2009/10 sezonu formaları

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eren Gumrukcuoglu

Re: 2009/10 sezonu formaları

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Image
Image
Image

Bir de su reklam bu kadar ozensiz olmasaydi tam olurmus. Tamamen rastgele yapilmis, bu sezon TS ve bizim formamizda olacak reklam. Turk Telekom'un hangi logosu buna benziyor o da belli degil.

Image
Eren Gumrukcuoglu
Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Senelerdir gordugum en kotu reklam sanirim bu Turk Telekom reklami. Sari formadaki VakifBank reklami ile yarisir hani. Asagidaki resmi baska forumda buldum buraya asiyorum. Formalar bir anda goze daha hos geliyor profesyonelce tasarlanmis bir logo olunca: (ki yani dandik Marshall boya reklamiyla bile - gerci guzel anilarimiz var o reklamla :))

Image
Eren Gumrukcuoglu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eren Gumrukcuoglu wrote:...
Mesela ben de o mor formaya bayildim. Mor ve yesil cim saha cok guzel kombinasyon. Ne tartisiyoruz burada? Zevkler? Renkler? :) Hadi bu isten de anlamiyor olalim arkadaslar. Bu seferlik. Bir de mor ayip bir sey mi anlamadim ben, saf miyim ? 8)
Mosmore olduk derler ya mor bu durumu hatirlatir. Meneksede ve sumbuldeki ton maviiye kacar belki ondan iyi durur. Seveni vardir muhakkak morun degilse dunya yuzunde kulanilmazdi. Dedigim gibi pembe de olabilirdi. Pembe ruyalar derler.

Bu renklerin GS ile bir alakasi olmasi gerekir. Turuncuyu anladikti sari ve kirmizi karisimi. Sari Kirmizda moru cikarmak pek kolay olmasa gerek.

Eren kardesim seninle genelde anlasiriz ama ben moru begenmedim. Bana curugu ve cesedi hatirlatir.

Kirmiziyi cok severim. Sari ve Siyah ise Sari Kirmizidan cok daha tuttugum bir renk karmasidir. Istanbulspor renkleri yani. Bak sari siyahi neden severim onu da soyleyeyim. Sen gercek sarsisin (oyle boyama esek degil) kaymak gibi beyaz, boylu boslu, ince belli siyah kisa etekli dopiyes giymis, siyah corap ve siyah hafif topuklu ayakkabi ile Manhattan'da hizli adimlarla gokdelenlere giren ya da cikan 30 civari profesyonel kadinlari gordugunde bu mor giyse daha iyi olur dermisin bilemem. Ben New York'a geldigimin 1979 baharinda Mcgrow-Hill binasinin onundeki havuzun kenarinda oturur bunlari sanat eseri gibi seyrederdim is paydosunde. Boyleleri beni miknatis gibi cekerdi hala da ceker ve gozumu alamam ayiptir soylemesi. Ben bunu sehvet duygusundan ziayade bir sanat yaptina bakarken alinan zevkle es tutuyorum. Guzelligin bu renk ahangi ile daha da guzel gozukmesi bu anlatmak istedigim. Bu manzara Dallas'ta ve Houston'un en pahali is merkezlerinde coktur kis aylarinda. Yazin siyahi oralarin o sicakginda giyemezler. Kiev'den yeni donen bir arkadasta bahsetti bu renk ahengini Ukraynalai hanimlarla. Oradan Barcelonaya gecmis yahu kadinlar gozume ecis bucus geldiler Kiev'dekileri gordukten sonra dedi durdu dun aksam yemekte.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Gecede davetlilere hitaben bir konuşma yapan Başkan Adnan Polat, şunları söyledi : "Biz bu sene formaları seçerken, klasik parçalı, beyaz forma ihtiyacı her zaman var ve bir de aykırı forma yapmak istedik, mor renk formayı seçtik. Geçen sene turuncu yapmıştık.

Bir kere turuncunun bizim için aykırı bir renk olduğuna asla katılmıyorum. İki sıcak renk sarı ve kırmızının alev alev karışımı, tutkulu dominant bir renk. Harika bir ikinci-üçüncü forma seçeneğiydi ama daha alışamadan "iç" ettiler morun aşkına. Hem Hollanda'li hoca için de çok şık bir jest olurdu turuncu forma. Bence ikinci klasik forma olmaya adaydı turuncu forma. Çok yazık oldu...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Burak Ayyildiz wrote:Gecede davetlilere hitaben bir konuşma yapan Başkan Adnan Polat, şunları söyledi : "Biz bu sene formaları seçerken, klasik parçalı, beyaz forma ihtiyacı her zaman var ve bir de aykırı forma yapmak istedik, mor renk formayı seçtik. Geçen sene turuncu yapmıştık.

1- Bir kere turuncunun bizim için aykırı bir renk olduğuna asla katılmıyorum. İki sıcak renk sarı ve kırmızının alev alev karışımı, tutkulu dominant bir renk.
2- Harika bir ikinci-üçüncü forma seçeneğiydi ama daha alışamadan "iç" ettiler morun aşkına.
3- Hem Hollanda'li hoca için de çok şık bir jest olurdu turuncu forma.
4- Bence ikinci klasik forma olmaya adaydı turuncu forma. Çok yazık oldu...
Burak in yazdiklarini madde madde gecmekte fayda var. Benim cocuklugumda GS i tutmakdaki en buyuk neden Sari&Kirmizi renkleri ve cevremde GS i tutan buyuklerin sevecenligiydi. Ne aileden ne yakin cevremden bir kisi beni maca goturup ustume GS formasi giydirip GS li yapti. Dr. Ayhan Onum u, Ali Abi yi hastanede hastalarina yardim ederken gordum, bu guzel insanlari sevdim. Florya da denize girildigi donemde motorla kiyiya yanastigimizda Ali Abi mutlaka bizimle selamlasirdi. Selcuk Samli ile cocuklugumuzda GS Florya tesislerinin toprak sahasina girerken kapadidaki gorevli abi de bizi selamlardi. Ortak deger ve sevecenlikte bulustuk. Sari&Kirmizi renk ortak degeri yansitan, olaylari bana hatirlatan ve tamamlayan ogeler. Onun icindir ki cocuklugumda bahcemize ektigim kanalara her zaman karanfillerden, gullerden ve ortancalardan, simsirlerden daha cok su verirdim. Ates cicegi ile sari papatyalari yan yana kendim diker, seyrederdim. Bu renk olayi bir tutkudur. Sari&Kirmizi insani cezb ediyor.

Mor guzel bir renk olabilir, yeni cikan formayi begenenlerin de olmasi guzel, umarim tahminlerin ustunde satis cirosu yakalar. Beyaz sort guzel durmamis. Yerine daha notr bir renk secilmeli. Sari&Kirmizi yi daima one cikaran bir kombinasyona ihtiyac var.

Mor formayi FT in Fiorentina ya transferinin onuncu yildonumu nedeni ile cikarttik deyin, basimin ustunde yeri var. Ben GS sporcusu sahaya, salona, havuza, piste ciktiginda ustunde Sari&Kirmizi yi doya doya gormek istiyorum. Marakana nin en ust sirasinda, AOS stadinin en ucra kosesinde dahi otursam elimde durbun olmadan GS takim kaptani tunelden kafasini cikardigi zaman ustunde gorecegim ana tema renklerin Sari&Kirmizi hakimiyetinde olmasi benim icin cok cok onemli, hatta bu benim hakkim diye dusunuyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mor renkli takim diger ikisinin beyaz sortunun uyumsuzlugu yuzunden en uyumlu
takim olarak duruyor. Ben cok sinirlenecegimi dusunuyordum fakat gecen yil ilk basta karsi ciktigim turuncu formayi benim cocuk ustunden cikarmayinca bende sevdim turuncuyu. Turuncu gecen yilin basari oykusuydu. O kadar laf edildi, ama tribünler gecen yil turuncuydu.

Mor formayla bence amaca ulasildi. Hem cok konusuldu (Reklamin iyisi kotusu olmaz), hem Galatasaray semtinin 2 bin kusur sene oncesi kuruculari Galatalilarin renkleri diye zorlama bir hikaye (Endustriyel futbol sen nelere kadirsin) bulundu, hem de disarida düz renk olarak giymek isteyenlere ,hanimlara, koleksiyon meraklilarina , feministlere, ve de degisik zevklilere alternatif sunuldu. Gene en cok satan 2 formadan bir tanesi olacak bahse girerim. Barcelona pembe, Chelsea fosfor yesili, Arsenal baska bir eksantrik renk forma cikardi iste. Ha denirseki dizayni daha iyi olabilirdi, o renk icin kumasi parlak o zaman anlarim.

Sultanili olarak ben alirmiyim, almam. Parcali forma durmaktayken aslan gibi hayatta olmaz o baska mesele (Yalniz mor degil, diger butun renkler).Ama tutarda GS o formayla ,morardi demesinler diye, takir takir mac kazanirsa ve bir anda ugurlu forma olursa , buyur burdan yak.

Cikarilan istemezuk feryadinida yersiz buluyorum. Ben begenmedim deyip gecer gidersin. Diger 3 tane secenek var iste. Sanki 400 kagit verip 4 tane forma alacaklarmis bir cirpidada, mor yuzunden alamiyorlarmis gibi.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Aldik basimiza kardesim.
Hanim mor formayi sevdi. Bir de cikti "Milan guzel cocuk yakismis iste, aliyosun bi tane yavrucum" dedi
Levent beyaz formayi (ispanya gibiymis? ) Ege SARI KIRMIZI formayi (parcali diyor bizimki) istedi.

Alpay'in dedigi 400 TL olayi benim basima gelecek anlasilan. Bu adamlar taksit felan da yapmazlar simdi.
Dede babanneyi sponsor yapabilirmiyiz taklalarini atiyorum simdi. Her ikisine "dede bize forma al n'oluuur" diye miziklamayi calistiriyorum. Yapmazlarsa yemek ve su yok , halinin ustunde yatacaklar. :twisted:

Benim formanin parasini cikarirsam gerisi kolay :P

HOLLANDALININ OLDUGU SENE TURUNCU KALMALIYDI.

Turk Telekom reklaminin font ve renk olarak ne kadar kotu oldugunu soyleye soyleye cevremdeki herkesin beynine soktum.

Bence Galatasaray'in forma reklami,

TURKISH AIRLINES olmali ve formanin onunun tam ortasinda

TURKISH yazmali, bence cok hos dururdu.

Neyse forma isi bu kadar .

Ucuzluktan bir turuncu bulursam kendime turuncu alacagim.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

MOR FORMAYA YOĞUN İLGİ!..

Galatasaray Futbol Takımı'nın 2009-2010 sezonunda giyeceği formalar, satışa çıktığı ilk gün taraftarlardan yoğun ilgi gördü.

Dünkü tanıtımın ardından bugün satışa sunulan formalara sarı-kırmızılı taraftarların büyük ilgi gösterdikleri, mor renkteki formaların, satış sıralamasında açık farkla önde gitmekte olduğu açıklandı.

Galatasaray Kulübü, internet sitesinden bir açıklamada yaparak, gösterdikleri ilgiden dolayı taraftarlara teşekkür etti.

Takımın giydiği orijinal formalar 89, taraftar formaları ise 52 liradan bugünden itibaren tüm Galatasaray Store'larda, Adidas satış noktalarında ve ''www.gsstore.org'' adresinde satışa sunuldu.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Farz edelim siz ADIDAS'in temsilcisisiniz ve Turkiyenin en populer takimini sahneye sponsorlugunuz altinda hemde size ait logolu urunlerle -satmak amaci ile- cikartiyorsunuz...

Peki asagidaki resimde "olmamasi" lazim bir goruntu sizinde gozunuze ilisti mi acaba :D

Image

Senden de hicbir sey kacmiyor Murat? Ben Addidas'in yerinde olsam paranin yarisini da adi N ile baslayan ayakkabicilardan alin derdim. Diyorum ya sana bu adamlarin her isi faul. Bosuna senelerdir ben bunlari kenefe koyup giren cikana kolonya verip pecete bile tuturmam diye. O isi bile yapamazlar cunku.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Taner wrote:Farz edelim siz ADIDAS'in temsilcisisiniz ve Turkiyenin en populer takimini sahneye sponsorlugunuz altinda hemde size ait logolu urunlerle -satmak amaci ile- cikartiyorsunuz...

Peki asagidaki resimde "olmamasi" lazim bir goruntu sizinde gozunuze ilisti mi acaba :D

Image

Senden de hicbir sey kacmiyor Murat? Ben Addidas'in yerinde olsam paranin yarisini da adi N ile baslayan ayakkabicilardan alin derdim. Diyorum ya sana bu adamlarin her isi faul. Bosuna senelerdir ben bunlari kenefe koyup giren cikana kolonya verip pecete bile tuturmam diye. O isi bile yapamazlar cunku.
Bununla ilgili soruyu bu yaz Floryayi ziyaret ettigimizde bizim ogrenciler sordular. Oyuncularin ust bas kiyafetlerini klubun anlasmali oldugu firma karsiliyor - bu Adidas ama sozkonusu ayakkabi olunca futbolcular kendibaslarina sponsorluk anlasmasi yapmakta serbestler. Tahminim Arda'nin Nike ile anlasmali oldugu dolayisi ile istesede baska marka bir ayakkabi giyemeyecegi.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Barcelona'daki (1992) Olimpiyatlarinda Amerikan sporcularinin butun esofman ve giyecekler haklarini Reebok almisti.

Basketde altin madalya alan Michael Jordan ve diger NBA basketciler NIke ile kontratlari olduklari icin podyumda Reebok markalarini ya tape ile yada Amerikan bayragini logolarinin ustune koyarak markanin goruntulerini kapatmislardi :D

Arda'nin resmine bakarken o tablo aklima geldi...

Mert'in yazdigi anlasma oluyormus demekki...Bilmiyordum.

Neyse Arda'ya nazar gelmesinde ne olursa olsun, formalarda hepimize hayirli ugurlu olsun.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ilk olarak sunu belirtmek isterim, parcali formanin altina beyaz sort gitmez...mor forma Real Madrid olma özentisinden kaynaklaniyor...Adnan Polat konussun.

Formalar gecmis sezonlardan oldugu gibi bir hayal kirikligi. Parcali formanin dizaynini begendigimi belirtmeliyim.

Sonra Arda'nin ayakkabilari Nike degil mi??! Ben Adidas olsaydim kabul etmezdim, ve GS olsaydim bunu lehime kullanirdim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Taner wrote:Barcelona'daki (1992) Olimpiyatlarinda Amerikan sporcularinin butun esofman ve giyecekler haklarini Reebok almisti.

Basketde altin madalya alan Michael Jordan ve diger NBA basketciler NIke ile kontratlari olduklari icin podyumda Reebok markalarini ya tape ile yada Amerikan bayragini logolarinin ustune koyarak markanin goruntulerini kapatmislardi :D
....
Ama Nike giymemeislerdi degil mi madalya toreninde? O celiskiyi ben de hatirliyorum.

Burada bir destekcinin urunu sergilenirken bir baska firmanin logosu da resimleniyor ve reklami yapiliyor. Ikincisi Adiddas da ayakkabi urettigi icin ortada bir cikar celiskisi de var. O iste olmasalar olay cozulurdu. Adidas'in ben kendi pazarlamami yaptigim ortamda Nike'i reklamini yaptirmam deme hakki var. O zaman Arda o formayi Nike giyerek sergiliyemez. Yok illa Arda'yi isteriz derlerse onun da ayakkabisinin ustunu ortmesi gerekirdi. Ama bunlar Turkiye de kafa yorulucak isler degildir. Klubunun avukati ve dis/basin/yayin iliskiler uzmanin ruhu bile duymamistir acaba bundan dolayi bir sorun olur mu diye/ Yakinda mahkemeye verdiklerinde gorursunuz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Cengiz Akgun wrote:Ama Nike giymemeislerdi degil mi madalya toreninde? O celiskiyi ben de hatirliyorum.
Sponsorluk milyonlarca dolar oldugu icin podyuma cikmadan olay olmustu Cengiz agabey. Her bir NBA oyuncusunun agent'i devamli yanlarinda olduklari icin -evet NiKe giymemislerdi- ama Nike'in basketcileri reebok urunleri giymislerdi ama ama Reebok markalarini veya diger uzaktan gorunen logolarin ustelerini kapatmislardi.

Gayet entrasan, o zaman ortaya olimpik prensiplerine aykiri olan para pul, kar ve pazarlama olayi ortaya cikmisti...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Taner wrote:Farz edelim siz ADIDAS'in temsilcisisiniz ve Turkiyenin en populer takimini sahneye sponsorlugunuz altinda hemde size ait logolu urunlerle -satmak amaci ile- cikartiyorsunuz...

Image
Isil Alben Arda'dan bu kadar kisa olmamali. Soldaki kizil sacli bayanda cok kisa gozukuyor, herhalde fotograf yaniltici bir sekilde cekilmis?
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Post Reply