Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Cok hayirli oldu, ben de Mert bey gibi acilen Heinz'dan yararlanilmasi gorusundeyim. Volkan da Denizli'ye gittigine gore orta sahada her secenege ihtiyacimiz var. Ve ayrica Heinz kaliteli adamdir...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Antep Diawera'yi 400bin Avroya almi$lar. Bizimkiler Heinz'a verdikleri parayi du4unun. Dudaginiz ucuklasin. Adamlar galibiyeti kacirdilar.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Aug 27, 2006 6:21 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Hayirli olsun, Savas'cim KEZMAN'i biliyorum ama oteki abiyi cikartamadim, belki Guney Amerika Liglerinin benim cok gozumun onunde olmadigindandir.Ancak iyi bir adam olmasa Corintians'da oynayamayacagini dusunuyorum.

KEZMAN PSV'de iken bayag bi gol attiydi.Zaten Chelsea'ye transferi bu doneme rastlar.Ingiltere'de cok dakika bulamadi ama bir kac onemli gol atmisti.Kosan bir adam ama cok ofsayta duser seni uyarayim.Chelsea cok para odeyerek almisti.Abramovich abinin hayal kirikligi yasadigi nadir transferlerdendir.

FB yeni bir Nobre bulmadi bence.Dun bir yazida bahsettigim "tap in" striker hala ihtiyacta..FB'in hala gavurlarin "top marksman" dedikleri her sezon 20 golu bulan bir forvet almamasi ilginc.Paralari da vardi zamanlari da.Zico'nun gec gelmesi problem oldu.

Valla Galatasarayliligimi bir yana koyup tarafsiz gozle bakan biri olarak dusunursen beni, bir futbol taraftari olarak FB nin Brezilya gibi top oynamasi goz zevki verir.Takimda resmen (Luciano-Alex-Lugano(U)-Mehmet Aurellio - De Souza-Roger (geldi mi?) bayag bi guney amerikali oldu.Bir de Bursaspor'a verilen genc bir cocuk var bu sene kiralik seneye performansina gore yada onumuzdeki seneler oynayabilir.

Irdeledigim konu su FB oldum olasi Brezilya gibi yildiz futbolu uzerine kuruludur.Yarin bi gun Zico giderse, elindeki bu Guney Amerika destekli kadroyu komple degistirmek zor olmaz mi.Yoksa yine Brezilya kokenli bir hoca mi aranir.?

Yine diyorum ya GS li gozlugu ile degil de bir futbol asigi olarak, bana gore FB nin bulabilecegi en iyi hoca tipi ALMAN Low gibi bir adam ve disiplinli bir Alman sistemi olacaktir.

Ilerleyen gunlerde hep beraber gorecegiz.Zico ile Avrupa zaferlerinin cok SIK olamayacgini zannediyorum ama ligde FB oldukca renkli olacaktir.

Mehmet Agabey,

Dediklerinin coguna katiliyorum, yalniz Deivid kapali kutu.Kezman santrafor, bolca videolarini izledim.Tam ceza sahasi golcusu, her yere ayagini sokuyor, toplara sert vuruyor.Penalti konusunda Alex'in alternatifi olacaktir.CL'de gol ortalamasi gayet iyi.Ileride topu indirmesi ilk etapta yeterli olur.Dedigin gibi attigi gollerin videosunda ulan bu offside dedigim cok posisyon vardi.

Deivid ise Cruzerio'da Alex ile birlikte oynamis, Nobre hatta yedek idi o takimda.Eger Deivid Nobre gibi ileride kosan pres yapan adam ise (ki cok zor), o zaman cok yararli olur.Yalniz onunda gol ortalamasi abuk sabuk, 63 macta 48 gol gibi.Eger oyle ise 20 gol atabilen Forvet tiplemesine uyar.Bordo'da kotu tecrube gecirmes cok onemli degil, sonucta FB'de 4 brezilyali ve 1 Uruguayli var, uyum sorunu yasamaz.

Zico canimizi cok yakacak bence, Alman disiplinini sevmediler bu ulkede.Daum sonucta Low'den daha iyi bir hoca ve yaptigi dogrular yanlislarindan cok fazlaydi ancak basinin sevmemesi gitmesine neden oldu.Saolsun bizim FB basini taraftardan fazla sov meraklisi oldugu icin simdi Zico'nun abuk sabuk hali saha taktikleri gozlerine hos geliyor Erciyes maclarinda, ama gel gor ki avrupa maclarinda bunlar canimizi yakacak ve de ben umit ediyorum ki ilerleyen zamanda Avrupa futbolunda disiplinin ve savunmanin daha on planda oldugunu ve basari icin gerektigini gorur.

FB'nin transfer politikasi tamamen Latin Amerika'ya dondu artik.Buna uygun TD getireceklerdir.Bu sene ligde sezon basi piyango vurdu FB'ye.GS ile bugun 6 puan, BJK ile 3 puan, TS ile 7 puan fark var.Bu yuzden Zico'ya bu sene bir sey olmaz.Kor topal gider.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Transferin bitmesine 2 gün kaldı bizimkiler yine 31 ağustos piyangosundan bir adam alıp getirecekler gibi.

Son aday Castillo

Transferin bitmesine güler kala G.Saray ön libero için bir ismi daha listesine aldı: Castillo... Yönetim, Ekvator'un El Nacional takımında oynayan 24 yaşındaki futbolcu için menajerlerle temasa geçildi. 14 kez milli olan genç oyuncu geçen yıl 48 maçta 8 gol attı. Bu sezon ise 18 karşılaşmada oynayan Castillo 3 gol kaydetti.
SELİM SUNER(sabah)
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bu arada biz yabanci transferlerine vermedigimiz parayi bu menejerlere fazlasiyla veriyoruz galiba. Bu adamlar masraf kalemi altinda (yurtdisi gidis gelis, konaklama, telefon) Galatasaray'dan ne aliyorlar acaba ?
Tamamen prim sistemi ile calistiklarina inanmiyorum. Bizim gelecek adaylardan 3 ayda basimiz dondu, bunlara alacaklari komisyondan haric ayrica sabit bir odenek tahsis edildiyse yazik.
Ahmet Emre Nazli

Post by Ahmet Emre Nazli »

Savas Macun wrote:Fener'in transferi.

Mateja Kezman'ı Tanıyalım

Mateja Kezman Kimdir?

12 Nisan 1979 doğumlu olan Mateja Kezman bugüne kadar Zemun, Radnicki, Loznica, Sartid, Kızılyıldız, PSV Eindhoven, Chelsea ve Atletico Madrid’de forma giydi. 27 yaşındaki Sırp futbolcu golcülüğü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Oynadığı takımlardaki performansının yanı sıra Sırbistan Milli Takımı’nın da göz bebeği olan Mateja Kezman Sırbistan’ın 2006 Dünya Kupası Grup Elemeleri’nde attığı 16 golün 5’ini Mateja Kezman kaydetti ve ülkesinin Almanya vizesini almasında büyük rol oynadı.

Selamlar
Savas

Image

Dün spor programlarında konuşuldu durdu çetnik olması. türkiyede de gol attıkça ülkemizde yaşayan boşnaklara yönelik bu hareketi yapar mı acaba?
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Volkan Ankaraspor'a 'verilmis', nasil oluryorsa?? Bu hayatta hicbir sey beles
degil. GS bu isten bir kurus para kazanmadigina inanmiyorum...

http://www.superspor.com/detail.php?Typ ... 8&go=32060
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ahmet Emre Nazli wrote:
Savas Macun wrote:Fener'in transferi.

Mateja Kezman'ı Tanıyalım

Mateja Kezman Kimdir?

12 Nisan 1979 doğumlu olan Mateja Kezman bugüne kadar Zemun, Radnicki, Loznica, Sartid, Kızılyıldız, PSV Eindhoven, Chelsea ve Atletico Madrid’de forma giydi. 27 yaşındaki Sırp futbolcu golcülüğü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Oynadığı takımlardaki performansının yanı sıra Sırbistan Milli Takımı’nın da göz bebeği olan Mateja Kezman Sırbistan’ın 2006 Dünya Kupası Grup Elemeleri’nde attığı 16 golün 5’ini Mateja Kezman kaydetti ve ülkesinin Almanya vizesini almasında büyük rol oynadı.

Selamlar
Savas

Image

Dün spor programlarında konuşuldu durdu çetnik olması. türkiyede de gol attıkça ülkemizde yaşayan boşnaklara yönelik bu hareketi yapar mı acaba?
Kazim Kanat insanlari kiskirtiyor. Yaptigi is is degil benden söylemesi.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Kazim Kanat'i okumadim ama dun 90 Dakika'da Hasmet'in yaptigi uyari yerindeydi. Kezman bu tip bir hareketi Turkiye'deki sahalarda yaparsa cok tepki ceker ve cekmelidir de. FB yonetiminin bu konuda futbolcusunun dikkatini cekip, gerilim yaratilmasina engel olmalidir.
Tan Erten
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yalçın Ayhan Kayseri Erciyesspor'da

Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol Şubesi oyuncusu Yalçın Ayhan, bonservisiyle birlikte Kayseri Erciyesspor Kulübü'ne transfer olmuştur.

Yalçın Ayhan'a kulübümüze olan hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni kulübündeki kariyerinde başarılar diliyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü
İletişim Koordinatörlüğü
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Son gunlerde okudugumuz cogu GS transfer haberlerinde, Persembeye kadar birini almaya calisaklar ama olmazsa transfer Ocak ayinda diye bir cumle var. Bence bu demek ki kimse alinmayacak, hala hazirda kiliflar hazir zaten. Ocakta da zaten "Sur essegi Nigde'ye" durumu soz konusu. Transfer yapmiyorlar tamam saygi duyuyoruz, en azindan umarim ellerine gecen paralari iyi kullaniyorlardir, belki cimleri duzeltirler ve bizimle de dalga gecmekten vazgecerler.

Bir de Canaydin niye hocanin istedigi transferi yapmadiniz diye kizmis diye bir haber vardi, yani bu kadar olur herhalde.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tan Erten wrote:Kazim Kanat'i okumadim ama dun 90 Dakika'da Hasmet'in yaptigi uyari yerindeydi. Kezman bu tip bir hareketi Turkiye'deki sahalarda yaparsa cok tepki ceker ve cekmelidir de. FB yonetiminin bu konuda futbolcusunun dikkatini cekip, gerilim yaratilmasina engel olmalidir.
Cehaletimi af buyrun, nedir bu hareketin sembolize ettigi sey? O programlardan, ya da yazidan hepten habersiz birisi olarak, bir ogrenmeye calisayim. Nazilerin "Heil Hitler!"i kadar o cografya insani tarafindan bilinen birsey midir?
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tan Erten wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Volkan Denizlispor'da!
Galataray'ın kadroda yer bulamayan orta saha oyuncu Volkan Arslan, Denizlispor'a transfer oldu
Guzel bir haber, hayırlısı olsun. Volkan da boylece ilk 11e cikabilecegi bir ortam buldu. Galatasaray ise hem butcesini hem de kadrosunu biraz da olsun rahatlatti.
Fena halde bozuk Volkan. Biraz once soyle$i vardi. Beni gonderenleri utandiracagim filan diyor. Bana digerlerine verilen $ans verilmedi dedi bir de. Acaba bizkiler bize kar$i oynayamaz diye kontrati yazdirttilar mi? Once sakin kiralik gitti filan sandim di. Anla$ilan temelli gitmi$. Bir de Hasan $a$'a bir yer bulsalar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Cehaletimi af buyrun, nedir bu hareketin sembolize ettigi sey? O programlardan, ya da yazidan hepten habersiz birisi olarak, bir ogrenmeye calisayim. Nazilerin "Heil Hitler!"i kadar o cografya insani tarafindan bilinen birsey midir?
Bilmemek degil, ogrenmemek ayip diyerekten, Sevgili Tan'in bahsettigi Hasmet Babaoglunun programinda soylediklerini bas sayfasina tasiyan Milliyet'ten olayin aciklamasini kendim gecmis olayim:
Fener'in transferi Kezman, Çetnik mi?

