UEFA EL 3.ÖNELEME 1.MAÇ: GS-OFK 2-2 (Arda(2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: UEFA EL 3.ÖNELEME 1.MAÇ: GS-OFK 2-2 (Arda(2))

Post by Selcuk Samli »

Dun maci seyretmedim.Baros sakat,Lorik,Kewell,Pino,Neill hazir degiller,kale ve sag bek soru isareti...Sirbistan'dan bir takimla oynayacagimizi ogrendigimde biraz tedirgin oldum.Korktugum basima geldi.

Ben Rijkaard'i suclu bulmuyorum.Oynatmak istedigi futbol ortada,elinde ona gore bir kadro yoksa ancak gunu kurtarabilir.Duran toplardan surekli gol yiyoruz,bu yeni bir sey degil ki.Rijkaard ne yapsin senede bilmem kac milyon Euro kazanan, GS formasi giyen ve belli bir yasa gelmis futbolculara duran toplarda ne yapmalari gerektigini mi anlatacak.Eminim anlatiyordur,bunlar calisiliyordur,kac defa daha anlatacak?Sadece o degil ki Terim de calistiriyordu bu futbolcularin cogunu,ayni tas ayni hamam...

Sen kalk icraatlari genelde olumlu olan Ustunel'i kaybet,Adnan Sezgin'i tut,yanlis transferler yap ve ve oyuncular takima gec katilsin,onda sonra kalk Rijkaard'i sucla.Ortada bir basarisizlik varsa herkesin payi vardir ama Rijkaard gunah kecisi olmamali burada...

Dogru durust genc takimlar kurup,temel bilgisi cok iyi olan sporcular yetistirmedigimiz surece de bu sacmaliklari yasayacagiz.Cok yazik.
25-2025

nefvakfi.org
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

At hirsizi At kurukludan beter de, at kuyruklu iyi transfer yapti diyecek elinizdeki kanitlat Elanor, Keita, Neil filan gibi ise onu da bir kalemde geciniz. Baros iyi cikti ve biraz da Kewell oynayabildiginde fena degil. gerisi al birini vur onurune.

Aykut'un yedigi ilk gol de olay baraj hatasindan filan degil. Baraj kurduramiyor olayini bilmem. Dogrudur. Ama top kendi adamindan sekip yon degistiriyorsa oraya kimi koyorsan koy o golu yerdi. ikinci golde hatasi var elbette. Cikip cikmama konusunda tereddut edip kapadigi yerden golu yemek boyle ilersi icin umut baglanacak bir kaleci olmadigini gosteriyor. El alem deve dilaver'den kaleci yapti. BJK'taki Hakan'dan bahsediliyor. Bizim serseriler Manasi'dan kavga dogus adam alip Istanbul'da asiftelere yedirtiler. Birde ben de bickin Sezgin var futbolcudan anlar onlarin dilinden konusur diye herife tonla maas ode. Bak sIkI'yi versen her gun esek gibi en az 4-5 saat calistirilsa Demet Sepet pesinde kosacak takadi kalir mi? Bunlari yapma sonra adam olsun diye bekle. Bunlar hamasiyet gibi gorunebilir ama Turkiyede profesyonel futbolun kendisi hamasi. Calisip kendini gelistirmediginde sutlanacagi hergun hatirlatilan bir adam boyle bos veremez. Kendine cikan piyangoyu ona gore degerlendirir. Aykut icin de oyle.

Bir kaleci bile yetistiremiyorsan alt yapindan, orayi ne diye kullaniyorsun? Sorulacak soru bu. Turkiyede futbol ve futbolcu dokulurken en iyi kaleci yetisirdi vaktiyle. Once ise kaleci antrenorunden basliyacaksin. Adam bu temel calistirmalari yaptiramiyorsa yaptirani bulacaksin. Degilse aldigin genc cocuklar ne yapsin. Ogretilmiyor ve ogretildigini yapip yapamadigi denetenemiyorsa daha cok kaleciya milyonlarca avro sacacaklar.

Yalniz GS sorunu sadece kaleci degil. Her yonden dokuluyorlar yahu. Ayip denen bir sey var. Ondan sonra Frank elestirilince ayip oluyor deniliyor. Artik gordu iste kafa yapisini. Asacak mi kesecek mi ne yapacaksa yapsin ya da kendini daha fazla rezil etmeden havadan para lacam diye nosuna vakit kaybetmesin diyecegim ama para o kadar tatli ki kolay degil o paralardan vazgecmek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Macin tekrarini seyrettim,yedigimiz birinci gol sanssizliktan yenmis bir gol.Ikinci gol ise tam bir komedi.Adam fotograf cektirir gibi,bombos,ne defans oyunculari mudahele ediyor,ne de Aykut cikiyor...Inanilir gibi degil,Rijkaard"in isi cok zor.

Hazirlar mi 90 dk oynayabilirler mi bilmiyorum ama Rijkaard 2. maca Kewell ve Pino ile baslarsa daha iyi olacak gibi.Arda FB macinda cok iyi oynadi,belki ortada daha faydali olur.
25-2025

nefvakfi.org
Post Reply