Hollanda Kampi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Hollanda Kampi

Post by Cengiz Akgun »

Bugun baslamis. Pazar gunu gitmisler galiba. Goturulenler sunlar:
Aykut Erçetin, Çağlar Birinci, Ali Turan, Gökhan Zan, Aydın Yılmaz, Barış Özbek
Arda Turan; Mehmet Batdal; Milan Baros; Mustafa Sarp; Ayhan Akman; Emirhan Ergün
Hakan Kadir Balta; Fatih Serkan Kurtuluş; Ahmet Kesim; Musa Çağıran; Emre Çolak
Sabri Sarıoğlu; Caner Öztel; Anıl Dilaver; Cumhur Yılmaztürk; Servet Çetin; Serdar Özkan
Ufuk Ceylan; Çetin Güngör; Lorik Cana

Yeni isimleri kalinlastirdim. Bazilari yeni olmaya bilir (alt kadrodan gelmis olabilirler. ben tanimiyorum). Resmi sitede futbol takimi kismi karartilmis. Herhalde transfer sounu bekliyorlar. Ama yine de sacmalik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Levent Guntay

Re: Hollanda Kampi

Post by Levent Guntay »

Cengiz Akgun wrote:Bugun baslamis. Pazar gunu gitmisler galiba. Goturulenler sunlar:
Arda Turan; Mehmet Batdal; Milan Baros; Mustafa Sarp; Ayhan Akman; Emirhan Ergün
Sabri Sarıoğlu; Caner Öztel; Anıl Dilaver; Cumhur Yılmaztürk; Servet Çetin; Serdar Özkan
Bu listeden Arda ile Baros'u cikaralim karsimiza vasatin alti bir Anadolu takimi cikiyor. Cok kotu gercekten.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

GALATASARAY'IN İLK HAZIRLIK MAÇINDA BUGÜN TSI SAAT 20'DE KLEVE İLE OYNAYACAK.MAÇI SADECE DİGITURK PLATFORMUNDAKİ GSTV NAKLEN VERECEK.

INTERNETTEN DE GALATASARAY.COM'A Üye olunarak izlenebilir.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Daha dun bugun iki. Caglar Ekinci arka adalesinde (ne demekse) olan cekme nedeni ile sakatlanip bu sabahki idmana katilamamis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Türkiyenin en değerli oyuncusu Arda ve Avrupa gol kralı olmuş Baros'u çıkardıktan sonra kadrosunda 7 milli, 1 PL 'ten kaptan olarak gelen yabancı, vede 4-6 alt yaş grubu/ümit milli olan, toplam değeri 100 milyon euronun üstünde olacak (ekleneceklerle) değil vasatın altı , üstüde başka bir Anadolu takımını ben çıkaramadım.
Bursa, Beşiktaş, Trabzon dahil. Tabii Eklenecek Avustralya Milli Takımı kaptanı Neill,
Brezilya Milli Takımı oyuncusu Elano, vede yeni gelecek en az 4 yabancı hariç.

Gençlerden Emre Çolak dışında benim çok beğendiğim teknik önlibero Cumhur ve yıldızı parlayan Anıl var. Ayrıca Altay'dan alınan 17 yaşındaki gene önlibero Musa' ya dikkat.
Levent Guntay wrote:
Cengiz Akgun wrote:Bugun baslamis. Pazar gunu gitmisler galiba. Goturulenler sunlar:
Bu listeden Arda ile Baros'u cikaralim karsimiza vasatin alti bir Anadolu takimi cikiyor :roll: . Cok kotu gercekten.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Alpay Dedeoglu wrote:Türkiyenin en değerli oyuncusu Arda ve Avrupa gol kralı olmuş Baros'u çıkardıktan sonra kadrosunda 7 milli, 1 PL 'ten kaptan olarak gelen yabancı, vede 4-6 alt yaş grubu/ümit milli olan, toplam değeri 100 milyon euronun üstünde olacak (ekleneceklerle) değil vasatın altı , üstüde başka bir Anadolu takımını ben çıkaramadım.
Bursa, Beşiktaş, Trabzon dahil. Tabii Eklenecek Avustralya Milli Takımı kaptanı Neill,
Brezilya Milli Takımı oyuncusu Elano, vede yeni gelecek en az 4 yabancı hariç.

Gençlerden Emre Çolak dışında benim çok beğendiğim teknik önlibero Cumhur ve yıldızı parlayan Anıl var. Ayrıca Altay'dan alınan 17 yaşındaki gene önlibero Musa' ya dikkat.
Levent Guntay wrote:

Cem Sultan'a ne oldu sakat mi acaba?

