. Eskişehir defanstan uzun top yolladı sadece Youla vardı. O kazma Youla hızı ve dayanıklılığıyla tek başına Meira, Emre ve De Sanchis'i hallaç pamuğu gibi dagıtıp golü attı.

Meira'nın büyük hatası vardı.
Ozgur A. Boztepe

Ufuk Sezekkaplan wrote:Meira, hadi çalımı yedin, ondan sonra top kalecinin yanından giderken niye yatmıyorsun ve armut gibi topun içeri girmesini seyrediyorsun?
Populerdir o yatmalar, top gectikten sonra seyirciye, bakin ben elimden geleni yaptim yatisi o. Meira ucsa o topu cikartamazdi.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

Devre bitmeden bir sut ceksek diyorum hani..
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ozan Ersoy wrote:Evet Lincoln'un yoklugunda Nonda'dan kullanmis secimini hoca. Ozgur'un dedigi gibi sol kanat Volkan-Balta seklinde yapilip Arda'yi Lincoln'un yerine alabilirdi hoca.

Ozan Ersoy
Nonda bu form durumu ve isteksizliği ile muhtemelen Baros'u uzun zaman yalnız bırakır. Bu arada defans Eskişehir'e önde basmıyor, hem uzaktan sut imkanı veriyoruz hem kaleye giden adamlara top atma. Lincoln seon başından beri orta-ileri hattının lideriydi, bu maçta Kewell'in insiyatif alması lazım ama top dağıtımı bu dakikaya kadar sorunlu. 30.dakika 1-0 aleyhimize geçildi, henüz pozisyonumuz yok. Es Es'in 2'si de Santcis tarafından karşılanan 2 ceza sahası vuruşu ve bir golü var.
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

5 gün içinde oynanan Trabzon ve Olympiakos maçlarının yorgunluğudan mı, Lincoln'süzlükden mi, Eskişehir'i ciddiye almamaktan mı bilemiyorum ama oldukça kötü oynuyoruz.

Edit: Derken 2 dk. rakip sahada top yapınca defansın uzaklaştıramadığı top sonucu beraberliği yakaladık.
Last edited by Ersin Taner on Sun Oct 26, 2008 8:40 pm, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gooooooooooooooollll

İlk şut gol mü oldu acaba :D
Post Reply