TSL 06: Bursa-Galatasaray 2-1 (Arda 56')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Ozgur A. Boztepe wrote:Bursanin defansida cok iyi degil aslinda. Bastirsak gol aticagiz. Ama bursa artik vakit gecirir ve sert oynar.
Arda golu atti . Suratinda bir aci var. Zamaninda geldi. Bugun takimda kotu oynayan oyuncu cok . Volkan, Sabri, Arda , Nonda , Lincoln.
Kemal Bakircioglu
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

sabri baros'u okuyamiyor barosun ardanin kanadina gecmesi lazim..
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

Bu seferde denizlili sercan yusufa cok iyi pozisyonda vermedi. kendi vurmak istedi.

Bu cocugunda gelecegi belli oldu.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Sadece 11 futbolcu ile mi gittik Bursa'ya?
Ozgur A. Boztepe

Arda mutesem bir adam.

Meiraya bariz faulu vermedi hakem. ARda seke seke kostu itaraza, dogru yuruyemiyor bile.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

Kaybettik. Hakli bir malubiyet. Oynayan ve oynamayan bu kadar sakatla normal bir netice.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

sağlık olsun, yenildik.

Hüseyin Göçek istatistiklerini biraz daha iyi geliştirdi.Aferin kendisine.

Ben takımın mücadelesinden memnunum.

Yarım yamalak antremanlı , iğne ile sahaya çıkan adamlardan ancak bu kadar mücadele olur.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Bursa macin basindan beri ayni taktigi yapti , bizimkiler bunu bir cozemedi gitti. Ilerde presten cikamadi. Volkan, Nonda beni delirtti.

Top bir turlu ortanin ortasindaki adamimiza gelmedi. Gelenleride Lincoln yedi, kotu oynadi butun gun, bir tane korner kafaya isabet etmezmi. Baros her zamanki gibi etkili bir adam, top ayagina geldi mi maximum kullaniyor. Ayhan cok yanliz kaldi , Mehmet Topal mi Linderoth mu her kimse gelecekse gelsin, leblebi gibi gol yeriz yoksa defans anlayisiyla.

Guc bir deplasmanda puan alamadik. En iyi ihtimal beraberlik olurdu.
Kemal Bakircioglu
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Evet takimin savasma gucunden ve cabasindan memnunum ama bu mac bu kadar zor gecmemeliydi. 2 forvet, yetmedi bes forvet, atak, saldiracaaazzz, GS gibi takim kontrollu oynar mi leeeyn felsefesine sinir oluyorum. Bir vidasi eksik bir felsefe bu. Olmaz, olmuyor, makina calismaz... Langir lungur iste boyle.

Takim bu kadar hirpalanmis, bu kadar yorgun, bu kadar eksik, bu tarla gibi sahada oynama herifler cikmislar butun amaclari kontra. Oynama kardesim, saldirma. Ver basina bir capa Yusuf'un, iki on libero tek forvet oyna. En rezil en iptidai, en kisir futbolu oyna. Orta sahada harala gurule dondur oyunu. De Sanctis'in poposu donsun, elleri ususun. Bir duran top, bir uzun top Baros'a at 1-0 al gel maci. Atamadin mi 0-0 o da fena degil.

Ne oldu simdi? 0 elde var 0. Takimin morali bozuldu, takimin havasi kacti. Sakatlikliklar da artmistir. 2-0'dan sonra kicini yirt da atacagim diye. Bu manzarayi yillardir izliyorum, benim karinima agrilar giriyor.

Sevmiyorum bu gerzek anlayisi, bu salak, bu mantiksiz anlayisi sevmiyorum. Einstein, "aptal/deli/salak hep ayni seyi yapip farkli sonuc bekleyendir" demis. Yillardir ayni hikaye. Herifler bir haftadir hazirlaniyor bu maca. Kendi sahalarinda oynanacak, seyirci 90 dakika bagiriyor (GS seyircisi utansin bunlari gorunce). Sen 3 gun once mac yapmissin, kadro kurmakta zorlaniyorsun. Yok GS buyuk takimdir... Elinin koru buyuk takimdir.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maci seyretmedim ama boyle bir gun yasanacagi gun gibi belli idi. Bu sakata geldik olayi artik kabak tadi vermisti, Takim iyi calisamadi lig erken basamaliydi filan bosuna oldugu da ortada. Gun gectikce beter oluyorlar iyiye gidecekleri yerde. Forumsuzluklar diz boyu. Bir hafta oyna uc hafta yat. Lindorth ne diye takimda tutulur bilmiyorum. Herifin futbol hayati bitmis durumda. daha ne zaman anlasilacak bu? Kewell'in nesi var? Hani saglamdi?

Neyse artik sapka dustu kel gorundu. Asil pandomino UEFA grup maclarinda. Maclar kazanildigi surece keci bile Abdurahman celebi olmustu. Nonda. Guldurmeyin beni. Sakat herif. Dun Konyadakilerin attigi golleri goreniniz var mi? Ucuz mus.evet ucuz etin yahnisi de boyle olur. Bakin hic Ayhan'dan bahsettim m? Degmez bile bahsetmege artik.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Oct 05, 2008 8:50 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Uzun yıllar sonra çok başarılı yabancı transferler yapılması, Fb ve Bjk'nin iyi olmaması ve Denizli-Kocaeli-Konya maçlarını aynı skorla 4-1 almamız çoğu kişiyi umutlandırmış ama ortada bir Skibbe gerçeği var.

