SL 3.Hf:Eskisehir-Galatasaray 1-3 (Baros, Volkan KK,Servet)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kaan Önem

Re: SL 3.Hf:Eskisehir-Galatasaray 1-3 (Baros, Volkan KK,Serv

Post by Kaan Önem »

Galatasaray son 10 yıldaki en kötü sezonlarından birini yaşıyor. Futbol kalitesi olarak sıfıra yakınız. Bu galibiyet hiçbir şekilde kıstas değil. Zaten haybeden kazandılar. Bundan sonra bir şeyler değişebilir mi onu bilemem ama şu ana dek oynanan tüm maçlara bakıldığında -avrupa maçları dahil- 2003'te 6. bitirdiğimiz sezondan çok çok az daha iyiyiz. O sene unutulmayacak kadar berbattı takım. Futbolculuğu son derece şüpheli Murat Erdoğan'la yengeç misali yana atılan paslarla hafızalara kazınmış, izleyeni ekran başında çıldırtan gerçek bir skandal. 3 sene öncesinin avrupa şampiyonu demezdi kimse.. Geçen bu on yıllık süre zarfında da zaten dibe vurduğumuzu düşünüyorum artık. Bundan daha kötü olamaz bu takım. Küme düşmemeye oynayacak hali yok. Eh, formasıyla bile bir şekilde idare eder, zaten avrupa'dan da elenildi, ligi öyle böyle salına salına bitirir..

Bunun dışında özellikle dikkati çeken bir husus var, inanılmaz göze batıyor. Başta ayhan olmak üzere topu alan her oyuncu tamamen refleks olarak geriye doğru gitme eğiliminde. Adamın önü bomboş, geri gidiyor topla. Arkaya dönünce de yerinde bekleyen rakip oyuncu topa basıyor fırsattan istifade. Dikkatli gözlerden kaçması imkansız. Oyuncuların sırtı rakip kaleye dönük, hatta bazılar kontrolü de kaybedince topla kendi kalesine doğru hücüm ediyor neredeyse. İnanılmaz :shock: Gelinecek son noktadır herhalde bu. Yuh diyorum. Galatasaray futbolcusu korkağın teki olmuş. Tabi yine enteresandır defansif alanımızda da kimi pozisyonlarda öyle riskli hareketler yapan oyuncular oluyor ki bu takımın yine üstte bahsettiğim oyunculardan oluştuğuna şaşarsınız. Galatasaray resmen hücum ettiği kaleyi şaşırmış şapşallar bütününe dönmüş. Bir de oyuncularda inanılmaz bir rahatlık sezinliyorum ben. fakat bu rahatlık, adeta umursamazlığın verdiği bir rahatlık. Maç kaybedilecekmiş kimsenin umuru değil gibi. Enteresan işler oluyor bence. Rijkard giderse sanki her şey düzelecek...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Asalim bakalim akillarda bir sey kalmasin. Iki kalecinin de yedikleri ilk gol evlere senlik.

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

O gole rağmen Ufuk ümit veriyor. Aykut gibi yerinde sayacağını sanmıyorum. Oynadıkça hatalarından ders çıkaracak biri gibi duruyor. O pozisyon hariç, hata yaptı denilebilecek bir pozisyonunu hatırlamıyorum. Livy maçında da iyi oynamıştı bence.

Olmaz ya, yönetim iyi bir yabancı kaleci bulursa, yedeği Ufuk'tur. Ama UEFA'dan elendik, şampiyonluk için çabalamak GS'ye yakışmaz, bu kadro kümede kalmak için kafi diyorlarsa, o zaman kaleci dahil hiçbir transfere ihtiyaç yok.
Post Reply