TSL 7.Hafta Galatasaray-Eskisehirspor 1-1 (Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 7.Hafta Galatasaray-Eskisehirspor 1-1 (Nonda)

Post by Cengiz Akgun »

Cemal Savas wrote:Bizler puanlari daha erken kaybetmeyi bekliyorduk, en azindan ben oyle dusunuyorum. Sistemin oturmasi zaman alacak yani sabir gerek. EsEs gibi Gencler gibi takimlara puanlarda kaptirabiliriz. Bilmiyorum dikkatini cektimi ama forumda gelecekten umutlu olanlarin sayisi epey fazla yeterki inancla bu yolda devam edilsin.
...
Ayhan bu yuzden hep tercih ediliyor. Linderoth dingili saglam kalabilmis olsaydi cok daha iyi yerde olabilirdik. Elano'nun futbolculuguna lafim yok ama ihtiyacimiz olan adam degil. Ona harcanan paraya Ayhanin iyisi alinsa bu kadronun tadina doyum olmazdi. Biraz sabir, eksiklerimiz var ama dogru yoldayiz.
GS'yin yapilaniyoruz sabir gibi mazeret uretme luksu yok. O yuzden de gecen sezon basa gelenlerden sonra kicindan 250M YTL borc akarken gidip parayi basip Avrupada standartin ustunde bir teknik adam kadrosu (ki tekmili birder. 4-5 yabanci birden geliyorlar kondusyoneri ve traniner denilen idman calistiricisi da dahil). Bunun yaninda yine br suru yabanci oyuncu geldi. Artik ligin 7. haftasindayiz ustelik. Sizleri bilmem ama ben ve yonetim bu sene Avrupa liginde "respectable" denilen GS adina ve tecrubesine uygun bir yer ve TSL'de lig sampiyonlugu bekliyor. Bundan asagisi kurtarmaz.

Ligde de sampiyuon olacaksan eger rahat bir sekilde, o zaman sahanda butun maclari kazanacaksin. Deplasmanda da yarisini kazandiginda sampiyonluk kupasina sarilman icten bile degil. Evde kendi seyircinin onunde kaybedecegin her puan o yuzden cok dusundurucu. Ben EsEs KesKes Genclerbirligi filan tanimam. Soyle bir teraziye vurdun mu o takimlarin oyunculari, Teknik ekip kadrosu, seyircisi, tesisi, ve olanaklari goz onune alindiginda terazinin bu takimlarin oldugu taraftaki kolu havaya firlayip mazallah adamin gozunu oyar. Karsinda bir Fb ya da BJK yok olanaklari ile seninle asik atan ve boyle evinde pauan calan. O yuzden kendi sahanda boyle takimlara puan vermenin hicbir mazareti olamaz; lagarliktan baska.

Yukarda ozeti astim. Adamlar senle basabasa oynuyorlar. Buna musade ediyorsun. Nerdeyse esit bir sekilde gol pozisyonuna sokmususun adamlari kendi evinde ve gol yiyecegin bagira bagira belli olmus ise bu ayiptan baska bir sey olamazl.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply