TSL 15. Hafta: Galatasaray IBB 1-1 (Kewell)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Ergun

Re: TSL 15. Hafta: Galatasaray IBB 1-1 (Kewell)

Post by Can Ergun »

Öyle büyük büyük laflar etmemizi gerektiren derecede bir rezillik yok aslında takımla ilgili olarak.Topla oynama,pozisyona girme herşey bizde, bitiricilik konusunda problem yaşıyoruz.
2 puan kaybettik ama Elano ve Uğur bu takım için ne kadar önemli olduğunu gösterdi bu maçta.Elano’nun kötü oynayacağı maçlar olacaktır ama genel kalitesi hakkında bundan sonra
kimse konuşmaz umarım şu maçta izleyen olduysa...

Esas konuşulması gereken rezillik Türk futbolunundaki hakem ve tribün rezaletidir.İddia ediyorum şu maçta avrupalı bir hakem olsa,standartlara göre karar verilse İBB takımı veya oynadğımız çoğu takım maçı 5-6 kişi anca bitirir.İnanılmaz birşey ! Dünkü hakeminiyi niyetli olduğunu kimse iddia etmesin.Herif zaten klasik olmuş bizim maçlarda,istatistiklere bakın isterseniz bu adamla noolmuş bizim maçlar diye...

Kimse dikkat etmedi herhalde arkadan yapılan faullere? Özellikle de Nonda gibi kaleye arkası dönük top alan oyunculara yapılanları...
Futbol düşmanı öküzler ! Hakemler de oyuncular da ayrı öküz,taraftarlar ap ayrı bir öküz. M.Sarp’ın tepkisi gayet normal ben bir ara hakemin ağzını burnunu kırıp 5-10 maç ceza almasını bile istedim.
Formayı yırtmak falan az bile. Son dakikadaki korner-aut saçmalığını bıraktım.Adamların golle sonuçlanan ortayı yaptıkları yer bizim sahanın 10 metre içi, faul kullanılması gereken yer ise adamların sahasının 5-10 metre içinde bir nokta,arada 15-20m fark var,bir de çaldığı pozisyon faul değil.Taraftar ayrı,oyuncular ayrı uyuyor kimsede ses yok,şarkı söyleyin...

Bu gibi olaylar var herkesin gözden kaçırdığı.Oyuncuların arkadan yedikleri tekmelere kart yok,el kol,itiraz yapınca kart alınıyor.ÖKÜZ HAKEM ! Senin o karizman daha önemli değil mi bir futbolcunun bacağının kırılmasından?

Tüm bunların yanında esas olarak seyirci beyinsizliği had safhada. Her maç aynı terane, 1-0 öndeyiz son dakikalara girmişiz, 1 gol yersek çok büyük zararda olacağız, herifler tutturmuş bir “nevizade geceleri”,”bastır galağtasarağyyy” gibi uyutucu, ne üdüğü belirsiz , takımı ateşlemeyen tamamen bir kakafoni halinde bir sesler çıkarıyorlar.(Hıncal 1000 kere haklı bu konuda)
Adamlar oyuncunun ayağını kırıyor,bastırıyorlar,bitime 3 dk kalmış,adamlar şarkı söylüyor ! Bu kadar umrunda değil,sorsan ama en hasta taraftar kendileri... Maçlara davul falan da sokmasınlar, her yönüyle tiksinç bir futbol ortamı,hakemi ile oyuncusuyla ,seyircisi ile...

Tüm bu boklukların içinde Galatasaray takımı da oyuncusu da pırlantadır benim gözümde.Elano,Arda,Kewell vesaire ye laf etmeden önce şunları bir görmek,gözden geçirmek lazım.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Murat ağbi, çökecek bir durum yok. Yazılanların çoğu fevri ve skora bağlı yazılar.
"Cogu" dedin merak ettim...skora bagli olmayan yazilar hangileri acaba.
Çok iyiyiz.

Birileri bunu söylemeli.
Denge yerini buldu o zaman, tamamdir.

Formasini hakeme kufur etmemek icin yirtan Mustafa Sarp'a (kendi öyle demec vermis!) okkali ceza yakisir. Cagdas takimin cagdas futbolcusu.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Senin yazdıkların skora bağlı değil mesela. Skora bağlı yazanları da sorma istersen.

Can Ergun yukarıda seyirci konusunu çok iyi özetlemiş. Biraz yakından bakınca sorunun aslında teknik ekipten veya oyunculardan farklı yerlerde olduğunu görebiliriz.

Bu yönetime, bu kötü seyirciye ve kötü stada, bu kötü hakemliğe ve toplumun sakat futbol anlayışına, Rijkaard, Elano, Kewell ve hatta Mustafa Sarp çok fazla geliyor bence de.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Oyunla ilgili goruntuler.

Macin Ozeti:

Yuzde Yuz futbol I:

Yuzde Yuz futbol II:
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Vay anam vay... Rijkaard Raus denen gunleri gorecegimi biliyordum, hatta bir kac ay once dalga gecer bir yazi yazmistim, ama daha ilk yari bitmeden bu oldu ya...

Hadi kovalim, ben sikildim Rijkaard'tan. Super futbol bilgimizle 4-3-3 oynamayalim da, kac oynayalim onu tartisalim. :lol: Bence pencu se, severler guzeli genc use oynasak olur bu is, ya da Senol Gunes'ten ders alalim. Sarp da GS'a yakismadigi icin cayci olsun, Arda bizdik boyuyla havalara girmesin, Elanor saclarini tarasin, tahta bacak Kewell gol atmasin kanguru beslesin. Madem basladim, devam edeyim, Lucescu cingeneydi, daha once kovmaliydik ve Jardel kicini kaldiramiyor. Bi de Skibbe ve Gerets yuzunden bu gunlere gelindi. Ribery'i geri getirmeliyiz. Aziz Yildirim anlatsin, Adnan Polat dinlemesin, tupcu gaz dagitsin, Denizli kehanette bulunsun, stad bitmesin. Ridvan, Erman, Saatci Turk futbolunu ilerletsin.

Haftaya kadro soyle olmali:

----------------------- Cengiz Agabey --------------------------

----Hasan Tezcan -- Salih Bora -- Can Ergun -- Hakan Balta------

--- Mehmet Cirak --- Linderoth --- Hakan Unsal --- Neeskens----

------------------ Erman Toroglu -------- Nonda ---------------

4-4-2 oldu ama mac icerisinde Kerem Tezic'in verecegi taktikle her turlu varyasyonu deneriz, gerekirse Keita oyuna sonradan girer.

Sarp en az 3 ay kadroya alinmamali. O yuzden onu koymadim.

Artik bu da ise yarazmazsa Haldun Ustunel istifa etmelidir!!! Bu kadar acik soyluyorum bunu.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Papa 16. Benediktus niye kadroda yok?
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Papa 16. Benediktus niye kadroda yok?
:D Hosgeldin

Ben mac seyretmeyeli bayag karismis lig yine.
Olsun ikinci yari FB'yi yeneriz hersey gulluk gulistanlik olur :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kaleci Leo ayakla oynamada cok zayif. Yunan tkimi macinda da goruldu. Az daha bir geri pasta topu nereye atayim derken kaptiriyordu. Topu ayakla oyuna sokusu kotu. Bu arada genc Hasan efendi Super Ligde ilk golunu igne deliginden gecirerek bize atmis. hayirli olsun ne diyeyim. Nonda karsi karsiya atmaz iken. Ridvan'dan duydum. Nonda'nin sakatligi tekrar etmis ve antreman bile yapamiyormus. Acibadem'in alin dedigi oyuncular bunlar. Ne guzel ama uc senelikde elinde kontrat var.

Erman Toroglu futbol oynarken bile hucum oynamazdi. Cirak onu forvet yapmis. Benim yerim kale degil Ap'nin yeri. Nasil olacam bilmem ama bende AP gibi GS kurtaralim diye bir yuz bin dolar atacam onlerine galiba. AP oyle yapti. Gerci bu paraya adama loca bile vermiyorlarmis ama ben klubu ihya edecem diye gelecem.

Kaleye soyle cevik bir adam lazim. Kerem GS'in renklerine de lagim rengi filan dedi. Artik iflah etmez.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Frank bugun GSTV'de konusmus ben izlemedim. Bunlar cevireden geriye kalanlar.

http://www.galatasaray.org/galatasarayt ... r/5576.php

Hakemle ugrasilmamasi gerektigini Mustafa Sarp olayinda guzel anlatmis. Sarp iki mac ceza alirsa simdiden tatile cikabilir. Gelecek hafta bakalim sortu kim yirtacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Benedictus esprisini anlamadim. Ne ariyor Allahin papazi aramizda, bir aciklik getirirsen iyi olacak. Sonra ben onunla oynamam :-D
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet Cirak wrote:Haftaya kadro soyle olmali:

4-4-2 oldu ama mac icerisinde Kerem Tezic'in verecegi taktikle her turlu varyasyonu deneriz, gerekirse Keita oyuna sonradan girer.
Hazir migde zehirlenmesi ile evde yatarken bir iki sey ekleyeyim. Ben bu kadroya taktik vermem zira stoperdeki Salih arkadas 'Kerem raus' u alnimizin ortasina dayar :lol: Saka bir yana konuyu dagitayim Isvec'te antrenör tecrubem olmustu. Mehmet Gurdal'i kiskandirmak gibi olmasin ama 1. lig (elit serie degil ama) yani 2. lige denk geliyor, bir kiz voleybol takimini calistirmistim bir seneye yakin Göteborg'ta iken. MGC'i o zaman tanisam yardimcim bile yapardim. Hatta bes seneye yakin beraber oturdugum kiz arkadasi da takimdan tanimistim. Onlara hocalik yaparken kendimi Napoleon gibi hissedip kasim kasim kasiliyordum. Isvec'i Hasan benden iyi bilir, burda antrenörun her dedigine herkes uyar. Muazzam bir saygi ve takim ruhu var sporda. Isvec'in spor dallarindaki basarilari ve dunya birinciliklerinde bu zihniyetin buyuk payi var bence. Hatta o kadar ciddiler ki bunlari kafaya alip bir idmanda spor salonunun hemen arkasindaki dagcilarin calistigi yerde dagci gibi halatla duvara bile tirmandirdim. Gik demediler tirmandilar. Ne gulmustum ama, kendilerine de söyledim. Dakkiatimi ceken bir konu, yedek olan falan tinmiyor herkes takimin basarisini istiyor. Ben kendimden biliyorum yedek oldugum zaman hic yerdiremez takim yenilsin isterdim Turkiye'de iken. Takim arkadaslarim da genelde öyleydi. Isvec benim pek cok yabani yanimi törpuledi burda.