Milli maçlardan sonra Kezman'in parmaklariyla yaptigi isaretin altinda yatan anlam su yüzüne çiktikça yildiz futbolcuya yapilan elestiriler artiyor. Dün aksam NTV de yayinlanan 90 dakika programinda Hasmet Babaoglu Sirp futbolcu Kezman konusunda çarpici degerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe'nin problemli Anelka'dan kurtulmus olabilecegini ama daha çok problemli Kezman'i transfer ettigini söyleyen Babaoglu gerekçelerini söyle özetledi.

Futbolcu futbolcudur. Milliyetlerini tartismayiz. Ancak milliyetleri tartisanlari tartisiriz.

FB liler belki kizacaklar ama Bosna olaylarinda kalplerinin nasil sizlandigini da biliyorum. Onun için açikliyorum bunlari.

Bu Kezman gol attiktan sonra Çetnik isareti yapiyor. Tekrar ediyorum milliyeti tartismam ama milliyeti tartisan bir adami tartisirim. Kezman gol atiyor ve Çetnik isareti yapiyor.

Çetnik 2. dünya savasi sirasinda Nazilerle isbirligi yapan Monarsik, son derece acimasiz ve hain Sirp çetelerine verilen addir.

Kosova ve Bosna savasi sirasinda Sirplar kendilerine Çetnik dediler.

Belçika, Fransa, Hollandalilar Sirplara Çetnik derler, Avrupa Çetnik olarak adlandirir bunlari.

Birisi bu oyuncuyu uyarmali.

Bu çocuk Bosna Hersek-Sirbistan maçinda Bosna'ya gol attiktan sonra, utanmadan o Bosnalilarin karsinda Çetnik isareti yapmis adamdir. O Bosna'da bu Çetnik isareti yapan milisler Bosna savasinda masum 200 bin kardesimizi öldürdüler. Bu isareti yaparak öldürdüler.

Bu isin sakasi yok.

Bu karanliktan aydinliga çikalim. FB bu rahatsiz çocugu rahatlatsin. Yanliz futbol dünyasi degil Kezman'da kazansin böylece.'' 27 yasindaki golcü isim Sirbistan Karadag - Bosna Hersek maçindan sonra attigi golün ardindan Bosna tribünlerine önünde 'çetnik' isareti yapip gol sevincini yasamisti. Bu yüzden Kezman'in Çetnik terörü olarak tanimlanan Sirp Milliyetçiligi daha çok gündeme gelecek. Sirp Çetnikler savas sirasinda Bosnali direnisçilerin serçe ve isaret parmaklarini keserek Çetnik isaretini hep hatirlamalarini istemisti.
Benim "nazi" ornegi de ilginc bir sekilde ortusmus olayla farkinda olmadan!

Orda yorum yazanlardan birine gore, Besiktas'in (sanirim eski) basketbolcularindan birisi de bu hareketi yapmaktaymis...
Özgür
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Sirp Çetnikler savas sirasinda Bosnali direnisçilerin serçe ve isaret parmaklarini keserek Çetnik isaretini hep hatirlamalarini istemisti.
Sevgili Ozgur, sorunu simdi gordum ama sen de cevaplamissin. Senin yazindaki su korkunc bilgi parcasi ve Srebrenica gibi olaylari hatirlatan bir hareket ve herif bunu Bosna-Hersek seyircisine karsi yapiyor mac sonrasi. Neyse...

Umarim Turkiyede gol sevincini boyle ifade etmez, cunku hareketin ne anlama geldigini bastan ogrenmis bulunduk.
Tan Erten
Post Reply