Populer TD adaylari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tan Erten

Post by Tan Erten »

"Galatasaray'da Koeman Sesleri"

Başlıklı bir haberle bu hocanın İstanbul'a geliş haberini okuduğum gün mutlu bir taraftar olurum. :)
Tan Erten
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Adaylara bakarsak: Laudrup, Koeman, Cuper...

Beni en çok heyecanlandıran Hector Cuper. Son zamanlarda pek başarılı
değil. Fakat adamın final maçlarındaki başarısızlığını bir kenera bırakırsak
Avrupa'da manyak bir karnesi var. İçinde bulunduğumuz
duruma bakarak, keşke bizi bir final ayağına çıkarsa da kaybetsek diyor
insan.

Aslında Götz, Souness gibi eskileri saymazsak geçen isimler fena değil.
Aralarında uzun süreli bir anlaşmayı (2+2 olabilir) kabul eden tercih
edilmeli.

Ali Kaya
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bence hoca secimi kadar onemli baska bir konuda yardimci
secimi. Bu yilki hatayi yapmayip yanina en az 2 Turk koymali ki sonraki gecis kolay olsun.

Bence tartisilmasi gereken konu bu olmali. Cunku zaten Koeman, Laudrup, Van Gaal,Cuper , Le Guen falan gibi isimler iyi isimler.
Kimmis alternatifleri? Mustafa Denizli, Karaman,Abdullah Avci vs..
Geciniz efendim geciniz .

Abdullah Avci ve Bulent Korkmazin bu konudaki cigliklerini ve hazimsizliklarini anlayamiyorum, zaten sanslarini kaybettiler. Fatih Terim ve Mustafa Denizli bunu zamaninda kabul ettikten sonra.

Benim gonlumden gecenler Tugay, Tolunay Kafkas, Suat Kaya, Ugur Tutuneker, ve tabiiki acik ara Umit Davala.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Cuper'in son yıllarda başarısız olması bizim için bir avantaj olabilir.
Galatasaray yeniden vitrine çıkmak için iyi bir alternatif. Özellikle
şampiyonlar liginde yer almayı başarabilirsek.

Bence Cuper'in Valencia ile yaptıkları gerçekten çok önemli. Bildiğim
kadarıyla Valencia herhangi bir mali kriz falan geçirmedi. Bugünkü Valencia
takımının değerinin o zamankiyle yaklaşık aynı olduğunu sanıyorum (tabii bu
kalite açısından tam bir ölçü değil, fakat yinede önemli bir gösterge). Şu anda
Valencia'nın hem kendi liginde hemde Avrupa'da durumu ortada.

Alpay Bey'ede katılıyorum. İyi bir Türk yardımcı hoca şart. Aslında elimizde
iyi alternatifler var. Camiayı bilen eski bir futbolcumuzu Tolunay gibi
"dışarıdan" birisine herzaman tercih ederim. Suat, Uğur, Davala, Tugay,
Hakan Şükür :-) gibi.

Ali Kaya
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan - buyur buradan yak kardesim...

LigTV'den...

"Galatasaray'da yeni teknik direktör konusundaki çalışmalar da sürerken, Valencia'dan ayrılan Roland Koeman'ın menajerler aracılığı ile önerildiği, ancak yönetimin buna olumsuz yanıt verdiği ileri sürüldü."

haberi sizdiran da buyuk ihtimal geri cevrilen menajer - belki de adama bekle dendi, o da yonetimi tohmet altina sokup baski uygulamak icin bu haberi ligTV'ye verdi.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:Ozan - buyur buradan yak kardesim...

LigTV'den...

"Galatasaray'da yeni teknik direktör konusundaki çalışmalar da sürerken, Valencia'dan ayrılan Roland Koeman'ın menajerler aracılığı ile önerildiği, ancak yönetimin buna olumsuz yanıt verdiği ileri sürüldü."

haberi sizdiran da buyuk ihtimal geri cevrilen menajer - belki de adama bekle dendi, o da yonetimi tohmet altina sokup baski uygulamak icin bu haberi ligTV'ye verdi.
Mert hocam, bu konuda gecenlerde de Alpay yazmisti. Ben pek yorum yapmadim. Vallahi kafami dinlemek istiyorum seneye. Simdi birini begeniyoruz, tavsiye ediyoruz ya, bir uyusmazlik olacak, burada kafamiz utulenecek sene sonuna kadar. Gelmesin Koeman falan.

