16. Hafta Fenerbahce - Galatasaray 2-1 (Karan 54')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Murat Gökcigdem
Staff Member

16. Hafta Fenerbahce - Galatasaray 2-1 (Karan 54')

Post by Murat Gökcigdem »

Sakatliklari bulunan Orhan, Carrusca ve Aydin'in Fenerbahce macinda kadroda olmadiklari yazilmis.

Rakibimizi Trabzon onunde yanlizca 20 dakika seyredebildim. Kendillerini hem bireysel hemde takim olarak son derece suratli, oyunu tek ve derin paslarla acabilen ve toplu hucuma cikmayi basarabilen bir takim olarak buldum.

Son derece sInIrlI kabiliyetimize ragmen bu derbi macinda takimimiza guveniyorum. Volkan'ın olasi dengesiz cikislari ve adamlarin Celta Vigo macinda puan kaybetmeleri halinde puan cikarirmiyiz dersiniz?

Evet BJK onlara her zaman ters gelen bir takim ama Gerets'in BJK'nin Saracoglundan nasil puan cikartiklarini izleyip bir fikir sahibi olduguna inaniyorum.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Eger kirk yilda bir olan tesaduflerden birisi olmazsa sonuc belli. Kabak gibi oyacaklar. Turkiye liginde sampiyonlugun da bir anlami yok cunku seneye CL'de yeni bir rezalet, yazin transferlerde yeni benvenuto Kapusko'lar, Marekler, Kurekler bizleri bekliyor.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bakin ne buyurmus.

Yenmeye gidiyormus, defansa kapanmiyacakmis...sen kucuk takimmisin?
Ister kapan, ister kapanma (sanki becerebiliyorda) senin bilecegin is. Gerci
senin bilgin tartisma konusu.

http://www.sabah.com.tr/spo123.html
Hasan Tezcan
Site Admin

Re: 16. Hafta Fenerbahce - Galatasaray 3-12-2006 19:00

Post by Hasan Tezcan »

Murat Gokcigdem wrote:Evet BJK onlara her zaman ters gelen bir takim ama Gerets'in BJK'nin Saracoglundan nasil puan cikartiklarini izleyip bir fikir sahibi olduguna inaniyorum.
Kim Gerets mi, izleyecek :D Anlamaz ki Murat abi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Son maçta 4 yedik. Neden aynı başarıyı tekrarlamayalım ki? 2 duran top golü yeriz, 2 tanede kontratak golü yeriz ve maç yine 4-0 biter. Kendimizi psikolojik olarak hazırlayalı beyler, maçın sonu belli, puan farkı 7!
Şimdiden bu şekilde alışırsak, maç sonu hayatımıza devam etmemiz kolaylaşır :D

Evet maalesef yenildik puan farkı arttı, rezil rüsva olduk, hakem çok kötüydü, Tomas berbat oynadı. Hasan çok sinirliydi, Arda hiçbirşey yapamadı, Karan topa vuramadı, Ayhan küfretti, Inamoto çok iyi oynadı ama mağlubiyeti önleyemedi:D Song kırmızı kartla oyun dışı kaldı en az 2 maç yok! Mondragon maç önce iyi ısınamadığını ve bu yüzden kolay goller yediğini söyledi. Ergünün kanadı TEM otoyolu kadar rahat geçildi. Adnan Polat hakeme yüklendi, Geretse efelendi.

Ve bir FB maçını daha kazasız belasız atlattık :D

Olurmu hiç, Trabzon maçını izlesin diye analizci göndermişler, Gürcan Bilgiç dedi bizzat :D
Hasan Tezcan wrote:
Murat Gokcigdem wrote:Evet BJK onlara her zaman ters gelen bir takim ama Gerets'in BJK'nin Saracoglundan nasil puan cikartiklarini izleyip bir fikir sahibi olduguna inaniyorum.
Kim Gerets mi, izleyecek :D Anlamaz ki Murat abi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bencede Feneri ziyaret etmeli. Şükrü Saracoğlunda dua etmeli :D
papa ziyaretinde öncelikle aziz yıldırıma uğrayıp fenerrum patrikanesinde ayin yaptıktan sonra yönetim kurulunuda yanlarına alıp şike idalarını tartışacaklarmış daha sonra papa fener nasıl e..kbahçe [sansürledim] ismini aldığının hesabını soracakmış
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Kusura bakmayin ben gecen sezon'un sampiyonu Galatasaray'in forum'u sanmistim burayi...sizin postlarinizi okuyunca anladimki TD'si yillardir Turkiye liginde sampiyon olamamis, GS rekoru kirarak 83 puan'la sampiyon hic bir sekilde olamamis, hic bir sey bilmeyen bir aptal olan baska bir takimin forumuymus megerse...

Evet, avrupa'dan rezil olarak ellendik. Evet, Kadikoy'de son zamanlardir hep yeniliyoruz. Ama hayir, Gerets aptal degil. Gerets'in avrupa karnesi simdilik inanilmaz kotu ama lig'de 1 de 1 (ki ne sartlarda!), ikinci sezonunda gene yarisin icinde, son 6 macin 5'ini kazandik, Sivas macinda baya iyidik...sadece kotulere konsantre olan taraftarlari ne mutlu edebilir acaba? Avrupa'da basaridan baska bir sey benide ciddi anlamda mutlu etmiyor, ama bu olay bu senelik bitmistir. Bunu kabul edip gene sampiyon olup CL'ye tekrar gitmeye bakmaliyiz...bu yoldada fena gitmiyoruz son haftalardir. Bu Fener maci oncesi bu kadar negatif olmanin anlami yok.

Deniz
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Pozitif olmanında bir hayrını göremeyeceğiz, görmüyoruz pek! Tek avantajımız var, ilk 11 nasıl olacak diye bir tereddüt sözkonusu değil. En azından o kesin belli (Allah sakatlık vermesin). Geriye motivasyon ve form meselesi kalıyor. Form konusunda yapacak birşey yok. 2 maç iyi bir maç kötüler. Motivasyon konusunda da iş yapması gerekenlere Allah yardım etsin. Gerçi derbilerde motivasyon derdi olmuyormuş... :D
Deniz Selman wrote:Bunu kabul edip gene sampiyon olup CL'ye tekrar gitmeye bakmaliyiz...bu yoldada fena gitmiyoruz son haftalardir. Bu Fener maci oncesi bu kadar negatif olmanin anlami yok.

Deniz
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Deniz Selman wrote:Kusura bakmayin ben gecen sezon'un sampiyonu Galatasaray'in forum'u sanmistim burayi...sizin postlarinizi okuyunca anladimki TD'si yillardir Turkiye liginde sampiyon olamamis, GS rekoru kirarak 83 puan'la sampiyon hic bir sekilde olamamis, hic bir sey bilmeyen bir aptal olan baska bir takimin forumuymus megerse...

Evet, avrupa'dan rezil olarak ellendik. Evet, Kadikoy'de son zamanlardir hep yeniliyoruz. Ama hayir, Gerets aptal degil. Gerets'in avrupa karnesi simdilik inanilmaz kotu ama lig'de 1 de 1 (ki ne sartlarda!), ikinci sezonunda gene yarisin icinde, son 6 macin 5'ini kazandik, Sivas macinda baya iyidik...sadece kotulere konsantre olan taraftarlari ne mutlu edebilir acaba? Avrupa'da basaridan baska bir sey benide ciddi anlamda mutlu etmiyor, ama bu olay bu senelik bitmistir. Bunu kabul edip gene sampiyon olup CL'ye tekrar gitmeye bakmaliyiz...bu yoldada fena gitmiyoruz son haftalardir. Bu Fener maci oncesi bu kadar negatif olmanin anlami yok.

