Adnan Ozturk - baskan adayi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kenan Atak

Re: Adnan Ozturk - baskan adayi

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:Istanbul Bogazi butun guzelligi ile ortada. En cok ona imrendim. New York'lu sayilirim artik bunca seneden sonra. Tokyo'yu da gordum. Rio'u da. Cin'in yeni sehirlerini gormedim ama Istanbul'un guzelligi hicbir yerde yok gibi. San Fransisco'yu meth ederler. Istanbul'un guzelligi yaninda yaya kalir. Bos bolanik suyunda ayi baligi cagrisirken bos tepelere bak dur. Karsinda Alkatraz esegie kelebek konmus gibi. Tevfik Fikret'in Asiyan'dan asagi inerken yazdigi siirdeki duygulari aklima geldi. Ortakoy ben liseye giderken mezberilik gibi iken bile guzeldi. Gerci her gecen gun boklamaya calisilsa da o Bogaz havasini koklamak, o guzel havada Ciragan otel mi idi neresiydi orasi bilemiyorum oturduklari yer. Oradan Gunesin batisini seyredememek koydu. Ozledim memeleketi mi.
Kimsenin zevkine karismam ve ustelik öyle sonradan Karadeniz'den (Ordu mu Rize mi neyse) gelip kendini Kasimpasa'li diye yutturanlardan buyuk devlet buyuklerinden de degilim, en az bir kac kusak Istanbul'luyum. Bu sehir dogdugumda gercekten cok guzeldi. Su an, Beyoglu ve Bogaz'i bir kenara koy bir hilkat garibesi. Cirkinlikte ustune tanimam, bak bunu dogdugum ve cok sevdigim sehir icin söyluyorum, sonradan oraya gelip icine sicanlar tepe tepe hayrini görsunler. Binalar bir facia, facia ötesi, bakarken insanin ruhu göcuyor. Bu sehre su an guzel demek bu sehrin icine sicanlara, karadenizli mutahhitlere vs prim vermek demek abi kusura bakma. Sehiri sehir yapan sosyal ortamidir, kafeleri, sinemalari, konserleri, muzeleri ile. Isten cikarsin ayak ustu gidip bir kafede ickini kahveni icebiliyorsan o sehir sehir adina bazi unsurlari icinde bulunduruyordur. Bence bu baska yerleri gormeden bir konusmadan herkes bir Roma'yi, Sevilla'yi, özellikle Lizbon'u görsun derim. Ama San Francisco benim icin en guzeli, sadece mimarisi ve iklimi degil, ortami ile. Fillmore'daki caz kluplerini görmek basli basina adamin aklini aliyor. Pasifigin havasini körfeze giren gemileri, marti sesleri, civil civil limani, parklari ormanlari, Golden Gate'den H1'a cikip Marin County'e geldiginde gördugun Point Reyes, Stinson Beach gibi akla zarar guzellikteki yerleri ile. Pek cok insanla konustum San Francisco deyince buyulenmis gibi konusuyorlar. Kendim muptelasiyim. Istanbul su an pek cok kisinin dedigi gibi bir mega köy. Hele tek ama tek bir ferdine guvenemeyecgin, alninin ustunde raki kadehi ile oynayan, agzi, kici, gobegi, burnu, kasi, gotu farkli oynayan uc kagitci su anki yeni tur insanini hic saymayim bile. Bunu bosuna demiyorlar, berbat mimarisi, olmayan spor tesisleri, olmayan parklari, olmayan ormanlari, sadece Beyoglu'na sikismis (evet Beyoglu'nu semt olarak tek gecerim o ayri) kulturel hayati ile bir sehir standardinin cok altinda kaliyor. Bak bunlari dogma buyume bir kac kusak orali olarak söyluyorum. Evet konumu cok guzel, tipki San Francisco gibi ama hepsi o kadar. Bu arada Roma ve özellikle Sevilla'yi da görmeni isterim, Lizbon icin daha kimsenin olumsuz tek sey dedigini duymadim ama öyle 1-2 gun degil sehri yasayarak kafelerinde oturarak yasamak lazim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Adnan Öztürk de kendi yönetim kurulu listesini açıklamış.
Buram buram bir eyyam listesi.
Herkese mavi boncuk dağıtarak, herkesin ağzına bir parmak bal çalarak oluşturulmuş gibi.
Kulüp içindeki bazı hiziplerin hiç sevmediği ve hazmedemediği Abdurrahim Albayrak'ı almış.
Ondan sonra, bu sefer aynı hiziplere göz kırpmak amacıyla olsa gerek, Canaydın döneminin futbol şubesi sorumlusu Fatih Gökşen'i almış.
Faruk Süren döneminin önemli ismi Osman Hattat var.
Başkan danışmanı olarak çalışacak iki isimden biri, yine Canaydın döneminde yöneticilik yapan Refik Arkan...
Ve ikinci isim... Sıkı durun...
Haim Fresco.
Hani şu meşhur transfer hikayelerinin bir numaralı kahramanı, Rahmetli'nin iş ortağı ve de yadigarı (!) Haim Bey.
Vallahi pes.
Bütün hiziplere birer mavi boncuk, oh ne âlâ...
Hele ki Canaydın'ın hatırası üzerinden oy avcılığı adına Fresco denen adamı sandıktan çıkarıp allayıp pullayıp önümüze koymasına ne demeli?
Bunu yapan adamın benim gözümde hiçbir değeri yok.
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Haim fresco ismini duyunca kadro tamamlandı dedim.. Birde büyük menajer bülent tulun olsaydı bari.(Hani şu beyzbol sopasıyla futbolcu ikna etmeye çalışan adam.)

