2014-2015 TRANSFER CALISMALARI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: 2012-2013 TRANSFER CALISMALARI

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bakilacak adam...

Ladji Kone

http://www.youtube.com/watch?v=aGK5WF0noVo

http://www.asec.ci/

CAVCAV almadan almak lazim, yakinda dunya tanir abiyi...

EK NOT: Aslinda adam biraz Keita'yi andiriyor yani tam forvet-striker degil..
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

:-D arama tarama ister biraz, aslinda o kadar ugrasmalari da gerekmiyor, niyetli olmak bile yeterli...ama o da yok iste. Menajerleri, 5. kaynak haberleri dinleyedursunlar. Cavcav dedin, adam Isvec'ten bir oyuncu almis, Durmaz diye biri...ben bile o kadar tanimiyorum, izlemedim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Melo yuklu bir transferle yatmaya hazirlaniyor. GS bu fimi cok gordu Brezilyalilardan. Birakin Allahaskina sanki adam kalmamis gibi. Adami Aleks yaptiniz ciktiniz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. Sampiyonlar ligi icin bu kadro hic yetmez, bu kadar hesapli davranarak bir yere varamayiz.

Su ana kadar yapilan iki transfer de fena degil ama yedek adamlar.

Melo, zaten takimin parcasiydi gelirse sadece o parca eksilmez katma deger degil.

2 aydir dinledigimiz Hamit hikayeleri masallara donustu adamda bir menajer var Hamit'i bulunmaz hint kumasi saniyor. Tabii Turk olmasi ve kontenjan sorununa yardimci olmasi dusunulurse Hamit takima cok katki yapar ama alacagimiza inanmiyorum.

Assaidi iyi oyncu, Amrabat'in daha kucugu ofansif yonu cok iyi ama geri gelmiyor. Onu da anlastigimiz halde sanirim hala hazirda 10 yapanci oyuncumuz var diye resmi olarak alamiyoruz.

Yildiz forvet isi de hikaye, elimizde sampiyonlar ligi kaldiracak bir gercek golcu yok. Alacagiz dedikleri adam da hukmunu doldurmus ismi olup da baska birseyi olmayan bir oyuncu olacak gibime geliyor (bakiniz Riera). Yani bonservisi elinde falan hikayeleri ile yine elimize verecekler :)

Bence ellerinden gelen bu kadar, baska birsey beklememek lazim. Ellerinden gelseydi simdiye yapacaklarini yaparlardi, olay sadece bu kadar onun icin yuvarlak kelimelerle standart sloganlarla bizi oyaliyorlar. Halbuki alinacak her saglam adam zaten Sampiyonlar liginde alinacak puanlarlarla kendini rahat oder.

Bir de gecen yil Ebue'yi 8.5'tan 3.5 milyon Euro'ya dusurduk Fatih hocam sagolsun muhabbeti var, o olay binde bir olur bu sene de bekliyorlarsa dusen biz olacagiz.

En azindan o kadar konusup atip tutmasalardi, tarih falan vermeselerdi. Sampiyon olmus bir takima bir sonraki kademe icin, sadece sportif olarak da degil maddi gelecek icin de takima saglam katki lazim. Ille de pahali meshur adam alsinlar demiyorum ama iyi adamlar bulup alabilirler.

Simdi taraftar ne gorse satin aliyor bir de forma sattiracak adam alirlarsa fena olmaz :D
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Mehmet Topal FB'ye transfer olmuş.
Emre gitti, onun yerini Topal ile doldurmaya çalışıyorlar.
Topal'ı 4 sene GS formasıyla izledik... Bence overrated bir oyuncuydu.
Rijkaard'ın futbol takımından ziyade bale topluluğunu andıran narinlikteki oyun sistemine cuk oturan bir adamdı. Savaşçı bir orta sahanın elemanı olamaz. Sert ve ısırgan değil. Ama çalışkan bir oyuncu.
En kötü yanı, ofansif beceri olarak, oyun kurma ve dikine pas yüzdesi olarak istenen düzeyde olmamasıydı.
Ama bir kere namınız yürümeye görsün... "Milli futbolcu"... "Avrupa'da oynuyor"... O zaman haydi hemen kapıp getirelim diye düşünmüşler.

12 Mayıs 2010'da Valencia'ya transferi açıklandıktan sonra yazdığım mesajı buldum. O zaman da bugünküyle aynı şeyleri düşünüyormuşum.
Yani adamı Fener aldı diye hasetimden çatlayıp, "uzanamadığım ciğere mundar dediğim" zannedilmesin. :lol:
Mehmet Topal'ın Valencia'ya transferi gerçekleşmiş. Kendisi adına hayırlı bir adım olmasını dilerim.
Yaklaşık 4 sene boyunca bizde oynadı. Kimi zaman sakatlıklar yaşadı. Sakat olmadığı zamanlarda, şampiyon bitirdiğimiz 2007-08 sezonunda Linderoth'un yokluğunda formayı kapmış ve sezon boyunca bırakmamıştı.
Benim gözümde defansif yönü adam karşılama bakımından vasatın biraz üzerinde bir oyuncu. Mesela M.Sarp'a kıyasla bu özelliği biraz daha gelişkin.
Ama aynı zamanda da istikrarsız... Sezon boyunca aynı çizgiyi tutturamıyor. Birkaç maç 8'lik performans gösterebiliyor, ondan sonra 3'e düşüyor performansı haftalar boyunca.
Öte yandan hücum kurgulama ve topla oyun başlatma nitelikleri zaten Galatasaray gibi bir takım için oldukça yetersiz idi.
Valencia gibi İspanyol futbolu'nun en büyük 4 takımından birinin Mehmet'i beğenip takip edip alması ilginç bir durum. Demek ki benim göremediğim bir yetenek gördüler kendisinde. Fakat Türk futbolcularının Avrupa takımlarındaki CV'sine bakılırsa, Valencia bir Türk oyuncusuna güvenerek hata yapmış da olabilir. Bunu ileride göreceğiz.
AYRILMAZ İKİLİ
Murat Fahrioglu

FB ozel ucagi Ali Yildirim ile Madrid'e ucmus, adamlar cok saglam bir kadro kuracak biz daha kurus hesabi yapalim.

Bu is sampiyon olmakla bitmiyor bunu pek anlamis degiller gibime geliyor. Ne nokta atisi yaptilar ne de yildiz atisi. Ustelik gonlunuz rahat olsun herkesin de begenecegi transferler yapacagiz hele bir karar aciklansin, 20'si olsun 25'i olsun, kamptan once, sonradan transfer hic bitmez gene hem kendi kendimize hem de cevreye rezil oluyoruz, daha onemlisi elimize gecen altin gibi firsati tepiyoruz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Melo'ya tonla para odemisler ya Murat. 2.7m Avro kesin para mac basi 30 bin Avro ve Juventusa 7.5m avro bonservis. Serseri bunlar. Ya bu rakamlar yalan ya day bunlar ne bok yediklerini bilmiyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Cengiz Akgun wrote:Melo'ya tonla para odemisler ya Murat. 2.7m Avro kesin para mac basi 30 bin Avro ve Juventusa 7.5m avro bonservis. Serseri bunlar. Ya bu rakamlar yalan ya day bunlar ne bok yediklerini bilmiyorlar.
Henuz kesin birsey yok Cengiz Abi, yani rakamlar basinin uydurmasi gibime geliyor ama ikinci dediginde haklisin galiba.
Mehmet Gurdal Cetin

Servet CETIN Eskisehirspor ile anlasmis.
NTVSPOR altyazi geciyor..
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi sen Melo birak sunu oku :-D Insanin icinden ohaniz cusunuz demek geliyor. Ne bulunmaz hint kumasaymis, bre bre. Sayet bu dogru ise yaziklar olsun diyorum gercekten, ve FT'in aklina sasarim ben.

http://live.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q285682SXQ

Mehmet Gurdal Cetin

Bu tarz sitelere itibar etmeyin adam kaynak olarak Milliyet gazetesini acikliyor. Bunlarin ayri bir basligi var asagida :D

Bak Hamit'i, bu Milito'yu ve cumle bu tarz gereksiz adamlari almasinlar da ben afrika ormanlarindan genc birini kapip getirsinler raziyim.

Topu topu 3 bilemedin 4 adam alacaklar , super firtinalar koparilmaya gerek yok.

Gecen sene 15 adet transfer yapildi. Ben yildiz mildiz istemiyorum.

Kulubun Melo'ya 7, 5 , bilmeme kime 5-10 M verecek bonservis parasi yok.

Gercekten yok.

Bu kadro play offsuz duzende sezonu en kotu 2. bitirir.
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aysal ben futboldan anlmam dedigi halde Aysal'in yildizi diye cikan haberlerin yalan oldugunu tahmin ediyorum. Kimse hakkinda bilgi vermedikleri icin kudurup boyle sacma sapan haberler yapilyorlar. melito kimmis? Baksana Melo isi de daha olmamis. Bu sartlar altinda olmasina imkan yok zaten. Melo'yu kiralasinlar o kadar istiyorlarsa.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Necati 2 yilligina yuvada kalmis :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kalou serbest ilan edildi bugun, Isvec gazetesinde okudum...GS ilgileniyordu diye haberi veriyorum. Kendisini tanimam, bilmem.

Murat Fahrioglu

Hasan Tezcan wrote:Kalou serbest ilan edildi bugun, Isvec gazetesinde okudum...GS ilgileniyordu diye haberi veriyorum. Kendisini tanimam, bilmem.
Kalou cok atletik bir oyuncu ama forvet desen degil, orta saha desen degil, kanat adamina benziyor ama tam olarak o da degil. Oynadigi takimlarda orda burda deniyorlar, bazen cok iyi isler yapiyor ama genelde istikrarli bir mevkisi yok. Fildisi milli takimina da devamli cagriliyor. Tabii bir de Chelsea cok adam curuttu boyle bu cocuk cok genc piyasaya cikti bir baktik yasi 27-28 olmus.

Bizimkilerin ilgilendigi dogru degil gibime geliyor, ama madem bonservisi elinde simdi ilgilenmeye baslariz. Tabii boyle adamlar da saglam yillik para ister hani transfer ucreti yok diye.

Zaten Necati tekrar imza atti ya, bir hafta da boyle idare edecegiz, bir de tahliyeler falan medya bize cok yuklenmez, kamp baslasin eldeki kadro yeterlidir ben bu sene de gecen sene iflah olmayanlari adam ederim demecleri de verilir. Assaidi'yi yildiz transfer ilan eder, 33'luk Milito veya benzeri birini alir eskiden cok iyi oyuncuydu diye avunuruz. Sampiyonlar liginde de sifir cekip iyi mucadele ettik deriz.
Post Reply