Frank'a gelince....Bu ulkeye Hiddink'ten Aragones ve Del Bosque'ye, Frank'a dek pek cok nitelikli hoca geldi. Hepsi tu kaka oldu. Ridvan gibi adamlar cikip hocaaa hocaa sen bu isi bilmiyorsun diye ahkam kesiyorlar. Sizce bu kaliteli hocalar hatta topcular niye tutunamiyorlar bir dusunun. Bu ortam ve zihniyetin hic payi yok mu? Biz kendimizi yabanci hissediyoruz dogdugumuz yerde, Frank ne yapsin. Adamin hergun ruhu karariyordur orda nerden geldim diyordur. Frank giderse Milan'a geri döner bir gun ve nice basarilara imza atar. Eger bu adamin da hocaligi Turkiye'de sorgulaniyorsa yazik. Yabanci veya Turk ne kadar nitelikli adam varsa hemen her alanda sindiriliyor. Tutunanlar ise yumurta topuk, cahil ve kabadayi kilikli politikacilar ve benzerleri. Sizce bu iste gariplik yok mu?
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Kerem Tezic wrote: Frank'a gelince....Bu ulkeye Hiddink'ten Aragones ve Del Bosque'ye, Frank'a dek pek cok nitelikli hoca geldi. Hepsi tu kaka oldu. Ridvan gibi adamlar cikip hocaaa hocaa sen bu isi bilmiyorsun diye ahkam kesiyorlar. Sizce bu kaliteli hocalar hatta topcular niye tutunamiyorlar bir dusunun. Bu ortam ve zihniyetin hic payi yok mu? Biz kendimizi yabanci hissediyoruz dogdugumuz yerde, Frank ne yapsin. Adamin hergun ruhu karariyordur orda nerden geldim diyordur. Frank giderse Milan'a geri döner bir gun ve nice basarilara imza atar. Eger bu adamin da hocaligi Turkiye'de sorgulaniyorsa yazik. Yabanci veya Turk ne kadar nitelikli adam varsa hemen her alanda sindiriliyor. Tutunanlar ise yumurta topuk, cahil ve kabadayi kilikli politikacilar ve benzerleri. Sizce bu iste gariplik yok mu?
Demek istedigim de aynen bu benim de. Ya Messi gelse GS'a cok calim atiyor diye elestiririz, o kadar eminim ki buna...

Ridvan gene iyisi bunlarin icinde. Ama kendi de ayni muameleyi gorup FB'den kovulmasina ragmen, gene de ayni boku yigiyor olmasi daha cok kizdiriyor beni...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet dediklerine katiliyorum Frank hakkinda, ama izin ver ben de katilmadigim yeri söyleyeyim (samimiyetimden kusku duymadigin icin bozulmayacagini varsayiyorum). Gecen sene Ozan da burda cok tepki vermisti futbol yorumlarina. Iste benim anlamadigim bu. Bana göre uc vergi kacakcisi klubun tekelinde olan (ve o yuzden lagim renkli klupler diye nitelendirdigim) Turk futbolu ustune sinirlenecek birsey degil. Burda birak isteyen istedigini desin, burdaki denilenler cok masum kaliyor bizim ulkemizdeki insanlara ve kurumlara yapilan iftira ve camur kampanyasi ile. Insanlar gazeteciler cocuklarindan koparilmis, delilsiz hukuksuz icerilere tikiliyor, evine giden yasaminin baharindaki insanlar yakilarak olduruluyor, kimsenin ruhu duymuyor. Asil tepki verilecek seyler baska. Benim dedigimin baska bir versiyonunu Yilmaz Ozdil yazmis bugun. Bu dedigimi dusunmesini beklerim herkesin.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/131 ... 249&gid=61
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Kerem Tezic wrote:
Mehmet Cirak wrote:Haftaya kadro soyle olmali:

Mehmet Gurdal'i kiskandirmak gibi olmasin ama 1. lig (elit serie degil ama) yani 2. lige denk geliyor, bir kiz voleybol takimini calistirmistim bir seneye yakin Göteborg'ta iken. MGC'i o zaman tanisam yardimcim bile yapardim.
Yuhhhhh :D
Bi de seni kardes biliyorum
Insan haber verir, omrumu tuketmisim anglo sakson diyarlarinda...

Spora geri donecegin zaman haber ver
Bende doneyim :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply