Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bir onceki hafta Ugur Akdemir 89 dk da ikinci saridan kirmizi gordugu icin bu macta oynamiyor. Cihan Can da Usak macinda sari gormustu. Cezali olabilir.

Gaziantep B.B. bundan sonraki iki hafta Oftas ve Malatya ya deplasmana gidiyor. O maclari seyredebilirsek iyi olur. Zira her iki takim sahaya kazanmak icin cikacaklardir. Bakalim bizimkiler bu iki deplasmanda nasil oynayacaklar?
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Ugur Ucar,Cihan.
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

U19 Milli Takımı kampa girdi 22.04.2007
19 Yaş Altı Milli Futbol Takımı, deplasmanda Polonya ile yapacağı iki özel maç için kampa girdi. Riva Özkan Olcay Tesisleri'nde toplanan milli takım, Polonya maçları için yarın sabah bu ülkeye gidecek.

Teknik direktörlüğünü Tolunay Kafkas'ın yaptığı 19 Yaş Altı Milli Takımı'nda şu oyuncular bulunuyor:

Anıl Karaer (Galatasaray), Uğur Demirok (Gaziantepspor), Ferhat Kiraz (Gençlerbirliği), Özgürcan Özcan (Kayserispor), Murat Duruer (Ankaragücü), Emre Balak, Samet Kılıç (Samsunspor), Atilla Özmen (Altay), Erkan Ferin (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Onur Recep Kıvrak (Karşıyaka), Mustafa Pektemek (Sarıyer), Murat Ceylan (Gaskispor), Umut Koçin (A. Bielefeld), Abdullah Keseroğlu, Tevfik Köse (Bayer Leverkusen), Deniz Yılmaz (Bayern München), Ferhat Bıkmaz (Hannover 96), Aykut Demir (NAC Breda).

www.tff.org
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gençler, Polonya ile yenişemedi..

19 Yaş Altı Genç Milli Futbol Takımı, Polonya ile deplasmanda yaptığı özel maçta, 2-2 berabere kaldı.

Tolunay Kafkas'ın teknik direktörlüğünü yaptığı millilerin, Varşova'daki Pruszkow Stad'ndaki maçta gollerini, 40. dakikada Mustafa Pektemek ve 50. dakikada Tevfik Köse attı.

Milliler, 26 Nisan Perşembe günü Polonya ile bir kez daha karşı karşıya gelecek.

www.ajansspor.com
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

U19 Milli Takım Polonya'yı yendi: 0-2

Tolunay Kafkas yönetimindeki U19 Milli Takımımız deplasmanda Polonya ile oynadığı 2. özel maçı 2-0 kazandı. Legionowo Stadı'nda saat 17.00'da başlayan karşılaşmada gollerimizi 2. dakikada Tevfik Köse ve 33. dakikada Uğur Demirok kaydetti.

Milli Takımımız 24 Nisan Salı gün Pruszkow Stadı'nda oynanan ilk maçta Polonya ile 2-2 berabere kalmıştı.

www.tff.org
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ümit Milli Takım Norveç kadrosu

Ünal Karaman yönetimindeki Ümit Milli Takımımız 02 Mayıs Çarşamba günü deplasmanda Norveç ile özel bir maç oynayacak. Oslo'nun Arasen Stadı'nda oynanacak karşılaşma yerel saatle 19.00'da başlayacak. Ümit Milli Takım 29 Nisan Pazar akşamı saat 18.00'de Holiday Inn Marina Oteli'nde toplanacak. 30 Nisan Pazartesi günü saat 08.25'te Münih aktarmalı olarak Oslo'ya hareket edecek Milli Takımımız Norveç seyahati boyunca Quality Hotel Olavsgaard'da konaklayacak. Perşembe günü saat 17:00'de yurda dönecek Ümit Milli Takım'ın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

İbrahim Kaş, Serdar Kurtuluş (Beşiktaş A.Ş), Ferhat Öztorun, Mehmet Topal, S.Fırat Kocaoğlu (Galatasaray A.Ş), Uğur Uçar, İlhan Parlak (Kayserispor), Gürhan Gürsoy (Sivasspor), Ediz Bahtiyaroğlu, Özer Hurmacı (Ankaraspor A.Ş), Eray Birnican Uğur Yanıkdemir (Konyaspor), Ergin Keleş (Sakaryaspor A.Ş), Orhan Şam (Gençlerbirliği Oftaş), Alp Ergin (Altay), Eyüp K. Ataoğlu (Sarıyer), Mevlüt Erdinç (Sochaux), Ceyhun Gülselam (Unterhaching)

www.tff.org
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Ugur Ucar,Cihan,Ates.
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ümit Millilerimiz Norveç'e 1-0 yenildi