Adnan Öztürk seçimde oy vermeye bile gitmene gerek yok. Baştan kaybettin.

Yanlış kadro, yanlış stratejiler seçimin galibinin çok açık ara Polat olacağını ortaya koyuyor.

Bir de Ergün Gürsoy'un oğlu ile başlayan "babasının oğlu yönetici" tiplerinin Adnan polat ile döneminde devam etmesi kötü oldu. Mustafa Sarıgül'ün oğlunun kulübe ne kazandırması bekleniyor. Adamın oğlunun meşhur olmasından başka kime ne faydası var.

Açıkçası , sarıgül'ün oğlundan önce yönetimde Haluk Ulusoy'un oğlunun olması bekleniyordu. Demekki son anda pazarlıklar sonuç vermedi ki Polat daha düşük profilli elemanlara yöneldi.

Bir de Müsiad'tan eski İTO meclis başkanı (sanırım akp'li de oluyor )yönetime alınması hükümete şirin gözükme çabası mı?

Seçimde "Kırmızı" oy pusulasını kullanacak olan Adnan Polat'ın dün akşam açıkladığı Yönetim Kurulu Aday Listesi şu isimlerden oluşuyor:

Mehmet Helvacı
Yiğit Şardan
Haldun Üstünel
Işın Çelebi
Ali Haşhaş
Cemal Özgörkey
Murat Yalçındağ
İbrahim Çağlar
Taner Aşkın
Yalçın Orhon
Doğan Yalçınkaya
Vedat Eşkinat
Hakan Üstünberk
Emir Sarıgül
Selim Sayılgan

Seçimde "Sarı" oy pusulasını kullanacak Adnan Öztürk'ün yazılı olarak açıkladığı Yönetim Kurulu Aday Listesi şu isimlerden oluşuyor:

Hayrettin Kozak
Hamdi Yasaman
Murat Ece
Ömer Kayalıoğlu
Osman Hattat
Abdürrahim Albayrak
Can Topsakal
Mehmet Cibara
Reşit Sinanlı
Emre Alkin
Fatih Gökşen
Emre Erdoğan
Cem Ersan
Necati Demirkol
Kaan Boyner
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Polat'ın Yiğit Şardan'ı yeniden yönetime alması rezillik! Bu adam Basket takımındaki utanç verici hadisede istifa etmek zorunda kalmadı mı? Yine yeni yeniden rezillikler yaşayabilelim diyemi yönetim kuruluna alındı? Aptalca bir seçim yapmış Adnan Polat.

