Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"5-6 hafta sonra sahalara döneceğim, sezonu kapatmadım"

Fener maçına yetişiyor yani :D

Gerets'de heran herkesi ilk 11'e koyabildiği için Arda'yı o maçta sahada görmek süpriz olmaz :)

Ayrıca bu küfür olayına çok takmış. O küfür edenlerin sülalesini kalaylasak, onların seviyesine düşmüş olmazuk değil mi? :D

Git TV başında küfret ipnetor! Sinirlerine ve ağzına hakim olamayacaksan futbolcuların ırzına geçme bari! Eksik olsun senin desteğin!

Bu röportajı yapan Mazlum Uluç'ta kim acaba :D

Hıncal-Öcal-Mazlum..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Genç oyuncularımızı menajerler birer birer kapmış.Nerdeyse PAF takımındaki tüm oyuncuların menajeri var.

İstanbul bb sporda oynayan Erkan ferin'in menajeri ise Tanju Çolak. Tanju'nun oğlu ve kardeşiyle beraber kurduğu Progol futbol menajerliği şirketinin sitesinde bizim erkan2ın ismi de var. Bu arada Tanju'nun oğlu Anıl lisanslı menajermiş.

http://www.progol.net/sag_savunma.html
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ...
Bu röportajı yapan Mazlum Uluç'ta kim acaba :D

Hıncal-Öcal-Mazlum..
Hincal'in uvey karde$i imi$. Gecen gin 90 dakikaya biraz bakayim dedim. 10 dakika bile surmedi kapattim. Yahu ne kadar itici olmu$lar bunlar Ha$met'le. Ne konu$tuklarini anlayamadim bile. osuracak tavuk gibi bir $eyleri yorumlamak istediler ama bindiler Okuze gittiler sakiza. Ahmet cakari artik izlayemeycegim herhalde. Para veremem vallahi boyle bir i$ icin. Bedava iyi idi. Yakinda bakacaklar para ile alan yok birakacaklar yine ucunu. Normal yayini para ile kim izler yahu. delimidir nedir bunlar. Saatlerce reklam yapiliyor ustelik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Lüksemburg maçı aday kadrosu

Ünal Karaman yönetimindeki Ümit Milli Takım, 10 Nisan'da deplasmanda Lüksemburg'la özel bir maç oynayacak. Karşılaşma Hautcharage Stadı'nda yapılacak ve yerel saatle 18.30'da başlayacak. 8 Nisan Pazar günü saat 18.00'de Holiday-Inn Marina Oteli'nde toplanacak Ümit Milli Takım, 9 Nisan Pazartesi günü saat 11.40'da Lüksemburg'a hareket edecek. Lüksemburg'da Novotel'de konaklayacak olan Milli Takımımız, 10 Nisan'da oynanacak maçın ardından 11 Nisan sabahı Türkiye'ye hareket edecek. Ümit Milli Takımımızın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

İBRAHİM KAŞ (BEŞİKTAŞ A.Ş), MEHMET TOPAL, FERHAT ÖZTORUN (GALATASARAY A.Ş), UĞUR UÇAR, İLHAN PARLAK, ÖZGÜRCAN ÖZCAN (KAYSERİSPOR), GÜRHAN GÜRSOY (SİVASSPOR), ERAY BİRNİCAN, UĞUR YANIKDEMİR (KONYASPOR), ÖZER HURMACI, EDİZ BAHTİYAROĞLU (ANKARASPOR A.Ş), ORHAN ŞAM (GENÇLERBİRLİĞİ OFTAŞSPOR), BARIŞ ATAŞ (DİYARBAKIRSPOR), VOLKAN BABACAN (İSTANBULSPOR A.Ş), ALP ERGİN (ALTAY), EYÜP KADRİ ATAOĞLU (SARIYER), ZAFER YELEN (HANSA ROSTOCK), CEYHUN GÜLSELAM (UNTERHACHING), MEVLÜT ERDİNÇ (FC SOCHAUX)
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

U15'lerin Hollanda maçları kadrosu

17-19 Nisan 2007 Tarihlerinde Fethiye'de, Hollanda Genç Milli Takımı ile iki özel maç yapacak olan Ferhat Sudoğan yönetimindeki U15 Genç Milli Takımımızın aday kadrosu açıklandı. U15 Milli Takımı 11 Nisan Çarşamba günü TFF Atatürk eğitim ve Araştırma Merkezi Tesislerinde toplanacaktır.

