Şampiyon'a Alkış... G.Saray'a Utanç... GS-FB 1-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alkışlayalım mı, alkışlamayalım mı?

Alkışlayalım
9
26%
Alkışlamayalım
26
74%

Total votes: 35

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

:arrow: Hakem BÜLENT DEMİRLEK olacakmis. Bizim 3 hafta once deplasmandaki 3-0'lik Sakarya, ASY'deki 2-1'lik Trabzon, ve 1-0'lik Genclerbirligi maclarimizi yonetmis. (Hakemin butun maclarini da gosterecek duzenek kurmak istemisler TFF sitesinde ama, calismiyor gorunuyor.)

:arrow: Resmi Site: Basın Toplantısı: Erik Gerets

:arrow: Resmi Site: Florya Günlüğü: 17 Mayıs 2007 Perşembe: Arda, Hasan, ve hatta Cihan bile, sadece moral acisindan takima destek olacak gibi gorunuyorlar. Mehmet Topal'da da bir sorun olmus. Onun o uzaktan sutlarinda bu macta sansi tutacak umudundayim ben, sakatlanmaya filan kalkmasin! :)

:arrow: Resmi Site: Sabri Sarıoğlu, GSTV’ye Konuştu

:arrow: Resmi Site: İl Güvenlik Kurulu: Galatasaray - Fenerbahçe Derbisi: "toplam 2 bin 569 güvenlik mensubun + 250 özel güvenlik görevlisi", "Stadın kapasitesi 23 bin 257 olup, kapasitenin yüzde 5’i olan 1.162 kişilik bölüm Fenerbahçe seyircisine verilecek"

Yarin Adnan Polat bir basin toplantisi yapacakmis. Umarim, ortaligi fazla ateslendirecek seyler soylemez. Bugun baskan da, Fatih Goksen de, direk birinci agizlardan, alkis olayini filan kapatmislar zaten...

Hic kadro yazan olmadi bu maca daha, hayirdir? :) Ben bir girisimde bulunayim bakalim:
Mondi
Cihan - Song - Tomas - Ferhat
Sabri - Mehmet Guven - Mehmet Topal - Ayhan
Umit Karan - Hakan Sukur

Cihan iyilesir diye umuyorum, Hasan'inki cok daha uzak olasilik gorundugu icin, Sabri'yi kanada cekebilmek icin. Ferhat'in Sivas macinda, nerdeyse her mudahalesine faul calmisti hakem ama, yine bile Orhan'dan daha yararli olacak gibime geliyor. Ortayi hepten Memo'lara teslim ettim. Ilic'in yaraticilik katkisi var ama, son zamanlarda, hem formdan, hem Gerets'in gozunden dustu herhalde. Guven onun kadar yapar katkiyi, Topal da, en az Inamoto kadar oynuyor. Arda bu kadar uzak kaldiktan sonra, iyilesse bile, risk edilmez. Ayhan cezasini bitirip, gelir solumuza. Ilerde de, Karan'la sukur beraber oynamaz diye bir kural yok bence. Necati Sivas macinda hepten dokulmus, Hakan da tecrubesiyle, en azindan defansi ustune cekip, Umit'e alanlar yaratir, sakar FB defansinda fauller kazandirir.... :)
Özgür
M.Sukru Hanioglu

Post by M.Sukru Hanioglu »

Degerli Arkadaslar,
Konuyla fazla ilgisi yok ama diger basliklarla da fazla alakasi olmadigi icin resmi sitedeki bir yoruma dikkat cekmek istiyorum. Sozkunusu sitede Fenerbahce maci ile ilgili olarak yayinlanan "Maca Dogru" yazisinda Galatasaray-Fenerbahce rekabeti hakkinda istatistiki bilgi veriliyor (ilgili paragrafin suretini asagida veriyorum). Kusura bakilmasin ama bu tur bir istatistik sunumu Galatasaray gibi kulube ve camiaya yakismaz. Iki kulup arasindaki futbol rekabetindeki en onemli istatistik Fenerbahce'nin Galatasaray'a karsi daha fazla galibiyet almis oldugudur. Buna ve ilk devre yapilan macta maglup oldugumuza atifta bulunmadan "Fenerbahce, Galatasaray'a aralarinda ilk yedi mac gol atamadi" benzeri bir bilgi sunmanin hicbir anlami yoktur. Fenerbahce bizim ezeli rakibimizdir, iki kulup arasindaki rekabet Turk sporunun motor guclerinden biridir. Fenrbahce futbolda bize karsi galibiyet sayisinda ustunluk saglamistir; bunda utanilacak bir sey yoktur. Utanilacak olan bundan dolayi asagilik kompleksine giren kimselerin kulubumuzde gorev yapmasidir.
Sevgiler, hurmetler,

Sezonun son derbisi 33. haftada Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak. Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki 97 yıllık ezeli rekabette, ilk golü Galatasaraylı Emin Bülent Serdaroğlu attı. 17 Ocak 1909 tarihinde “Papazın Çayırı” olarak adlandırılan yerde yapılan ilk karşılaşmayı 2-0 kazanan Galatasaray, ezeli rakibinden ilk 7 maçta gol yemedi.

Turkcell Süper Ligi’nin 33. haftasındaki karşılaşma 353. Galatasaray - Fenerbahçe maçı olarak tarihe geçecek. Ali Sami Yen’deki son randevu, 22 Mart 2006 tarihinde Fortis Türkiye Kupası çeyrek final maçı olmuştu. Bu karşılaşmadan 3-2 galip ayrıldık. Ezeli rekabette, Ali Sami Yen’de oynanan ilk maç ise, 28 Ağustos 1966’da, Spor Toto Kupası maçıdır. Mecidiyeköy’deki ilk randevu 1-1 eşitlikle sona erdi.
Hanioglu
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

M.Sukru Hanioglu wrote:Degerli Arkadaslar,
Konuyla fazla ilgisi yok ama diger basliklarla da fazla alakasi olmadigi icin resmi sitedeki bir yoruma dikkat cekmek istiyorum. Sozkunusu sitede Fenerbahce maci ile ilgili olarak yayinlanan "Maca Dogru" yazisinda Galatasaray-Fenerbahce rekabeti hakkinda istatistiki bilgi veriliyor (ilgili paragrafin suretini asagida veriyorum). Kusura bakilmasin ama bu tur bir istatistik sunumu Galatasaray gibi kulube ve camiaya yakismaz.
Benim de dikkatimi cekmisti. Diger kuluplerin resmi sitelerine hic bakmiyorum, onlar nasil bilmiyorum ama size hak veriyorum. Objektif olmaktan bir zarar gelmez, istatistikleri egip bukmek icin gereksiz cabalamislar.
Ozgur Huseyinoglu

Ozgur Huseyinoglu wrote:Yarin Adnan Polat bir basin toplantisi yapacakmis. Umarim, ortaligi fazla ateslendirecek seyler soylemez. Bugun baskan da, Fatih Goksen de, direk birinci agizlardan, alkis olayini filan kapatmislar zaten...

Hic kadro yazan olmadi bu maca daha, hayirdir? :)
Tam tersine Polat sakinlestirici, guven verici bir toplanti yapmis (guvenlik onlemleri, koridorlar filan konusunda). Yani, FB yonetimine bazi elestirileri olmus ama, eh, o kadarini da hakettikleri konusunda FB'nin igne-cuvaldiz dusmanlari disinda, herkes hemfikir sanirim... :)

Hatta, Sabri'ye bile kizmis, "o tur rakip yonetimlere laf carpan aciklamalarin tekeli bana aittir" diye herhalde! :lol:

:arrow: Resmi Site: Basın Toplantısı: Adnan Polat

Eee, kadrodan yana, niye bu kadar gorus kisirligimiz var yahu!? Canlanin biraz, derbi geliyor!! :D LigTV haberlerine gore, Gerets benim de onume gecip, 3 forvetimizi birden oynatacakmis. Cihan iyilesmeyip Sabri defansta kalip, Necati'yi sag kanat mi oynatacak ki acaba?? Derken, evet, o sekilde soylediler. Ayhan'i da onayladilar, soyle oluyor benim kadro o zaman:

Code: Select all

Mondi
Sabri    Song      Tomas      Ferhat 
Necati   M.Guven   M. Topal   Ayhan 
         U.Karan   H.Sukur
Ama muhtemelen M.Guven yerine Inamoto, Ferhat yerine de Orhan oynayacaktir.

FB kadrosu icin de, Appiah-Mehmet degisikligi disinda, son mac gibi olacak diyorlar. Levent Tuzemen'e gore, daha hala, dun gece bile, gec vakte kadar eglenen oyunculari varmis guya.
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Eee, kadrodan yana, niye bu kadar gorus kisirligimiz var yahu!? Canlanin biraz, derbi geliyor!! :D LigTV haberlerine gore, Gerets benim de onume gecip, 3 forvetimizi birden oynatacakmis. Cihan iyilesmeyip Sabri defansta kalip, Necati'yi sag kanat mi oynatacak ki acaba?? Derken, evet, o sekilde soylediler. Ayhan'i da onayladilar, soyle oluyor benim kadro o zaman:

Code: Select all

Mondi
Sabri    Song      Tomas      Ferhat 
Necati   M.Guven   M. Topal   Ayhan 
         U.Karan   H.Sukur
Ama muhtemelen M.Guven yerine Inamoto, Ferhat yerine de Orhan oynayacaktir.
.
Icimden pek kadro yapmak gelmiyor nedense. Kim cikarsa ciksin kazanmalari lazim. M. GUven'i en son izledigim macta savruk bulmustum. Onun yerine on liberoda Inamoto oynayabilir.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Fenerli futbolcular eglenceye vermis kendilerini. Yonetim uyarmiyor mu bunlari yahu? Boyle eglenip bizi yine yenerlerse helal olsun derim, ama bizimkiler biraz adam gibi oynarsa kotu bir yenilgi alirlar ve sampiyonlugun tadi kacar.
Dansözlü kutlama

Image
19 Mayıs 2007
Dansözlü kutlamaŞampiyon F.Bahçe’nin futbolcuları, Tümer Metin ile eşi Cansu Metin’in organize ettikleri gecede, 100. yılda gelen zaferin coşkusunu doyasıyla yaşadılar.

SÜPER Lig’in bitimine iki hafta kala İzmir’den şampiyon dönen Fenerbahçe’de 100. yılda gelen bu başarının coşkusu sürüyor. Galatasaray’la oynayacakları derbi maça rağmen sarı lacivertli futbolcular, önceki akşam İstanbul Tünel’deki Al-Jamal adlı mekanda doyasıya eğlendi. Beşiktaş’ın ardından Fenerbahçe’nin de 100. yılında şampiyonluk sevincini yaşayan Tümer Metin’in, eşi Cansu Metin’le birlikte organize ettiği geceye, sarı lacivertli futbolcuların birçoğu katıldı. Tuncay Şanlı, Mehmet Aurelio, Volkan Demirel, Serdar Kulbilge, Semih Şentürk, Önder Turacı, Can Arat, Kemal Aslan ve Uğur Boral’ın katıldığı eğlencede futbolcular, mekanın dansözleriyle birlikte karşılıklı göbek attı. Özel VIP odasını kapatan sarı lacivertli futbolcular, gece boyunca Lübnan yemekleri yedi, gönüllerince eğlendi. Dansözler, ellerindeki sarı lacivert renklerden oluşan tüllerle dans ettiler. Bir ara DJ’in çaldığı Fenerbahçe Marşı’yla şov yapan dansözler geceye renk kattı. Sarı lacivertli futbolcuların eğlencesi sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Fener bundan önce Daum'la yaşadığı üst üste 2 şampiyonlukta ligin bitmesine 1 hafta kala şampiyon olup, son maça kadar yukarıdaki haberdeki gibi eğlenmiş ve son hafta maçlarında fiks menüyle karşılamıştı. :lol:

2004 sezonunun son haftasında Kadıköy'de Malatya'ya, 2005 sezonunun son haftasında da deplasmanda Konya'ya 4-2 yenilmişti.

Tabii bizimle oynayacakları için maça daha çok asılacaklardır ama yine de Fener'den çok bir şey beklemiyorum bu maçta, işin kötüsü bizden de fazla bir şey beklemiyorum.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

BJK'a son iki macta alacaklari 4 puan yetiyor ikinciliklerini korumak icin. Arada zaten $u anda iki puan fark var. Sagolsunlar Sivasta bu i$i bitirdiler bizimkiler. Yani ikinci olmak artik GS'yin elinde degil. BJK sirtindaki Tigana kamburunu atmi$ken bu saatten sonra artik boyle bir sacmalik yapip son iki macini iki beraberlik ya da bir yenilgi ile kapama olasiligi oldukca zor. Hele Kayseri sacmalamaya ba$ladigi $u son maclarinda. GS son iki macini alsa bile BJK bir beraberlik bir galibiyetle bu i$i bitirecek. O yuzden bo$una tatava yapiliyor bu GS-FB maci icin. FB gayet rahat bir $ekilde maca yedekleri ile bile cikar ve yenilmeden ASY ayrilir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

El Duayen Cengiz abi maalesef haklı.. Fenerliler GS maçlarında heyecan bile yaşamıyor artık. Takım taraftar torba komple rahatlar...

İstanbulda hava ısıcak.. Hafif yağmur çişeliyor, her an sağnağa dönebilir ama maçı olumsuz etkileyeceğini sanmam..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB'li futbolculari muhte$em bir $ekilde kar$ilami$ ASY'deki GS seyircisi. Hoparlorden "Ya$a varal FB" mar$i caliyormu$. Bu arada TRT'de Ankara da maci anlatan bir kadin var. Ilk defa tanik oluyorum. Devied'in ba$ina seyirciler bir tac atmi$lar ya$asin yeni kral diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tumer'in frikik'i Mondragon cizgi ustunde cikardiktan sonra Lugano tamamlayarak FB ilk golunu atti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

O siseler (bizim oyuncu rakip oyuncu diye ayirdedecek kadar bile zekasi, mantigi gelismeyenlerin) atanlarin eline yapissin kalsin insallahh.... yeter bee! seneye soyle 2-3 mac filan seyircisiz versinler de, olsun bitsin... gerizekalilar...
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:O siseler (bizim oyuncu rakip oyuncu diye ayirdedecek kadar bile zekasi, mantigi gelismeyenlerin) atanlarin eline yapissin kalsin insallahh.... yeter bee! seneye soyle 2-3 mac filan seyircisiz versinler de, olsun bitsin... gerizekalilar...
$imdi bon bon bakiyorlar muhakkak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:O siseler (bizim oyuncu rakip oyuncu diye ayirdedecek kadar bile zekasi, mantigi gelismeyenlerin) atanlarin eline yapissin kalsin insallahh.... yeter bee! seneye soyle 2-3 mac filan seyircisiz versinler de, olsun bitsin... gerizekalilar...
$imdi bon bon bakiyorlar muhakkak.
Yazik yahu, utanc verici, sahaya sise yagmuru. Yine golumuzu yemisiz, zaten yemesek sasarim.

Sahaya kirik koltuklar atiliyor.

Mac neden bu kadar gerilmis anlamadim. Her pozisyonda faul yapiyoruz.

Rezil oluyoruz, ikinciyi de yedik.

BIzimkiler her seye itiraz ediyor.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

İki oldu, keşke başkanımız stadda olabilip takıma moral verebilseymiş ama şehir dışında olmas gerekmiş galiba, kötü tesadüf.

Ali
Post Reply