Yakışmadı.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Yakışmadı.

Post by Mehmet Gorgen »

Hakan Balta sana hiç yakıştıramadık.

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2009/09/1 ... _baltaladi

Image
Galatasaray ve Milli Takım'da oynayan futbolcu Hakan Balta, önceki gün eşi Derya Balta ile İstinye Park'taydı.

Masa Restaurant'ta eşi ve takım arkadaşı Ayhan Akman'la yemek yiyen Balta, bir ara cebinden sigara çıkarıp içmeye başladı.

Sabah'ın Günaydın ekinde yer alana habere göre sigara içerken görüntülendiğini fark eden ünlü futbolcu, çok şaşırdı ve hemen sigarayı elinden attı
Cengiz Akgun
Moderator

Re: Yakışmadı.

Post by Cengiz Akgun »

Kosamadigi ya da zorlanip sakatlandiginda bu resmi alnina yapistiracaksin. Bu Emre Gungor filan da boyle olmali. Haci yatmaz gibi ikiye bir sakatlanmayi bu genc yasta aciklamak zor. AP fosur fosur sigara icerken bunlara laf anlatmak pek kolay olmasa gerek.

Bunlar nasil doktor kontolunden gecip "iyi" raporu aliyorlar hayret. Bu da Acibadem'in kaltesini gosteriyor. Az ic evladim gunde 10 taneyi gecme diyordur herhalde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Gecenlerde Turkiye'deydim, bizim milli maci arkadasimla Havelka isminde, hep gittigim bar/cafe/pub tarzi bir yerde izlemeye karar verdik. Gittik, oturduk, 5 dakka sonra bir gurultu koptu, FB'li Alex, FB'nin tercumani, Alex'in esi ve bir kac kisi daha mekana geldi, yanimiza oturdular. Alex bayagi bir nargile tutturdu, bir kac tane de bira icti. Ozellikle neler yiyip ictigini inceledim meraktan. Bayagi da bir yemek yedi maci seyrederken.

Galiba bu futbolcu aleminde bayagi bir var bu sagliksiz seyleri kullanma...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:Gecenlerde Turkiye'deydim, bizim milli maci arkadasimla Havelka isminde, hep gittigim bar/cafe/pub tarzi bir yerde izlemeye karar verdik. Gittik, oturduk, 5 dakka sonra bir gurultu koptu, FB'li Alex, FB'nin tercumani, Alex'in esi ve bir kac kisi daha mekana geldi, yanimiza oturdular. Alex bayagi bir nargile tutturdu, bir kac tane de bira icti. Ozellikle neler yiyip ictigini inceledim meraktan. Bayagi da bir yemek yedi maci seyrederken.

Galiba bu futbolcu aleminde bayagi bir var bu sagliksiz seyleri kullanma...
Alex'e de bosuna mi kosamiyor diyorlar iste? Avrupa liglerinde dokuluyordu. Turkiyede idare ediyor duran toplardan filan. Icer tabi nargileyi. Ne olacak sakatim der dort hafta cikmaz maca. Sirtinda yumurta kufesi yok ya.

Cruyff'un filan gunde bir paketden fazla sigara ictigi soylenirdi. Hatta NBA'da Lakers'da yakin zaman kadar oynayan Sirpli (adi neyidi Vlad mi idi) gunde bir paket icermis. Bunlar performasa etki etmez diye de oturup iddia ederler. Elbetteki bos is. Futbol eskiden neredeyse yuruyerek oynanir gibi idi (hele Turkiyede) ve futbolcular o zaman sigara icki kadin duskunu idiler. Eski mac filmlerine bakin. Allahtan hizli oynatiyorlarda M. Kemal'in filmlerindeki gibi kesik kesik selam cakmalari badi badi yurumeleri filan gorursunuz. Komedi yani.

Ama bugunku futbolda eger sahada ortalama 7-8 km kosacaksan bu turlu seylerin ters etkisi ortada. (Adamin olsaydi simdi burada uzun bir makale yazardi yine).