Ünal Karaman yönetimindeki Ümit Milli Takımımız, Norveç'e deplasmanda 1-0 yenildi. Norveç'in başkenti Oslo'nun Arasen Stadı'nda oynanan karşılaşmadaki tek golü 47. dakikada Andreas Gundersen kaydetti.

Ümit Milli Futbol Takımımızın kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu;

İbrahim Kaş (Beşiktaş), Ferhat Öztorun, Mehmet Topal, S.Fırat Kocaoğlu (Galatasaray), Uğur Uçar, İlhan Parlak (Kayserispor), Gürhan Gürsoy (Sivasspor), Ediz Bahtiyaroğlu, Özer Hurmacı (Ankaraspor), Eray Birnican, Uğur Yanıkdemir (Konyaspor), Ergin Keleş (Sakaryaspor), Orhan Şam (Gençlerbirliği OFTAŞ Spor), Alp Ergin (Altay), Eyüp K. Ataoğlu (Sarıyer), Mevlüt Erdinç (Sochaux), Ceyhun Gülselam (Unterhaching).

www.tff.org
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

"Hem ağladım hem oynadım"

Antalya'nın Manavgat ilçesinde doğdu ve futbola da orada başladı. Özgürcan Özcan, Fenerbahçe altyapısından aldığı daveti eğitim şartlarında anlaşamayınca reddedip "fanatik taraftarıyım" dediği Galatasaray'a gitti. Ancak 13 yaşında ailesinden ayrı kalacağını öğrenince hüngür hüngür ağladı. O günleri anlatırken, "İyi ki babam gözyaşlarımdan etkilenmedi ve beni Florya'da bıraktı. Yoksa futbolcu olamazdım" diyor.

Antalyalı olduğunu, çocuk yaşta Galatasaray'a geldiğini ve şimdi de kiralık olarak Kayserispor formasını giydiğini biliyoruz. Bize futbola başladığın günlerden söz eder misin?

Futbola 7 yaşımda Manavgat Belediyespor'da başladım ve orada 6 sene oynadım. Federasyonun Antalya Sorumlusu Orhan Ozan beni Antalya Bölge Karması'na çağırdı. Önce Antalya'da, sonra da Adana'da yapılan seçmelerde 20 oyuncunun arasına girdim. Ancak İstanbul'da yapılan seçmelerde 1987 doğumluların takımına seçilemedim ve Manavgat'a döndüm. Büyük bir hayal kırıklığı yaşarken, o dönemde Fenerbahçe'nin altyapısının başında bulunan Tamer Güney beni aradı ve İstanbul'a davet etti.

Önce Fenerbahçe'ye gittim

Galatasaray'dan önce Fenerbahçe'ye mi gittin?

O telefonu alınca çok şaşırdım. Ama ben koyu bir Galatasaraylıyım ve "Keşke Galatasaray'dan davet alsaydım" diye düşündüm. Yine de babamla birlikte İstanbul'a, Dereağzı'na gittik. Her şey olumluydu ama eğitim konusuna önem veren babam Fenerbahçe altyapısına girersem açıköğretimde okutulacağımı öğrenince vazgeçti. Yine Manavgat'a döndük. İki gün sonra bu defa Galatasaray'dan Ali Yavaş aradı ve beni çok beğendiklerini söyleyip antrenmana çağırdı. Büyük bir şevkle Florya'ya gittim. Antrenmanda da beğenildim. Ali Yavaş, "Özgürcan artık bizim evladımız ve burada kalacak" dedi.

O sırada 13 yaşındasın. Ailenden ayrı kalmaya nasıl razı oldun?

"Burada kalacak" lafını duyunca neye uğradığımı şaşırdım. Çünkü ailemden ilk defa ayrı kalacaktım. Daha sonra babamla bahçeye geçtik ve ona "Burada mı kalacağım?" diye sordum. Babam "Evet" deyince adeta bittim. Kafamı masamın altına sokup uzun süre ağladım.