Deniz
Sevgili Deniz,

Ben sana kotu haber vermek istemem ama Avrupa bir senelik falan bitmedi. Bzi gecen sene Tromso diye bir takima elendik. Cok kuzeyde imis, Avrupa'nin en kuzeydeki takimi imis, Faroe Adalarindan bile kuzeyde imis diyordu spiker.

Bizim icin Avrupa birkac senedir bitti.

Daha da kotusu, onumuzdeki bir sure de olmayacak. Ucuncu sinif yabancilarinla, sol ve sag beklerinle, Ribery--Marek--Carrusca, Conceicao--Saidou--Inamoto diye seni her sene gomlek gomlek kuculten yonetiminle birkac tane yaslanan yildiz eskisi, muzmin sakat Umit, ve Mondi ve Song ile bu is olmaz.

TDleri kendi ayibini ortmek icin degistiren yonetimle de olmaz.

Avrupa defteri bu sene kapanmadi, senelerdir kapali ve de senelerce kapali olacak.

O zaman bana Turkiye'de alinacak sampiyonlugun ne ise yarayacagini anlatir misin, FBli arkadaslari kizdirmak icin mi bu is?

Ali
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ali'cim cok guzel sormussun ama bana verilen cevap 'efendim iste CL'de oynamak icin TR sampiyonlugu sart' deniliyor. Yahu CL'e katilsak ne yazar, bu kafa ile her girismizde paspas oluruz ayrica anneler ligi dunyanin en itibarsiz liglerinden birisi dedigimde kimse cevap veremiyor. Hakikaten anneler liginde galibiyet Sivas'a karsi alinan tarihi(!) galibiyet, Erciyes'i yenmek, Caykur galibiyetine davul zurna ile oynamak falan niye insanlari sevindirir anlamis degilim. Lig arac olsa anlayacagim. Oysa GS'in basinda o kadar sig kafali insanlar var ki CL'nin GS icin maddi manevi onemini idrak etmis degiller. Gecen sene ligte sampiyon olduk o zaman CL'de bu kadro bize yeter kafasi iste. O yuzden gecen seneki sampiyonluga hic sevinmedim olacaklari biliyordum cunku. Ben GS'da sistem degisikligini falan gectim. Ilk firsatta baskanin degismesi lazim. Yerine kim gecse GS dinamikleri harekete gecer ve klup olu topragini atar. En azindan sevimli gulumseyen birisi olsun biraz pozitif enerji de gelir. Senin de dedigin gibi o cok elestirilen Faruk Suren doneminde en azindan tercihler dogru idi. Terim getirildi, en kotu doneminde, kendisine ugursuz bu adam, sehir krosu, kabadayi, beceriksiz denildiginde Faruk Suren kendisine destek cikti ve ardindan basarilar geldi. Terim gitti, hic umulmadik bir manevra ile Lucescu getirildi ki cogumuz nerden cikti bu demistik. Illie getirildi, Filipescu, Hagi, Taffarel, Popescu getirildi yahu az buz is degil en azindan basta 'GS'i Avrupa'dan kupa ile gelirken gormek istiyorum' diyen bir yonetim vardi. 6 senede toplam TD sayisi iki. Ayni Faruk Suren bitmis basket subesini 1985'te saha kaldiran kisi. Gozlerimle gordum. Fehmi Solakoglu'nun arkasina koydu Yalcin Granit'li Baba Özer'li eski ekibi basket subesi saha kalkti. Ya Canaydin? Aman aman dusundukce afaganlar basiyor. FB'nin yenmesi bile daha hayirli bu asamada yoksa ufak galibiyetlerle avunan bir camia oluyoruz.