Maç Detayları;

17.04.2007 Fethiye Stadı saat 14.30
19.04.2007 Fethiye Stadı saat 14.30

Aday kadroya şu oyuncular davet edildi;

İlhan DEPE, Muhammet DEMİR (Bursaspor), Aykut KIRATLI, Barış YARDIMCI (Fenerbahçe), Gökay IRAVUL (Denizlispor), Mert ÇINAR (Galatasaray A.Ş.), Burak ÇINAR (Gençlerbirliği), Mehmet BÜYÜKBEZİRCİ (Kayserispor), Umutcan YÜKSEL (MKE Ankaragücü), Onur KARAKABAK (Sakaryaspor A.Ş.), Oğulcan GÖKÇE (Altay), Okan ALKAN (Mardinspor), Armağan KUŞ (Samsunspor), Berkin Kamil ARSLAN (Nazilli Belediyespor), Selçuk EVCİM (Akhisar Belediye Gençlik ve Spor), Yunus Emre ZENGİN (Gümüşhanespor), Gökhan TÖRE (Bayer 04 Leverkusen), Gökhan DURMUŞ (Bishops Startford FC), Gökay ISITAN (FC ST Pauli), Şükrü ÇALIŞKAN (Hertha BSC Berlin), Engin BEKDEMİR (PSV Eindhoven
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Ugur Ucar,Cihan,Ates,Volkan.
25-2025

nefvakfi.org
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Selçuk Samli wrote:Bu hafta ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Suat Kaya bu hafta da kazanmis, Eskisehir'i 3-2 yenmisler. Hem de 3 tane PAF oyuncusunu (Cihan, Ates, Volkan bildigim kadariyla) oynatarak. Simdi bu adamlar Erkan, Cafercan hatta Aydin,Oguz'dan daha mi iyidir? Bence degildir, ama oynatinca bir ise yariyorlar demek ki? 14 haftadir yenilmiyorlar.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Berkin G.Saray'da!

Lig (B) 2. Klasman Grubu takımlarından Nazilli Belediyespor'un alt yapısında yetişen ve Genç Milli Takıma seçilen Berkin Aslan, Galatasaray'a transfer oldu.

Futbola 9 yaşında Nazilli Belediyespor minik takımında başlayan 15 yaşındaki Berkin Aslan, kısa süre içerisinde oynadığı futbol ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Siyah-beyazlı kulüpte yıllarca futbol oynayan Mahmut Aslan'ın oğlu olan Berkin, Nazilli Belediyespor PAF takımındaki performansı ile önce 15 yaş Ege Bölge Karmasına seçildi.

Ege Karması ile Antalya'da bölgeler arası turnuvada oynadığı 3 maçta 8 gol atan Berkin Aslan, Genç Mili Takım aday kadrosuna çağrıldı.

Konyaspor, Antalyaspor, Denizlispor, Vestel Manisaspor, Ankaraspor takımlarının da izlediği genç yeteneği Galatasaraylı olan babası Mahmut Aslan, Nazilli Belediyespor onursal başkanı Esat Ergüler'in onayı ile Galatasaray'a verdi.

Sarı kırmızılı takımla sözleşme imzalayan genç oyuncunun tüm masraflarının kulüp tarafından karşılanacağı kaydedildi.

Kaynak: AA
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Tolga Girici wrote:
Selçuk Samli wrote:Bu hafta ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Suat Kaya bu hafta da kazanmis, Eskisehir'i 3-2 yenmisler. Hem de 3 tane PAF oyuncusunu (Cihan, Ates, Volkan bildigim kadariyla) oynatarak. Simdi bu adamlar Erkan, Cafercan hatta Aydin,Oguz'dan daha mi iyidir? Bence degildir, ama oynatinca bir ise yariyorlar demek ki? 14 haftadir yenilmiyorlar.
Ates ile Volkan istedikleri(konsantre olduklari) zaman,en az yukarida saydiginiz oyuncular kadar,oynayabiliyor.Cihan'i cok seyretme sansim olmadi.Suat Kaya bu oyunculara sans veriyor ama tahmin ediyorum onlar da bu sansi elde etmek icin cok calisiyorlar.Genc oyuncular lig,antrenor,ve kulup secimini de cok iyi yapmak zorundalar.
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

bu da OĞUZ RÖPORTAJI:

Galatasaray'dan Vestel Manisaspor'a kiralık giden Oğuz Sabankay'dan Galatasaray ve V.Manisasporlulara çok özel röportaj...İşte size Lig TV'nin yaptığı röportaj.

Oğuz, 19 yaşında Süper Lig’de oynuyorsun. Bu nasıl bir duygu?

19 aslında çok genç bir yaş değil açıkça söylemek gerekirse. Avrupa’daki takımlara baktığınız zaman Chelsea, Arsenal gibi takımlarda 18-19 yaşında inanılmaz top oynayan futbolcular var. Ama nedense Türkiye’de hala çok genç yaş gözüyle bakılıyor. Ben diğer futbol liglerini örnek aldığım için 19 yaşında kendimi çok genç görmüyorum, ama güzel bir duygu.

"BEN 2. ARDA DEĞİLİM"

Bir Arda örneği yaşandı ve gözler bir anda senin üstüne çevrildi. Galatasaray alt yapısından yetiştin. Manisalı’sın, Vestel Manisaspor’da kiralık olarak top oynuyorsun. “2. Arda” diyorlar sana. Seni sıkıyor, bunaltıyor mu yoksa mutlu mu ediyor?
Arda benim çok yakın bir arkadaşım, her gün telefonla konuşuyoruz, Galatasaray’da da birlikteydik. Buraya gelip inanılmaz bir çıkış gösterdi ve o performansla Galatasaray’da da inanılmaz bir çıkış yaşadı. Haklısınız, bana ikinci bir Arda gözüyle bakıyorlar, ama sonuçta ben Arda değilim. Özelliklerimiz çok farklı. Benim amacım, genç bir futbolcu olarak tecrübe kazanıp Vestel Manisaspor’a faydalı olmak, burada olduğum süreyi sakatlanmadan en iyi şekilde geçirmek. Şu anda şanssız bir dönem yaşıyorum. Yaklaşık bir aydan beri bir sakatlığım var ve on gün daha sürecek. İki üç maçta görev aldım. Giray hocam izin verirse son dört beş maçta da oynamak istiyorum,. Arda örneği beni açıkçası çok fazla sıkmıyor. Çünkü ben kendine ve yeteneklerine güvenen bir insanım. Sakatlığım da düzeldiği zaman takıma yeniden faydalı olacağıma inanıyorum. Ondan sonra da hedef tabi ki Galatasaray’a dönmek. Ama şu andaki tek düşüncem tabii ki Vestel Manisaspor.

"FİZİK GÜCÜMÜ YÜKSELTMEYE ÇALIŞIYORUM"

“Arda ile özelliklerimiz farklı” dedin. Peki senin özelliklerin neler? Kendi özelliklerinin ne kadar farkındasın? Çünkü bunları bilmen genç bir futbolcu olarak kendini geliştirmen açısından çok önemli.
Benim artılarım, bir orta saha oyuncusu olarak sol ayağımı iyi kullanıyorum. Galatasaray’daki ilk dönemimde çok mücadele eden bir tip değildim, sadece top ayağıma geldiğinde oynuyordum. Ama orada futbol oynamak istiyorsam mücadele etmem gerektiğinin bilincine vardım, özellikle Galatasaray A takımına yükseldikten sonra bilincim daha da yerine oturdu. Arda ile kendimi kıyaslayacaksam, Arda birebirde, adam eksiltmede çok iyi bir oyuncu, bu özelliklerini cok daha fazla kullanıyor. Ben biraz daha fazla mücadeleye yönelik bir oyuncuyum, bir orta saha oyuncusu olarak çabuk olduğumu ve sol ayağımı da iyi kullandığımı düşünüyorum.

