SL 2. Hafta:Galatasaray-Bursaspor 0 -2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: SL 2. Hafta:Galatasaray-Bursaspor 0 -2

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ...
Orta Sercan'a dogru gelirken Ufuk ile Neill arasinda hicbir iletisim yok - orada senin topun benim topum diye birilerinin konusup iletisim kurmasi lazim - ...
hangi dilde iletisim kuracaklar. neill Turkce mi ogrenmis. Yoksa Ufuk manken sevgilizinden arta kana zamanda Ingilizcesini mi gelirtirmis. Iste ortada Adasin gibi bir de tercuman var. Bu herifler hangi konuda temel eksiklere egildiler. Futbolcular bilgi gorgu kultur konusunda zorlanip adam edildiler?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ... Bunlar elini tasin altina sokmak istemiyor - ben A takim TDsiyim bana hazir oyuncu getirin ben sistem uygulayayim havasindalar ama bu Turk futbolcusunun gercekleri ile ortusmuyor. Derwall gibi, Kalli gibi elini tasin altina sokmak zorundalar...
Niye soksunlar ki. Gelirken kendilerine Dunya markasi takima TD diye getiriliyorlar. O yuzden Mourinho ya da Frguson olsa da getirmiyeceksin. Kalli ve Derwall Turk futbolunun zavalligini bildikleri icin para opul gozetmedem izim kalsa bana yeter diye geldiler. Derwal'in adi kendi ulkesinin disinda GS ozdesti adini GS ile bir kere daha bu seferde Turk futbolu adina tarihe gecirdi.

Bak TS titredi kendine geldi. Her turlu hakareti yemis kendi evladi Senol Gunes'e dondu. O da su anda adam ettigi Yattara ile 2-0 one gecirdi FB onunde takimini. Daha atarlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Orta Sercan'a dogru gelirken Ufuk ile Neill arasinda hicbir iletisim yok - orada senin topun benim topum diye birilerinin konusup iletisim kurmasi lazim - ...
hangi dilde iletisim kuracaklar. neill Turkce mi ogrenmis. Yoksa Ufuk manken sevgilizinden arta kana zamanda Ingilizcesini mi gelirtirmis. Iste ortada Adasin gibi bir de tercuman var. Bu herifler hangi konuda temel eksiklere egildiler. Futbolcular bilgi gorgu kultur konusunda zorlanip adam edildiler?
Ufuk 2-3 yabanci dil biliyor saniyorum, cok kitap okuyan kulturlu birisiymis. Bizim forumdan biri yazmisti. Neill mac boyunca Ufuk'u bayagi azarladi, iletisim sorunundan cok Neill'in kalecisine guvensizligi ve onu kucuk gormesi gibi bir sorun var gibime geldi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Ufuk 2-3 yabanci dil biliyor saniyorum, cok kitap okuyan kulturlu birisiymis. Bizim forumdan biri yazmisti. Neill mac boyunca Ufuk'u bayagi azarladi, iletisim sorunundan cok Neill'in kalecisine guvensizligi ve onu kucuk gormesi gibi bir sorun var gibime geldi.

Oyle mi? Malum resmi site de kerhane gibi isletildiginden (merak eden futbol takimi diye baksin ve baksin da karsisina ne cikiyor gorsun) bu tur bilgiler verilmez. Onlar video'yu saklaiyarak uye yazdiracagiz diye e-mail toplayip milletin posta kutularini dolduracagiz isi ile mesguller.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Re: SL 2. Hafta:Galatasaray-Bursaspor 8/22/Pz. TSI:21:00

Post by Murat Biricik »

Murat Biricik wrote:GS tarihinde kaleci, stoper ve santrafor pozisyonunda oynayanlarin yeri ayri. Terim, Rasit Cetiner, Cuneyt Tanman, Falco&Stumf, Buyuk Kaptan & Popescu, Song&Tomas gibi. Simovic, Tafarrel, Mondragon gibi.

Yerli kaleci projesi dogru, tipki FB nin yaptigi gibi. Alti sene once Florya da ilk GS - FB PAF macini izlerken tribunde FB kalecisi icin konusulan iki yorum vardi. “Kesin yasini kucultmusler”, “Nereden buluyorlar bu adamlari”. FB kaleci pozisyonuna senelerdir yatirim yapiyor.
BJK, TS, FB ye bakip ozenip bizde yerli kaleci ile oynayacagiz diye bir tavir aliniyor. Bu proje kapsaminda sunulan birinci aday alti sene once GS da 2. kaleciligi /yedek kaleci konumunu ozumsemis ve bundan hosnut, “Buffon ve Chec takimlarinda kaldigina gore kaleciye ihtiyac yok" beyaninin sahibi Aykut.

Aykut un alternatifi ise bugun kalemizde seyrettigimiz Ufuk.

Boyle bir kaleci acmazi onunde oynayan iki stoperin ve defansin tedirginligini biraz dusunun lutfen. ben defansin iyi oynadigini soylemiyorum, kaleci acmazinin takimi nasil strese soktuguna biraz dikkat edin. GS pozisyona giriyor, stres ve sinir harbi yuzunden kacirdiklarimiza dikkat edin.
Selcuk, selamlar. Eger izleme firsatin olursa TS-FB macinda FB nin kalesini koruyan oyuncuyu tanidin mi? Uc bilemedin dort sene once Florya da FB PAF larin kalesini koruyan “Kesin yasini kucultmusler”, “Nereden buluyorlar bu adamlari” yorumlari yapilan kaleci. Su cocuga taninan firsatin kaci bizim Firat a verildi, merak ediyorum?

GS da 2. kaleciligi benimsemis ve kaniksamis bir oyuncu ile yeni kaleci proce si uretmek. :x
Milan dan DIDA ayrildi, ulkesine donmeden gelip surada bir sene oynasa hic fena olmaz. Elano nun bir iyilik yapmasi lazim.

Bu arada TS lu oyuncunun penaltisini FB li kaleci kurtardi, mac 3-2 TS ustunlugu ile devam ediyor. Takimi oyunda tutmak ben buna derim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply