UEFA: Galatasaray - S. Koprivnica 2-1 (U.Karan, H.Sukur)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan hucuma iyi katildi :D sutu az farkla auta gitti...

Hasan ne bekmis ta haberimiz yok - kel kafasiyla Roberto Carlos mubarek... geriden oyun kurmamiza yardimci oluyor...

Bu arada Sabri tam bir enerji kupu orta saha da cok guzel basiyor - Ugur'a da yardimci ama ayaginin dumeni bozulmus sanki verdigi 10 pastan 8'i yerini bulmuyor... simdi ben boyle dedim diye 30 metreden bir gol cakar... :)

Bu sefer Sabri'nin verdigi pasi Lincoln kotu bir vurusla harcadi...

Ahhh Baris'in uzaktan sutunu kaleci celdi - direge carpti... bu direkten donen ikinci bugun... tekrar da simdi yine gordum - kaleci celmemis- yerden cok garip sekilde sekmis top...
Last edited by Mert Tokman on Thu Aug 30, 2007 10:34 pm, edited 3 times in total.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Mert,

Ilk macda Servet ve Hasan Sas sari kart gormusler.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Dk. 89 artik... saha da Lincoln sov var - Spoic'e bir bacak arasi arkasindan koseye bir sut sag ayaginin disi ile ama kaleci guzel cikardi...

Serkan in
Hakan out

Umit out
Okan in

Mac bitti... turu gectik...
Last edited by Mert Tokman on Thu Aug 30, 2007 10:53 pm, edited 2 times in total.
Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

1. Golumuzu ekledim Youtube'a...

http://www.youtube.com/watch?v=fTBVwE-66bw

Ikinci golumuzde yolda...
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ben 70. dakikaya kadar seyrettigim GS takimindan zevk aldim.. herhalde bu macta 30 civari topu ya orta olarak yada ara pas olarak rakip ceza sahasi icinde ki bir adamimiza aktardik - bunlarin 10-12 tanesi gol pozisyonu dogurdu - 2 tanesini attik... :roll:

Ayhan ve Lincoln sahanin en iyileriydiler... Defansta Servet yine AG macinda ki gibi cok iyi idi ama Song birkac hata yapti... Volkan belinden sakatlandi galiba... Ugur sagdan devamli bindirdi - savunma da fazla is dusmedi...

Hasan'a da ikinci yari bekte hic is dusmedi o da hucuma iyi destek verdi... Attigimiz gollerin iki de kalmasi golcu oyuncularimizin son vurusunun kotulugu ve kalecinin bazi iyi kurtarislari kadar bazi son paslarin kotulugu de eklenebilir (ozellikle Sabri ninkiler)... rakip AG'den daha kotu bir takim ama Rize'den iyiler - TR ligini ortalarda bitirebilcek bir takim...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mac basina kac kez direge vuruyoruz topu biz, bu sezon iki vardir ortalamamiz.

Kalenin alani ve direklerin alani dusunulurse bir takimin neredeyse attigi gol kadar direge vurabilmesi ilginc.

Cok gol kaciriyoruz, bu kadari basmaya basladi. Sebebinin de seyircisiz oynamak olmadigi bu aksam anlasildi.

Neyse, bizim yazmamizla bir sey degismeyecek, forvetler belli.

Bu arada Linderoth sezonu kapatti falan mi, bu adam buraya gelmeden once ustuste 127 milyar macta falan oynamamis miydi? Tam nedir problemi ve ne zaman donmesi bekleniyor bilen var mi?

Ali
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kalli:

Maca seyirci destegi ile muthis bir tempo ile basladik son bolum de yorulduk... elimde olsa tempoyu biraz kismak isterdim...

Tempomuz cok yuksek oldugu icin kondusyon hakkinda yoruma gerek yok - pazar gunu de lig de onemli bir macimiz daha var - kontrollu olmak lazimdi...

Defanstan memnunum - yedigimiz gol kaleci hatasiydi - cikisinda zamanlama hatasi yapti...

Volkan:
Ayak bilegimin ust kismina bir darbe aldim - biraz agrim vardi --- hoca riske etmek istemedi... yarin doktora gosterip ne oldugunu gorecegiz...
Last edited by Mert Tokman on Fri Aug 31, 2007 12:20 am, edited 2 times in total.
Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

2. Golumuz...

http://www.youtube.com/watch?v=rGiyruZz8OI

Hakan Sukur 2 - 1

(Hirvat Televizyonundan alintidir)
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Macin tamamini bir koy kahvesinden seyrettim. Macin sonlarinda Lincoln'un sag dis vurusu ile ilgili kalabaliktan bir yorum geldi. Turkiye'de sag disla top kesebilen tek bir adam varmis.

Sol kanattan yaptigi ataklarda Umit Ozat...

Bunun disinda ozellikle 2.yarida mactan cok zevk almadim, bana biraz daginik oynadik gibi geldi. 60.dakika civari bir kaza golu yesek son dakikalari nasil gecirirdik bilinmez.