Eksiklerin neler? Hangi yönlerini geliştirmeye calışıyorsun?
Fizik kapasitemi biraz daha geliştirmeye çalışıyorum. Özellikle, günümüz futbolunda durarak top oynanmıyor koşup mücadele etmen gerekiyor ve onun dışında fizik gücün de iyi olmak zorunda. Sonuçta dezavantajım da şu ki çok uzun boylu bir oyuncu değilim. Ortasaha oyuncuları genelde kısadır. Kısa boylu oyuncuların bu dezavantajı avantaja çevirmek için güçlü bir fiziğe sahip olmaları gerekiyor. Ben de bu eksiğimi biliyorum ve mümkün olduğu kadar fizik gücümü ve kondisyonumu geliştirmeye çalışıyorum.

"MANİSA'YA DÖNERKEN SIKILIR MIYIM ENDİŞESİ YAŞAMIŞTIM"

Galatasaray’dan Manisa’ya gelirken memleketine geldiğin için daha mı istekliydin?
Açıkçası onu düşündüm, onun dışında düşündüğüm başka şeyler de vardı. Sonuçta İstanbul’dayken üç yıldır ailemden ayrı yaşıyordum. Şu anda ailemin evinin buraya uzaklığı yarım saat. Üç senedir bazı şeyleri yoluna koymuştum. Buraya, tekrar ailemin, akrabalarımın ve arkadaşlarımın yanına gelince sıkılır mıyım diye düşünüyordum. Ama sonra böyle olmayacağı kanısına vardım. Sonuçta ben sadece futboluma bakacağım. Buraya belirli hedefler doğrultusunda geliyorsunuz, ailemin burada olması diğer zamanlara göre çok avantajlı. Burada boş zamanlarımda ailemin yanına gidiyorum. Annemin yaptığı yemekleri yiyiyorum, arkadaşlarımla görüşüyorum.

"YAŞANAN KÖTÜ OLAYLARLA BÜYÜK TECRÜBE KAZANDIM"

Vestel Manisaspor’a devre arasında geldin. Takımdan gidenler de vardı, seninle birlikte gelen başka isimler de vardı. İkinci yarı başladı, kupada Beşiktaş’a farklı yenildiniz. Çok üzüldün mü?
Tabii ki üzüldüm. Sonuçta ilk yarıda yakalanmış bir başarı var. Takım bir dönem lider olmuş, beklentiler var. Ama biz hiç ummadığımız yenilgiler aldık. Belki de bireysel hatalardan kaynaklandı. Bir de ben yeni geldiğim için sürekli mağlubiyetler yaşayınca çok üzüldüm.

Bir de Sakaryaspor maçı yaşadın. Gerçi sen o maçta sakattın, tribünden izlemiştin. Tüm bu olumsuzluklara baktığımızda Manisaspor’da birçok ilki yaşadın değil mi?
Benim açımdan çok büyük bir tecrübe oldu buraya gelmek. Bazen gece yatağımda yattığımda şu son birkaç ayda çok büyük tecrübe kazandığımı düşünüyorum. Özellikle üst üste malubiyetler ve Sakarya maçında yaşanları düşünürsek, benim yaşımdaki bir oyuncu için yaşanabilecek herşeyi yaşadım. Herşey üst üste geldi.

Sakaryaspor maçında olanları izlerken neler hissettin?
O maçı çıkış maçı olarak görüyorduk. Öyle konsantre olmuştuk. İlk pozisyon gayet doğal bir olaydı; Selçuk arkadaşımızla Capurro arasında geçen olay. Sonra olay kızıştı ve gelmemesi gereken boyutlara ulaştı. Açıkçası olayın bu kadar büyümesine çok şaşırdım, ama sonuçta oldu, yapacak birşey yok artık, yaşanması gerekiyormuş demek ki.

"FENERBAHÇE MAÇINDA OYNAMAK İSTİYORDUM"

Uzun bir aradan sonra gelen Sivasspor galibiyeti ve önünüzde Fenerbahçe maçı, zor bir süreç mi?
“Önümüzdeki maç Fenerbahçe ile olmasaydı daha iyi mi olurdu?” derseniz, açıkçası benim için hiçbir fark yok. Sonuçta ligin son yedi haftasında öyle ya da böyle oynayacağız Fenerbahçe ile. Uzun bir aradan sonra bir galibiyet alıp Fenerbahçe’nin karşısına çıkmak bizim için iyi bir motivasyon. İdmanları takip ediyorsunuz, bunun farkındasınızdır, takımın nasıl motive olduğunun. Hatta ben seviniyorum. Ama üzüntüm de Fenerbahçe maçında oynayamayacak olmam.

Oynamak isterdin değil mi?
Tabii ki. Sakatlığım süresince onu hedeflemiştim.

"GALATASARAY MAÇINDAN ÖNCE HEYECANLANDIM"

Galatasaray’a karşı oynadın mı?
Evet oynadım.

Neler hissettin?
İki ay öncesine kadar beraber idmanlara çıkarken, maçlara çıkarken, iki ay sonra onlara rakip oluyorsunuz. Farklı bir duygu. Maça çıkmadan önce heycanlıydım ama maça çıktıktan sonra bütün heyecanım geçti. Tamamen yapmam gereken şeylere odaklandım. Yapmam gereken şey de, Vestel Manisaspor formasını en iyi şekilde terletmekti. Elimden gelini de yaptım.

"ÜNİVERSİTEYE GİRMEK İSTİYORUM"

Sen kafa yapısı olarak tam profesyonel olmuşsun. Çünkü birçok futbolcu vardır, söylemek istediklerini ifade edemez. Sen çok güzel ifade ediyorsun. Kişisel gelişimin için de çalışıyor musun?
Tabii ki, iki kez üniversite sınavlarına girdim ama kazanamadım. Üniversitenin şart olduğunu biliyorum ve spor akademisine girmeye çalışıyorum. Olur veya olmaz ama bu tür şeyleri kovalıyorum. Ancak çok fazla ders çalışma imkanım olmuyor, tamamen futbola odaklanıyorum.

Bir üniversitenin seni fahri olarak bünyesine alması gerek öyleyse.
(Gülüyoruz) Keşke olsa, çok sevinirim.

"ÖNCE GALATASARAY, SONRA AVRUPA"

Vestel Manisaspor ile 1.5 yıllık bir sözleşme yapmıştın. Hedeflerin neler?
Sözleşmem sezon sonu devam edecek. Tabii sezon sonu ne olur bilemiyorum. Benim amacım oynadığım sürece burada başarılı olmak, tecrübe kazanmak ve Vestel Manisasspor’a faydalı olmak. Sonra da Galatasaray’a gidip orada kalıcı olmak. Oraya gittikten sonra bir daha başka yere gitmek istemiyorum. Zaten onun için burdayım. Çalışmalarımı bu yönde sürdürüyorum.

Başka yere gitmek istemiyor musun? Futbolu Galatasaray’da mı bıramak istiyorsun?
Yani benim hedefim Galatasaray’da kalıcı olmak. Ama tabii ki Avrupaya’da gitmek isterim.

"ARSENAL'DE OYNAMAK İSTERİM, ÇÜNKÜ..."

Peki Avrupa’da hangi ülkeyi istersin? İngiltere Premier Ligi veya İtalya Ligi Serie A’da... İngiltere’de futbol çok hızlı oynanıyor, İtalya’da ise mücadeleye dayalı bir futbol var.

Hangi takımda oynamak isterdin?
Arsenal’de.

Neden?
Çok genç oyuncular var. Onlarla iyi anlaşacağımı düşünüyorum (Gülüyor).

"İNTERNET... PS... ALIŞVERİŞ..."

Futbolun dışında özel merakların var mı?
Tesislerde ve evde ne yapabilirsek onları yapıyorum. İnternete giriyorum, Playstation oynuyorum, alışverişe düşkünüm.

Para harcamayı seviyor musun?
Alışveriş yapmayı seviyorum ama tutumlu bir insanım. Har vurup harman savuran biri değilim ama beğendim şeyi de almayı severim.

Forma imzalatmaya başladılar mı sana?
(Gülüyor) Birkaç defa imzaladım ama çok fazla değil. Sivas maçından önce imzaladım mesela.

"TUTTUĞUNU KOPARAN BİRİYİM"

Kendi kendine sözler verdin mi ben çok başarılı olacağım diye?
Açıkçası ben çok hırslı bir futbolcuyum. Tuttuğunu koparan, hedeflerinin peşinde koşan bir insanım. Kafamda hedeflerimi belirledim. Mesela Galatasay alt yapısındayken A takıma çıkmayı hedeflemiştim bunu 2 sene içerisinde gerçekleştirdim. Şu anda da Vestel Manisaspor’un futbolcusuyum. Yine hedeflerim var, bunlara göre çalışıyorum ve başaracağıma da inanıyorum.

"KIZLAR KONUSUNDA YAPMAM GEREKENİ YAPIYORUM"

Son sorum şu olacak. Genç ve yakışıklı bir futbolcusun. Muhakkak genç kız hayranların vardır. Kızlarla dialoğun nasıl?
Doğal olarak futbolculara ilgi oluyor. Her şeyi yeri ve zamanında yaşamam gayet doğal. Hocalarım da, futbolcu abilerim de zaten bana hep bunu söylüyor. Kız arkadaşlarım olmuyor değil, oluyor, yapmam gerekeni de yapıyorum. (BURASINI ANLAYAMDIM :lol: )

erdem.erol@ligtv.com.tr
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Antep BB deplasmanda Usakspor ile 1-1 berabere kalmis, Cihan ve Ates oynamis, Volkan sonradan girmis. Ugur asist yapmis ama 89'da ikinci saridan kirmizi gormus.

http://www.haberler.com/turk-telekom-lig-a-356-haberi/

Istanbul BB 4-2lik galibiyetle ikinci siradaki yerini korumus, ama genclerden oynayan yok sanirim , bir tek mulayim sonlara dogru oyuna girmis.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tolga Girici wrote:Antep BB deplasmanda Usakspor ile 1-1 berabere kalmis, Cihan ve Ates oynamis, Volkan sonradan girmis. Ugur asist yapmis ama 89'da ikinci saridan kirmizi gormus.

http://www.haberler.com/turk-telekom-lig-a-356-haberi/

Istanbul BB 4-2lik galibiyetle ikinci siradaki yerini korumus, ama genclerden oynayan yok sanirim , bir tek mulayim sonlara dogru oyuna girmis.
cafercan kaybolup gidiyor.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

U16'larımız Ukrayna'yı 1-0 yendi 17.04.2007

Şenol Ustaömer yönetimindeki U16 Milli Takımımız deplasmanda Ukrayna Milli Takımı'nı 1-0 mağlup etti. Yalta Şehir Stadı'nda oynanan karşılaşmada millilerimizin golünü 40. dakikada Batuhan Karadeniz kaydetti.

Millilerimiz yarın Ukranya ile bir maç daha yapacak. Yalta Şehir Stadı'nda oynanacak karşılaşma saat 17:00'de başlayacak.

U16 Milli Takımımızın kadrosu'nda şu futbolcular bulunuyor;

Cemre BALOĞLU, Emre ÇOLAK, Emrah YOLLU, Berk NEZİROĞULLARI (Galatasaray A.Ş.), Alptekin TEYTEY, Özgür ÇEK (Fenerbahçe), AliKUÇİK, Batuhan KARADENİZ (Beşiktaş A.Ş.), Ali HELVACI, Göksal ÖZKARA (Denizlispor), Eren ALBAYRAK (Bursaspor), Erşah KÜÇÜK (Gençlerbirliği), Abdülkadir KAYALI (MKE Ankaragücü), Hasan ERBEY (Karşıyaka), Muhammed KURT (Orduspor), Erhan KARAYER (Dardanelspor A.Ş.), İsmail ASLAN (Giresunspor), Furkan SÖNMEZ (Trabzonspor A.Ş.)

U15 Millilerimiz Hollanda'yı 4-1 yendi 17.04.2007

Ferhat Sudoğan yönetimindeki U15 Milli Takımımız, Hollanda'yı 4-1 mağlup etti. Fethiye Stadı'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 27 ve 40. dakikalarda Gökay Isıtan, 45. dakikada Gökhan Töre ve 60. dakikada Muhammet Demir kaydederken, Hollanda'nın tek golünü 50. dakikada Türk asıllı oyuncu Nadir Çiftçi kaydetti.

