metin özülkü ve ercan saatçi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

turgut uyar

Re: metin özülkü ve ercan saatçi

Post by turgut uyar »

Ercan Saatçi'nin ne mal bir adam olduğunu daha önceden yazılarını okuyanlar zaten
biliyorlardı.Böyle bir videosunun ortaya çıkmış olması hiç birimizde şaşkınlık yaratmadı.
Hatta çoğumuz bu adamın daha aşşağılık şekilde Galatasaray hakkında konuşmuş
olabileceğini biliyoruz.Her ne kadar hepsi televizyon ekranlarına çıkmasada.Burda asıl
vahim olan nokta normalde Fenerbahçe amigoluğu yapması gereken birinin ülkenin en
çok okunan gazetelerinin birine spor müdürlüğü göreviyle getirilmesi.Böyle bir görevde
olmasa zaten kimsenin çok da fazla umrunda olmazdı.Alt tarafı fanatik bir fenerlinin
heyecanı olarak görülürdü.

Sanırım bundan sonra artık herkes gördü ki spor basının tamamına yakını fanatik
Fenerbahçe'lilerin tekeli altında dediğimizde bunlar komplo teorisi diyenler artık yazılan
haberlerin ne tip inasanların elinden çıkıp, kamuoyunu nasıl yönlendirmek istediklerini
fark etmişlerdir.
turgut uyar

Post by turgut uyar »

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sonuc ne olursa olsun herkesin lehine olacaktir. Kufurbaz yönetim uyesi istemiyoruz neticede.

Bence telefon etmeyip kasetleri kamuoyuna vermeleri gerekirdi. Futbolda temizlik ugruna ;-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
turgut uyar

Post by turgut uyar »

Bu Ercan Saatçi meselesi kabak tadı verdi ama böylesine ahlaksızca bir yazı yazmış
olduğunu ben yeni öğrendim.Yazmış olduğu manidar yazı Ercan Saatçi'nin karakteri
ve kişiliğini yansıtması açısından güzel bir örnek.Bu arkadaşlar arasında geçen bir
konuşmaydı deme şansı da yok.Ayrıca öyle olsaydı bile ima ettiği şeylerin vahameti
yanında konuyu saptırmaya yönelik açıklamalar bu sefer ciddiye alınıp,olur böyle şeyler
denmeyecek nitelikte.

http://www.medyaspor.com/v02/news.aspx?id=34747
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

turgut uyar wrote:Bu Ercan Saatçi meselesi kabak tadı verdi ama böylesine ahlaksızca bir yazı yazmış
olduğunu ben yeni öğrendim.Yazmış olduğu manidar yazı Ercan Saatçi'nin karakteri
ve kişiliğini yansıtması açısından güzel bir örnek.Bu arkadaşlar arasında geçen bir
konuşmaydı deme şansı da yok.Ayrıca öyle olsaydı bile ima ettiği şeylerin vahameti
yanında konuyu saptırmaya yönelik açıklamalar bu sefer ciddiye alınıp,olur böyle şeyler
denmeyecek nitelikte.

http://www.medyaspor.com/v02/news.aspx?id=34747
Daha oncede dedigim gibi bu herifin adinin bu forumda anilmasi hata. Yukardaki yazi yuzunden.

Galatasaray'a PKK demek gozunu kan bulamis herhangi bir embesil bir fanatigin yapacagi sey. Bir kac bin cikar boyle Fener taraftarindan. O insalar akillarinda kotu ve assagilik ne varsa, onu Galatasaray'a baglar, onun Galatasaray'la baglantisi olduguna inanir. O kadar inanirki bu ezik mahlukat; yalan makinesine baglasaniz dogru soyluyor cikar, cunku bu kadar inanir rezilliklerine.

Ama bunu yazmak baska sey. Bunu yazdirmak baska sey, O gun Hurriyet Spor Servisi muduru Esat Yilmaer gibi "Haftanin Renkleri" programinda soruldugunda kicindan ter akitarak dansoz gibi kivirmak, kinayamamak baska sey.

Bu herife simdi verilen tepkinin on katinin hem ona, hem Esat Yilmaer'e hemde Hurriyet'e
verilmemesi hata idi. Ozhan Canaydin kendine karsi yazmasinlar diye butun medyadaki guclu Galatasaray'lilari pasivize etmeseydi, bu herifler o gunden sonra gazeteyi birak, tuvalet duvarina bile yazi yazamazdi.

