Turkiye Ligi Maclari 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Macin gollerine bakiyorum. Anelka'nin attigi golde Brezilya'li oyuncular Anelka'ya gitmiyor bile gol sevincinde. Tuncay ve Onder gidiyor sadece. Anelka'ya ciddi bir cephe alinmis.

Gerci asisti Alex yapiyor, ama profesyonelligin geregi o da.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Anelka'nın golü güzelmiş..

Zafer ilk golde sol ayağıyla sert bir şut çekiyor. Solaktır belki..

Vestelin golleri nefis.. Fenerin diğer iki golü, klasik 'duran top-uzun adamlar-karambol' golleri..

Vestelin kalecisi gerçekten çok kötüymüş..

Arda çok iyi göründü gözüme, sağ-bek olmayı becerebilirse, bu hücum maharetleriyle milli takımda uzun yıllar banko oynar..

5 golle yenilmek 1-0 yenilmekten çok farklı, yarınki maçıda kazanırsak moral açıdan çökerler.. Kazanamazsak bu sefer biz çökeriz :)
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Melih Şendil pek bir alınmış, Manisalının yaptığı "Laylay FB olamazsın şampiyon!" anonsuna...

Zamanında Kadıköy'deki FB-GS maçı öncesi Fener stadının hoparlöründen yükselen "Avrupa fatihiymiş Galatasaray...", "Ölecek ölecek öleceksiniz, ananızın a...nı göreceksiniz" anonsunun yapıldığı günün akşamı, o maçı sen anlatmıştın Melih Bey... Ve nedense hiç bahsetmemiştin yapılan o anonstan...

"Ananın a...ı"nı duyan kulağa "Laylay" lafı vız gelir tırıs gider!
Liseli vardı ya ah o liseli...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerlilerin aralarına aldıkları birini fena halde dövdüklerinden bahsediliyor..
Hayvanlık yapan sadece polisler değildi galiba..
Bu arada, Orhan Ayhan TGRT'de boks maçı sunuyor, hayranlarına duyrulur.. :)
Can Baysan

Post by Can Baysan »

SON DAKİKA: OLAYLI ANONSUN SAHİBİ GÖZALTINA ALINDI

Karşılaşma bitiminden sonra stadda gözlem altında tutulan E.S,
taraftarların dağılmasından sonra ifadesi alınmak üzere Öztürk Polis
Karakolu'na götürüldü. E.S'nin, ''kötü tezahüratta bulunduğu ve
olaylara yol açtığı'' gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

E.S'nin, stadda animasyon yapma işini üslenen ajansın çalışanı
olduğu belirtildi. Bu arada stadda devre arasında gösteri yapan aynı
organizasyon şirketine mensup dansçı kızların da ifadelerinin
alınacağı kaydedildi.

Vestel Manisaspor-Fenerbahçe maçından sonra ''Fenerbahçe,
olamazsın şampiyon'' biçiminde anons yapılmasından sonra Fenerbahçeli
taraftarların bulunduğu kale arkası tribününde arbede çıkmış,
aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu çok sayıda taraftarla 4
polis memuru yaralanmıştı.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben hicbir zaman Ersun Yanal'in FB yalakaligi icin takimin yatiracagi ya da baltalayacagi iddialarina ianamadim. Genelde bu tur iddialara gulup geciyorum. Insanlar kendi ba$arilarini bu kadar kolay riske atamazlar cunku. Bugun sonuc onun bir tekzibi olmu$ diyecegim ama bir suru mankafa bu olaya bir kulp takip ba$ka bir tez ile ortaya cikacaklardir.

Ersun Yanal'i karakter konusunda pek sevdigimi ve tuttugumu soyleyemem. Bir suru sacmalikla bu seneki Dunya kupasina gidilemeye$in bir numarali sorumlusudur kendisi. Genclerbirligi ile Turk futboluna olan katkisini gozeledim ama eliyle yaptigini ayagi ile ittip bozdu. Herkes gibi o da bencilliginin kurbani.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu hafta Telegolde, bir teknik direktör aleyhine dehşetengiz iddialar ortaya konacak diye duyduk gördük. Sanırım bu TD Ersun Yanal! "Bunuda inkar etsinde görelim" falan deniyordu. Başka bir isim akla gelmiyor. Ama takımı fenere 5 atmış hocayı eleştirmek ilginç olacaktır, bakalım Serhat Ulueren nasıl bir performans ortaya koyacak :)
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:Ben hicbir zaman Ersun Yanal'in FB yalakaligi icin takimin yatiracagi ya da baltalayacagi iddialarina ianamadim. Genelde bu tur iddialara gulup geciyorum. Insanlar kendi ba$arilarini bu kadar kolay riske atamazlar cunku. Bugun sonuc onun bir tekzibi olmu$ diyecegim ama bir suru mankafa bu olaya bir kulp takip ba$ka bir tez ile ortaya cikacaklardir.

Ersun Yanal'i karakter konusunda pek sevdigimi ve tuttugumu soyleyemem. Bir suru sacmalikla bu seneki Dunya kupasina gidilemeye$in bir numarali sorumlusudur kendisi. Genclerbirligi ile Turk futboluna olan katkisini gozeledim ama eliyle yaptigini ayagi ile ittip bozdu. Herkes gibi o da bencilliginin kurbani.
Ersun Yanal hakkinda cok spekulasyon yapildi, malum herhangi bir buyuk camiada bulunmadigindan da ne taraftar destegi ne de media destegi gorebildi, iyi veya kotu hoca oldugu tartisilir, ancak dedigim gibi bel altinda vuruldu hep kendisine.Futbol acisindan bakarsak da kendi icinde tutarliydi bana gore, her gittigi takimda hemen hemen ayni sistemi ve felsefeyi oturttu.Bundan once Ankaragucu ile GS'a celme takmisti, bugunde FB'ye.Umarim bu aldigi galibiyet kendi kisiligine olan saldirilari ortadan kaldirir cunku hakettigini dusunmuyorum.

En azindan GS taraftarinin gozunde herhalde bu aksamdan sonra degeri biraz artmistir.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote: ..
En azindan GS taraftarinin gozunde herhalde bu aksamdan sonra degeri biraz artmistir.

Selamlar
Savas
I$ini yapan birinin degeri ne kadarsa onunki de o kadar olmali.

Bu arada Manisa'da "FB Olamazsin $ampiyon" lafi ile gozu donen hayvanlarin sergilediklerini de cei$tli yerlerde esefle okuyorum. Daha bir iki hafta once Tuncay'in kendi taraftarlari ile rakip takimin sahasinda yolladigi mesaja ne var bunda denildi (ki benim icin icinde onemi yoktu hicbir itirazim olmadi). FB olamazsin $ampiyon denildiginde gozu donup polise bile saldiranlar kalkip bizi dovduler diye agla$malarini anlayamadim. Bir de bu anonsu yaptirandan ki$iden hesap sorulmasini istiyorlarmi$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:

Selamlar
Savas
I$ini yapan birinin degeri ne kadarsa onunki de o kadar olmali.

Bu arada Manisa'da "FB Olamazsin $ampiyon" lafi ile gozu donen hayvanlarin sergilediklerini de cei$tli yerlerde esefle okuyorum. Daha bir iki hafta once Tuncay'in kendi taraftarlari ile rakip takimin sahasinda yolladigi mesaja ne var bunda denildi (ki benim icin icinde onemi yoktu hicbir itirazim olmadi). FB olamazsin $ampiyon denildiginde gozu donup polise bile saldiranlar kalkip bizi dovduler diye agla$malarini anlayamadim. Bir de bu anonsu yaptirandan ki$iden hesap sorulmasini istiyorlarmi$.
Bende olsam bende saldiririm o polise, cunku ne mal olduklarini kendi gozlerimle gordum.Allahtan ordakiler Cevik Kuvvet degildi, yoksa cok daha beteri olurdu.

99 senesinde Antalya deplasmanina gitmistim, gozumun onunde yerlerde suruklenen bir taraftarin basina nasil 4-5 gelip her yerini copladiklarini cok iyi hatirliyorum, o kadar pskiopat sekilde tecrubeliler ki her birde birbirlerine taktik veriyorlardi" basina vurmayin" diye...o sahne bugun bile gozumun onunden gitmez ki her deplasmana giden FB-GS-BJK taraftarinin cok sikca yasadiklari bunlar.

Polis masum degildir, hele Turkiye'de hic degildir, koltuklari mi sokuyorlar, birak atsinlar cezasini zaten kesiyorsun, o tribune girmenin ne manasi var ki.

Ayrica Tuncay o isi yaptiginda kimse yoktu tribunde onu da hatirlatayim.Elme ile Armut karismasin gene.Ha o anons sizde yapildiginda iyi simdi mi kotu dersen ona diyecek lafim yok.Bunlarin kat ve kat fazlasini bizim stadda yaptik.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Melihin gazına gelmişiz! Hadiseleri ilk burdan okudum ben. Sandımki, Densizin biri maç bitince edepsiz laflar edip fenerlileri aşağıladı! Alınan fenerlilerde koltukları sahaya fırlatmaya başladı ve bu duruma içerleyen görevliler 'polisin görev ve selahiyetleri' kanununun kendisine verdiği yetkileri abartarak sarı-lacivertlileri coplamaya başladı!

Sonra öğrendikki, söz konusu densiz anons: 'laylaylom fenerbahçe olamazsın şampiyonmuş' imiş, gerçi bir fenerli yazar 'İ.... fenerbahçe....' dendiğini iddia ediyordu. Maçı sunan Melih beyin tutumuda hayli dikkat çekmiş! Fener stadında Beşiktaşlılara, Galatasaraylılara edilen hakaretleri duymayan Melih beyin kulakları açılmış anlaşılan!

Fenerliler, takımlarının şampiyonluğuna dair yapılan olumsuz temenniyi sadece vestel marka koltukları sahaya atarak değil, aralarına aldıkları bazı vestellilere de grup halinde saldırarak göstermişler. poliste fenerlileri kendine örnek almış olmalı, cop farkıyla!

Hindi bu sefere kanaryaya bindi. Amma alınganmış bu kanarya. Adamın hapse atılmasını falan bekliyorlardır muhtemelen! Rakip takımlara küfreden futbolcularını nasıl savunacaklarını şaşırmışlardı oysa 3-5 gün önce!
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende olsam bende saldiririm o polise, cunku ne mal olduklarini kendi gozlerimle gordum.Allahtan ordakiler Cevik Kuvvet degildi, yoksa cok daha beteri olurdu.

Savas
Savas Macun'nun mesajini hayretle okudum. Bende Fenerbahce macindan sonra cikan olaylari gordum. Benim gordugum ilk goruntu ise agzindan salyalar akan Fenerbahceli iri yari bir taraftar kistirdigi bir polise yumruk ustune yumruk atiyordu..Sen kalk bu memleketinin emniyet gorevlisine el kaldir sonra da bana saldirdilar de...

Ustunede birde biz Ataturkun takimiyiz yok Atam izindeyiz diye banner ac...

Tamam Amerikadan tut dunyanin her tarafinda polisin davranislari incelenir ama bu macdan sonra olanlar ayni kaliba koyulamaz! Kim ne demisse ne anons edilmisse oradaki Fenerbahce taraftarinin cirkefligi, eskiyaligi kamuoyunun onunde oldu ve umarim cezalarinida hak ederler...

Maci anlatan zavalli genc Fenerin maclarinda Galatasaraya kora halinde soylenenleri unutmus goya kendini bilmezin laflarina aklini takmis bu adamin bulunmasi lazim diye basini salliyordu.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Gokcigdem wrote:
Savas Macun wrote:Bende olsam bende saldiririm o polise, cunku ne mal olduklarini kendi gozlerimle gordum.Allahtan ordakiler Cevik Kuvvet degildi, yoksa cok daha beteri olurdu.
...
Tamam Amerikadan tut dunyanin her tarafinda polisin davranislari incelenir ama bu macdan sonra olanlar ayni kaliba koyulamaz! Kim ne demisse ne anons edilmisse oradaki Fenerbahce taraftarinin cirkefligi, eskiyaligi kamuoyunun onunde oldu ve umarim cezalarinida hak ederler...
...
Savas'in mesajinda, tavuk-yumurta iliskisi icinde bir karisiklik olmusa benzer, o acidan, ona girmeyecegim ama, Murat Agabey, orda ne kadar cirkeflik yapanlar olmus olsa da, ordaki bir dolu polisin, boyle "av arayan" modda geziniyor olmasinin, veya, 3-4'unun birden bir ya da iki taraftari sikistirip dusmana vurur modda coplamasi, kusura bakma ama, o da bence ayni kaliba konulup arastirilmasi lazim.

Cunku benim gordugum coplama sahnelerinin cogunda, taraftarlar artik sinmis, sadece kendilerini korumaya calisir haldeydiler, bizim kahraman polis, hala ha-babam-de-babam coplamaya devam ediyordu. Yahu adam; varsa kanunsuz yaptigi bir is, gotur karakola, sevket savciliga, alsin cezasini. Adamin vucudu senin desarj olma boks/dayak-torban/cuvalin degil ki?! Demeye calistigim, polislerin cogu, kendilerini savunma, ya da, gercekten suclu olanlari sindirmenin cok otesine gecip, kurunun yaninda, bolca ya$I da yaktilar bence... En azindan goruntu oydu.

Gerci, Aziz Amca, ya da diger bir yonetici, bizimle oynayip da kaybettikleri her mactan sonra yaptiklari gibi, hedef sasirtma cabasi icinde, tutup da anons yapana, ve/veya polise yuklenirken buyuk olasilikla, agizlarindan tutup da, "bizim seyircimizin de, provokasyona gelmeyip, sagduyuyla hareket edip, stada zarar vermemesi, emniyet gorevlilerine karsi cikmamalari" lazimdi derlerse, o zaman, aglasmalarini filan unutup, takdir edecegim kendilerini... Cogu olayda oldugu gibi, boyle tek tarafin %100 suclu olmadigi durumlarda, sadece karsiya yuklenen nalinci keseri yorumculuktan vazgecmesi lazim sorumlu kisilerin artik...
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Aziz Yildirim epey sinirlenmis...
Yıldırım öfke

Ertan KORKMAZ / DHA

Devre arasında koridorda çıkan arbede sırasında Vestel Manisasporlu futbolculara, "G.Saray için değil kendiniz için oynayın" diye bağıran Aziz Yıldırım, maçtan sonra soyunma odasının kapısını tekmeyle açtı.

MAÇTA çıkan olaylar ve takımının şok yenilgisi Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı çileden çıkarttı...

Özellikle Vestel Manisasporlular’ın bir hayli gergin göründüğü maçın devre arasında soyunma odası koridorunda olaylar çıktı. Yılmaz ile Marco Aurelio arasında başlayan söz düellosuna Tuncay da karışınca arbede yaşandı. İki takımın futbolcuları birbirlerine girerken, Tuncay’ın polislere, "Görevinizi yapın da şu kargaşayı önleyin" diye bağırdığı duyuldu.

Kafanızı koparırım

Bu sırada soyunma odası koridoruna gelen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, özel güvenlikçilerin futbolcularını itip kaktığını görünce, "Kafanızı koparırım" diye bağırdı. Yıldırım daha sonra Manisasporlu futbolculara "Adam gibi oynayın. Galatasaray için değil, kendiniz için oynayın" diye çıkıştı..

Fenerbahçe’nin maçı 5-3 kaybetmesi Aziz Yıldırım’ı daha da öfkelendirdi. Aziz Yıldırım, karşılaşmadan sonra takımının bulunduğu soyunma odasının kapısını tekmeyle açtı. Bir süre içerde kalan Fenerbahçe Başkanı’nın futbolcularına bir konuşma yaptığı ileri sürüldü. İddiaya göre Yıldırım, yenilgiden Servet Çetin, Nicolas Anelka ve Tuncay’ı sorumlu tuttu. Aziz Yıldırım soyunma odasında bulunduğu sırada antrenör Murat Kuş ve futbol takımı idari işler sorumlusu Volkan Ballı’nın dışarı çıkmaları dikkat çekti.

Yılmaz: Kemal’e kına göndereceğim

MAÇIN devre arasında Aurelio ile girdiği ağız dalaşı yüzünden arbede yaşanmasına neden olan Vestel Manisasporlu Yılmaz, karşılaşmadan sonra da boş durmadı. Soyunma odasına giderken Fenerbahçeli Kemal ile sert bir tartışma yaşayan Yılmaz, bunun nedeninin sorulması üzerine, "Kemal bana ’kına yakın’ dedi. Ben de şimdi ona beş kilo kına göndereceğim" diye konuştu.

H.Balta: Fener’in aklı derbideydi

VESTEL Manisaspor’lu Hakan Balta, attıkları beş gole inanamadığını belirterek, "Fenerbahçe, sarı kart cezası sınırındaki oyuncuları olduğu için fazla sert oynayamadı. G.Saray maçını düşünerek dikkatli davrandılar" dedi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kapı tekmelemenin cezası kaç maçtan başlıyordu?
Bu haber doğruysa Aziz Yıldırımı adam sanan saf zihinler biraz olsun aydınlanır belki..
Tolga Girici wrote:Aziz Yildirim epey sinirlenmis...
Yıldırım öfke

Ertan KORKMAZ / DHA

Devre arasında koridorda çıkan arbede sırasında Vestel Manisasporlu futbolculara, "G.Saray için değil kendiniz için oynayın" diye bağıran Aziz Yıldırım, maçtan sonra soyunma odasının kapısını tekmeyle açtı.
Post Reply