Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

FB camiası ilginç bir psikoloji içinde. Kendi futbolcularına karşı hiç güvenleri kalmamış. Dün akşamki maçı beraber izlediğimiz fenerli arkadaş Sabri'yi Arda'yı nerdeyse kucaklayacak gibi konuşurken Kazım'a Volkan'a saydırdı durdu.

Bunun bireysel bir durum olmadığınıda azıcık sörf yapınca gördüm :D

FB taraftarında kendi oyuncularına karşı müthiş bir güvensizlik sözkonusu. Alex dahil birkaç oyuncuyu saymazsak gerisini bir karşık suda boğacak gibiler...

En önemli rakibimizin durumu buyken Galatasaray'ın karmaşıklığıda bizim canımızı sıkıyor. Dün akşam oynanan maçta, sahada 5 Galatasaraylı vardı, bunlardan biride sahanın en iyi oyuncusuydu. Buna karşı 2 FB'li, 1 BJK'lı ve 0 Trabzon'lu vardı. Resmen en iyi kadro bizde, şu sakatlıklar olmasa... :)

İyileşen olmassa bile orta sahayı defansif anlamda güçlendirmek lazım. Meira yada Balta önde oynamalı. Meira'nın top tekniği daha iyi tabi ama Balta daha sağlam adam, daha mücadeleci adam. Bursa maçında da sorunun orta sahanın defansif arızası olduğunu hoca bile söylemiş. O zaman pratik çözümler bulmalıydı. Neyse, Trabzon karşısına daha mücadeleci bir takımla çıkmak zorundayız, işin özü budur...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

TOPLAM BORÇ 115.6 MİLYON YTL-

Beşiktaş Kulübü'nün toplam borcunun 115.6 milyon YTL olduğu açıklandı.

Denetleme Kurulu Başkanı Alper Kuş, Ritz Carlton Oteli'nde düzenlenen Divan Kurulu toplantısında, denetleme kurulu raporunu aktardı.

Kuş, siyah-beyazlı kulübün toplam borcunun 115.6 milyon YTL olduğunu, bu borcun 50.6 milyon YTL'sinin Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören'e olduğunu ifade etti.

Demirören kazık çakmış resmen...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

LUCESCU'DAN "GASP" SUÇLAMASI!..

Reha Muhtar, "Lucescu, Ahmet Çakar'a 'F.Bahçe mafyavari yöntemlerle G.Saray'da ve Beşiktaş'ta birer şampiyonluğumuzu gasp etti' dedi" diye yazdı. Çakar ifadeyi doğruladı.

Lige 6 maçta 4 yenilgi ile başlayan, Şampiyonlar Ligi'nde de iki maçtan bir puan çıkarabilen Fenerbahçe'de teknik direktör Aragones'in geleceği tartışılırken gözler de yönetim kurulunun yarınki toplantısında... Toplantıda İspanyol teknik adamın durumunun da masaya yatırılması; hoca değişikliği ya da üzerine bir menajer ataması yapılması değerlendirilecek. Bu arada yeni teknik adam olarak ismi geçen ve "Şu anda Fenerbahçe'de çalışmak istiyorum. Çok büyük bir camia ve önemli hedefleri var" açıklamasıyla adeta mesaj gönderen Mircea Lucescu için ilginç bir iddia ortaya atıldı. Reha Muhtar, Vatan Gazetesi'ndeki yazısında Lucescu'nun Ahmet Çakar'ı ziyareti sırasında F.Bahçe için "Mafya yöntemleri kullanarak biri G.Saray'da, biri Beşiktaş'ta iki şampiyonluğumuzu gasp ettiler" dediğini yazdı. Muhtar, "O zaman bu sözleri söylediğiniz F.Bahçe'nin başkan ve yönetimiyle bugünkü başkan ve yönetimi hemen hemen aynı" ifadesini kullandı. İddiayı yazarımız Ahmet Çakar'a sorduk.

ÇAKAR: HEPSİ DOĞRU
* Sayın Muhtar'ın bahsettiği ziyaret doğru mu; ne zaman oldu? Nisan ayıydı sanırım. Vurulmamın üzerinden iki ay geçmişti. Lucescu, tercümanı Sinan, Reha Muhtar ve Serhat Ulueren bana geçmiş olsun ziyaretine geldiler. Serhat fazla kalamadı, gitti. İki saat civarında bende kaldılar ve çok ilginç şeyler konuştuk.

* F.Bahçe için neler konuşuldu?
Prensip olarak evimde yapılmış konuşmayı ben yazmam. Ama Reha Muhtar bunları yazmış. Yazdıklarının hepsi doğru. Hatta eksiktir bile. Reha'nın yazdıkları, konuşulanların yüzde 30'u bile değil. Aslında yazmadığı ama konuşulan o kadar gizli ve tarihi konular var ki... Ama bunlar benim evimde geçtiği için şimdilik anlatmayı ve konuşmayı düşünmüyorum.

SALDIRIYORDU!
* F.Bahçe yönetimine doğrudan suçlamaları oldu mu?
Elbette... Özellikle Aziz Yıldırım'ı baş rol oyuncusu göstererek Lucescu'nun kaybettiği tüm şampiyonluklarda Sayın Yıldırım'ın parmağı olduğunu söylerken içimden ne saçmalıyor bu diye düşünmüştüm. İşin tuhafı, Yıldırım'a ağır bir şekilde saldırıyor ama gerekçelerini kanıtlayacak argümanları ortaya koyamıyordu. Ama Türk futbolunda yaşanan rezilliklerin ayyuka çıktığı o dönemde bütün bunları samimi ve canı yanmış bir adamın ruh haliyle yapıyordu. Vurulmamla ilgili ilginç şeyler söyledi. Bunları anlatamam. Reha Muhtar'ın Atina'da yaşadıkları, kendisinin ise Çavuşesku döneminde Romanya'da yaşadıklarıyla ilgili spor dışı çok enteresan şeyler anlattı. Bunları da anlatamam. Ama siz sordunuz, ben de söylüyorum: Reha Muhtar'ın köşesinde yazdığı konular tamamen doğrudur; fazlası bile vardır.

Bay Lucescu'ya açık açık soruyorum: 4 yıl önce eski milli hakem, spor yorumcusu Ahmet Çakar'ın evine gittiniz mi? 1.5-2 saatlik ziyaret sırasında bana ve Ahmet Çakar'a Fenerbahçe'nin mafyavari yöntemleri kulanarak biri Galatasaray'da, biri Beşiktaş'ta iki şampiyonluğunuzu gaspettiğini defalarca söylediniz mi? Fenerbahçe'nin bu yöntemleriyle savaşmanın imkansız olduğunu, Türk futbolunun bu yapıda ilerlemesinin mümkün olamayacağını belirttiniz mi?

SABAH
Mehmet Berkmen

Post by Mehmet Berkmen »

boyle arastirmalar bizim ligde de yapilabilir. Tabi Galatasarayin adi gecmesi de hos, ne kadar bizim taraftar o eski cehenem gunlerinden uzak olsada.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Code: Select all

Rıdan Dilmen transfer edilsin  	 39.60 % (685)
Aragones kalsın 	                 36.53 % (632)
Lucescu transfer edilsin 	         14.62 % (253)
Bülent Uygun transfer edilsin 	 9.25 % (160)
SABAH gazetesindeki anket. Gönlümden geçen Dede'nin kalması olduğundan o yönde tercih belirttim ama meğer baya taraftarı varmış. Tabi benim gibiler aynı şıkkı tercih etmediyse :D
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Iki hafta once Ozan Ersoy demis ki:

"Bursaspor GS macina olum kalim maciymis gibi hazirlanir, taraftar antrenmana baklava getirir, kaymakan, tekstilci gomlekci takimi zengin edecegini soyler, testosteron seviyesi ayi bogacak hale gelmistir, sanki o mac alinsin da isterse gerisi tufan olsun diye dusunur butun sehir" mealinde bir seyler...

Hoopp iki hafta ilerisine sariyoruz filmi bakiyoruz. Bugun Bursa kendi sahasinda kume dusme adaylarindan Eskisehirspor'a karsi rezalet bir oyun oynuyor, hepsi dokuluyor. Son 5 senede 5 kere haftada iki kere mac yapmis Yusuf'un ayakta duracak hali yok. O azgin seyirci ciklet cigneyip cekirdek citlatiyor. Durum 0-2, ha bir de 10 kisi kaldilar penalti yaptirarak son saniyede.

Iste Turk futbolu.

Ozan Ersoy
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ozan Ersoy wrote:Iki hafta once Ozan Ersoy demis ki:

"Bursaspor GS macina olum kalim maciymis gibi hazirlanir, taraftar antrenmana baklava getirir, kaymakan, tekstilci gomlekci takimi zengin edecegini soyler, testosteron seviyesi ayi bogacak hale gelmistir, sanki o mac alinsin da isterse gerisi tufan olsun diye dusunur butun sehir" mealinde bir seyler...

Hoopp iki hafta ilerisine sariyoruz filmi bakiyoruz. Bugun Bursa kendi sahasinda kume dusme adaylarindan Eskisehirspor'a karsi rezalet bir oyun oynuyor, hepsi dokuluyor. Son 5 senede 5 kere haftada iki kere mac yapmis Yusuf'un ayakta duracak hali yok. O azgin seyirci ciklet cigneyip cekirdek citlatiyor. Durum 0-2, ha bir de 10 kisi kaldilar penalti yaptirarak son saniyede.

Iste Turk futbolu.

Ozan Ersoy
Keske her mac 3 puan olmasa. :)

Bu arada yumurtaya can veren allahim, cok enteresan gunler gozteriyor bize.

KS 1- 0 FB ilk yari sonu.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bir kac hafta once "bunlar Fener'in iyi hali, Semih iyilessin Guiza'yla iki forvete donsunler daha da beter olacaklar" demistim. Kocaeli'nde ilk yarida Fener orta sahayi kaybetmis durumda, cogunluk sisirdiler. Kocaeli golden once golden sonra defalarca Fener kalesine elini kolunu sallaya sallaya geldi. Fener'in 4 sutuna karsi Kocaeli'nin 9 sutu vardi 40. dakikada.

Kocaeli zayif bir takim. Bulduklari pozisyonlari kolay harciyorlar. Fener'in sisirme toplarindan ceza sahasina doldurdugu anlardan birinde hata yapablirler, ikinci yari maci verebilirler ama Fener Arsenal'e karsi bu takimla cikarsa 4-5 tane yer oturur asagiya.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bizim futbolun hali gercekten cok cok aci. Antalya'nin 7 macta bir puani var (tahmin edin bakalim kimden alinmis). Bizim macta 8 tane mi ne sari kart gorduler, nasil olduysa bir kirmizi alamadan, kasap havasi oynayip butun mac, bunlari 10 haftada dusurmek mumkun olsa ne iyi olur, anti futbolu dogrudan sepetleyeceksin ligden.

FB ise bu kadar parayla bu kadar kotu fotu futbolu sahaya nasil surebiliyor hayretler icinde izliyorum.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Sat Oct 18, 2008 8:13 pm, edited 1 time in total.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ozan Ersoy wrote:Bir kac hafta once "bunlar Fener'in iyi hali, Semih iyilessin Guiza'yla iki forvete donsunler daha da beter olacaklar" demistim. Kocaeli'nde ilk yarida Fener orta sahayi kaybetmis durumda, cogunluk sisirdiler. Kocaeli golden once golden sonra defalarca Fener kalesine elini kolunu sallaya sallaya geldi. Fener'in 4 sutuna karsi Kocaeli'nin 9 sutu vardi 40. dakikada.

Kocaeli zayif bir takim. Bulduklari pozisyonlari kolay harciyorlar. Fener'in sisirme toplarindan ceza sahasina doldurdugu anlardan birinde hata yapablirler, ikinci yari maci verebilirler ama Fener Arsenal'e karsi bu takimla cikarsa 4-5 tane yer oturur asagiya.

