Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Savas Macun wrote:Roberto Carlos Fenerbahce'de

Hayirli ugurlu olsun.PR acisindan iyi bir is basardi yonetim.Heyecan verici hakikaten.Heyecan verici.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=7686

Selamlar
Savas
Simdi bu transfere bir suru elestiri getirilebilir, ama hic gerek yok. Bu sene Rize, Denizli, Konya seyiricisinin R. Carlos'u canli izleyebilecegini dusunursek guzel bir transfer hakkaten.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Savas Macun wrote:Roberto Carlos Fenerbahce'de

Hayirli ugurlu olsun.PR acisindan iyi bir is basardi yonetim.Heyecan verici hakikaten.Heyecan verici.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=7686

Selamlar
Savas

Simdi ezeli rekabet kiskancligi yapipta '' Zaten 35 yasinda, adam
kaprisli ve İspanyada sevilmiyor, sol bekten bol ne var zaten,
8.brezilyali oldu gidin angola liginde oynayinki orada Portekizce konusuluyor, dengeler alt ust olacak'' gibi laflar etmeyecegim.
Cunku iyi is yapti FB. Ulke tanitimi deyin, 100. yil hediyesi deyin,
kombine ve forma satisi deyin, futbolsovu deyin, buyuk tecrubenin aktarilmasi deyin, ne derseniz deyin kendi beklentilerine uygun bir iyi bir transfer. Allaha sukur hala iyi futbolu ve futbolcuyu seyretmeyi seviyoruz
hangi takimin bunyesinde olursa olsun bu acidan basarili .

Ama bu transfer FBnin her sene bir yabanci yildiz politikasindan artik donusunun olmadigini ve ekonomik olarak uzun vadede surudurulebilir olmayan bir duzene tam olarak yerlestiklerini gosteriyor.Rakamlar bunu soyluyor. Gelirler o anda buyumuyor cunku zaten ulkenin ekonomik duzeyi ile sinirlisiniz. Bundan daha da kotusu FBde hesaplar seffaf degil.

Bence takimin ruhu olan Umit Ozat ve Tuncayin gidislerini ortmek icinde yapildi. Ama su unutulmasin FB bu sene onceki yillarda ilk 3e dahi giremeyecek cok dusuk bir puanla sampiyon oldu ve Daumun puan ortalamasinin oldukca altinda kaldilar. Gerets ve Tigana faktorleri birazda bunu sagladi. Zico, Brezilya ekolu, bol lejyoner,
ferdi becerilere dayanan oyun stili, dusuk kondisyon ve fizik gucu, 100.yil kutlama sarhosluklarği hala FB'nin problemi.

Ama genede Roberto Carlos ülke tanitimi ve kendi icsel beklentileri ve de futbol zevki acisindan iyi bir transfer.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Dikkatli okuyun.

Senelik 4.2 milyon Euro alacakmis (yaklasik 5.7 milyon dolar) 3 senelik kontrat imzalamis. Ne kombine ve forma satisiymis bu be! Vay anasini! Sampiyonlar ligi on elemesinde Barcelona veya Arsenal ciktiginda, yeter insallah Roberto Carlos, tek basina takimi kurtarir umariz ne diyelim.

Bu takim ayni mevkiye daha iki gun once Wederson'u aldi. Wederson da artik yedek kulubesinde curur. Bir de Ugur Boral var, onun yerinde olsam 25 yasinda futbol hayatimin bittigi icin oturur aglardim herhalde.

PR acisindan iyi olduguna katiliyorum. Butun dunya Fenerbahce'nin adini duydu bugun. "Bizim oyle taninmak icin Arsenal'i, Real Madrid'i yenip kupa almamiza gerek yok. Bastirir parayi butun dunyaya tanitiriz kendimizi" dediler herhalde. O da bir vizyon ve bakis acisi tabii.

Bence Turk futbolu icin ozellikle GS ve Besiktas icin hayirli oldu.

Ozan Ersoy
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Yaklaşık 1 senedir sol bek olarak beğendiğim 2-3 adamdan biri olan cezayirli nadir blhadj'dan bu forumda bahsediyorum. Bu sene Fransa'nın en iyi defans oyuncusu seçildi. Takımı Sedan küme düşecek bu adam kaçırılmamalı diye de çok yazdım.Hatta Murat BİRİCiK de benimle aynı fikirdeydi..

CEZAYİR MİLLİ TAKIMI ŞUANDA ARJANTİN İLE MAÇ yapıyor.
Maçta arjantin 4-3 önde. Arjantin as kadrosu ile sahada.

Cezayir'in 2 golünü serbest atıştan 3 numaralı Belhadj attı.

Sakalımız yok ki inandıralım.

Şimdi gel de Belhadj'ı almaya kalk. Kapıyı enaz 7-8 milyon euro'dan açarlar.
Cezayirli Sol Bek Nadir Belhadj O Lyon nun su sezonki ilk transferi. 4,5 senelik bir kontratı var. 3,24 million Euro bonservis ucreti verilmis. Cok akıllıca davranıp isi hemen bitirmisler.

FB Carlos a servet harcayarak iyi mi yaptı, yoksa O Lyon Gorgen nin tavsiyesine kulak kabartıp bu elemana mı yoneldi. Bekleyip gorecegiz.

O Lyon nu bu akıllı transferi dolayısı ile tebrik ederim. Gorgen i GS scouting team bunyesine kazandıramadıgımız icin yanarım. Gercekten cok yazık; hem bilgisi ve merakı hem uretkenligi ve devamlılıgı var. Herneyse kendisine tebrikler ve alkıslar. Allah kulubumuze TV ye Gorgen gibi bakıp, oyuncu cıkaran nice profesyoneller eyleye!

Altavista dan aldıgım tercume:

Jean-Michel Aulas confirmed this Wednesday in middle of afternoon: Nadir Belhadj, 24 years, is the first recruit of the season 2007-08 of the Olympic Lyonese. Because after having initialed a 4 year old contract and half, with the help of a transfer of 3,24 million euros, the future left-handed person of the OL set out again dare-dare with Sedan

Bu da Belhadj ın transfer ile ilgili sozleri:
Indeed I was contacted by Lens, Lille, Ajax and PSV Eindhoven, all the interesting tracks. But when Lyon appeared...
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Murat Biricik wrote: ....Cezayirli Sol Bek Nadir Belhadj O Lyon nun su sezonki ilk transferi. 4,5 senelik bir kontratı var. 3,24 million Euro bonservis ucreti verilmis. Cok akıllıca davranıp isi hemen bitirmisler. ....
Iyi bari ucuza gitmemis.

Sevgili Mehmet iyi adamlari buluyorda bize gelirlermi, paramiz yetermi sorunlarina hic takilmiyor.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bana gore Belhadj degerinin altında bir fiyata gitti. Alınabilecek yabancı solbekler icinde fiyatı en makul ve gelme sansı en yuksek oyuncu olarak degerlendiriyordum. O Lyon a hayırlı ugurlu olsun. En azından elemanı CL izleme sansı bulabilecegiz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Murat Biricik wrote:Bana gore Belhadj degerinin altında bir fiyata gitti. Alınabilecek yabancı solbekler icinde fiyatı en makul ve gelme sansı en yuksek oyuncu olarak degerlendiriyordum. O Lyon a hayırlı ugurlu olsun. En azından elemanı CL izleme sansı bulabilecegiz.
Lyon sol beki Abidal'i barcelona'ya satacaktı.Demek ki artık bu gerçekleşecek.

2. solbek adayım brezilya'dan santos'un solbeki Kleber. Bence harika bir oyuncu. Yaşı çok genç değil.sanırım 28 falan olması lazım. Brezilya A milli takımına da seçildi.

Bence alınabilecek bir oyuncu. Tekniği, fiziği ortaları, serbest atışları süper.

Transfer sezonu bittiğinde benim sezon içinde buraya yazdığım elemanların hangi takımlara gittiğini yazacağım.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Marsan wrote:
Murat Biricik wrote: ....Cezayirli Sol Bek Nadir Belhadj O Lyon nun su sezonki ilk transferi. 4,5 senelik bir kontratı var. 3,24 million Euro bonservis ucreti verilmis. Cok akıllıca davranıp isi hemen bitirmisler. ....
Iyi bari ucuza gitmemis.

Sevgili Mehmet iyi adamlari buluyorda bize gelirlermi, paramiz yetermi sorunlarina hic takilmiyor.
Antalyaspor Ali bilgin için 4 milyon euro, Volkan için 3,5 milyon euro bonservis bedeli istemiş.

Yurtiçindeki fiyatlara bak hizaya gel..
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozan Ersoy wrote:Dikkatli okuyun.

Senelik 4.2 milyon Euro alacakmis (yaklasik 5.7 milyon dolar) 3 senelik kontrat imzalamis.
Bu rakamlar dogru mu yahu? Yukarda linki gecilen resmi site haberinde 2 yillik demisler?? Yillik ucret konusu da bir ayri ilginclik. Tuncay en yuksek alan Alex'in aldigi 2.5 milyon euro'yu alacak mi derken, simdi en yuksek ucret RC'unki olacak o zaman??! Tuncay da kalirsa, ucune birden bu rakami mi verecekler?!? :?
Özgür
Ozgur Huseyinoglu

Mehmet Gorgen wrote:Antalyaspor Ali bilgin için 4 milyon euro, Volkan için 3,5 milyon euro bonservis bedeli istemiş.
Yukarda Ozan Erciyes'ten Orkun icin demismis. Bizim futbolcu mukavelelerinde, Avrupa'daki bir dolu lig/takim icin duydugumuz, lig dusme durumunda anlasmanin otomatik feshedilme olayi pek yok herhalde anlasilan ha?
Özgür
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Antalya isterde veren bulunacak mi bakalim. Belki AY bulunsun diye verir.

Ben Belhadj'nin yerinde olsam, fanatik GSli olmama ragmen Lyon ve Fransayi tercih ederim.
Harun Yardimci

Post by Harun Yardimci »

cok buyuk paralar bunlar..
hersene alt yapidan 1 tane Arda gibi adam ciksa, butun para cepte kalir.. transfere falan gerek kalmaz..
Ozgur Huseyinoglu

Serdar Beyazyurek wrote:Muhterem Roberto akil almaz goller atmis...helal olsun Fener'e. Umarim bombalar elde patlamaz da adam gelip topunu oynar.
http://www.youtube.com/watch?v=a1wd-XN8z00
Alpay Dedeoglu wrote:Simdi ezeli rekabet kiskancligi yapipta '' Zaten 35 yasinda, adam
kaprisli ve İspanyada sevilmiyor, sol bekten bol ne var zaten,
8.brezilyali oldu gidin angola liginde oynayinki orada Portekizce konusuluyor, dengeler alt ust olacak'' gibi laflar etmeyecegim.
Ben yapayim azcik eziklik! :lol: Biz de sade gecmis kaldi son zamanda ovunulecek, bir de alttan gelen gencler ne de olsa...

YouTube'da "hagi carlos", ve "ilhan carlos" aramalarini yapinca da, bayagi ilginc videolar cikiyor netekim...
Özgür
Savas Macun

Post by Savas Macun »

"Her yil bir yildiz" felsefesinin donusu olmadigina bende katiliyorum.Katilmadigim nokta surdurulebilir olmadigidir.AY yonetiminin en basarili oldugu nokta kaynak yaratma ve kulubun gelirlerini sadece TV gelirleri ile kisitilamadigi alanlardir.AY sonrasinin ise ne olacagi mechul.En buyuk problem de burda yatiyor.FB'de TV gelirleri toplam gelirin %15'ini teskil ediyor, oysa bu rakam diger kuluplerde en az 3-4 kati.Forma satisi ve kombine satislarini kucumsemek ise dusulecek en buyuk yanilgidir.

30 bin olan kombine satis rakamina bu sene icin 40 bin rakami hedef kondu.Yilda satilan forma sayisi 200 bin civarinda.Bir onceki sene Kezman formasi alan seneye ayni formayi almaz.Roberto Carlos ve Makaay'i transfer edebililrseniz ancak o forma satilir.Ben burdan forma aldiriyorum.Her sene ortalama 2 tane forma aliyorum zaten.50-100 bin tane adam yok mu, 91 tane FB lart sahibi adam var sadece.Bunlar 2 ser tane alsa yeter.

Tariklara,Bulent Akinlara, Ayhanlara, Ertugrullara odenen bonservis ve yillik ucretler halla akillarda.Bunlarin hic biri yillik 2 mio usd'dan asagi oynamadi ve kuluplerine 6-7 mio usd'dan asagi odenmedi.Bunlarin ekonomik olarak da hic bir donusu yoktu.R.Carlos,Hagi,Anelka,Jardel gibi adamlar icin bu rakam hic onemli degil.Bir canli sozlesme imzalama toreni icin kulubun TV'sine gelicek reklam geliri aninda yuzde 10 karsilar.Yil icinde bir urunun reklaminda oynatsan adami muhtemelen yillik parasi cikar.Kimse Bulent Akin'i veya Tarik'i oynatmak istemez veya dusunur, oysa Roberto Carlos oyle mi??

Bundan tam bir yil once, Shanghai'da esimle birlikte subway'a binmistik.Tabii reklam panolari falan var icinde, gozum hemen uc futbolcunun reklamina kaydi.R.Carlos-Ronaldinho-Ronaldo.Bak dedim esime, FB yapar yapmaz bilmiyorum ama bugun bu futbolculardan birinin FB'ye gelmesi soz konusu.

Yeni Zelanda futboldan anlamaz, ilgilenmez.Varsa yoksa All Black ve su siralar America's Cup ve cricket.Bugun hintlisinden, hong konglusuna, kiwisinden cinlisine kadar herkes bana Roberto Carlos'u soruyordu.

Bunlar tabii yonetimin ekonomi politikasidir ve dogru yoldalar.Hosuma giden ve bana guven veren ise ne yaptigini bilen ve adimini onceden atan bir yonetime sahip olmamiz.Gece 1:30'da aciklanan bir transfer haberinden 7 saat sonra tum magazalarda o futbolcunun formasinin satislari hazir.

Yalanlama haberlerin takilmamak lazim.Sonucta kimseyi kandirmiyorlar, ha R.Carlos olmazda Anelka olur, ama sonucta big picture dogru cikiyor.Bugun Vodafone ile yasanan sorunlari hatirlatirim Mehmet Gorgen abimize.Bu islerin demek bir raconu var, bir pazarlama taktigi var.Sabirla 2 sene bonsvervis parasi vermeden halledilmis bir transferdir bu.Bu sabri gostermek kolay degil.

Isin futbol kismina gelirsek, Ugur Boral oturup futbol hayatim bitti diye yanacagina otursun Kayseri macinda hic bir vasat futbolcunun yapmayacagi hatayi nasil duzeltirim diye dusunsun ve calissin,ogrensin.Adam olacak cocuk belli oluyor.Tuncay bu takima ikinci ligden geldi ve catir catir da oynuyor.Kafasinda belli bir plani var gelecek ile ilgili, bunada yillardir hazirlaniyor.Gitmesinin sebepi bu olacak sadece, ne para sorun olur ne de yonetim onu gondermek ister.Kalirsa yepyeni bir transfer gibi etkisi olur.Umit Ozat basarili oldu ve misyonunu doldurdu kalkip bir de bir Milan'a, Ajax'a veya PSV'ye gitmedi.

Bilmem kac Avrupa Kupasi, Sampiyonluk ve Dunya kupasi kazanmis bir adamin davranislari ve tavirlari cok onemli olacak takimda.Iki topuk pasiyla havaya giren ve kapris yapmaya meyilli adam bin kere dusunecek, Kezman kime kapris yapacak, Alex kime yapacak, Appiah kime yapacak.Edu bu arada milli takima secilmis ve Lugano ile birlikte ondan ogrenecekleri cok sey var.Ikisi 25 yasinda daha.Onder keza oyle.Avantajlari saymakla bitmez.Riski yok mu var.Anelka'da Ortega'da olusan tum riskler bu transferde de var yalniz bunda kabahat FB'nin degil Turk Futbolunundur.

BJK ve GS icin hayirli oldu hatta tum Anadolu kulupleri icin hayirli oldu, hepsi transferde Roberto Carlos'u referans gosterecekler.

Eger bugun Tuncay ile de anlasma saglanirsa-ki alex ile saglanmis-harika olacak.Orta sahanin sagina ve iyi bir santrafor ile 2-3 tane alternatif yerli oyuncu ile trasnfer sezonunu kapatip hazirliklarina tam kadro baslarlar insallah.Ondan sonra da yaradana siginip kolay bir kura beklenecek.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Bu işi bu kadar abartmanın hiçbir mantığını çözemiyorum yirmi sene önce ki Schumacher ya da Ortega transferinden hiçbir farkı yok. Fenerbahçe yine taraftarının ilgisini çekmeye başararak kombine ve ligtv satışlarını garantiledi o kadar, ayrıca forma satışlarının da bu tip transferlere kaynak yaratabileceğine inanacım hiç yok. Bu formanın satışının tüm parası mı klübe kalıyor ki, bu adamların transferlerinde kaynak olabilsin. O formaların satışları ancak o malzemenin üretilirken harcanan giderlerini karşılar geri kalanı da maaş olur. Bu paralar her zaman ki gibi Aziz Yıldırım'ın kendi cebinden yapılmış harcamalardır.
Locked