Baris, Ayhan, Servet ve Song iyi oynadi; Lincoln mukemmel bir adam. Sabri ve Ugur cok gayretli olmalarina ragmen isabetli orta ve son paslarda iyi degillerdi.

Bu takimi daha farkli yenecegimizi umuyordum.

Yarin TC saatiyle 14.00'de kura var, uefa.com'dan bakariz artik.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hakan Sukurun o gol vurusunu yilda 1-2 yapar, bu da bu maca denk geldi.
Sag durdur, bekletmeden sırtı donukken donerek sol vur.
NO ADNANS, NO CRY !!
İlker Yenice

Post by İlker Yenice »

Mactaydim, dikkatimi cekti, Lincoln biraz demoralize oluyor, sakinlesiyor onunla oynamayinca. Gecen macta Arda ile bayagi iyi anlasdilar fakat bu macta biraz yalniz kaldi. Umarim superlig ve ortam sikmaz bu adami, mutsuz olmaya cok yatkin bir kisilik hissi verdi bana.
İlker Yenice

Post by İlker Yenice »

Ek bir not daha, TV den nasil yansiyor bilemem ama taraftar, tezaruhat vs cok cobuk sonuyo, eski halimiz maalesef yok. Aylardir ilk defa ve ozlenerek cikilan bir avrupa macinda daha atesli destek beklerdim. Ikinci yari neredeyse herkes sustu.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Alpay Dedeoglu wrote:Hakan Sukurun o gol vurusunu yilda 1-2 yapar, bu da bu maca denk geldi.
Sag durdur, bekletmeden sırtı donukken donerek sol vur.
Gercekten cok estetik bir gol. Sen git boyle zor vuruslari yap, ondan sonra basit pozisyonlarda bocala!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hep Kapalı trübünden maç seyreden biri olarak yine her zamanki gibi beleş sponsor biletiyle maçı bu defa numaralı tribünün ortasından seyretme imkanım oldu.Tabiki kapalı biletlerini kayınbiradere verdim. Sanırım numaralı trübünde önümdeki ,arkamdaki, sağımdaki solumdakilerde benim gibi beleş sponsor biletiyle gelmişti. Beleş bilet olmasa 24.000 kişilik stat dolmayacak yani:lol:
Önümdeki vatandaşlardan biri numaralı kombinesi, 4.000 YTL verdiğini fakat koltukların çamur içinde olduğunu söyledi bari şu koltukları maçtan önce bir silselerdi dedi. Adam kolonyalı mendil aradı, buldu koltuğu temizleyip öyle oturdu.Bizim gibi gazete üzerine oturmadı.Heralde gazetenin baskısının poposuna çıkmasından endişe etti.Numaralı milleti de bir alem.Tezahürat yapmamak direnen insanlar yığını. Bir ara eski açık(ki şuanda en yeni trübün oluyor)trübünden , tezahüratlara iştirak etmediklerinden "numaralı dışarı" diye tezahürat bile işittim. Bi ara lise çağlarındayken bende açık trübünde maç seyrederken numaralı trübündekilere "50 BİNLİK kerizler" diye az bağırmadım. Meğer numaralı trübündekiler keriz değil bizden daha akıllıymış. :lol:

Seyirci maçları özlemiş. Emin olun hayatımda ilk defa bu maçta hakeme, rakibe veya başka türk takımlarına küfür duymadım.Stattaki tüm kırık koltuklar yenileriyle değiştirilmiş. bakalım ömürleri ne kadar olacak.

5 maç ceza çok yaramış. Her sene böyle bir defaya mahsus 5 maçlık cezalar iyi gelir.Rakiplerimize de salık veririm :lol:

Maça Lincoln için gittim. Adamı seyrettim 45 dakika yetti. 2. yarı kendini hiç yormadı. Ondan 10 kat fazla koşan sabri onun yaptığı asistlerin 10'da birini yapamadı.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

http://www.dailymotion.com/search/galat ... _gs-slaven

8 pozisyon saydim sadece bu videoda gosterilmis, 2'sini atmisiz. Arkadaslar 10-12 pozisyon vardi diyorlar. Bence bu forvetlerin son 15-16 aydir gosterdikleri performansa gore iyi bir yuzde. Genelde daha da kotuler. :roll:

Baris'in sutunu teknik acidan cok begendim. Hasan'dan sol bek olur mu? Valla oluyormus. Ben bu hale dusecek adam miydim diyordur kendi kendine.

Orkun penalti pozisyonunda hatali. Adama dokunmamis benim gorebildigim ama delikanli forvetler kaleciyi uzanmis, ayagini cikarmis halde gordu mu direk atiyorlar kendilerini. Ayrica bu topa cikmamaliydi cunku sag capraza dogru aciliyor top ve defans oyuncusu takip ediyor rakibi. Kalesinde dursa savunma rakibin acisini gittikce daraltacak ve adamin gol yapmasi cok zor olacakti. 5 macta ilk yedirdigi gol. Kurtardiklarina sayacagiz. Fena yuzdeyle gitmiyor simdilik...

Ozan Ersoy
Post Reply