Türkiye ligi disindaki maçlar ve oyuncular - 2

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Locked
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Can Baysan wrote:Maç sonuçları

Arsenal-Juventus: 2-0 (40' Fabregas, 69' Henry)
Benfica-Barcelona: 0-0
Simdi soyle bir internete bakindim. Benfica - Barcelona maci cok heyecanli, cok guzel gecmis. Iki takim da net pozisyonlar kacirmislar. Nuno Gomes cezali olmasina ragmen (Barcelonada da eksik epey vardi) Benfica da cok pozisyona girmis. Soyle bir isimlerine bakin Benfica'nin 11'ine tanidiginiz adam kac tane var. Ama takim olarak oynuyorlar, hadlerini biliyorlar.

Ikinci macta da Barcelona'yi son dakikaya kadar zorlayacaklardir. Kontradan bir tane attilar mi, Barcelona'nin isi sihirbaza (ronaldinho) kalabilir. Bana iki hafta sonra birisi Benfica'ya bak Liverpool'u ardindan Barcelona'yi eledi derse hic sasirmam.

Galatasaray bostaki Koeman'i getirmemekle cok buyuk firsat tepti. Sakalimiz olsaydi keske...

Benim yazilarimi arada okuyanlar eminim Lucescu hayrani ya da savunma futbolu hayrani oldugumu dusunuyorlardir. Halbuki uzun zamandir bilenler, Real Madrid'in Del Bosque'lu zamaninda oynadigi ofansif futbola ya da Wenger'in Arsenal'inin futboluna asik oldugumu iyi bilirler.

Ama bazen 300 gros tonluk geminiz bogazdan gecerken ya da tekneniz kayaliklarla dolu sig sulardan gecerken tam gaz veremezsiniz. Bu tehlikeli sularda yavas ve kontrollu gidersiniz, butun kayalari, akintiyi, koylari, evleri, fenerleri goz onuna alirsiniz. Cunku yaptiginiz hatanin sonuclari vahim olabilir. Ancak acik denize ciktiginizda, deponuzda yakit, yelkenlerinizin arkasinda ruzgar varsa, tam yol ileri demeniz mumkun.

Arsenal bugun Juventus'u ezmis gecmis... Wenger bu sene gencecik takimla bunu yapabiliyor ya, o Fabregas'a guvendi tas gibi bir futbolcu cikardi ya gozumde bir kez daha buyudu.

Barcelona-Arsenal eslesmesi uzun yillar unutulmayacak futbol uretecektir.

Ozan Ersoy
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Ozan Ersoy wrote:

Barcelona-Arsenal eslesmesi uzun yillar unutulmayacak futbol uretecektir.

Ozan Ersoy
Barcelona'ya içim ısınamadı bir türlü..Madem benim favorimi (Juve) yemek üzereler,İngilizler götürsün yine kupayı.. :D
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Hasan Utku wrote:
Barcelona'ya içim ısınamadı bir türlü..Madem benim favorimi (Juve) yemek üzereler,İngilizlergötürsün yine kupayı.. :D
Ne bakimdan iciniz isinamadi merak ettim dogrusu. Goze cok hos gelen bir futbol oynuyorlar, yildizlari var ama bireysel bir takim degiller (Real gibi mesela) ve gicik kapilasi bir durumlari yok (Morinho gibi mesela)... Keske Arsenal Barca finali olsa ama herhalde yarifinali olacak...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Mehmet Cirak wrote: Ne bakimdan iciniz isinamadi merak ettim dogrusu. Goze cok hos gelen bir futbol oynuyorlar, yildizlari var ama bireysel bir takim degiller (Real gibi mesela) ve gicik kapilasi bir durumlari yok (Morinho gibi mesela)... Keske Arsenal Barca finali olsa ama herhalde yarifinali olacak...
Yok gıcıklık,düşmanlık gibi duygularla bakmam hiç bir zaman için futbola..Ronaldinho,Messi gibi yıldızları sahada olmayınca Barca diğer rakiplerine göre daha sıradan bir takım gibi geliyor bana sadece o kadar..Ama o oyuncuların katkısı da Barca'yı farklı kılıyor başka..

Takım olma açısından Juve ve Chelsea'yı daha uygun görüyordum kupa için,Arsenal'in Juve önünde ilk maçtaki başarısı,(eğer turu geçerlerse)muhtemel bir eşleşmede Barca'ya da sıkıntılar verebileceğine işaret diye düşünülmeli.. :!:

Not: Az önce dinlediğim (NTV) bir futbol programında yarı final eşleşmesinde Barca'nın rakibinin muhtemelen Milan olacağı söylendi..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Barcelona-Real Madrid maçı var şu an.. NTV yayınlıyor..
El Classico..

Ronaldinho orta sahada bir pas attı, Van Bommel kaleciyle karşı karşıya kaldı..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Faslı bir çocuk, elinde Fas bayrağıyla sahaya girip Ronaldinhoya koştu, önünde çöktü, sarıldı, görevliler çocuğu yere yatırdı, Ronaldinho dondu kaldı, dişleri görünmüyordu diyim anlayın :)
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

PSG ve Marsilya'nın puanları silindi !..

3 Nisan 2006,
Fransa Futbol Etik Komitesi, 5 Mart tarihinde Parc des Princes Stadı'nda PSG ile Marsilya takımları arasında oynanan ve 0-0 biten lig maçında Marsilya Kulübü'nün güvenliği bahane etmesi ve sahaya B Takımı'nı sürmesi nedeniyle, futbolun imajına zarar verildiği intibası ile her iki kulübe de birer lig puanlarının silinmesi cezasının verildiğini duyurdu.

Kurul ayrıca, Marsilya Kulübü'ne statta her türlü güvenliğin garanti edildiğinin de bildirildiğini ancak buna uyulmadığını ifade ederken, Fransa Futbol Federasyonu ise, kendi başlarına karar alan ve uygulayan Marsilya Kulübü Başkanı Pape Diouf ve PSG Başkanı Pierre Blayau'yu da 3'er ay hak mahrumiyeti ile cezalandırdı.
İşte böyle..Kimse eyyamcı olmayacak..Başta Türkiye Futbol Federasyonu
olmak üzere,FIFA'ya,UEFA'ya,İspanya Futbol Federasyonuna duyrulur..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu Marsiya o Marsilya mı? :)
Hasan Utku wrote:

3 Nisan 2006,
Fransa Futbol Etik Komitesi, 5 Mart tarihinde Parc des Princes Stadı'nda PSG ile Marsilya takımları arasında oynanan ve 0-0 biten lig maçında Marsilya Kulübü'nün güvenliği bahane etmesi ve sahaya B Takımı'nı sürmesi nedeniyle, futbolun imajına zarar verildiği intibası ile her iki kulübe de birer lig puanlarının silinmesi cezasının verildiğini duyurdu.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Utku wrote:

3 Nisan 2006,

Kurul ayrıca, Marsilya Kulübü'ne statta her türlü güvenliğin garanti edildiğinin de bildirildiğini ancak buna uyulmadığını ifade ederken, Fransa Futbol Federasyonu ise, kendi başlarına karar alan ve uygulayan Marsilya Kulübü Başkanı Pape Diouf ve PSG Başkanı Pierre Blayau'yu da 3'er ay hak mahrumiyeti ile cezalandırdı.
İşte böyle..Kimse eyyamcı olmayacak..Başta Türkiye Futbol Federasyonu
olmak üzere,FIFA'ya,UEFA'ya,İspanya Futbol Federasyonuna duyrulur..
Ben de Iste boyle diyorum. Ismarlama haber istesem bu kadar guzeli cikmaz. Daha hala iki gun once FB'nin nasil Diyarbakir'da mac yapamadiginin aciklamasi verilmedi. Cogu macin Malatya'da oynanmasi dogruydu diyor ama nedenini soyleyemiyor. Bir de seyircinin olmayacagi bir macti. Onlemini alirsin, korumani, guvenligini saglarsin, maci da oynatirsin. Ulke sinirlari icinde guvenlik yok ne demek? Caminin minaresini kilifa koymus goturuyorlar, sen hala kapinin onu temiz mi diye bakiyorsun.

Fener macini Malatya'da oynat sonra Vestel macinda bir suru hokkabazlik donsun. Herkesin gozu onunde sike yap. Kim bilir nerelerden emirler geldi, Holosko, Zelenka sakatlaniverdi, kaleci topu elinden kaciriverdi.

Bir ulkede kiclar bas, baslar kic olursa bundan iyisi cikmaz. Ne olur? edirne'nin disina cikarsan, aklini basina getirirler, sana ne vurdugunu bile anlamazsin. Edirne'nin disi bana lazim degil dersen de, evine kadar gelirler, bir bakmissin, Sevr'di, Lozan'di battigin bataktan kurtarmasi icin yine gokten biri dussun diye bekler durursun.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

CL'de yarı final adaylarım

milan (elenmesini istemesem bile lyon elenir)
villareal (inter elenir)
barcelona (benfica elenir)
arsenal (juventus elenir)

milan-villareal (villareal elenir)
barcelona-arsenal (arsenal elenir)

FİNAL: BARCELONA-MILAN

KUPAYI BARCELONA alır gibime geliyor. :lol:
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Final bana göre Lyon : Barcelona arasinda olacak, futbol acisindan yani...
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Milan-Lyon süper maç oluyor..Juninho'lu Lyon kök söktürüyor Milan'a..Milan da Şevki henüz sahneye çıkmadı..

Çok şey olabilir bu maçta dicektim,İnzaghi köşeye çaktı kafayı.. 1-0 dk.25 :roll:
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Milan kalesine ortalanan serbest vuruşta Milan savunması dağildi..Üç Lyon'lu birden aynı anda kafaya çıkıp düzgün vuramadılar,dördüncüsü Diarra golü yaptı.. 1-1
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Carewi göremiyoruz...

Spiker çok kötü..

"37. dakikada kullanacak bu korneri, çünkü 36. dakka az önce bitti" !!!!!!!
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Ismail Gezer wrote:Carewi göremiyoruz...

Spiker çok kötü..

"37. dakikada kullanacak bu korneri, çünkü 36. dakka az önce bitti" !!!!!!!
Carew Milan'a lazım şimdi aslında..Kapanan takımlara zor gol atıyor Milan..Lyon açıldıkça gol şansı yükselir,arada kendi de yemezse tabi..

Spiker 37 derken saat 35 kusuru gösteriyordu hala.. :D
Locked