Altta guzel bir yazi linki var.
http://www.verkac.org/?p=1842
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

SL'ne katilmanin maddi acidan onemi var(katilim parasi,reklam,vs.).Basari beklenmesini ise fazlaca iyimser buluyorum.(ceyrek finale ulasmayi bile)UEFA Kupasi'nda belki bir basari yakalanabilir.(dogru adimlar atilirsa)

Bu hafta sonu bir galibiyet veya beraberlik almamiz olumlu olacak.
25-2025

nefvakfi.org
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Kerem Tezic wrote:Ali'cim cok guzel sormussun ama bana verilen cevap 'efendim iste CL'de oynamak icin TR sampiyonlugu sart' deniliyor. Yahu CL'e katilsak ne yazar, bu kafa ile her girismizde paspas oluruz ayrica anneler ligi dunyanin en itibarsiz liglerinden birisi dedigimde kimse cevap veremiyor. Hakikaten anneler liginde galibiyet Sivas'a karsi alinan tarihi(!) galibiyet, Erciyes'i yenmek, Caykur galibiyetine davul zurna ile oynamak falan niye insanlari sevindirir anlamis degilim. Lig arac olsa anlayacagim. Oysa GS'in basinda o kadar sig kafali insanlar var ki CL'nin GS icin maddi manevi onemini idrak etmis degiller. Gecen sene ligte sampiyon olduk o zaman CL'de bu kadro bize yeter kafasi iste. O yuzden gecen seneki sampiyonluga hic sevinmedim olacaklari biliyordum cunku. Ben GS'da sistem degisikligini falan gectim. Ilk firsatta baskanin degismesi lazim. Yerine kim gecse GS dinamikleri harekete gecer ve klup olu topragini atar. En azindan sevimli gulumseyen birisi olsun biraz pozitif enerji de gelir. Senin de dedigin gibi o cok elestirilen Faruk Suren doneminde en azindan tercihler dogru idi. Terim getirildi, en kotu doneminde, kendisine ugursuz bu adam, sehir krosu, kabadayi, beceriksiz denildiginde Faruk Suren kendisine destek cikti ve ardindan basarilar geldi. Terim gitti, hic umulmadik bir manevra ile Lucescu getirildi ki cogumuz nerden cikti bu demistik. Illie getirildi, Filipescu, Hagi, Taffarel, Popescu getirildi yahu az buz is degil en azindan basta 'GS'i Avrupa'dan kupa ile gelirken gormek istiyorum' diyen bir yonetim vardi. 6 senede toplam TD sayisi iki. Ayni Faruk Suren bitmis basket subesini 1985'te saha kaldiran kisi. Gozlerimle gordum. Fehmi Solakoglu'nun arkasina koydu Yalcin Granit'li Baba Özer'li eski ekibi basket subesi saha kalkti. Ya Canaydin? Aman aman dusundukce afaganlar basiyor. FB'nin yenmesi bile daha hayirli bu asamada yoksa ufak galibiyetlerle avunan bir camia oluyoruz.

Altta guzel bir yazi linki var.
http://www.verkac.org/?p=1842
Sevgili Kerem,

Sanirim bize bu sene Barcelona'nin, Real-Lyon'un gruplarina duserek basimiza gelebilcek rezaletlerden kurtulmak yetmedi. Yiyecektik alti macta 30 gol, rekorlar kiracaktik, aklimiz basimiza gelecekti. Cidden son derece zayif bir kura cekip bes macta bir puan aldik, altinci macin grupta hic kimse acisindan anlami yok, siralama belli. Toplam dort gol atmisiz, uc tanesi 3-0 yenik duruma dustukten sonra rakip uyurken (bu arada Liverpool'a 3-0 yenikken cok iyi oynadik diye ovunenler de var).

Mondi, Tomas ve Hakan'in bir sene daha yaslanip, Carrusca'nin yerine Hokesta isimli yeni bir yildiz adayinin Arda'ya yedek oldugu, maasini veremedigimiz ama paralari aldigina dair kagit imzalattigimiz Inamoto'yu bu sene toplam 23 Japon'a tshirt sattiktan sonra Iskoc ucuncu liginden bir takima kaptirip yerine Florya tesisleri bahcivaninin 18 yasindaki Bulgar gocmeni ve on libero oynama heveslisi yegenini yabanci kadromuza kattigimiz (Yildiz subjektif biseydir, maksat olacagi bulabilmekte) GSimiz seneye Allah'in izniyle soyle Barca, Chelsea, Real, Lyon, Manchester falan gibi takimlarla esleserek bir daha Turkiye'de sampiyonluk istememeyi ogretebilir bize.

