7. Hafta: Galatasaray-Besiktas 2-1 (H. Balta, Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ali Gursel wrote:Yahu biraz sakin olun cumleten. Hakan Lincoln oynasa 3 puan garanti mi, oynamazlarsa kaybedecegimiz garanti mi? Cikacak oyuncular bizim adamlar degil mi? Hakan ile Lincoln mu oldu koca GS?

Hayatta her seye uzulurken en kotu ihtimalle ne olur demek lazim. BJK'a mac kaybederiz, 34 macin biri, CL yari finali rovansi falan degil bu.
Hakan Lincoln sakatlansa endise duymam , ama bu daha uzun vadeli problemlerin habercisi, benim endisem o yuzden.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Nedense derbilerden once surekli boyle beklenmedik olaylar yasaniyor. Song midesini bozar, Gerets Mehmet Guven'li surpriz kadro cikarir, vs. Soyle rahat arkamiza yaslanip derbi seyredemiyoruz son zamanlarda.

Disiplin onemli bir olay, ama ayni sekilde kriz yonetimi de cok onemli. Adnan Sezgin'in GS-TV'ye yaptigi aciklamadaki sebepten dolayi boyle bir karar alinmissa, farkli bir sekilde cozulmeliydi diye dusunuyorum.

Kalli'nin Lincoln ile ilgili yazin verdigi demeclerden birisi aklima geldi birden:
http://www.ntvmsnbc.com/news/414220.asp
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Boku cikti isin. Ben en cok Ayhan'in olmamasindan rahatsiz oldum bu arada. Hakan zaten etkisiz eleman, Arda da Lincoln'un acigini bir sekilde giderebilir bir maclik da olsa. Ama orta sahada yeterince ciger yok gibi geliyor. Bari Sabri olsaydi diye dusundum...

Ayhan'in fitik nasil belirmis bir anda? Hasan Sas neden sakat?

Bakalim ne olacak...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Aaa ne guzel! Kimseye ayricalik yok! Lincoln denildigi gibi hak hukuk konularinda hassas birisi ise kizginligi gecince Kalli'ye hak verecektir. Hakan ise denildigi gibi kinci biriyse sezon onun icin bitmis demektir. Dua etsin ki rekorunu filan kirdi...

Bu mac gelir gecer, takim disiplini baki kalir.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

MAÇ KADROSU
54 Orkun
33 Uğur
76 Servet
4 Song
22 Hakan Balta
8 Barış
6 Linderoth
87 Mehmet Güven
66 Arda
99 Ümit Karan
20 Nonda
YEDEK KULUBESİ
1 Aykut
14 Mehmet Topal
16 Carrusca
19 Bouzid
27 Özgürcan
61 Serkan
74 Volkan

bjk
84 Hakan
15 Diatta
58 İbrahim Toraman
5 Gökhan Zan
19 İbrahim Üzülmez
21 Serdar Özkan
2 Serdar Kurtuluş
41 Koray
14 Tello
13 Bobo
14 Nobre

maraton.com.tr
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Orkun
Ugur--Song--Servet--H.Balta
Barıs--Linderoth--M.Guven--Arda
Umit--Nonda

ilk onbiri ile sahadayız.

H. Sukur ve Lincoln konusunda yapılan acıklamaya inanıyorum. Turk TD ler olayı daha farklı gecistirip bu iki oyuncuyu sahaya surebilirdi. Tanıdıgım bir arkadas sizinkinin Hans lıgı tuttu demis. Dogru olabilir, o da kendi kulturunde ogrendigi dogruları yapıyor. Almanlar, Amerikalılar kural adamları.

Bu TD nin standard operasyon yonetiminde kamp oncesi aktiviteye tolerans yok. Daha once ogrenseydik iyi olurdu, yola devam.

BJK da maca cift forvet ile baslıyor. Delgado oynamıyor. ES, bence GS ın tempo yapmasını onlemek icin daha cok pres yapan, teknik yerine duz oyuncuları kadroya almıs. Kanat akınları ile gol bulmaga calısacak. Dusundugu silah ile vurulabilir. Hem Balta hem Ugur un onlerinde deparlı ve birebirde etkili Arda ve Barıs var. Karan nın bu macta rakip savunmayı rahatsız etmesi gerekiyor. Yuruyerek oynarsa isimiz is.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hakan ile LIncoln tribune geldi , aralarinda bir problem yok, yani kendi aralarinda kavga etmis gibi degiller. Hakan milletle muhabbet ediyor ama LIncoln'u biraz moralsiz gordum.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Mehmet Guven'in eline firsat. Umit Karan icin de oyle.

Set bir mac geliyor. Yine cok kart cikabilir.
Linderoth'a cok is binecek. Hadi hayirlisi.
Mactan sonra gorusmek uzere.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Tolga Girici wrote:Hakan ile LIncoln tribune geldi , aralarinda bir problem yok, yani kendi aralarinda kavga etmis gibi degiller. Hakan milletle muhabbet ediyor ama LIncoln'u biraz moralsiz gordum.
Hem tribunde olmalarina hem de aralarinda sorun olmuyor gibi gozukmesine cok sevindim.

Oynayanlar icin biraz da onur mucadelesi olacak eksiklerin yerini doldurmak. Arda'nin pili ne kadar surecek, Hakan Balta (ki ben Volkan'la baslasin isterdim) nasil oynayacak onemli.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugun ogleden sonra bir i$im vardi. Son dakikada iptal oldu. Ben de geldim ama ke$ke i$im olsaymi$. Nedir yahu bu. Hic mi adam olmaycak bu milyonlarca dolar alan e4ek herifler.

Alman disiplini dedik ma bunun da bir siniri olmli. Bu adamlari en cok acitaak $ey para cezasidir. Boyle Hakan ile Lincoln efendiyi terbiye edecem diye hem takima hem klube hem de taraftara boyle manyel olmaz. Kavga etmi$lerse kimin cikarttigi belli olur. Ona daha agir para cezasi verirsin olur biter. Sahada bu konu ile ilgili bir manyelinizi goreyim bu ceza ikiye katlanir denir. Paagoz Hakan bu dilden anlar. Zaten kabagin ba$ina patlayacagini biliyordur artik sabikalarindan dolayi. Oburu de zaten bu Alman baskisindan kacip geldi. Bir daha ona da kimse dokunmaz bu tur sacmaliklara devam ederse.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Tribunde sarmas dolas oturuyor Hakan'la Lincoln - hic de oyle kavgali bir halleri yok - zaten kavga dan dolayi boyle bir ceza verilmez --- Akcam ile kavga eden Hasan bile kesilmedi takimdan...

Kalli tamami ile islerini ciddiye almadiklari icin Hakan ve Lincoln'u cezalandiriyor... kafaniz mactan bir gece evvel baska yerlerdeyse o zaman gidin ona konsantre olun - takima maca konsantre oyunculari koyarim diyor...

Cok fazla buyutecek birsey yok... cikan kadro en kotu 0-0 berabere kalir... BJK'nin bu takima gol atmasi bir hayli zor... ancak kisisel bazi hatalarla iki takim da gol bulabilirler...

Benim gorusum Kalli ortalikta olmadigi zaman oyuncular Akcam ve diger genc antrenoru fazla iplemiyorlar ve kendi bildiklerini yapiyorlar - yani Akcam bir turlu soz geciremiyor bu takima... Kalli'nin de saniyorum bu duruma sabri tasti ve boyle bir uygulama ile sadece Hakan ve Lincoln'e degil tum takima mesaj gondermek istiyor... hadi bakalim bir daha Akcam'i dinlemeyin hic adiniz saniniz neymis bakmam takimdan keserim ekmeginizden ederime getiriyor isi... Uzun vade de iyi olacak bu... bu mac icin belki kazanma sansimiz azaldi ve beraberlik sansimiz artti olan o...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

M. Guven yerine Volkan ile baslıyoruz. Arda boyle olunca Lincoln nun pozisyonuna gecer. Bence Arda kanatlarda daha etkili oluyor ama Kalli sistem adamı ve sisteminden odun vermiyor.

Volkan ı sol acık pozisyonunda gormek iyi olacak. Kanatlarımızda iki hızlı eleman var. Ugur ve ozellikle H. Balta ileri pek cıkmıyorlar. Linderoth a bayagı is dusebilir. Az is dusmesi icin ise Karan nın kosması ve pres yapması lazım.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Adnan Sezgin yalan soyluyor. Boyle sacma sapan bir nedenden dolayi bu yaptirim uygulanmaz. Hic inanmiyorum.

Bunu Sali aksami yapsalar, Sion macinda da kesilecekler miydi? Adnan Sezgin, olayin cok masumane oldugunu defalarca soyledi. Yalan, oyle olsaydi verirlerdi para cezasini, olayi boyle dillendirmezlerdi.

Takimin ve taraftarin butun coskusunu boyle gebertmeye haklari varmi ?

Bu bir yonetim beceriksizligidir. Hep oldugu gibi. Hadi baskan hastanede, peki yonetimde Kalli'ye bunun boyle olmayacagini dikte edebilecek hic adam yok mu? Kalli kulubun maasli hocasidir, kulubun kaderi ile boyle oynayamaz.

Bu sene bircok insan Lincoln icin takimla baristi, 2007-2008'in en ciddi yatirimidir Lincoln. Bu adamin konumu Kosecki ve Bolic'le bir degil. 1990'larda da yasamiyoruz.

Besiktas macini kazansak bile sezonu kaybetme tehlikesi dogurur bu.

Dua etsinler bu mac seyircisiz.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bugun takimimizin kaptani Umit Karan :)
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Oyun orta saha mucadelesi seklinde basladi, her iki takim da ilk dakikalarda ayakta top tutan ve oyunu yonlendiren adamlari yok. Top kayiplari var. Ilk dakikalarda Nonda cok gayretli. Dakika 6. 0-0.
Post Reply