Artilari ve eksikleri (bu siklarin hepsi kimileri icin arti, digerleri icin eksi olabilir)

1) Kazanmayi cok seviyor. Sartlar ne olursa olsun kazanmak icin oynuyor. Taktik adami. Guzel futbol falan ikinci planda kaliyor. Hollanda'da asiri taktiksel, sirf kazanmaya yonelik futbol oynattigi icin fazla sevmiyorlar onu. Bizzat bir kac futbol hastasi Hollanda'lidan duydum bu yorumlari.

2) CL, UEFA onun icin her zaman on planda. Yerel ligler ikinci. Ajax'a iki kupa kazandirdiginin ertesinde CL'de yari finale cikardi ama Ajax ligde yerlerde surundu. Eger takim iki ligi de goturemeyecek durumdaysa yerel ligi cok kolay feda edebiliyor. Benfica'yi CL'de ceyrek finale cikardi, o senenin kupasini kazanan Barcelona'ya elendi ama o sene Benfica ligi 3. bitirdi. Eindhoven'la CL'de iyi bir sene yasadi, ceyrek finale cikardi, o senenin sampiyonu Liverpool'a elendi ama mucizevi bir sekilde sampiyon oldu. PSV yonetimi bu duruma cok kizmislardi, kovmayi dusunduler. Bu takimlar Ajax, Benfica, Eindhoven CL'de ceyrek final ve ustunu oynayabilecek takimlar degil.

3) Isine karisan yoneticilerle cok kolay takisiyor. Oyunculari satildiginda yonetime laf sokusturuyor. Ondan sonra yaptigindan soguyor. Yonetimle sorunlar yasarsa, cok kolay takimi yuz ustu birakip baska takima gidebilir. Mesela GS'a gelirse, GS da Arda'yi satmaya kalkarsa, aniden istifayi basabilir.

4) Yildiz mildiz tanimaz. Istedigini yapmayan isine yaramayan adami cok rahat kadro disi birakabilir. Genc oyunculari, gorev adamini daha cok seviyor. Valencia'ya gittiginde takimin sembolu olmus Canizares gibi 3 oyuncuyu aniden kesip kadro disi birakti. Takim 4. lukten 15.lige dustu ama sonra toparlamaya basladilar, kupayi kazandilar. Bu bir bakima iyi. Kalli'nin baslattigi yuzde 99 bitecek demektir. Koeman gelirse, Hakan Sukur, Hasan, Umit K., Sabri yuzde 90 yollanir ya da kadro disi birakilir. Ama Koeman Lincoln'e, Arda'ya falan takarsa isler sarpa sarar.

5) GS alt yapisina Koeman'in tanidigi Hollanda'li bir kac hoca getirilirse, yine onu kullanarak Hollanda scouting madenine el atilabilirse, Koeman uzun seneler faydali olabilir.

6) Su siralar Valencia'yla davalik olmus durumda. 12 milyon Euro tazminat istiyor. 3 senelik onun ve ekibinin sozlesmesiymis. Bu da senelik 3 milyon euro + yardimcilari da toplam bir milyon aliyor anlamini cikabilir. Cok pahali. Ama Avrupa TD piyasasinda iyi bir ismi olan ustun nitelikli bir hoca oldugunu da ispatliyor bu.

Ozan Ersoy
Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Ozan Ersoy wrote:
Mert Tokman wrote:Ozan - buyur buradan yak kardesim...

LigTV'den...

Mert hocam, bu konuda gecenlerde de Alpay yazmisti. Ben pek yorum yapmadim. Vallahi kafami dinlemek istiyorum seneye. Simdi birini begeniyoruz, tavsiye ediyoruz ya, bir uyusmazlik olacak, burada kafamiz utulenecek sene sonuna kadar. Gelmesin Koeman falan.

Artilari ve eksikleri (bu siklarin hepsi kimileri icin arti, digerleri icin eksi olabilir)

1) Kazanmayi cok seviyor. Sartlar ne olursa olsun kazanmak icin oynuyor. Taktik adami. Guzel futbol falan ikinci planda kaliyor. Hollanda'da asiri taktiksel, sirf kazanmaya yonelik futbol oynattigi icin fazla sevmiyorlar onu. Bizzat bir kac futbol hastasi Hollanda'lidan duydum bu yorumlari.