Tabii bu senaryo gercekci degil. Cunku artik sampiyon dahi olsak CL onelemelerinde seri basi olamayip elenecegiz. Oradan UEFA'ya gider Avrupa'nin ikinci ve ucuncu sinif takimlarina eleniriz, CL'de madara olmak yerine.

Bazi seyler yeterince yasanmadan anlasilmiyor. GS'in da kaderi buymus, iyice rezil olmadan bu adamlar gitmeyecek, Avrupa'da kume dusurulduk, ben Turkiye'de bugun Trabzon'un dustugu durumlara dusmemizi bekliyorum. Bu baskana guvenim tam, biraz sure verilirse her sene 10lukla 15lik arasinda oynayan GS'i yaratacaktir. Tabii bu arada cok onemli projeler yapacak bu yonetim, izlemeye devam edin. Iki sene sonra yine yazisiriz, stad temeli atildi atilacak, Riva satildi satilacak derlerken.

Ali
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

SL'ne katilmanin maddi acidan onemi var(katilim parasi,reklam,vs.).Basari beklenmesini ise fazlaca iyimser buluyorum.(ceyrek finale ulasmayi bile)UEFA Kupasi'nda belki bir basari yakalanabilir.(dogru adimlar atilirsa)

Bu hafta sonu bir galibiyet veya beraberlik almamiz olumlu olacak.
Karl-Heinz Rummenigge nin Kicker de cıkan bir ropartajı var.
Okumanızı tavsiye ederim.
CNN ve Bayern nin web sitesinden alıntılar icin
http://edition.cnn.com/2006/SPORT/footb ... n_football
http://www.fcbayern.t-com.de/en/news/ne ... 762d782216

CNN.com sitesinde de gecilen haberden bir iki alıntı yapmak istiyorum.

"Speaking in an interview with Kicker published on Monday, he also said the growing disparity in income meant German clubs would soon be unable to compete with clubs in richer leagues."

"I dare say that in the next 10 years you won't see a German club in the final of a European competition," he said.

"What Werder Bremen have achieved against Barcelona and Chelsea in the Champions League is a miracle. If they make it past Barcelona it will be the eighth wonder of the world."

"Bremen received 23 million euros from TV, while Barcelona got 143 million euros. I hope the European Union puts a stop to these excesses of (Chelsea owner Roman) Abramovich and foreign television."

Rummenigge said he hoped for a salary cap and a central system of marketing to combat the growing financial inequality."
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ali Gursel wrote:....Toplam dort gol atmisiz, uc tanesi 3-0 yenik duruma dustukten sonra rakip uyurken (bu arada Liverpool'a 3-0 yenikken cok iyi oynadik diye ovunenler de var).
O ovunenlerden biri de bendim. Ve daha once de yazdim, o devre oynanan oyunun tutarli sekilde diger maclara yayilamamasini elestirin ama, ordaki oyunu bu sekilde kucuk goruyor olmak, yonetim nefreti icinde, elestirmek icin, biraz gerceklere goz kapamak oluyor Ali Hocam hic kusura bakma... Rakip orda uyuyor filan degildi, bariz sekilde paniklemislerdi. Daha onceki ornegimi tekrarlamis olayim, orda becerebilseler, Fener'in 2 golu sonrasi, ManU'nun taktigi gibi 2 tane daha takacak gucte bir takimlar yoksa (ya da tersine, onlar o gucte olmasa bile, asagilayip durulan takim karsi cikamazdi diyelim, sizin mantiktan)...
Özgür
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ali Gursel wrote:....Toplam dort gol atmisiz, uc tanesi 3-0 yenik duruma dustukten sonra rakip uyurken (bu arada Liverpool'a 3-0 yenikken cok iyi oynadik diye ovunenler de var).
O ovunenlerden biri de bendim. Ve daha once de yazdim, o devre oynanan oyunun tutarli sekilde diger maclara yayilamamasini elestirin ama, ordaki oyunu bu sekilde kucuk goruyor olmak, yonetim nefreti icinde, elestirmek icin, biraz gerceklere goz kapamak oluyor Ali Hocam hic kusura bakma... Rakip orda uyuyor filan degildi, bariz sekilde paniklemislerdi. Daha onceki ornegimi tekrarlamis olayim, orda becerebilseler, Fener'in 2 golu sonrasi, ManU'nun taktigi gibi 2 tane daha takacak gucte bir takimlar yoksa (ya da tersine, onlar o gucte olmasa bile, asagilayip durulan takim karsi cikamazdi diyelim, sizin mantiktan)...
Sevgili Ozgur,

Futbolda herkesin oyunu rakibin oyunu ile de belirlenir. Rakibin oyundan dustugu dakikalarda sen daha iyi gozukursun, sen yorulunca rakip vs. Genel olarak bir macta fark 3-4 olduktan sonra da farki acan takim bir nebze rahatlar. Bu eger kucuk gormekse ben goruyorum, ama lutfen rakiplerimiz bizi ucledikten sonra oynanan oyunlari basari diye gormeyelim.

Bunu tutarli olarak baska hic bir yere yayamayiz, ya da yaymanin tek sarti her macin ilk bilmem kac dakikasinda uc yemektir. Iste iki Bordeaux maci, deplasmanda PSV maci gorduk gucumuzu. Bir de icerideki PSV macinin ilk yarisi var, ya da yarim saati diyelim, o da takimin butun cigerini yarim saatte harcayip sonrasinda oyundan dustugu bir durumdu. Cihan sol bekte oynarken, karsinda biraz duzgun bir sol acik varsa ne yapacaksin Ozgur, ya da on liberon Inamoto ve Ayhan iken, defansin ortasinda bir Tomas ya da Song yokken Tolga oynuyorsa cidden ne yapacaksin?

Bir de sevgili Ozgur, olay senin dedigin gibi olsa biz bugun hakikaten bir puanda mi olurduk, yani nasil oldu da baska hicbir macta ortaya cikmadi bu iyi oyunumuz? Ben serefli maglubiyetlerin insani degilim, ve bizi o noktaya getiren yonetim hakkinda da iyi dusunmuyorum (nefret biraz agir olsa da).

Sevgili Murat, Rummeniege 10 sene sonrasinda hakli olabilir de, bu sene hakli degil, sana CL'den iki grup ve 5 mac sonunda puan durumu yaziyorum:

Celtic 9
Manchester United 9
Benfica 7
Kopenhag 4

Manchester United herhalde gecen sene CL gelirlerinde Celtic'le Benfica'yi toplayip bilmem kac ile carpmistir. Eger Bremen'in yaptigi (Chelsea'nin yatmasiyla) dunyanin 8inci harikasi ise Celtic ve Benfica da, Alman ligine gore daha da dusuk kalitede liglerden gelip dunyanin 9 ve 10. harikalari olacaklar. Benfica son macta Manchester'i yener ise tur atlar Celtic ile.

Bir baska grup, mucize adayi tanidik:

Valencia 13
Roma 7
Shaktar 5
Olympiakos 2

Shaktar son macinda Olympiakos'u yener ise ilk 16ya kalabiliyor (sanirim Roma'nin Valencia'ya yenilmesi lazim).

Bir de Milan, AEK, Lille, Anderlecht grubu var, AEK muhtemelen gruptan cikacak.

Yani gelirleri 143 milyondan cok cok az takimlar gruplarinda cikip ilk 16ya kalabiliyorlar, en azindan kalma umitlerini son maca tasiyabiliyorlar. Bu takimlar da Ukrayna, Yunanistan, Iskocya, Portekiz'den geliyor. Yani cetveller ortada. GS besinci maca iddia ile girsin, biz kabul ederiz sonunda tur atlamasa dahi.
Post Reply