TSL 8. Hafta- Eskişehirspor-Galatasaray 4-2 (Ayhan, Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Ufuk Sezekkaplan wrote:Meira, hadi çalımı yedin, ondan sonra top kalecinin yanından giderken niye yatmıyorsun ve armut gibi topun içeri girmesini seyrediyorsun?
Populerdir o yatmalar, top gectikten sonra seyirciye, bakin ben elimden geleni yaptim yatisi o. Meira ucsa o topu cikartamazdi.
Katılmıyorum. Çalımı yedikten sonra kale içine gidip pozisyon almakta geç kaldı, tekrar seyrederken özellikle baktım; sanki çalımın şaşkınlığını atamamıştı. Bana göre Youla'nın vuruşu yeterince sert değildi. Maç sonrası yine bakarız tabi.

Bu arada Ayhan, 1-1 dakika 35.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

sakat sakat oyniyan ayhan atti gol. Golun %90 i ardaya.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İnternet bugün bir acayip... Yayınlar çok kötü ve 10 dakka geriden geliyor. Maraton'un sitesi bile 10 dakka arkada kalmış...
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

TV daha beter. 10 dakikadır maç seyredemiyoruz.
Ozgur A. Boztepe

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:
Ufuk Sezekkaplan wrote:Meira, hadi çalımı yedin, ondan sonra top kalecinin yanından giderken niye yatmıyorsun ve armut gibi topun içeri girmesini seyrediyorsun?
Populerdir o yatmalar, top gectikten sonra seyirciye, bakin ben elimden geleni yaptim yatisi o. Meira ucsa o topu cikartamazdi.
Katılmıyorum. Çalımı yedikten sonra kale içine gidip pozisyon almakta geç kaldı, tekrar seyrederken özellikle baktım; sanki çalımın şaşkınlığını atamamıştı. Bana göre Youla'nın vuruşu yeterince sert değildi. Maç sonrası yine bakarız tabi.
Bu arada Ayhan, 1-1 dakika 35.
"Oynatalim Ufukcum" :)

Olabilir, bir bakayim.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

Firat Aydunus avrupa standartlarinda bile cok iyi hakem.

ilk yari 1-1.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Su Nonda kadar kabiz birini gormedim. Su Youla gol atacam dedi ve atti. Bu herifi mumla arayip bulup geldiler ya. Helal olsun Adnanlara.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Su Nonda kadar kabiz birini gormedim. Su Youla gol atacam dedi ve atti. Bu herifi mumla arayip bulup geldiler ya. Helal olsun Adnanlara.
Vaay gol kaçırdık demek! Bense pozisyona bile giremiyoruz diye korkmaya başlamıştım :D

Meğer girmişiz...
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Maci Eskisehir mi kitledi yoksa bizmi yorgunuz cozemedim.Ilk 20 dakikada cok top kaybettik, ortasahada Lincoln eksikligi goze batti. Golde Meira'dan cok Emre ile kalecimizin hatasi daha buyuk. Kewell orta sahada top dagitmali, Ayhan yanliz kaliyor.

Kisir bir deplasman maci, puan kaybedersek yazik olur.
Kemal Bakircioglu
Ozgur A. Boztepe

Cengiz Akgun wrote:Su Nonda kadar kabiz birini gormedim. Su Youla gol atacamdedi atti. Bu erifi mumla arayip bulup geldiler ya. Helal olsun.
:)... Iyidir Nonda, anakonda ile ismi kafiye yapan baska futbolcumuz yok. Birazdan umit girer yerine. "Nonda hayat onda basliklari" ; " Cimbomun umidi var ile degisir" sonra skibbe oynatmadigi icin asilir kesilir.

Kazanamazsak, lincoln kirmiz gordugu icin vatan haini ilan edilir, skibbe asilir kesilir.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Cengiz Akgun wrote:Su Nonda kadar kabiz birini gormedim. Su Youla gol atacamdedi atti. Bu erifi mumla arayip bulup geldiler ya. Helal olsun.
:)... Iyidir Nonda, anakonda ile ismi kafiye yapan baska futbolcumuz yok. Birazdan umit girer yerine. "Nonda hayat onda basliklari" ; " Cimbomun umidi var ile degisir" sonra skibbe oynatmadigi icin asilir kesilir.

Kazanamazsak, lincoln kirmiz gordugu icin vatan haini ilan edilir, skibbe asilir kesilir.
Birak Allah askina. Yine kaleci ile karsi karsi yerlerde surundu esek herif. Onu da atamayacaksa niye bu herifi soyundurup sahaya itekliyorlar bilmiyorum. Neyse su Ayhan'i soylene soylene adam ettim acaba ama bunda hic umit yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bu mac saglam durumda, oyuna aklini vermis bir Lincoln'un ne kadar gerekli oldugunu, isleyen makinanin ne kadar onemli bir parcasi oldugunu gosteriyor. Attigi paslarla, oyunu acisiyla, yaptirdigi faullerle hatta duran toplarla bile cok onemli adam.

Bugun takimda iki tane yaratici orta saha adami var. Arda ve Kewell ikisi de kanada sikismis durumda. Orta sahanin gobeginde Ayhan biraz o gorevi yapmaya calisiyor ama o da bogusmakla mesgul. Volkan Nonda degisikligi yapilabilir. Arda ortada serbest oynayabilir.

Nonda hic bir halta yaramadi. Hoca ikinci yari cift forvete devam edecekse Umit'i oyuna almasi lazim cok gec olmadan.

Yedigimiz golde savunma ve kalecimizin buyuk hatasi var. Youla Emre'ye bacak arasi yapip ikinci kez topa vurdugu anda top acilmisti, DeSanctis'in cikip almasi lazimdi, her ne hikmetse yerinde dondu kaldi ondan sonra da cok rahat calim yedi. Kurtardigi onemli sutlar var, gole ragmen iyi bir ilk yari cikardi.

Takimdaki en iyi butun futbolcu (best all around) Ayhan bugun isi olmayan isi de yapti, golunu yapip, ikinci yari takimda asiri gerginlige yol acabilecek 1-0 yenik durumdan kurtardi.

GS'dan iyi futbol beklemiyorum. Rakip bir haftadir mac yapmiyor dinc. GS 3 gun once Yunanistan lig sampiyonuyla oynadi. Saha rezalet. Golu yedigimiz andan sonraki oyunumuz surerse, maci alabilecegimizi dusunuyorum.

Bu arada Eskisehir gayet iyi futbol oynuyor. Asiri sertlige kacmadan, korakor mucadele. Onlara da tebrikler.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Sun Oct 26, 2008 9:04 pm, edited 1 time in total.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Macta ozellikle Emre Asik - De Sanctis in uyumu ve aralarindaki anlasmalarina bakiyorum. Bence koca bir sifir.

Olimpiyakos macinda De Sanctic, Emre ile rakip oyuncu adam adama kaldigi zaman kaleden firladi. Son dakikada ASY de yiyebilecegimiz golde Emre rakip oyuncuyu birakti, resmen forvet ile De Sanctis beraber havaya sicradilar forvet disari vurdu.

Bu macta Meira calimi yedikten sonra Youla ile tek tek kalan Emre yine mucadeleyi birakti. Pozisyonu mutlaka tekrar gostereceklerdir. Emre ile rakip birebir kalinca De Sanctis nasil kaleden firliyor dikkat edin.

Emre mac eksigi oldugu icin gucsuz, hele hizli yada fizigi biraz kuvvetli oyuncu ile mucadeleye girdiginde rakibi birakiyor.

Her nekadar iyi yedek olsa dahi ben M. Guven i orta alana alip Meira Servet e donulmesi taraftariyim. Es Es lerin golunu mutlaka bir daha gostereceklerdir, lutfen dikkat ile izleyin.

2. yarida da Emre ile rakip oyuncu teketek kalirsa De Sanctis yeniden kalesinden firlayacaktir. Kalecimiz, Emre nin rakip ile kora kor mucadele edemeyecegini goruyor. M. Guven degisikligi olmasa dahi defansta buna bir cozum bulunmali.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozgur A. Boztepe

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:

Birak Allah askina. Yine kaleci ile karsi karsi yerlerde surundu esek herif. Onu da atamayacaksa niye bu herifi soyundurup sahaya itekliyorlar bilmiyorum. Neyse su Ayhan'i soylene soylene adam ettim acaba ama bunda hic umit yok.
Bakalim, ayhan da umit gibi sagi solu belli olmaz. Insallah boyle gider. Boyle giderse ayhani kesip emreyi oynatirmi acaba? Ista onu izlemesi guzel olur.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Cok daha agresif oynamamzi gerek. Tempoyu yukseltirsek Eskishir faul yapmaya baslayacak. Oyucularimiz ne zaman yakin oynamaya baslarlarsa o zaman verimli ataklar yapabiliyoruz. Sagdan soldan ortayla olmuyor. Rakipin defansi uzun, hava toplarinda iyi savunma yapiyorlar.
Post Reply