2) CL, UEFA onun icin her zaman on planda. Yerel ligler ikinci. Ajax'a iki kupa kazandirdiginin ertesinde CL'de yari finale cikardi ama Ajax ligde yerlerde surundu. Eger takim iki ligi de goturemeyecek durumdaysa yerel ligi cok kolay feda edebiliyor. Benfica'yi CL'de ceyrek finale cikardi, o senenin kupasini kazanan Barcelona'ya elendi ama o sene Benfica ligi 3. bitirdi. Eindhoven'la CL'de iyi bir sene yasadi, ceyrek finale cikardi, o senenin sampiyonu Liverpool'a elendi ama mucizevi bir sekilde sampiyon oldu. PSV yonetimi bu duruma cok kizmislardi, kovmayi dusunduler. Bu takimlar Ajax, Benfica, Eindhoven CL'de ceyrek final ve ustunu oynayabilecek takimlar degil.

3) Isine karisan yoneticilerle cok kolay takisiyor. Oyunculari satildiginda yonetime laf sokusturuyor. Ondan sonra yaptigindan soguyor. Yonetimle sorunlar yasarsa, cok kolay takimi yuz ustu birakip baska takima gidebilir. Mesela GS'a gelirse, GS da Arda'yi satmaya kalkarsa, aniden istifayi basabilir.

4) Yildiz mildiz tanimaz. Istedigini yapmayan isine yaramayan adami cok rahat kadro disi birakabilir. Genc oyunculari, gorev adamini daha cok seviyor. Valencia'ya gittiginde takimin sembolu olmus Canizares gibi 3 oyuncuyu aniden kesip kadro disi birakti. Takim 4. lukten 15.lige dustu ama sonra toparlamaya basladilar, kupayi kazandilar. Bu bir bakima iyi. Kalli'nin baslattigi yuzde 99 bitecek demektir. Koeman gelirse, Hakan Sukur, Hasan, Umit K., Sabri yuzde 90 yollanir ya da kadro disi birakilir. Ama Koeman Lincoln'e, Arda'ya falan takarsa isler sarpa sarar.

5) GS alt yapisina Koeman'in tanidigi Hollanda'li bir kac hoca getirilirse, yine onu kullanarak Hollanda scouting madenine el atilabilirse, Koeman uzun seneler faydali olabilir.

6) Su siralar Valencia'yla davalik olmus durumda. 12 milyon Euro tazminat istiyor. 3 senelik onun ve ekibinin sozlesmesiymis. Bu da senelik 3 milyon euro + yardimcilari da toplam bir milyon aliyor anlamini cikabilir. Cok pahali. Ama Avrupa TD piyasasinda iyi bir ismi olan ustun nitelikli bir hoca oldugunu da ispatliyor bu.

Ozan Ersoy
Ozan abi,
Yazdiklarini gorunce bir hayli sasirdim, Ajax ile ilgili olan kismina,
Barca B takiminda bir tur staj gordukten sonra Hollanda birinci ligindeki Vitesse takiminda iki sene antrenorluk yapti, takimi 4. ve 6. yaptiktan sonra Ajax'a gecti, 2002-2005 yillari arasinda Zlatan Ibrahimovic, Rafael van der Vaart, Ahmed Hossam, Hatem Trabelsi ve Maxwell'li Ajax'ta ilk Hollanda sampiyonlugunu, Hollanda kupasini ve super kupayi kazandi.
Akabindeki Sampiyonlar liginde ceyrek finalde Milan'a elendi.

Daha sonra 2003-2004 tekrar Hollanda lig sampiyonlugunu yasadi. Ondan sonrasida teknik direktor Van Gaal ile anlasamadigi icin Ajax'tan ayrildi.

Ve daha sonra Portekiz ve tekrar Hollanda (PSV) ye dondu, Avrupa kupalarinda en fazla Sampiyonlar liginde ceyrek final gordu.
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ozan Ersoy wrote: 6) Su siralar Valencia'yla davalik olmus durumda. 12 milyon Euro tazminat istiyor. 3 senelik onun ve ekibinin sozlesmesiymis. Bu da senelik 3 milyon euro + yardimcilari da toplam bir milyon aliyor anlamini cikabilir. Cok pahali. Ama Avrupa TD piyasasinda iyi bir ismi olan ustun nitelikli bir hoca oldugunu da ispatliyor bu.

Ozan Ersoy
Daha neler 3 milyon euroluk adam bize gelmesin. Iki Adnan'larin tez konusu olan butceyi kucultme prensibi ile catisir. Gerets gitsin denilirken aman kalsin daha iyisini bulamayiz dedim. Malesef hakli ciktim. Bula bula Kalli'yi takimin basina gecirdiler.