Adnan Polat tam olmasada camiayi toparlamis. Alpay abinin dedigi gibi stadi beklemekten baska secenegimiz yok.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Aslinda asagidaki yaziyi baska basliklar altina ekleyebilirdim ama Ercan Saatci familyasindan oldugu icin bu vatandasin yazilari icin burayi uygun buldum. Ikincisi gercekten cok komik.

1) Adalete bak

Diyarbakır'da sahaya taşlar yağıyor, maç üç kere duruyor. Keita gibi numaradan değil, insanlar gerçekten yaralanıyor, tribünlerde sağlam sandalye kalmıyor, saha içive dışında polisle ciddi çatışmalar yaşanıyor... Derdim o günleri hatırlatmak değil ama verilen ceza 1 maç seyircisiz bir maç kapama.

G.Saray maçında ise bu yazdıklarımın yüzde 1'i yaşanmıyor. Ama ceza daha ağır. İki maçseyircisiz. El insaf be!.. Fenerbahçe bu federasyonla şampiyonluğu belki kovalar ama asla olamaz. Yani Özgener ile kupasızlığa devam gibi görünüyor.
Yani Tescilli FB'li TFF baskani ile kupa kazanmalari lazimmis gibi bir durum cikiyor ortaya :D

Eğer bir ülkede cezalar bir takıma düşmanlık besleyen birkısım medyanın yangınlarıyla, gene bir takıma karşı diğer takımları örgütlemeye çalışan başka bir takımın yöneticilerinin ağlamalarıyla kesiliyorsa o ülkede adelet yok demektir. (Zaten adelet yok ADALET var mi o'nu tartisiyoruz ) :D

2) Mardin-Zürih hattı
Fenerbahçe kulübü boş laflarla uğraşmıyor, düşünüyor, tartışıyor ve yapıyor Bu yüzden de ülkemizin en büyük sivil toplum örgütü olarak kabul ediliyor

Üç gün içinde Güneydoğu'dan İsviçre'ye uzanan bir seyahat yaptık. İlk olarak Mardin'deydik. Midyat'ta bedenleri, ayakkabı numaraları vs. daha önceden belirlenmiş 2 bin çocuğumuzu giydirdik, okul malzemeleri verdik, daha sonra Dünya Fenerbahçe Dernekleri toplantısı için Zürih'e geçtik.

Orada da sosyal yardım kapması alanında harika projeler üretildi, tartışıldı, yakında hayata geçirilir. Fenerbahçe boş laflarla uğraşmıyor, düşünüyor, tartışıyor ve yapıyor. Bu yüzden ülkemizin en büyük sivil toplum örgütü olarak kabul ediliyor.

İlk etapta 12 bin olan öğrenci hedefine ulaşılacak. 9 bini tamamlandı. Öyle projeler var ki şu ana kadar yapılan okullar, derslikler, kan bağışları, engelli okulları, 101 bin kitap, hastane odaları, tekerlekli sandalyeler, bağışlar gibi etkinlikleri bile sollayacak. İsviçre'de ise dernek başkanı sevgili Şansal (eski basketbolcumuzdur) ve yönetimi bana büyük bir sürpriz yaptılar.

Baloda saat tam 24'te gözlerimi yaşartacak doğum günü partisi düzenlediler. Havaalanında ise başka bir sürprizle daha karşılaştım. Meşalelerle şampanyalarla yaptıkları özel doğum günü bestesiyle beni karşılayan ve gene ağlatan Grup Lacivert üyelerine çok teşekkür ederim. Şu bir gerçek ki Fenerbahçe; Almaata'dan Sidney'e, Chicago'ya dev sınırlar çiziyor. (Japonya ve Sudan sırada) "Fenerbahçe Cumhuriyeti" patenti yazdığı kitapla Beşiktaşlı Yalçın Doğan ağabeyimize ait. Şu işin adını artık imparatorluk koysak, acaba sayın Doğan kızar mı? Çünkü bu raddeye geldik.
:lol: Diyecek sozum kalmadi bunlara...

Son sözü bizimle Midyat seyahatine katılan Vatan gazetesinden Elif Ergu'ya bırakıyorum: "New York Başkanı bu organizasyon için kalkmış Mardin'e gelmiş. İlk başta şaşırtıcı geliyor ama onlarla iki gün geçirdikten sonra anlıyorum ki burada sporun getirdiği dayanışmanın da ötesinde bir şey var." EVET VAR VAR :lol: İşte bizim de anlatmak istediğimiz ama anlayamadıkları şey; o şey sayın Ergu, o şey.

Allah islah etsin herhalde dogru soz.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Hurriyet.com.tr'de iki gundur sur manset. Etrafindaki butun haberler degisiyor, bu degismiyor...

Yazan Meric Tunca.

Galatasaray bir işi de kendi becersin

Haber aynen şöyle;

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, kendisine Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında haftaya oynanacak derbi maç için sorulan soruya ''Gönlüm Beşiktaş'ın kazanmasından yana'' demiş..

Adnan Polat bu..

Der mi?.

Der..

Der ama..

Bu işin bir de ''Ama''sı var..

Merak etmeyin.. Konuyu eski günlere götürüp, 2006 yılının Mayıs ayında ligde Fenerbahçe ile şampiyonluk yarışının kızıştığı bir dönemde, o zaman Galatasaray'da Asbaşkan olan Polat'ın, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'le beraber ünlü ''Papermoon'' yemeğinden çıkışta ''Şampiyonluk bizim, kupa Beşiktaş'ın olsun'' söylemini ve bir şampiyonluk için iki kulübün arasında yapılan ''İttifakı'' hiç mi hiç gündeme getirmeyeceğim..

Benim derdim başka..

Yıllardır bakıyorum, Galatasaray kendi işini kendi göremez, kendi göbeğini kendi kesemez bir hale geldi..

Aslında eskiden de böyleydi ama bu olay son yıllarda gittikçe çevreye rahatsızlık vermeye başladı..

Galatasaray stat yapacak.. Sırtını devlete dayamış, TOKİ'den medet umuyor..

Galatasaray Kadıköy'de 10 yıldır maç kazanamıyor. Fenerbahçe'yi yenmek için hakemden, federasyondan yardım bekliyor..

Galatasaray Avrupa'da bir üst tura çıkacak, rakip takım, öbür takımı yensin diye dua ediyor. (Bakınız geçen senelerde Bordeaux'un Panionios'u Yunanistan'da yenerek Galatasaray'ın grubunda üçüncü olması gibi)

Galatasaray vergi borcunu ödemiyor. Maliye bu borcu silsin diye uğraşıyor..

Galatasaray 100 bin dolar veremediği için Ribery'yi elinden kaçırıyor. Sonra UEFA'dan, FIFA'dan falan kıyak bekliyor..

Galatasaray Yönetimi taraftarının ilgi göstermediği telefon kartı ve satılmayan ürünleri için Fenerbahçe'yi örnek gösterip, duygu sömürüsü yapıyor..

Galatasaraylı futbolcular ve de Galatasaraylı yazarlar hemen hemen her maçta lehlerine penaltı çalınsın, rakip 8-9 kişi kalsın diye hakemlere baskı yapıyor..

Galatasaray, astronomik paralar ödeyerek kurduğu bayan basketbol takımı şampiyonluğa ulaşsın diye tüm etik değerleri hiçe sayarak ezeli rakibinin kupa canavarı coachını sezonun orta yerinde ayartmaktan rahatsızlık duymuyor..

Bu liste böyle uzayıp gider.. Fazlasına gerek yok..

Ben tekrar en başa döneyim..

Başkan Adnan Polat da kalkmış, kendilerinin bir türlü yenemediği Fenerbahçe'yi yenmesi için Beşiktaş'tan medet umuyor..

Şimdi tüm bu bilgilerin ışığında; Fenerbahçe'nin yukarıda saydığım hiç bir ''Özelliğinin'' olmadığını, kendi işini kendi becerdiğini, galibiyet için ''Taşeron'' kullanmadığını, şampiyonluklar için bir başkasıyla ''İttifak'' kurmadığını ve bu piyasada ''Tek tabanca'' olduğunu düşünürsek, ''Kimin daha büyük?'' olduğu da böylelikle ortaya çıkıyor..