Yukarıda saydığım 3 maçta 12 gol atmamız iyi hoş da diğer maçlar nasıl? İçerde sürpriz bir Antalya beraberliği var onun dışında oynadığımız 6 önemli maç var(2 CL ön eleme, 2 Uefa, Kayseri ve Bursa deplasmanları), bu maçlardaki sonuçlar ve oynanan oyunlar nasıl?

Takımda eksikler var tamam ama rakiplerde de eksikler var. Ayrıca eksiklere rağmen bence elde iyi bir kadro var. Tabii oynatabilene...

Skibbe'ye güvenim iyice azalıyor. Bu akşam sahaya çıkarttığı kadro ayrı bir olay, sanki sahada çok iyi bir oyun ve skor varmış gibi ilk değişikliği 72. dk.da yapması ayrı... :evil:
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Ayhan,Sabri,Lincoln,Nonda,Volkan,Hakan yokları oynadılar.Takım bir toparlanamadı gitti...

ŞL'den elenmemizde,Ligde de ilk mağlubiyetin alınmasında bu hazır olamama durumu var.11-12 kişinin sakat olmasını,Uğur ve Serkan'ın iyileşmelerinin bu kadar uzun sürmesi,yetmiyormuş gibi bir de Kewell'in olmayışının 2 haftaya uzaması,hem sağlık ekibini hem de kondisyoner takımını mercek altına alınması gerektiğini gösteriyor.Daha geç olmadan bir müdahale yapılacaksa yapılmalı.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Macin kabahatlisi bence Umit Davala'dir. Bursaspor gibi oyun tipi ezbere belli bir bir takimi ne calismis, ne anlatmis (otomobille antreman seyretmeye gitse, gidisi gelisi, idman süresi dahil yarim gununu alacak). Yusuf'un basinda bir adam (tercihen Emre Asik), Ayhan'in yaninda bir kesici olmalı, bana gore bu macta Arda risk altina atilmamaliydi.

Ikincisi, 80'deki Nonda-Yaser degisikligi. Sahada ruzgar had safhaya cikmis, Yaser girse, o sartlarda oyuna isinip topa degene kadar mac bitecek (ki bitti). Ya Nonda'nin durumunu en gec ilk yari sonu degerlendir ve 46'da cikar veya son 10 dakika birak artik adam oynasin, oyuna isinmis, kotu motu, belki gelirse bir tane atar.

Gecen sezon 8 haftada 7 mi ne yapmistik, bu sezon aslinda her mac, ayni mac. Ilk yari kadro hatasi ve konsantrasyonsuz bir oyun yapisi. Devre arasi degisiklik (uyari mi geliyor artik neyse), ikinci yari oynayan takim.

İlk Denizli macindan ilk Steau Bukres macina, Kocaelinden, Konya'ya kadar hep ayni ilk yarilar, hep ayni devre arasi degisimi hep ayni ikinci yari ivme kazanma... Ustelik su ana kadar Bursa haric sadece kume dusme adaylari ile oynadik ligde.

Takim acilen Baris'i ve Topal'i ariyor. Bir de gecen sezon defansi neredeyse yolda duzen takim (Servet ve Volkan yeniydi, Hakan Balta ve Emre Gungor sezon icinde gelmisti) bu sene Santcis ve Meira gibi iki transfere ragmen darmadagin. Bu macta verilen bire bir pozisyon kac tane.

Defans konusu degerlendirilmeli. Davala istihdam fazlasi midir ona da bakilmali; elimizde Cevat Güler gibi bir futbol insani var, gerekirse Turk futbolu ve Galatasaray hakkinda Skibbe'yi bilgilendirmedigi acikca gorulen Davala'ya erkenden tesekkur edilmeli.

Macta 450 pas yapmisiz galiba, 34 ortadan 9'u isabetli yazdi Lig TV'de yanlis gormediysem. Istatistiklerde bir de Bursa kac kere ve kac pasta kalecimizle basbasa kalmis yazsaydi, faydali olurdu aslinda.

Sadece 45 dakika oynadik. Baros'un cinligi ile 2 pozisyon bulduk. Yetmedi.
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Aslinda ikinci yarinin basinda mac 2-0 olduktan sonra golu cok zamaninda bulduk.

Ozan'in bahsettigi paldir kuldur futboldan bende nefret ediyorum.
Bu oyle bir hava veriyor ki , belki ben oyle hissediyorum, mac skoru ne olursa olsun, nasil olsa bir sekilde kazanacagiz bir an once atalim golleri.Kazanalim.Macta bitsin.

Skor ne olursa olsun, sure ne kadar az kalirsa kalsin sabirli futboldan yanayim.

Not:Aykiri imzalar silinmis galiba.Bunun sebebi nedir?
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bir Bursa maci daha bitti, gene 5:0 da olabilirdi...neyse asil söylemek istedigim
bu degil. Benim ustunde durmak istedigim defansin uyumu. Meira'nin ne
kadar oyuncu oldugu. Bunu ne zaman tartisacaksiniz mesela. Bence adam
tam bir fiyasko...maci bosverin...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Post Reply