Ismi gecenlerden Landrup'u cok isterim. Direktorluk oz gecmisi kisa olmasi bize uyar, fiyati ve kadro masraflari daha hesapli olur. Takimi Gatefe'yi bir kere seyretim, Sivas bunlara uc atar dedim. Eminim ordan bir an once kurtulmak ister.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Seckin Tascioglu wrote:
Ozan abi,
Yazdiklarini gorunce bir hayli sasirdim, Ajax ile ilgili olan kismina,
Sevgili Seckin, sasiracak bir sey yok. Daha GS takiminda kac tane Afrika'li oldugunu bilmeyen birinin, 5-6 sene once Ajax'in nerede, nasil elendigini unutmasi normal. Dedigin gibi Ajax ceyrek finalde Milan'a son dakika goluyle elendi. O gol olmasa yari finale cikacaklardi. Aklimda yanlis kalmis. O takim CL tarihinin en genc, yas ortalamasi en dusuk takimlarindan biriydi yine yanilmiyorsam. Isimler iyi olabilir ama o gunlerde hepsi gencecik taninmayan cocuklardi. O takimin oynadigi futbol, Koeman'in hirsi ve cabasi beni etkilemisti. Keza Benfica ve PSV ile de bana gore basarilidir. O senenin kupa sahiplerine elendiydi. Keske GS CL'de ceyrek finale kalsa her sene. FB kaldi diye kucumseyecek degilim.

Koeman'in takim degistirme hizi, aldigi paralar, neredeyse kume dusurdugu takimdan %100 tazminat istemesi, bazi kulupleri yuzustu birakmasi, en son basarisiz Valencia macerasi acikcasi bende supheler yaratti. Ben ismi, cismi, disiplini, sonuca dayali futbolu, CL'yi cok kazanmak istemesi acisindan GS'a gelse faydali olabilir diye dusunuyordum.

Senin Hollanda'da yasadigini unutmusum. Senin ve futbolla ilgilenen arkadaslarinin genel dusuncesi nedir Koeman hakkinda merak ettim.

Ozan Ersoy

Not: Mehmet abi bu Laudrup'un meneceri Bayram Tutumlu. Onun soyledigine gore bu isin olmasi imkansiz. Zaten kendisine 9 ayri kulup talipmis. Getafe'den ayrilma sinyallerini versin, Laudrup'u ekonomik durumu GS'dan iyi Avrupa'da bir kulup hemen kapacaktir.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 370698.stm

SVEN GORAN ERIKSSON MANCHESTER CITY tarafindan kovulmak uzere.
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bir o eksikti Mehmet, bravo sana!! Bor bok yok onda...
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hasan Tezcan wrote:Bir o eksikti Mehmet, bravo sana!! Bor bok yok onda...
:)

Hasancim ben sadece haberi gectim, adami istedigimden degil.
Ingiltere'nin agzina etti.Manchester City desen keza o da oyle.Aslinda adamin İtalya'da sampiyonlugu felan var.Kariyerine baksan fena degil ama , kiz arkadasinin giydigi bikiniler problem olabilirdi :)

http://www.dailymail.co.uk/pages/live/f ... ge_id=1879

40'in ustunde ama mihrap hala yerinde lafi budur herhal.

Yok yok gelmesin kardesim.Namus cinayeti isletmesinler adama bu yastan sonra :)

Bir son dakika editi:

Oha Sven az buz degilmis, arkadasinin karisini calmis resmen.
Aman kardesim, bizden uzak Allah'a yakin olsun. :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet o hazirci...Lazio da herkes ona calisti. IFK Göteborg'u söhret yapan
adam ama o adam ile bu adam farkli kisilikler...Allah göstermeye...takimin
icine eder.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Turkiyede bir basin kaynaginda Adnan Polat'in Hagi ile ilgilendigini yaninda da Ergun Penpe'yi yerlestirecegini okudum.

Umarim bu haber dogrulanmamisdir.

Su an TD'lik yapan Cevat Guler'in nesi var? Terli toplu, adam gibi oyunu takip edebiilen, kompleksleri olmayan sakin akli basinda birisine benziyor.

Herseye illaki bir marka ile yaklasmak lazim :twisted:
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Suat Kaya'nin da alternatifler arasina alinmasini isterdim. Karakter olarak
cok yakistiriyorum kendisini TD rolune. Futbol bilgisine de guvenim var.

Yabanci TD istemiyorum ben, cunku GS genc bir takim, oyunculari iyi
taniyan, onlara guven asiliyacak bir TD lazim. Abdullah Avci halen gundemde
bana sorarsaniz. Iyi de olur gelirse. Sonra ekip cok önemli.
Post Reply