2014-2015 TRANSFER CALISMALARI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 2012-2013 TRANSFER CALISMALARI

Post by Cengiz Akgun »

Bu arada basindaki serefsizler Terim'i kizi ile vurmaya calisiyorlar. Masallah o da tam yollu ve bu ise sebeb olacak epey olaya konu oluyor. Okullar aciliyor. Manhattan'a defolup gitse de kazasiz belasiz bizimkini zivanadan cikarmadan..
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

3 tane yeni BBCode ekledim, youtube, googlevideo (video eklemeyi kolaylastirmak icin) ve pre...tabela icin pre kullan Cengiz abi, daha kolay olacak sanirim. Asagida iki koydum...fena degil bence. Baska turlu HTML kullanma imkanimiz yok.
Club 	Season 	 	League 	 	Cup 	 	 League Cup 	Europe 	 	Total
 	 	 	Apps 	Goals 	Apps 	Goals 	Apps 	Goals 	Apps 	Goals 	Apps 	Goals
Lyon 	2004–05 	33 	3 	- 	- 	- 	- 	9 	2 	42 	5
 	2005–06 	36 	3 	- 	- 	- 	- 	10 	1 	46 	4
 	2006–07 	32 	4 	- 	- 	- 	- 	7 	0 	39 	4
 	2007–08 	13 	1 	- 	- 	- 	- 	1 	0 	14 	1
 	2008–09 	34 	2 	- 	- 	- 	- 	6 	0 	40 	2
 	2009–10 	34 	4 	- 	- 	- 	- 	14 	0 	48 	4
 	2010–11 	21 	1 	- 	- 	- 	- 	5 	0 	26 	1
 	2011–12 	20 	2 	- 	- 	- 	- 	4 	0 	24 	2
 	2012–13 	2 	0 	- 	- 	- 	- 	0 	0 	2 	0
Galatasaray SK 	3 	2 	1 	0 	8 	6 	7
Kasimpaşa 	3 	2 	0 	1 	6 	3 	6
Antalyaspor 	3 	2 	0 	1 	5 	3 	6
Fenerbahçe SK 	3 	1 	2 	0 	4 	1 	5
Beşiktaş JK 	3 	1 	2 	0 	7 	4 	5
Gençlerbirliği 	3 	1 	2 	0 	4 	2 	5
Orduspor 	3 	1 	2 	0 	3 	1 	5
Sivasspor 	3 	1 	2 	0 	4 	3 	5
Akhisar Belediyespor 	3 	1 	2 	0 	2 	1 	5
Trabzonspor 	3 	1 	1 	1 	3 	2 	4
İstanbul B.B. 	3 	1 	1 	1 	2 	2 	4
Bursaspor 	3 	1 	0 	2 	3 	4 	3
Eskişehirspor 	3 	1 	0 	2 	3 	4 	3
Gaziantepspor 	3 	1 	0 	2 	1 	4 	3
Mersin İdman Yurdu 	3 	0 	2 	1 	4 	6 	2
Karabükspor 	3 	0 	1 	2 	2 	6 	1
Kayserispor 	3 	0 	1 	2 	1 	5 	1
Elazığspor 	3 	0 	1 	2 	1 	6 	1
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan'im aslanim benim. Gobegim sivisti idi bunu yapabilmek icin. Eline saglik birader. Obur turlu cok zordu vallahi. Hadi bosluk (space) anladim da insan tab'i koymaz mi tablo yapmak icin? Iste "isi yazilimcilara birakmayacaksin" olayina tam ornek. Bir sistem muhendisi olarak sartlari vereceksin ki yapsinlar.
Cengiz Akgun
Hasan  Tezcan
Kerem  Tezic
Mert   Tokman
Bu arada youtube'u denedim. O formulun icine {SIMPLETEXT} denen sey video file'nin numarasi. Normalde o file numarasini URL de bulup (mesela atiyorum ygh5plox ise bunu yazip ustunde youtube'a tikladin mi diye calismasi lazim. Yani file name variable olarak o {SIMPLETEXT} yerine gormesi lazim code'a gore. Oyle calismiyor. Denedim. O yuoutube formulunu tamamen yazip {SIMPLETEXT} yerine de file'in adini koyunca calisiyor. Ama bu hicbir kolaylik getirmiyor. Yani hep copy/paste yapacaksan fazla bir islevligi yok. Olacaksa dedigim gibi'

Edit modunda:

seklinde calismali.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Su 'cilek' muhabeti kabak tadi vermeye basladi. Baskan buyurmus :-)
- Çilek beklerken Cris geldi. Bununla ilgili taraftara mesajınız olacak mı?

Çilek bir süstür. Ama bizim şu anda süse ihtiyacımız yok. Eğer birisini daha tesadüfen alırsak, bu artık pastanın süsü olur dedim. Ama oraya süs olacak bir oyuncuyu da alıp koyamadık bu dönem içinde. Yani öyle bir süs olsun, takıma biraz daha renk getirsin diye bir oyuncuyu şu anda bulup koymaya çalıştık ama olmadı. Ama bu arada Cris katiyetle bir çilek olarak alınmadı. Çünkü Cris ihtiyaçtan alındı. Çilek ihtiyaç olmadan alınan oyuncuya verilen isimdir.
Baskanim tesadufen yapilmis transfere 'cilek' denmez, baska sey dersin, dilim varmiyor söylemeye...ne olur su cilek tartismasindan uzaklasin biraz :-)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Gene cildirmis, ayni kisi degil mi :-D

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Futbo ... -mi-sandin
Ayni kerhaneci elbette. Kerhaneci diyorum ama aciklayim niye dedigimi. BJK artik kerhanecilerin elinde. Tupcu yedi boku icti suyu kenara cekildi ve man kafalilar tarafindan TFF baskanligina secildi. Yani tavuk kumesi tilkiye teslim edildi. Allahtan GS ve bir iki takim olayin farkinda bu adama hicbir deger vermeyip yaptiklarina igrenerek bakiyorlar. Ama olay tam bir komplo. BJK elindeki futbolcusuna odeyecek parasi olmadigi halde ligde transfer yapiyor. Baska bir yerde asla buna izin verilmez. Madem transfere paran var, futbolcularina olan borclarini odemeden transfer yapamazsin denmesi gerekir. Hatta lige bile sokulmamasi lazim boyle futbolcularina kan kusturduklari icin. Bu yuzden UEFA cezalandiriyor BJK'i ama Tupcu baskanliginada TFF buna goz yummakta. Dedim ya tam bir komplo olayi.

Bir insanin kerhaneci olmasi lazim Mehmet Aurelio'ya su yukarda laflari edebilmesi icin. Kerhanelerin nasil calistigini bilmek icin kerhaneci olmaya luzum yok. Icinizde cok saf olanlar ve kerhanecinin nasil kerhane islettigini bilmeyen varsa aciklayayim. Elbette benim soyledigim devlet tarafindan denetlenmeden kacak olarak yapilan kerhanecilik. Devlet tarafindan tescilli olanlari vergi filan verdikleri icin bu turlu islere tenezul etmelerine gerek kalmiyor. Ama boyle devlet tarafindan tescilli olmayan kerhaneciler bu isi kanun disi yaptiklari icin hayasiz taktiklere basvurmak zorundalar. Bunlar icinde en basiti ellerine dusen kadinlari borclandirip, tehdit altinda calistirmak. Boyle yapanlara yani kadinin bu sekilde kazandigi parayi bitmek tukenmek bilmeyen bir faiz sistemi ile yiyene eger sermayesi bir kadin ise pezevenk, birden fazla kadin ile bir evde bunu yapiyorsa kerhaneci denir. Bilmem aciklamam yeterince acik oldu mu?

Bu ahlaksiz, hayasiz, ve utanmaz borcunuzu odeyin diyence icraya git diyor. Sebebi malum orada ugrasacaksin ve parani alman icin icra islemi bitene kadar o para pic olacak. Aurelio'nun avukatlari bu oyuna gelmemis. Bu senin yaptigin sadece Aurelio'ya degil, sen batiksin iflas etmen gerekir o zaman elindeki avcundaki harac merac satilir ve borclarin odenir demisler. Bu yonde dava aciyorlar. Iflas etmesi lazim gelirken direnenlere bu sekilde zorla kanun yolu ile iflas ettiriliyor. Oyle ya BJK'in Ihlamurda kocaman Plazasi var. Yani mali mulku yerinde. Boyle boluk borcuk islerle ugrasmak yerine adamlar bu isi toptan hal edilim demisler. Sanki BJK'in gecmisi ve de gelecegi Mehmet Aurellio'nun seyinde imis gibi aklinca adami jurnalleyip BJK taraftyari adi altindaki haydutlara hedef gosteriyor bu alcak. Bu aslinda adi bir suc ustune ustluk.

Allah Adnan Ozturk'den razi olsun. GS klubunu buyuk bir felakettenden kurtardi. Bunlarin amaci Arena stadina yerlesip kira filan da vermemekti. Bir kere iceri kapagi atalim gerisi Allah kerim hesabi yaparlarken Ozturk bu arabacilarin arabasina tasi koyuverdi. Onun icin sukran borclu olmali GS taraftari ve klubu bu adama.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Pek kimsenin umursamayacağı bir transfer yaptı GS.

Kayseriden Furkan'ı kaptık.

Kayserispor'dan ismini hatırladığım 2-3 futbolcudan biri bu. Yaş 22. Orta saha oyuncusu. Sevindim. Ambarat'la gruplaşırlar artık :D

Genoa maçına yetişsin :D
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Furkan Kayseriden alinmamis, bostaymis. Bir suru genc oyuncumuzu yolladik sonra ilk onumuze gelen bostaki bir oyuncuyu kapmisiz. Nasil istir anlamak zor.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Biryerlerde Furkan icin iki ayaginida kullanabiliyor diye okudum- belki solbek olur :?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:Furkan Kayseriden alinmamis, bostaymis. Bir suru genc oyuncumuzu yolladik sonra ilk onumuze gelen bostaki bir oyuncuyu kapmisiz. Nasil istir anlamak zor.
Alman gurbetcilerinden bir genc oyuncu ama Kayseri ile neden arasi acilmis soylemiyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bende onu cok merak ediyorum, neden bosta bu cocuk?

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hasan Tezcan wrote:Bende onu cok merak ediyorum, neden bosta bu cocuk?
Furkan'in sozlesmesi gelen yil bitecekmis uzat demisler o da uzatmak istememis ve Kayseri ile anlasip 200 bin Euro alacagi karsiliginda bonservisini eline almis. Biz devreye girmeden Karabuk ile anlasmak icin gorusmeye gidiyormus. Alt yapisi saglam olan yetenekli bir kanat oyuncusu, eger oynama firsati bulursa ilerisi icin iyi bir yatirim.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Zamaninda genc diye veya tecrubeli diye veya gelecegi parlak diye sapkadan kimler cikmisti.

Aklima gelenler Bruno, Meksikali yasli stoper, ufak bir Romen, .............vs, vs
Murat Fahrioglu

Mehmet Marsan wrote:Zamaninda genc diye veya tecrubeli diye veya gelecegi parlak diye sapkadan kimler cikmisti.

Aklima gelenler Bruno, Meksikali yasli stoper, ufak bir Romen, .............vs, vs
O kadar uzun boylu degil, Furkan 2-3 yildir Kayseri'de oynuyor yakindan takip etmislerdir diye dusunuyorum. Bu surecte saniyorum 6 gol atti bunlarin 2'si Fenere 1'i Besiktas'a. Yani motive oldugu zaman yetenegini gosterebilen bir oyuncu. Evet nice kotu adamlar aldik diye artik riske girmeyelim de deyebiliriz ama bazi seyleri denemeden bilemiyoruz, yani bu kapiyi kapatmamak lazim ki bu cocugu bonservis vermeden aldik, evet 4 yilda toplam 2.6 mil Euro bir maas alacak. Bekleyip gorecegiz, en buyuk sorun kadroda kendine yer bulabilecek mi? Benim tahminim Fatih Terim Turkiye kupasinda daha cok genclere yer verip bu tur denemeleri orda yapacak.
Murat Fahrioglu

Furkan'i Turkiye'ye getiren Tolunay Kafkas Furkan'i anlatmis:

http://www.fanatik.com.tr/Galatasaray-H ... 275854.htm
Post Reply