Ozan Ersoy
Yok olurmu Ozan bey. Sagda kazim, solda Ugur , cift forvet ve alex olmadan oynarmi buyuk takim. Diger 5 oyuncu defansa yeter. her hucum oyuncusu yarim gol demek. 5 forvet 2.5 uc gol demek.

Ugur'a kazim'a arda'ya hasan'a defans yap de, onlar yapar zaten. Topcu oyle olur hepside 50.000.000 luk super star, box to box oyuncusu. Sen bilmiyorsun bak bir aciyim Playstationu gosteriyim bu takim nasil oynuyor.:)
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Kasaba Antrenörü Yılmaz Vural'ı gördünüz mü?
Boşuna demiyorum, eski neslin pislik kafalı antrenörleri silinip gitmeye mahkumlar diye.
Yılmaz Vural denen canbaz da akranları Arıca, Karaman, Kurtar, Kalpar vs. eli bavulunda seyyahlar gibi İkinci Lig'in yolunu tutacak.
Serhat ve Taner'le Fener savunmasını delik deşik eden takımını bozdu. Forvetten çıkarıp defans oyuncusu oyuna soktu. Takımı geriye çekti. Zamana oynatmaya başladı.
Kocaeli'nin savunma hataları tüm bunlara eklenince FB 3 dakikada 2 gol attı.
Yine de şans Körfez'e bir kez daha güldü... Deniz'in hatası Kocaeli'yi maça bir kez daha ortak etti.
Ama hücum yapmayı düşünmeyen Vural takımı zamana oynatmaya devam etti.
90+5 dakika uzatma veren hakemin maçı 5 dakikanın üstüne dakikalarca daha oynatmasıyla Semih golü attı.
Ellerinden şu Fener'i kaçırdılar.
Fener boşuna sevinmesin. Bugün Everton önünde müthiş bir futbol oynayan Arsenal, onları dağıtacak.
Haftaya da Kadıköy'de şenlik var... Fener'in belalısı Bursaspor geliyor...
Dede günü kurtardı.
AYRILMAZ İKİLİ
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu malak Yilmaz Vural hakikaten palyacodanda ote. Simdi Maratonda halini gordum. Antalya kume duserken bir tabanca olsa intihar ederdim demisti. Eline birisi bir tabanca tutusturuversin o da kurtulsun Turk futbolu da kurtulsun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolunay ve Kayseri bu hafta kendi evinde Ankaraspor'a pastirma olmus. Benim Agahova'dan ses cikmamis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakan Kutlu, Ankaragücü'nün hocasıymış ve istifa etmiş...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: ..
Bu ne biçim istifa yahu :D
Hem istifa edecek hem para talep edecek, ne anladık biz bu işten zürriyet.com.tr?
Kontratin suresini istememis. Hakli bu sezon onun icin ziyan. Sene sonunu bekleyecek eger bu ise devam edecekse. Bence cok makul. Istese uc senelik kontrat suresini ister. Adamin da zarari var bu isten. Ismail bana Terim'e cok para verilecek deyince kiziyorsun ama adami cascavlak evine yollamaya hic itirazin yok. Bu herif 40 senedir Avrupa Sampiyonlugu gormemis bir Ispanyayi sampiyon yapti. Hala o istimle gidiyorlar.
Konuyu yanlış yere asmışım, bari cevapları doğru yerden vereyim :)

FB Aragones'i gönderiyor olsa 'verin paramı' demesine kimse itiraz edemez tabi. Ama istifa ederken para istemek tuhaf geldi biraz. Tabi FB, BJK değil. Para konularında kolay kolay aptallık yapmazlar. 1-2 milyona ikna eder gönderirler...

Rıdvan'ın sözlerini okudum. "Ben FB'ye hoca olmak için yeterli değilim" demiş. Duymaya alışkın olduğumuz laflar değil bunlar. Futbol'un 90 dakika öncesi ve sonrası için kendini hazır hissetmiyor yada gözü kesmiyor muhtemelen...

Kanal çok olunca yorumculuk TD'likten daha cazip bir meslek olacak gibi.
Post Reply