Abdurrahim geçen seçimde Polat'tan yediği kazığın acısını Öztürk'le tedavi etmek istiyor galiba. Ama kazanma şansı yok. Bir "lisecilik" paranoyası aldı başını gidiyor. Öztürk'ün arkasında böyle saplantılı bir lise desteği yoksa başbaşa bir yarış bile sözkonusu olamaz.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

İstanbul ayarında Roma, Paris, ve Barcelona var. Ben tarihi ve Akdenizi
isin icine kattigimdan Amerikadan girecek sehir olamiyor.

Yigit Sardanin basketboldaki rezalette hicbir sucu yok, ama ona ragmen istifa etmisti.
Son 10 yilin en çok ve verimli çalışan yönetim kurulu üyesidir. Bir sürü projesi var gerçekleştirdigi. Isin Celebi ile beraber yönetimlerin sabit , degismez adami olmali.

Polat secimi acik ara alir. Hem çok uye yapti, hem Canaydindan kongre ve secim
organizasyonunu ogrendi.

Ama Albayrak'in böyle ''ayirimciliga'' tabii tutulmasi hic hos degil.
Bana gore yararli bir insan.
Liseli biri yapsa bu isi ne ayirimciligi kalirdi, ne zihniyet kafatasciligi. Maasallah
simdi her sey sut liman, tek bir laf yok. Oluır olmaz herseye liseci diyenleri bekliyoruz simdi. Cok ayip ediliyor kendisine.

Haim Fresconun yönetimde oldugu palavrasina inananlara ben bir sey demiyorum artik.
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mehmet Gorgen wrote:Haim fresco ismini duyunca kadro tamamlandı dedim.. Birde büyük menajer bülent tulun olsaydı bari.(Hani şu beyzbol sopasıyla futbolcu ikna etmeye çalışan adam.)

Adnan Öztürk seçimde oy vermeye bile gitmene gerek yok. Baştan kaybettin.

Yanlış kadro, yanlış stratejiler seçimin galibinin çok açık ara Polat olacağını ortaya koyuyor.

Bir de Ergün Gürsoy'un oğlu ile başlayan "babasının oğlu yönetici" tiplerinin Adnan polat ile döneminde devam etmesi kötü oldu. Mustafa Sarıgül'ün oğlunun kulübe ne kazandırması bekleniyor. Adamın oğlunun meşhur olmasından başka kime ne faydası var.

Açıkçası , sarıgül'ün oğlundan önce yönetimde Haluk Ulusoy'un oğlunun olması bekleniyordu. Demekki son anda pazarlıklar sonuç vermedi ki Polat daha düşük profilli elemanlara yöneldi.

Bir de Müsiad'tan eski İTO meclis başkanı (sanırım akp'li de oluyor )yönetime alınması hükümete şirin gözükme çabası mı?
Sevgili Gorgen, Haim Fresco nun isminin zikredildigi dogru degil. Bulent Tulun konusunda ben tarafim, yorum yapmam dogru olmaz. Bununla birlikte klubun en cetin ve zorlu doneminde gorevi kabul edip, tasin altina elini degil bedenini koydugunu unutmayin.

"Adnan Öztürk seçimde oy vermeye bile gitmene gerek yok. Baştan kaybettin. Yanlış kadro, yanlış stratejiler seçimin galibinin çok açık ara Polat olacağını ortaya koyuyor."
Saat 14 gibi Liseden ayrildim, benim gordugum kadariyla pek oyle acik ara fark yok. Yaris tahmin ettigimizden daha yakin gececek, Adnan Ozturk ve ekibi iyi calismis. Adnan Polat a muhalefet eden bir grup sirf muhalefet etmek icin degil bir takim icraatlardan/secimlerden hosnut olmadiklari icin tepki oyu kullandilar.