Millilerimiz 19 Nisan Perşembe günü Fethiye Stadı'nda Hollanda ile bir kez daha karşı karşıya gelecek.

U15 Milli Takımımızın kadrosu'nda şu futbolcular bulunuyor;

İlhan Depe, Muhammet Demir (Bursaspor), Aykut Kıratlı, Barış Yardımcı (Fenerbahçe), Gökay Iravul (Denizlispor), Mert Çınar (Galatasaray), Burak Çınar (Gençlerbirliği), Mehmet Büyükbezirci (Kayserispor), Umutcan Yüksel (Ankaragücü), Onur Karakabak (Sakaryaspor), Oğulcan Gökçe (Altay), Okan Alkan (Mardinspor), Armağan Kuş (Samsunspor), Berkin Kamil Arslan (Nazilli Belediyespor), Selçuk Evcim (Akhisar Belediyespor), Yunus Emre Zengin (Gümüşhanespor), Gökhan Töre (Bayer 04 Leverkusen), Gökhan Durmuş (Bishops Startford), Gökay Isıtan (St. Pauli), Şükrü Çalışkan (Hertha BSC Berlin), Engin Bekdemir (PSV Eindhoven).

www.tff.org
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Galatasaray'ın genç transferi döktürdü!

Nazilli Belediyespor'dan geçen hafta Galatasaray'a transfer olan Berkin Aslan, davet edildiği U-15 Türk Milli Takımı'nda kalitesini gösterdi. Fethiye'de Hollanda ile karşılaşan U-15 Genç Milli Takımı'nda 2 gol atan, 2 de asist yapan Berkin, çok mutlu olduğunu söyledi.

Transferinde 3 büyüklerin birbiriyle yarıştığı Nazilli Beldiyesporlu 15 yaşındaki Berkin 10 gün önce Galatasaray'la sözleşme imzalamıştı. Seçildiği U-15 Türk Milli takımındaki kısa süreli çalışmasında takım kaptığına getirilen Berkin Aslan, Fethiye'de bu hafta içinde 2 kez Hollanda U-15 Milli maçlarına çıktı. Hollanda ile oynanan ilk maçta Türkiye 4-1 galip geldi. Bu maçta 2 asist yapan Berkin ikinci maçta 2 gol birden atarak adeta 3 büyüklerin peşinden koşturmasının sebebini açıkladı.

Berkin Aslan, performansıyla milli maçta kendisini izleyen başta Muğla Valisi Temel Koçaklar olmak üzere Fethiyesporlu seyircilerin ayakta alkışladığı futbolcu oldu. Maç sonunda babası ile birlikte Nazilli'ye dönüp İspanya ve Ukrayna Milli maçları için pasaport işlemlerine başlayan Berkin Aslan, milli maçta çok farklı duygular yaşadığını söyledi.

Berkin, mutluluğunu dile getirerek, "Anlatılamayacak güzel duygular yaşıyorum. 2 gol attığım maçın hemen başında Fethiye stadında seyircilerden büyük bir sevinç uğultusu geldi. O anda takımımız gol atmamıştı. Bu sevinç niye diye düşündüm. Sonra öğrendim ki yetiştiğim Nazilli Belediyespor'un kendi sahasında Fethiyespor'dan gol yemesinin sevinciymiş. Artık futboldan başka bir şey düşünmüyorum. Derslerimin de çok iyi olması için çalışacağım" diye konuştu.

Bugün öğrendiğim kadarıyla GS Berkin'den başka U15 milli takımında oynayan 3-4 oyuncuyu daha transfer etmeye çalışıyor.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

GS 'LI 3 genç oyuncunun(CİHANCAN, UĞUR, VE VOLKAN) kiralık olarak forma giydiği ve Suat'ın çalıştırdığı Gaziantep büyükşehir belediye bugün evinde Karşıyaka ile oynuyor.Maçı uydudan D-SPOR kanalı şifresiz yayınlıyor. Maçın başlama saati TSI 20.00
Post Reply