''Biz en büyüğüz'' diyen Galatasaray Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve taraftarlarına selam eder, kendilerine ''Hayırlı avantalar'' dilerim..
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Bu meczuba nasil yazi yazdirirlar anlamiyorum. Antudaki 15 yasindaki cocuklarin yazdigi yazilardan ne farki var bunun?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Saatçi salağının adamı değilmi bu?

Hürriyet gerçekten b.ktan bi gazete oldu. Bi erman kalası kaldı eskilerden...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gayet basit. AP elbette BJK yensin isteyecektir. Ancak o sekilde GS'in FB'yi yakalama sansi var. BJK da masallah bu isi Kadikoy de oldukca iyi yapiyor. Ne var bunda bu kadar kizip kopurecek. GS yapamadi. Obur hafta butun GS'lilar BJK'i desteleyeceklerdir o stadda olmasalar bile. Ne yani, biz yapamadik bize taraf tutmak dusmez kim kazanirsa kazansin mi diyecekti AP?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Cengiz Akgun wrote:Gayet basit. AP elbette BJK yensin isteyecektir. Ancak o sekilde GS'in FB'yi yakalama sansi var. BJK da masallah bu isi Kadikoy de oldukca iyi yapiyor. Ne var bunda bu kadar kizip kopurecek. GS yapamadi. Obur hafta butun GS'lilar BJK'i desteleyeceklerdir o stadda olmasalar bile. Ne yani, biz yapamadik bize taraf tutmak dusmez kim kazanirsa kazansin mi diyecekti AP?
Bu maç İnönü'de... Fb 4 sezondur İnönü'deki maçları kazanıyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ersin Taner wrote:
Cengiz Akgun wrote:Gayet basit. AP elbette BJK yensin isteyecektir. Ancak o sekilde GS'in FB'yi yakalama sansi var. BJK da masallah bu isi Kadikoy de oldukca iyi yapiyor. Ne var bunda bu kadar kizip kopurecek. GS yapamadi. Obur hafta butun GS'lilar BJK'i desteleyeceklerdir o stadda olmasalar bile. Ne yani, biz yapamadik bize taraf tutmak dusmez kim kazanirsa kazansin mi diyecekti AP?
Bu maç İnönü'de... Fb 4 sezondur İnönü'deki maçları kazanıyor.
Fark eder mi GS'li nin BJK'in kazanmasini istemesindeki arzu icin nerde oynanadigi. Su anda BJK yenmesi GS'in isine gelen bir olay. AP enayi mi bizim icin fark etmez diyecek boyle bir soru soruldugunda. Bence cok guzel oluyor. Kendi kendilerine beyinsizce sinirleniyorlar. Bu sekilde devam etmeliler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Dun gece gulmekten uyuyamadim desem inanirmisiniz ?

FBTV'de Allaattin METIN ve Cengiz CANDAR bir programda son basket macini degerlendirdiler. (Bu ikisinin de kendi aralarinda kufurlestigi bir kaset var midir acaba)

Ya gercekten bu herifler (FB'liler) bir baska cesit (species)
Ben bunlarin maymunlarin bir uzayli ile ciftlesmesinden urediklerini dolayisi ile Homo Sapiens olmadiklarini dusunuyorum. Bazen cok akilli ve zeki olabiliyorlar bazen bir muz tum sorunlarini cozebiliyor.

Allaattin METIN meclise (TBMM) 'ye gidelim dedi iyi mi. :shock:
Sastim kaldim. Bakanlari milletvekillerini Galatasaray tehlikesine karsi uyaracak :D

Cengiz Candar 'da gercekten cildirmis
Bunlarin hepsinin beyni yikanmis, kendi kendilerine soyleye soyleye inanmislar

Bunlarin hepsi dunyali bedenlere hapsedilmis uzayli maymunlar

IMMMMMMMMMMMMMMMMDAAAAAAATTTTTTTTTTTTTTT :lol: :lol: :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Dun gece gulmekten uyuyamadim desem inanirmisiniz ?