Liseli - Lisesiz densizligini pompalayanlar, Adnan Polat a bu secimi buyuk ihtimal kazandiracak Liseli oylar sonrasi ne soyleyecekler merak ediyorum. Adnan Ozturk un bu secimde olmasa dahi GS Baskanligin pesini birakacagini dusunmuyorum. Alpay in daha once soyledigi gibi ihtirasli ve azimli bir profil ciziyor. Albayrak gibi " loyal opposition" iceriginde degil, kazanmak icin yarisiyor. 2012 de, 2014 de GS Baskanliga aday olacaktir.

Oyumu Adnan Polat ve listesine kullandim. Altyapi, iletisim, ve kurumsallasma konularinda kafama takilan bir dizi sorular var. Bu sorularin cevabini net olarak alabildigimi soyleyemem. Yapilan islerin/projelerin tamamlanmasi benim onceligim.

Bir nefes alip ozelestiri de yapmak lazim. GS Spor Klubunun ne her ay yapilan Divan Toplantilarina ne uyelerinin yonetimi/ defterleri ibraz ettigi toplantilara katildim. Selcuk Samli Istanbul da bulundugu surec icinde zaman ayirip gidiyordu. Bu vesileyle bizde kendisinden haber aliyorduk. Bu arzu edilen bir klup uyeligi davranis bicimi degil. Daha fazla ve sik katilim daha fazla sorumluluk bilinci ve verimli yonetimi beraberinde getiriyor.

Sn. Taner Askin nin Adnan Polat in listesinde yer almasina sevindim. GS Spor Klubunde ne zaman kendisini dinleme firsati bulsam kurumsallasma ve tuzugun degistirilmesi konularini iceren konusmalar yapmisti. Bu iki onemli konuda bence yapici elestirileri ve onerileri olacaktir, gundemi yonetim kurulu nezninde daha sik takip edecektir.

29 Mayis 2010 da tuzugun tartisilmasi ile ilgili onemli bir toplanti var, Lutfi Kirdar da yapilacak. Toplantinin acilmasi icin aidatlarini yatirmis Genel Kurul uyelerinin en az %10 nun bulunmasi gerekiyor. Bu toplantiya Genel Kurul uyelerinin mutlaka gelmesi gerekiyor. Klubumuzun anayasasi tartismaga aciliyor; her uyenin fikrini paylasmasi ve katilimi zaruri.

Son bir soz oy kullanmaga gelen muhterem ve saygidger Nufus Cuzdanlarina bakildiginda yasli denebilecek genc agbilerimize. Oy vermek icin merdiven korkuluklarina yaslanarak yukari cikarken sizi gordugumde bogazim dugumlendigi icin ancak basim ile hurmetlerimi ve saygilarimi sunabildim. Sizin ile ayni cati altinda bulunmak ve Spor Klubu uyeligini paylasmak cok buyuk bir onur, tarifi pek zor yapilir bir deger. Saygi ve sevgilerimle ellerinizden operim.
Last edited by Murat Biricik on Sat Mar 27, 2010 4:35 pm, edited 1 time in total.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bjk başkanlık seçiminin üzerinden çok az zaman geçti ve ben o seçim günü tv kanallarının sabahtan akşama kadar canlı bağlantılarla seçim atmosferini nasıl aktardığını gayet net hatırlıyorum. Ama bugünki seçimle ilgili hemen hemen hiç haber görmüyorum, hiçbiryerde. Polat ve Albayrak arasındaki diyalog hariç..
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Seçimi Adnan Polat kazandı. Kendisini kutluyorum.
Hani klasik bir laf vardır ya, "Kim kazanırsa farketmez; kazanan Galatasaray olacak" diye, bu seçim o tür seçimlere hiç benzemedi.
Çünkü Adnan Polat'ın karşısında onu zorlayacak bir aday yoktu.
Gerek futbolun gerek amatör branşların planlamasında ve yapılandırılmasında çok fahiş hatalar yapan Polat yönetiminin karşısına sağlam bir aday çıksa kongreden zaferle ayrılabilirdi.
Onun yerine, Canaydın söylemleriyle bit pazarına nur yağdırmak isteyen Adnan Öztürk elini taşın altına soktu. Doğrusu, herhalde kendini başka hiziplere de sevdirmek amacıyla olsa gerek, bir yandan Canaydın'ın eski döküntülerini etrafına toplarken bir yandan da Abdürrahim Albayrak gibi "tribünlerin sevgilisi" tiplemeleri listesine alarak popülist davrandı.
Ben şahsen kendisinin Kurth-Kenyon-Caldaza yapılanmasına önem veriyordum. Ama bu üçlünün bile nasıl bir yapılanmanın elemanları oluşturacağı yeterince anlatılamadı.
"Futbol İcra Kurulu"nun başkanı ve üyeleri diye lanse etti onları... Fakat Futbol İcra Kurulu, Galatasaray'da futbolun yönetiminden ne ölçüde sorumlu olacaktı? Albayrak'ın ve Fatih Gökşen'in rolü ne olacaktı? Bunlar söylenmedi. Herhalde Öztürk'ün kendisi de bilmiyordu bu soruların yanıtını.
"Mali disiplin, denk bütçe, israfa son" gibi Canaydın nostaljisi söylemleri sık sık tekrarladı da, kulübün gelirlerinin nasıl artırılacağı üzerine adlı adınca bir model vaat edemedi.
Bir büyük hatası da, Adnan Polat başkanlığında Galatasaray'ın finansal açıdan iflasının an meselesi olduğu propagandasını yapması oldu. Oysa bunun gerçekle yakından uzaktan alakası yoktu. Öyle olunca da herkes haklı olarak, "Bu adam üzüm mü yemek yoksa bağcıyı mı dövmek istiyor" dedi.
Kısacası, bu kongrenin sonunda G.Saray'da eski tas eski hamam değişmedi.
Başarılı günlerin gelmesini umalım...
AYRILMAZ İKİLİ
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bu topige guncellemelerin yaklastigini dusunuyorum. Alpay in bir sene once paylastiklarini tekrar okumakta yarar var.

27 Mart 2010 uzerinden daha bir sene dahi gecmedi. O gun foruma yazdiklarimi buraya tekrar asayim. Ben 2012 de Adnan Ozturk aday olur diye bekliyordum. Adnan Polat in 2010 secimleri sonrasi tercihleri ve icraatlari 2011 de Adnan Ozturk e bulunmaz bir firsat sunuyor.

"Saat 14 gibi Liseden ayrildim, benim gordugum kadariyla pek oyle acik ara fark yok. Yaris tahmin ettigimizden daha yakin gececek, Adnan Ozturk ve ekibi iyi calismis. Adnan Polat a muhalefet eden bir grup sirf muhalefet etmek icin degil bir takim icraatlardan/secimlerden hosnut olmadiklari icin tepki oyu kullandilar. Liseli - Lisesiz densizligini pompalayanlar, Adnan Polat a bu secimi buyuk ihtimal kazandiracak Liseli oylar sonrasi ne soyleyecekler merak ediyorum. Adnan Ozturk un bu secimde olmasa dahi GS Baskanligin pesini birakacagini dusunmuyorum. Alpay in daha once soyledigi gibi ihtirasli ve azimli bir profil ciziyor. Albayrak gibi " loyal opposition" iceriginde degil, kazanmak icin yarisiyor. 2012 de, 2014 de GS Baskanliga aday olacaktir. "
Alpay Dedeoglu wrote:Mert sormus, Adnan Ozturk hakkinda bildiklerimizi anlatalim artik.

Kendisi eski Arcelor, acquisationdan sonra,yeni Mittal celik devinin bu bolgedeki birinci adami.Mittal dunyanin en buyuk celik devi. Hurda, insaat demiri ve yassi demirde
Karadeniz, Akdeniz ve Ortadoguda da cok aktifler.
Sahibi Ingilterede yasayan bir Hintli ve aklimda yanlis kalmadiysa
Abramovicten zengin.

