GS TRANSFER:LUKAS PODOLSKi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Adem Aygun

GS TRANSFER:LUKAS PODOLSKi

Post by Adem Aygun »

Galatasaray, Alman Milli oyuncu Lukas Podolski ile 3+1 yıllığına sözleşme imzaladı.

Galatasaray, Alman Milli Takımı'nın 10 numarası Lukas Podolski ile sözleşme imzaladı. Ali Sami Yen Medya Center'da Başkan Dursun Özbek ve Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman'ın katılımıyla gerçekleşen imza töreninde yıldız oyuncu kendisini 3+1 yıllığına sarı kırmızılı renklere bağlayacak sözleşmeye imza attı.

İmza töreninde konuşan Başkan Dursun Özbek, "Podolski uzun zamandır takip ettiğimiz oyuncuydu. Taraftarlarımızın beklentisini karşıladık. İstanbul'da ona başarılar. Almanya'nın 10 numarası burada.. Artık Galatasaraylı.. Yanımda oturuyor. Bize uzun yıllar hizmet edeceğini düşünüyoruz. Şampiyon takımın eksiklerini tespit ettik. Transfer sezonu uzun, acele etmeye gerek yok. Bazı şeyleri dikkate alıyoruz. Elbette bize en iyi şekilde hizmet edecek oyuncuları transfer edeceğiz. Mali konuları da düşünüyoruz.Bu yüzden gecikme oluyor. Podolski ile 3+1 yıllık kontrat yaptık. Lukas bize son derece faydalı olacak. Ağustos'a kadar transferlere devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman ise, "Podolski bir dünya starı... 2011'de de KAP'a bildirilmişti. Taraftarın ve kulübün bir özlemi vardı. Podolski gerçekten Galatasaray'a gelmek için kafa olarak hazırdı. Hamza hoca da takım oyuncusu diye çok istedi." dedi.

Galatasaray'a transferi hakkında konuşan Lukas Podolski, Galatasaraylı taraftarların kendisine sürekli destek olduğunu belirtirken, "Öncelikle herkese merhaba... Başkanımızın sözleri için teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz senelerde de Galatasaray'ın bana bir teklifi oldu ancak bu yaz bana karşı olan ilgi çok daha yoğun oldu. Ailem de Galatasaray'a gitmem için beni destekledi. Galatasaray'la anlaştığım için çok mutluyum. Winner bir takıma geldim. Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek Galatasaray. Üst tura çıkmak için mücadele edeceğiz.. Galatasaray taraftarı bana geçtiğimiz yıllarda da destek veriyordu. Bugün imzalamamda bu sıcak ilginin payı büyük. Sadece Şampiyonlar Ligi için Galatasaray'a gelmedim. Fotoğrafın geneline bakıyorum. Ben Galatasaray'ı hep takip ederdim. Futbolda açlık çok önemli. Sadece maçta değil antrenmanda da bu açlık olmalı. Kupa kazanamadıkça açlık daha da artar tabii." ifadelerini kullandı.

Wesley Sneijder ile birlikte oynayacakları sorusuna ise, "Wesley Sneijder çok iyi bir futbolcu. Böyle futbolcularla oynamak motivasyonu arttırır ayrıca Hamit Altıntop var o da çok iyi" şeklinde yanıtlayan Podolski, sözleşmeyi imzaladıktan sonra kendisine ikram edilen çayın tadına baktı.
TALİHİM YOK,BAHTİM SARI-KIRMIZI
Cengiz Akgun
Moderator

Re: GS TRANSFER:LUKAS PODOLSKi

Post by Cengiz Akgun »

Iyi bir transfer. Bir Almani uc Brezilyaliya degismem. Karakter sahibidirler. Iyi bir solbek ve defansin gobegine birini aldilar mi gelecek sene de sampiyonuz demektir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Podolski Polanya dogumlu, Almanligi sonradan olmus. Bence tam husran olacak.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ama Almanyada buyumus. Ustelik Polonyadan da iyi futbolcu cikar. Hamit buyuk.bir.kazik olmustu. .Sakatliginin ustune yatti. Bunun sakatligi filan yoksa kid supheliyim.Turkiyeyi secmesi biraz anlamli cunku. Degilse iyi bir yatirim. Snijder ona epey bir gol attirir. Burak kendini bir ara kendini sasirip bugday ambarinda sanmisti. Diken ustunde olmasi aklini basina getirir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Simdiden fikir uretmek hata olur. 1 tane böyle transfer yapsinlar karsi cikmam, görecegiz.

Fransiz oyuncu var aldiklari/ilgilendikleri, 2. ligden, tam bir kapali kutu ama istikrarli oyuncuymus. 1. lige yeni cikmis takimin oyuncusu, buna da hayir demem, yas 24. Fransa milli takimlarinda boy göstermis oyuncu.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bana bir gun Alman ulusal takiminin bir oyuncusu GS'da oynayacak deselerdi herhalde inanmazdim. Onemli bir transfer oldugunu dusunuyorum. GS'da ,oynadigi mevkide, ilk tercih olacak olmasi,ve sakatligi olmazsa surekli oynama ihtimalinin bulunmasi Podolski'ye yonelik beklentilerimi olumluya ceviriyor. Umarim yavas yavas eski formuna ulasir. GS icin de, Podolski icin de hayirli olsun.
25-2025

nefvakfi.org
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Lukas palavra arkadaslar, Nani gel Nani :-D Adam neymis meger.

Bugun Lukas hakkinda endiselerini dile getirenler, neden Nani hakkinda birsey söylemezler cok merak ediyorum, bunlar FB medyasinin bir parcasi olsa gerek.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Iste maliyeti 6 milyon euro bonservis bedeli :shock: Neye dayanarak guveniyorlar bilmiyorum...Simao, Quaresma, Ferdinand...Bruma'yi da ekleyebiliriz sanirim (halen umutluyum ama olmayacak sanirim).

FB ara acilmasin diye bu hamleyi yapiyor belki de, ama sampiyonlar ligine katilamazlar ise isler cabuk kötuye gidebilir. Her ne kadar yönetimini antipatik görsemde baslarina bir kötuluk gelmesini istemem, gercekten, yazik olur.

http://www.sondakika.com/haber/haber-fe ... i-7482707/

Post Reply