Ben bir klup baskani olsam kontrata yazdiririm bu turlu ince olaylari sonradan soylenmedi filan olmasin diyerek. Futbol sezonu icinde bunu yapanlarin ve sakata cikanlarin cezasi agir olurdu. Tatilde icsin sicsin sey etsin onu kendi bilir. Ama her tatil donusunde yapilan performans testlerinde olasi dusukluklerde maasindan kesilir. Bu isin raconu bu. Burasi mektep degil artik. Milyonlarca Avrolari utuyorsun ondan sonra sigara yakip icki icip antremana ve maca cikiyorsun. Yok oyle yagma.

Bu is atla deve degil. Bugun normal bir spor enstitusunde her futbolcunun yasi, boyu bosu, ve oynadigi yer olarak performansinin ne olmasi gerektigini biliniyor. Bunlar eminim ki vardir. Bu is tamamen bir positive bilim. Boyle sezon basinda kulce gibi gelip hazirlik calismasinda sakata cikani ben ayni zamanda cebini de sakat ederim eger adam gibi bir futbol klubu yoneteceksem. Oyle kontrata imza atarken kiritma ile olmuyor bu is. Iste Topal'in hali. Iste Arda'nin hali (bu sene biraz daha iyice ama 20 yasindaki adam iki maci ust uste kaldiramiyor iki gun ara ile). Iste Emre Gungor'un hali. Buna Balta'yi da katin. Yabancilar da aynen oyle. Cakil tasi degil Avro sayiyorsun eline. Oyle sakatim diye oturdugu yerde yem kesme oluyor mu olmuyor mu goruruz o zaman.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Yazina katiliyorum, Cengiz Agabey. Nargile icen ve futbol oynayan biri olarak etkisini kesinlikle hissediyorum, zamaninda inanilmaz topcu olan, sonra sigara icerek kendini mahveden bir suru de insan taniyorum.

Yalniz su Arda'ya yuklenmeyelim, cocuk hangi iki maci arka arkaya oynayamadi? Kac mactir hem GS'i, hem milli takimi sirtliyor, sagliksiz bir yasam surdugunu de hic zannetmiyorum.
Mehmet Cirak

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ersun Yenal zamaninda demisti, Hakan'in zaafi var, bunu kendisi biliyor...Zannedersem bu olacak. Saglik kontrolunden gecerken oyuncunun cigerlerine bakilmaz mi? Bence Hakan Balta'nin ipi bu göruntuden sonra cekilecek. Benim sahsen ona guvenim sarsildi.

Bu huyundan vazgecmeli demiyecegim, is isten gecti artik.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bu arada Ardayi ayri tutalim cunku kendi icmedigi gibi
ayni ortamda sigara icenlere tepki gosteriyormus.
ha keza Hakan Sukurde oyleydi.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Yapmayin arkadaslar. Hakan Balta bu. Takimin en istikrarli oyuncusu. Heryerde oynar, heryerde basarili olur. 1 sigara iciti diye tiryaki yapmayin adami.

Siz benden daha iyi bilirsiniz, Turkiyede 1 2 tane arada sirada tutturmezmi herkez?

Bitirmeyin kariyerini adamin.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozgur A. Boztepe wrote:Yapmayin arkadaslar. Hakan Balta bu. Takimin en istikrarli oyuncusu. Heryerde oynar, heryerde basarili olur. 1 sigara iciti diye tiryaki yapmayin adami.

Siz benden daha iyi bilirsiniz, Turkiyede 1 2 tane arada sirada tutturmezmi herkez?

Bitirmeyin kariyerini adamin.
:-D Hakan'in haline baksana, tek tuk yakan tipe benziyor mu...istikrarli ve zeki ustelik, ama Mehmet'in attigi baslik yerinde "yakismadi", kabul edilemez.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Kulaginin cekilmesi ve sigarayi birakmasi lazim. Genc adam, simdi biraksa hic etkilenmeden futbol yasamina devam edecektir. Sadece uyarilsin, kendisine yakismadigi soylensin, zaten duzgun biri, utanir, kendi kendine birakir.
Mehmet Cirak

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hepimiz iyi niyetliyiz, onun iyiligini istiyoruz ama birakmak ne kadar zor icen bilir. Babam cok icerdi rahmetlik, keske icmemis olup 10 yil daha bizlerle beraber olsaydi. Bence kulagi cekilmesin, cunku yetiskin adam...ama isini yapamiyor, kötu örnek oluyorsa gönderilsin. Cocuk degiller neticede.

Post Reply