Adnan Ozturk Uluslararasi Profesyonel yonetici. Liselidir ama muhafazakar kanattan degildi. Eski sporcu olup olmadigindan emin degilim ama olma ihtimali yuksek (Voleybol, basketbol kurek, yuzme, vs.. olabilir). Is hayatimda yolum bir kere kesismek uzereydi,olmadi. Net bildigim sey cok agresif ve hirsli olmasi. Kafasina koydugunu yapiyor,
hirsli, didismekten ve kavgadan kacinmiyor. Ama akilli, profesyonel yoneticiligin sinirlarinda.

Bir donem yoneticiydi, aklimda kalan bir baglantisiyla cok dusuk maliyete Ribery'i getirmesi,
birde Kalpakcioglunun ipinin cekilmesinde kivilcimi yakan kisi olmasidir. Kalpakcioglunun klube ne kadar zararli oldugunu gorup, bunu haykirarak savas acanlardan biridir.
Ozellikle Riberynin kacmasinda ve odemenin zamaninda yapilmamasinda Kalpakcıoglunun
odenek ayrilmasina ragmen odenmenin zamaninda yapilmayip acik sucu olmasindan oturu
kendisine karsi bir kizginligi oldugunu tahmin ediyorum ama cok emin degilim, sadece tahmin.

Ortaya cikip boyle gumbur gumbur adayligini aciklamasindan gerekli destegi
aldigini zannediyorum. Hukumetle Polata nazaran daha iyi iliskiler kurabilecegini zannediyorumki bu konuda GS biraz tikandi.. Cok denk kuvvetler secimi olacak. Adnan Polatin yanindaki Yigit Sardan,Haldun Ustunel, Isın Celebi(gerci biraz kusturuldu) gibi isimler hakikaten iyi ama AÖ buna karsilik herhalde birilerini cikartir. Birebir karsilastiracak olunursa Adnan Polattan biraz daha kalibreli ve kalifiye. Unal Aysan, Abdurrahim Albayrak gibi isimlerin destegini alacak gibi. Canaydinin secim ekibini yanina cektiyse bir adim one gecmis olabilir.

Dezavantaji dernek spor klubu yonetimde yeterince bulunmamasi, oldukca agresif olmasi ve muhalefetin degisik kanatlarini biraraya getirme zorlugu.

Sahsen kendimi iki adaya ayni mesafede hissediyorum, Adnan Ozturkun listesi cok onemli.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Antep maci sonrasi Hakan Sukur (macin TV yorumcusu) Adnan Sezgin'in bu durumdan sorumlu kisi oldugunu acik acik soyledi ve ya yeni bir secim olmasi gerektigini veyahut bu yonetimin Genel Kurul'dan gelecege yonelik bir guvenoyu almasi gerektigini soyledi. Yeni bir gelisimin icinde olurmusun sorusuna ise - kisa vadede sezon sonuna kadar olacak bir cozumun icine girip kendimi hirpalatmam ama onume uzun vadeli bir plan icin gelirse olur dedi...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Antep maci sonrasi Hakan Sukur (macin TV yorumcusu) Adnan Sezgin'in bu durumdan sorumlu kisi oldugunu acik acik soyledi ve ya yeni bir secim olmasi gerektigini veyahut bu yonetimin Genel Kurul'dan gelecege yonelik bir guvenoyu almasi gerektigini soyledi. Yeni bir gelisimin icinde olurmusun sorusuna ise - kisa vadede sezon sonuna kadar olacak bir cozumun icine girip kendimi hirpalatmam ama onume uzun vadeli bir plan icin gelirse olur dedi...
Haksiz degil degil mi? Deli olmasi lazim insanin bu ari kovanina girmesi icin. Adnan Sezgin duyumlara gore yarin gidici. Ednanakendi kellesi icin onunkini verecek ama artik cok kucuk ve cok da gec..
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mert Tokman wrote:Antep maci sonrasi Hakan Sukur (macin TV yorumcusu) Adnan Sezgin'in bu durumdan sorumlu kisi oldugunu acik acik soyledi ve ya yeni bir secim olmasi gerektigini veyahut bu yonetimin Genel Kurul'dan gelecege yonelik bir guvenoyu almasi gerektigini soyledi. Yeni bir gelisimin icinde olurmusun sorusuna ise - kisa vadede sezon sonuna kadar olacak bir cozumun icine girip kendimi hirpalatmam ama onume uzun vadeli bir plan icin gelirse olur dedi...
GS tarihinde Adnan Sezgin - Adnan Polat iliskisi cok ozel bir yer aldi. Ben boyle bir ikili ne hatirliyorum ne biliyorum. Ne oldugunu hakkinda o kadar spekulasyon yapildi ki, rasyonel bir cozumleme yada analiz yapabilme sansi hic kimsede yok. Acikcasi ogrenmek de istemiyorum.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Adnan Sezgin'in adının bu kadar gündemde olması, dikkatleri Polat'ın üzerinden kaçırıyor. Eleştiriler Sezgin üzerine yoğunlaşınca Polat bir bakıma pisliğin içinden kendini kurtarmış oluyor.
Adnan Öztürk'ün geçen yıl ortaya attığı Kenyon'lı yapı bana cazip gelmişti. Daha doğrusu Kenyon ismiydi bana cazip gelen. Çünkü onun ne gibi bir yapının içinde yer alacağı netlik kazanmamıştı.
Bir kere Hakan Şükür'ü geçiyorum bir kalem... Galatasaray'da koltuklar artık birtakım adamlara ekmek yedirmek adına ulufe gibi dağıtılmamalı. Hele kulüple devamlı olarak problem yaşayan, kulübü dışarıdan yıpratan eski futbolculara asla yüz verilmemeli.
"Polat gitsin de kim gelirse gelsin" mantığı bizi bir yere götürmez.
Adnan Öztürk eğer başkanlığa talip olmayı kafasına koymuşsa, programını şimdiden hazırlamalı ve çalışmaya başlamalıdır.
En hayati mesele, Galatasaray'da Futbol'un nasıl yönetileceğidir.
Bana göre Futbol'un sportif yanı ile ekonomik yanı birbirinden ayrılmalıdır. Adnan Sezgin gibi hem bütçeyi elinde tutan hem transfer yapan adamların önüne böyle geçilir.
Ekonomiden sorumlu olanlar bütçeyi hazırlayacak ve Sportif Ekibin emrine sunacak.
Sportif Ekip dediğim kişiler de takımda transfer dahil ne varsa tek yetkili olacaklar.
Sportif Ekip derken nasıl bir yapı kastediyorum? İki seçenek var... Ya bir sportif direktör bulup futbol takımını onun emrine teslim edeceğiz... Ki geçen yıl Aziz Yıldırım bunu Aykut'u getirerek denedi ama eline yüzüne bulaştırdı... Sportif direktör, teknik ekibi oluşturacak. Daha sonra teknik ekiple beraber kadroyu inşa edecekler.
Ya da sportif direktör filan olmayacak, Teknik Direktör'lük mevkiine gelen kişi futbol takımının tek patronu olacak. Herşey ondan sorulacak. Bir zamanlar Fatih Terim'in yapmaya çalıştığı gibi.
Bu iki seçenek dışında her durum bugünkü sonucu doğurur. Futbol şube sorumlusu ya da idari menajer adı altında birtakım kişiler hem parayı yönetirler, hem transfer yaparlar, hem kadrodaki oyuncuların birbirleriyle olan ilişkilerine karışırlar, hem deplasmanlarda takım otobüsünde yer alıp organizasyon yaparlar... Ortaya Adnan Sezgin'ler çıkar.
Öztürk bu gerçekleri bilerek yarışa girmeyecekse bir anlamı yok.
AYRILMAZ İKİLİ
Post Reply