FBTV'de Allaattin METIN ve Cengiz CANDAR bir programda son basket macini degerlendirdiler. (Bu ikisinin de kendi aralarinda kufurlestigi bir kaset var midir acaba)
Bu Cengiz Candar demek ki basket ve futbol yorumcusu da ayni zamanda. En kisa zamanda izlerim. En son hatirladigim ulkenin en onemli sorunlarindan birinde 12 bilen adam olarak degerli goruslerine basvurulmustu. TV'de gormustum eli cenesinin altinda dusunen adam olarak arabadan inmisti diger degerli dusun adamlari, orman arazisine kacak yali cakip o tv kanali bu tv kanali firfir donen gazeteciler ile beraber ustlerinde ceket gece gunduz calismanin huzuru ile toplanti binasina yuruyorlardi. Demek ki baskete de el atmis ve konuyu TBMM'e gotureceklermis.
Son gunlerin gazete haberleri (uc asagi bes yukari):
'GS'dan cok sert demec'
'Aziz Yildirim'dan zehir zemberek aciklamalar'
'Hukumet cok sert cikti'
'Muhalefet eski gurledi'
'The Tarak gazetesi Einstein'in da fasist oldugunu belgeledi buyuk dusunur AdAltan elini cenesinin altina koyup aydinlanma döneminin batinin resmi tarihi oldugunu saptadi'
'Falanca kurum esti gurledi'
'Istifa et'
'serefsizzzz'
'bayan taraftardan parmak'
'Antu.com dan GS'lilari cildirtacak klip'
Antu.com sahaya sise atanlarin 893 saatlik, 43000 katilimcisinin zehir hafiye gibi yaptigi calisma sonunda GS taraftari oldugunu belgeledi'
'Hakemin tac kararina kizan GS taraftari kafayi siyirdiktan sonra ziplayip kafayi tavana cakti tavan catladi ust kat asagi coktu, alt kata dusen komsusuna kizip karisini balta ile dograyip afiyet ile yedi'

Bu ulkede irrasyonalite, komedi ve gerizekalilik artik pacalardan akiyor. Benim aklim almiyor bu kadar gerizekali nasil biraraya toplanir diye.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Kerem Hocam,
Verdigin örnekler güzel ama irrasyonalite deyince hicbirimiz arastirmacı gazeteci, usta kalem, güzel insan Meric Tuna'ya yaklasamayiz. Bugün yine sinirlarini zorlamis, kalemi kadar sivri zekasini konusturmus:

.....
Zaten tartışma götürmez bir gerçek var;

Dünya yüzünde ne kadar başarılı olan bir Türk varsa, ne kadar isminden söz ettiren bir Türk varsa, onun gönül verdiği takım mutlaka Fenerbahçe'dir..

İşte Mustafa Kemal Atatürk...

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=229

Seviyesizlik, bilgisizlik, cehalet ve fanatizim bir yere kadar ama her cani isteyen Atatürk'ü yalanlarina, masallarina alet edemez. Bu serefsizligi Aziz Yildirim yönetimi baslatti. Stadin dis cephesine "Atam izindeyiz, cünkü bizde...." yazisini ilk gördügümde beynimden asagi kaynar sular dökülmüstü. Sonra baktim resmi söylemleri olmus, fenerium'daki t-shirt'lerin üzerine basip satar olmuslar. Bizden (klüpten) resmi bir tepki (dava vs) oldugunu sanmiyorum. Basinda bir iki ses yükseldi hepsi o kadar. Bu igrenc yalana karsi asla sessiz kalinmamalidir. Uydurma Fransiz komutanlarin agzindan mektup yazan bu sefiller, Ata'nin üzerinden rant edinmeye calisacak kadar alcaklasmislardir. Internet sitelerinde uydurulan yalanlar, önce stadlarinin üzerinde klübün resmi slogani, sonra da ülkenin en popüler gazetesine köse yazisi olmustur. Hürriyet'in hali ortada ama bu is Hürriyet'e burun kivirmakla ya da gazeteyi satin almamakla olmaz. Gazetede yazilan her satirdan o gazete sorumludur. Bu Atatürk FB'lidir yalani icin hem Hürriyet, hem de FB klübü (bu yalani uydurup, üzerinden rant saglamaya calistigi icin) diger klüpler tarafindan dava edilmelidir. Baktin olmuyor bu isi GS klubü tek basina yapmalidir. Artik midem bulaniyor ama meydan da bu alcaklara birakilmamalidir.
Post Reply