Baban gözyaşlarından etkilenmedi mi?

Etkilenmedi ama iyi de yaptı galiba. Çünkü geri adım atsaydı belki ben bugün futbolcu olamazdım. Tesislere çıktım ve orada Adana karmasından Kemal isminde bir arkadaşımla karşılaştım. Tanıdık bir yüz görünce biraz sakinleştim. Ertesi gün babam gidince benim endişelerim yine depreşti. Yine ağlamaya başladım, "Burada yapamam, gideceğim" diyordum. Kemal yanıma gelip "Bunlar geçecek, alışacaksın" diyerek beni sakinleştirdi. Bir hafta sonra Antalyalı Cafercan'la karşılaştım. Onun sayesinde ısınma sürecim kolaylaştı ve giderek alıştım. Yıldız takımla Nike Premier Cup'ta Avrupa Şampiyonu olduk ve bir ilki başardık. Ardından Amerika'ya Dünya Kupası'na gittik.

Uçak hayali kurardım, uçaktan inmiyorum

Bunlar birkaç ay öncesinde hayalinde olan gelişmeler miydi?

Değildi tabii ki. Ben Manavgat'ta yaşayan bir çocuktum ve "Ne zaman uçağa bineceğim?" diye hayaller kuruyordum. İstanbul'a da otobüsle gelmiştik. Ama Galatasaray altyapısında oynamaya başladıktan sonra uçaktan inmez oldum. Dünya Kupası'nda da dokuzuncu olduk. 6 maçta 6 gol atıp gol kralı ödülünü aldım ve Nike sponsorluğumu üstlendi. Bu sponsorluk halen sürüyor. Parayla aldığım malzemelere armağan olarak sahip olmaya başladım. Süper Genç Takım'da oynamadan Avdullah Avcı tarafından PAF takımına alındım ve Hagi tarafından da A takım kadrosuna dâhil edildim.

Hagi'nin seni görüp beğenmesi nasıl oldu?

Her hafta A takımla maçlar yapıyorduk. Bir maçta A takıma gol atınca, Hagi beni ikinci yarıda A takımda oynattı. Bir gol atıp bir de asist yaptım. Maç bitince Hagi'nin devre arasında verdiği yeleği iade etmek üzere A takımın soyunma odasına girdim. Hagi orada bana "Sen artık buranın futbolcususun. Bizimle idmanlara çıkacaksın" dedi. O anda dünyanın en mutlu insanı bendim. Ligde değil ama hazırlık maçlarında çok oynadım. Milli maç aralarında Hagi bize hazırlık maçları alırdı. Ben de o maçlarda çok sayıda gol attım.

Bu sezona gelelim. Galatasaray'dan kiralık olarak Kayserispor'a gittin. Bu transferdeki düşüncen neydi?

Başlangıçta gitmek istemiyordum. Çünkü Galatasaray'daki ortam çok farklı. Başka bir kulüpte bocalayabileceğimi düşünüyordum. Ama sezon başından beri çok fazla teklif vardı. Çünkü çok iyi bir kamp dönemi geçirmiş ve hazırlık maçlarının en çok gol atan oyuncusu olmuştum. Zaten sezonun ilk lig maçında da oynadım. Ama transferin bitmesine üç-dört gün kala "Kiralık gitmen iyi olur" dediler. O sırada aceleyle bir kulübe gitmek doğru olmayacaktı. Bu nedenle kaldım. PAF takımda, zaman zaman da A takımda oynadım. Devre arasında Ankaraspor beni çok istiyordu. Volkan ağabey de orada olduğu için benim de aklıma yattı ancak onlar beni bonservisimle transfer etmek amacındaydı. Galatasaray ise buna yanaşmadı. Ardından Vestel Manisaspor'dan teklif geldi ama o da benim içime sinmedi.

Neden sinmedi? Halbuki Arda geçtiğimiz sezon orada patlama yapmıştı ve Ersun Yanal da genç oyunculara şans tanıyan bir teknik adam olarak biliniyor.

Ersun Hoca'nın gençlere verdiği önem tartışılmaz ama içime bir şeyler doğdu işte. Sonrasında Kayserispor'dan gelen teklif üzerine Uğur Uçar'la konuştum. Ertuğrul Sağlam'ın orada olması, Genç Milli Takımlardan arkadaşlarımın o kadroda bulunması ikna olmamı sağladı.

Kayserispor'da kendimi buldum

Peki, "İyi ki Kayserispor'a gitmişim" diyor musun?

Elbette. Çünkü Kayserispor'da oynama şansı buldum. İlk maçıma kupada Karşıyaka müsabakasıyla çıktım. Maç 2-0'dı ve inanılmaz bir gol kaçırdım. Eğer o golü atsaydım gruptan çıkacaktık. Benim için kötü bir başlangıç olduğunu düşündüm. Ardından Trabzon deplasmanında maç 0-0 giderken hocam ısınmamı isteyince heyecanlandım. Oyuna girdikten sonra bir penaltı kazandırdım. O maçtaki performansım Karşıyaka maçındaki kötü başlangıcı unutturdu. Ardından Ankaragücü maçında iki, Sakarya maçında bir gol attım. Yani Kayseri'ye gelmek benim açımdan iyi oldu.

Aslında Kayserispor'da işin çok da kolay değil. Gökhan banko oynuyor, partneri olmak için üç oyuncu çekişiyorsunuz.

Evet, ben, İlhan ve Iglesias, Gökhan ağabeyin yanında oynamak için mücadele ediyoruz. Ama Kayserispor'a giderken bunu sorun etmedim. Çünkü Galatasaray'da da Türkiye'nin en iyi dört forveti vardı. Bir de Ertuğrul Hoca her maçta rakibin özelliğine göre üçümüzden birine görev veriyor. Biz de bu durumun farkındayız ve hiç kimse yedek beklemeyi sıkıntı yapmıyor. Eskiden "Niye oynamıyorum?" diye dert ederdim. Kayserispor'da ise bir hafta hiç oyuna alınmazken ertesi hafta ilk onbirde çıkabileceğimi biliyorum.

Senin ünlü bir Fair Play ödülün var. PAF takımında elinle gol attıktan sonra hakeme gidip itirafta bulundun ve golü iptal ettirdin. Bu nedenle de önce Türkiye'de, sonra da dünyada yılın Fair Play ödülünü aldın. O gollü attıktan sonra kafandan neler geçmişti?

O andaki ruh halim bunu yapmamı gerektiriyordu. Golü attım ama sonra hakeme gidip, "Ben elimle attım" dedim.

Her şart altında aynı şeyi yapar mısın? Mesela bir Galatasaray-Fenerbahçe maçında bile?..

Bu bir vicdan meselesi ve yaparım diye düşünüyorum. Ama Fenerbahçe ile oynuyorsunuz ve dünyanın en önemli derbilerinden bir tanesi bu. O nedenle "mutlaka yaparım" diye kesin bir cevap veremiyorum.

Rakibine dirsek atacak oyuncu değilim

Fair Play ödülünü aldıktan sonra bir başka olay daha yaşadın. Topsuz alanda rakibine dirsek atmaktan dolayı 3 maç ceza aldın. İkisi pek bağdaşmıyor gibi geldi bana.

O pozisyonun dirsekle ilgisi yoktu. Antalyaspor PAF takımıyla oynuyorduk. Bir pozisyonda arkadaşım taç atışını bana doğru kullandı, pozisyon almak için iki kolumu açtım ama sağ dirseğim arkamdan gelen rakibimin yüzüne çarptı. Yere düşünce hemen eğildim ve "Bir şeyin var mı?" diye sorup özür diledim. Antalyaspor yedek kulübesindekiler "Dirsek attı" diye bağırınca hakem de kırmızı kart gösterdi. Ama ben rakibine bilerek dirsek atacak bir oyuncu asla değilim.

Hakan Şükür de Ümit Karan da seni veliahtları olarak ilân etti. İkisi farklı tipte oyuncular. Sen oyuncu özelliklerinle hangisinin veliahdısın?

Evet, ikisi de farklı tipte oyuncular. Hakan ağabey pivot santrfor, Ümit Karan ise bir striker. Ben kendimi ikisinin ortasında görüyorum. Hakan ağabeyin kafa toplarında üstünlüğü ve gol vuruşları, Ümit ağabeyin de özel gol vuruşları var. Ama elbette tartışmasız Hakan ağabey Türkiye'nin en önemli golcüsü.

Peki, senin başlangıçtaki futbolcu idolün kimdi?

Galatasaray'a gelmeden önce kafamda hep Hakan ağabeyin hayali vardı. Odamda onun posterleri asılıydı. Çocukken çok fazla hayal kurdum. "Bir gün Galatasaray'da oynayacak mıyım, ben de bu oyuncular gibi birisi olacak mıyım?" diye düşünürdüm. Bir gün bir de baktım Hakan ağabeyle yan yana soyunuyorum. İlk karşılaştığımızda çok heyecanlanmıştım. Daha sonra yakınlaştık. Evine yemeğe, kahvaltıya gidiyordum. Diğer genç arkadaşlarla birlikte yazlığına gidiyordum. Sonra da Hakan ağabeyin oda arkadaşı oldum.

Bu oda arkadaşlığı tercihlerini kendiniz mi yapıyorsunuz?

Evet, Hakan ağabey beni oda arkadaşı olarak istedi. Sürekli muhabbet ederdik. Düşünsenize, Hakan Şükür'le beraber kalıyorsunuz, yani dünyanın en çok tanıdığı Türk'le. Kongo'da bile tanınan bir insan. Ona futbolla ilgili birçok soru soruyordum ve o da bana yardımcı oluyordu. Gelişmemde çok büyük katkısı var. Ümit, Necati ve Hasan Kabze ağabeylerimin de katkıları var. Onların sayesinde bu noktaya gelebildim.

Pozisyonlara takılıp kalıyorum

Kendinle baş başa kaldığında futbolcu özelliklerini tartışır mısın? Neleri iyi yapıyorsun, hangi noktalarda eksiklerin var?

Çabukluk yönünden eksiklerim var. Pozisyonlara çok fazla takılıp kalıyorum. Mesela bir gol kaçırdığım zaman o pozisyon sürekli kafamda oluyor. Maç boyunca kendimi yiyorum. Bu takıntıyı mutlaka yenmem lazım.

Gelecekle ilgili hedeflerin neler? Mutlaka Galatasaray'a dönmeyi düşünüyorsun ama sonrası için planların neler?

Galatasaray'ı çok seviyorum ve oyuncusu olmaktan öte taraftarıyım. O takımda oynayabileceğimi de çok rahatlıkla söylüyorum çünkü kendimden eminim. Uzun yıllar Galatasaray'a hizmet vermek, başarılar elde etmek ve sonra da kulübüme para kazandırarak İngiltere Ligi'ne gitmek istiyorum. Mutlaka büyük takımda oynama takıntım yok. Premier Lig'den herhangi bir takım da olabilir. Koyu bir Manchester United taraftarıyım. Chelsea'yi sevmesem de golcü olarak Drogba'yı beğeniyorum.

Avrupa hayallerin uzun vadeli planlar mı? Yoksa mesela önümüzdeki sezon Galatasaray'a döndüğünde bir teklif gelirse hemen gider misin?

Önce Galatasaray diyorum ama Avrupa'ya da en erken şekilde gitmek istiyorum. Birinci hedefim Galatasaray, ikinci hedefim A Milli Takım, sonrasında da İngiltere Ligi.

Kayseri'deki hayatından söz eder misin biraz? Futbolun dışında neler yapıyorsun orada?

Hayatım iyi geçiyor. Antrenmanın ardından ben, İlhan ve Uğur, Ümit Aydın ağabeyin evinde toplanıyoruz. Ümit ağabey ve eşi bizim anne-babamız gibi. 24 saatin büyük çoğunluğunu orada geçiriyoruz. Ev yemekleri yiyoruz, Ümit ağabeyle iddialı playstation maçları yapıyoruz ve genellikle ben yeniyorum. Tabu gibi değişik oyunlar oynuyoruz. Birlikte geziyoruz, sinemaya gidiyoruz, müzik dinliyoruz. Rock hariç her türlü müziği dinliyorum.

U19 Takımı'nda oynuyorsun ve bir yandan da Ümit Milli Takım'a çağrılıyorsun.

Fiziğim gelişmiş olduğu için çocukluğumdan beri hep bir üst kategoride forma giymeye alışkınım. Avrupa Şampiyonu olan U17 Milli Takımı'yla birlikte ay-yıldızlı formayı giymeye başladım. Daha sonra dünya dördüncüsü olan kadroda da yer aldım. Yaşım ilerledikçe de kategorim yükselerek milli formayı giymeyi sürdürdüm.

Milli Takım formasını giymek bazı oyuncuların performansını da yükseltiyor. Senin için de böyle bir durum söz konusu mu?

Elbette. Göğsünüzde ay-yıldızı taşıyorsunuz. Türkiye'de milyonlarca genç var ve onların arasında bu formayı giymek size nasip oluyor. Bunun bilincine varmak sizi daha çok motive ediyor tabii. Önümüzde Avrupa Şampiyonası elemeleri var. Grupta Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Liechtenstein ve Ermenistan'la mücadele edeceğiz. Bu gruptan birinci sırada çıkmak istiyoruz. Gruptaki tüm rakiplerimizden daha iyi takımız. Bugüne kadar uluslararası alanda çok maça çıktım ve iddia ediyorum ki bizden daha yeteneklisi yok.

Gençler yeterli şansı bulamıyor

Yetenek konusu tamam da başarıda istikrar sağlamak meselesinde sanki biraz zorlanıyoruz. Bunun sebebi ne sence?

Avrupa Şampiyonu olan takımın oyuncuları kulüp takımlarında yeterince oynama fırsatı bulamıyor. Mesela biz Avrupa Şampiyonu olduktan sonra Nuri Şahin, Dortmund'un A takımında oynamaya başladı. Biz de oynamayı bekliyorduk ama aynı fırsatı bulamadık. Halbuki Avrupa Şampiyonu olduğumuz dönemde sürekli Avrupa takımlarından transfer teklifleri alıyorduk ve bundan büyük gurur duyuyorduk. Türkiye'ye döndüğümüzde ise oynama şansı bulamadık ve PAF takımına döndük. Tabii büyük takımların sürekli büyük hedefleri var genç futbolculara da banko şans tanıyamıyorlar.

O zaman senin yaptığın gibi oynayabileceğin bir takıma gitmek mi işin doğrusu?

Galatasaray'da kalsaydım bugün belki Ümit Milli Takım'da olamayacaktım. Genç oyuncu takımında oynayamayacağını hissediyorsa mutlaka oynayabileceği bir takıma gitmeli. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta gidilecek takımın çok iyi seçilmesi.

www.tff.org
25-2025

nefvakfi.org
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Son 40-50 senenin buyuk golculeri hep Galatasaray'da oynamistir. 70 oncesi donemde Metin Oktay, 80'lerde Tanju Colak ve 90'larda Hakan Sukur. Fenerbahce'den Aykut Kocaman Besiktas'tan ise Feyyaz cikti son 20 senelik donemde ama ne Hakan Sukur ne de Tanju Colak'la kiyaslanamazlar.

Umarim Ozgurcan GS'a yillar boyu hizmet verecek basarili bir golcu olur.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

HAYRET U16 takımında GS'DAN 1 oyuncu varken FB'den 2 oyuncu var.

GENÇ MİLLİ KADRO AÇIKLANDI!..

Makedonya ile özel maçlar yapacak 16 Yaş Altı Genç Milli Futbol Takımı'nın aday kadrosu belli oldu.

Şenol Ustaömer yönetimindeki milliler, Makedonya maçı için 12 Mayıs Cumartesi günü saat 13.00'te Futbol Federasyonu'nun Riva Özkan Olcay Tesisleri'nde toplanacak. Milliler, Makedonya ile 15 ve 17 Mayıs tarihlerinde Konya'da karşı karşıya gelecek. İlk maç Konya Atatürk Stadı'nda 17.30'da, ikinci maç ise Çumra İlçe Stadı'nda saat 16.00'da başlayacak.

16 Yaş Altı Genç Milli Futbol Takımı'nın aday kadrosuna çağrılan sporcular şunlar:
Erşah Küçük, Özkan Karabulut, Mahmut Boz, Soner Aydoğdu (Gençlerbirliği), Eren Albayrak, İsmail Haktan Odabaşı, Muhammet Demir (Bursaspor), Özgür Çek, Sertaç Eren (Fenerbahçe), Abdülkadir Kayalı, Umutcan Yüksel (Ankaragücü), Batuhan Karadeniz (Beşiktaş), Cemre Baloğlu (Galatasaray), Muhammed Kurt (Orduspor), Erhan Karayer (Dardanelspor), İsmail Aslan (Giresunspor), Doğukan Genç
(Yalovaspor), Çağrı Kodalak (ADO Den Haag), Tolga Mertoğlu (BCS Young Boys), Multu Günçiçek (FC Utrecht.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta ilk 11'de gorev yapan oyuncularimiz:

Ugur Ucar,Cihan,Ates.
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

U19'larımız Elit Tur'da mücadele edecek

Tolunay Kafkas yönetimindeki U19 Milli Takımı 23-28 Mayıs tarihleri arasında İskoçya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası Elit Turu'nda mücadele edecek. Portekiz, Gürcistan ve evsahibi İskoçya'yla liderlik mücadelesi verecek Milli Takımımız grubu lider bitirdiği takdirde Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı kazanacak. 16 Mayıs akşamı TFF Riva Özkan Olcay Tesisleri'nde toplanacak U19 Milli Takımı 21 Mayıs saat 07.50'de İngiltere aktarmalı olarak İskoçya'ya uçacak. Elit tur boyunca Apex City Quay Hotel and Spa'da konaklayacak Milli Takımımızın maç programı şöyle:

23 Mayıs 2007 İskoçya - Türkiye Saat :16.00 Dens Park Stadı, Dundee
25 Mayıs 2007 Türkiye - Portekiz Saat :19.45 Tannadice Park Stadı, Dundee
28 Mayıs 2007 Gürcistan - Türkiye Saat :19.45 Dens Park Stadı, Dundee

U19 Milli Takımımızın kadrosu şu oyunculardan oluşuyor:

Anıl KARAER (Galatasaray A.Ş.), Uğur DEMİROK (Gaziantepspor), Ferhat KİRAZ (Gençlerbirliği), Özgürcan ÖZCAN (Kayserispor), Murat DURUER (MKE Ankaragücü), Kadir KELEŞ (Trabzonspor A.Ş.), Atilla ÖZMEN (Altay), Erkan FERİN (İst. Büyükşehir Bld.Spor), Hakan ALBAYRAK (Gaziantep Bş.Bld.Spor), Onur Recep KIVRAK (Karşıyaka), Emre BALAK (Samsunspor), Murat CEYLAN (Gaskispor), Mustafa PEKTEMEK (Sarıyer), Umut KOÇİN (A.Bielefeld), Tevfik KÖSE (B.Leverkusen), Deniz YILMAZ (B.München), Ferhat BIKMAZ (Hannover 96), Aykut DEMİR (NAC Breda)

www.tff.org
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun oynanan maclarda ilk 11'de gorev yapan oyuncularimiz:

Cihan,Ates,Volkan.

Ates 45. dk'da kirmizi kart gormus.Kirmizi karti niye gordu bilmiyorum ama ,bu gordugu 2. kirmizi kart,biraz dikkat.Hakem Suat Hoca'yi da (70. dk'da)sahadan atmis.Orduspor'a 3-1 yenilmisler.
25-2025

nefvakfi.org
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Selçuk Samli wrote:Bugun oynanan maclarda ilk 11'de gorev yapan oyuncularimiz:

Cihan,Ates,Volkan.

Ates 45. dk'da kirmizi kart gormus.Kirmizi karti niye gordu bilmiyorum ama ,bu gordugu 2. kirmizi kart,biraz dikkat.Hakem Suat Hoca'yi da (70. dk'da)sahadan atmis.Orduspor'a 3-1 yenilmisler.
Antep 12-13 hafta suren cikisini tam sonuclandiracakken son iki haftada bozdu. Zaten puan cetvelinde iddiali bolgeye gelmislerdi, daha fazla yukselemediler. Cihan-Ates-Volkan'in hemen hemen her macta oynamasi cok guzel. Seneye daha cok futbolcu gonderilmeli. Ben Cihan'i Gerets'in ilk geldigi hazirlik kampinda bir kac macta izlemistim, 2 sene oluyor. O zaman pek gelecek vaadetmiyordu bana, ama bu sene her macta stoperde oynadigina gore kendini gelistirmis.
Post Reply