Musa'nin nufus cuzdanindaki yasinin yanlis oldugu, nufusa gec yazildigi - yazdigindan 2-3 yas daha yasli oldugunu okumustum bir roportajinda.

Ben Serdar Ozkan'dan cok umitliyim...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Resmi Site den, mac sonu roportajindan alinti:

"Yeni sezondaki oyun sistemi özelinde bazı bilgiler veren Rijkaard, şu sözleri kullandı: ‘’Dört savunma, üç orta saha ve üç hücum oyuncusu ile oynayacağız. Ancak orta üçlüde bazı değişiklikler olabilir. Orta sahada savunma ağırlıklı iki oyuncu ve bir ‘10 numara’ tercihinde bulunabiliriz. Yine bu bölgede savunma ağırlıklı bir oyuncu ve hücum gücü yüksek iki oyuncu ile de oynayabiliriz. Rakiplerin durumuna göre bazı değişiklikler olacaktır.’’

Perrotta, Prince Boateng yada Kallstrom tipi bir oyuncuya ihtiyac var. Perrotta Roma dan senelik 3.1 Milyon Euro aliyor, Kallstrom ve Boateng tahmim ediyorum 3 milyon Euro dan az aliyorlardir.

Finansal acidan bakildiginda senelik 2.5 ile 3 Milyon Euro talep eden ve bonservisine de hatirili sayilir para odeyecegimiz bir oyuncudan bahsediyoruz. 5 yabanci oyuncu almak yerine, hedefi revize edip takima direkt katki yapacak iki yada max uc oyuncu alsak daha iyi.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Tam olarak öyle olmayabilir Murat. Dışarıda su anda büyük bir kriz var.
Roma gibi bir klup kayyumda, Liverpool'un durumu belli degil,
Barcelona kredi arıyor, Madrit zaten yanmış, 2-3 Ingiliz klübü batmış vaziyette.
Onun icin 2,5-3 milyon euro veecek klup sayısı sınırlı.
Ayrıca vergi avantajını (en az %30) koy isin icine. Lugano bile, ki su anda mevkisinde dünyanın en iyilerinden
biri kabul ediyor, gecen yil FB'nin 2-2,5 milyon eurosuna imza attı
birsürü italyan klübünün kapısını aylarca aşındırdıktan sonra.

Dışarıda genelde özel oyuncular ve özel klüpler dışında
28-29 yaşından itibaren 1 yıllık, bilemedin 2 yıllık kontratlar var.
O da performans bazlı. GSnin Türkiyede önereceği 3 yillik garanti 1,5- 2 milyonluk euro'luk kontrat, dışarıdaki 1 yıllık 3,5-4 milyonluk kontrattan daha iyidir.

Buradaki önemli nokta oyuncu Türkiyeye alışmayı kafasına koymuş ve düzenini getirmiş olması,birde sakatlık olmaması. Özelikle İspanyada şöyle bir anlayış yerleşti.
Türk klüplerine kendini kovdurtup, tazminata oynamak.
Veya sakatlığını saklamayı becerip , oynamadan kazanmak.

Cana'nin transferi bu acidan önemlidir. Buradaki yanılgının(veya bilgisizliğin veya özensizliğin veya sarkasizmin dayanılmaz cazibesinin) aksine kendisi
Premier Ligue bazlı değildir, alt yapısını dünyanın en iyi altyapılarından biri olan İsviçreden alıp,kariyerinin başlangıcını bu açıdan gene en iyilerden olan Fransada yapmıştır. Gene ayrıca sertliğinden daha önemli olan artı noktası bir taktiksel alan koruma ve oyunu yönlendirme zekası, tekniği ve becerisidir. Takıma ruh katıp, orta sahada yönlendirecek olması bence artıdır.
Gittiği her takımda bir yabancı olarak, özellikle ırkçı Avrupada, direk kaptanlığın verilmeside enteresan.
Bundan daha büyük bir artıda kendisinin Türkiyeye yerleşme ve kültürünün bir parçası olmak istemesindeki heyecan ve iyiniyettir.
Murat Biricik wrote:Resmi Site den, mac sonu roportajindan alinti:
"Perrotta, Prince Boateng yada Kallstrom tipi bir oyuncuya ihtiyac var. Perrotta Roma dan senelik 3.1 Milyon Euro aliyor, Kallstrom ve Boateng tahmim ediyorum 3 milyon Euro dan az aliyorlardir.

Finansal acidan bakildiginda senelik 2.5 ile 3 Milyon Euro talep eden ve bonservisine de hatirili sayilir para odeyecegimiz bir oyuncudan bahsediyoruz. 5 yabanci oyuncu almak yerine, hedefi revize edip takima direkt katki yapacak iki yada max uc oyuncu alsak daha iyi.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply