TSL 16. hafta: Antalyaspor GS 2-3 (Keita, Elano, D. Cool)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 16. hafta: Antalyaspor GS 2-3 (Keita, Elano, D. Cool)

Post by Cengiz Akgun »

Kabus yine basladi. D. Cool bu korner out isinin cicigini cikartti ha yani. Arkasindan bir de disardan hakem izni olmayinca girince sariyi da gordu. Dort dakika eklediler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yiyorlardi yine kaleyi melekler koruyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Antalyasporlu yalcin Turk futbolunun ozetidir.

Once kornere vurup sonra yerdeki kewell'a attigi tekmeden sonra verilmeyen korner, ve karttan sonra guven alip bu sefer kewell'a dirsegi gecidi ve ance sari kart aldi.

Sayfalarca yazmaya gerek yok, 5 dakkada 2 pozisyon anlatiyor herseyi. Sovanist soylemlerle cozulucek seyler degil bunlar.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ohh bee bitti. Son dk.da Antalya'lı oyuncu uzun topu Franco'yla karşı karşıya pozisyonda durdurmak yerine gelişine aşırtma vurunca top auta gitti.

Neyse geçen hafta son saniyede yediğimiz golün şanssızlığının acısını bu maç bolca çıkardık. Maç fazlasıyla lideriz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eger cikarlarda iyi oynadik filan derlerse ayip ederler. Herru merru gariban bir galibiyet alindi. Hepsi bu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mac bitti. Rakibi iyi bulmadim, ama önemli bir galibiyet aldilar gibi me geliyor. 0:2 den maci cevirmek önemli bir basari. Oyunu biraz daha tempolu oynamalari gerekiyor. Pas yuzdesi macin baslarinda felaketti.

Arda ya taktim icin söylemiyorum ama bugun belki de GS formasi altinda en kötu macini oynadi. TD onu 85 dakika oyunda tutarak mukafatlandirdi. Kaptandir diye oynamasi sart degil herhalde.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ben begenmedim GS'i. Kaybettigimiz maclarda daha iyi oynamistik bence. Ama bu is boyle yavas ve sancili olacak. Kimi futbolcularin ayiklanacagini, yenilerin gelecegini umuyorum. Bu sene bu kadroyla ittire kattira zorla sampiyon olursak ve UEFA'da da gidebildigimiz kadar gidersek bana gore cok buyuk bir basari olacak.

Nonda, Baris, Aydin begenmediklerim. Keita, Kewell, Caner, Arda (ben senin dedigin gibi kotu bulmadim Hasan Agabey) iyiydi. Balta'da biraz toparlanma var son maclarda.

Niye Keita'yi cikardi da Nonda'yi aldi diye sormak dunyanin en kolay seyi, Cengiz Agabey. Rijkaard iyi ya da kotu herkesi oynatmak istiyor, alisacagiz. Ridvan'i bosver sen, onun soylediklerini ben de soylerim :)
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Macin ilk yarisini kacirdim. O yuzden ikinci yari icinde yorum yapamiycagim.

Takim 20 dakka

baris-----servet---hakan----caner

---------topal------------------
-----------------Elano----------

----------ARda----------------

keita------nonda-------kewell

oynadi...

Basindan beri sovundugum dizilis bu. Elano topalin, biraz onunde, Ardanin biraz arkasinda oyandiginda 2 tarafli muhtesem oynadi o 20 dakika.

Nonda 5 mac ustuste oynayamiyor belli, arada bir oynayinca ise cok iyi.

Ama yedirmezler, bir sey olur bu takima. Seyrantepedeki localari "kodoman" larla doldurmadan huzur beklemiyorum. Gelen her basari, ruzgara karsi gelmis olur. Kewell'in ekstra irades, Aradanin extra GS aski, Baros'un ve keitanin extra kuvveti ile olur. Yoksa bu camianin su anda basari yakalamasi cok zor.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Elano macin iyilerindendi. Ilk oynadigi pozisyonda iyi paslar dagitti ve guzel bir gol atti. Sonra da Baris sag beke gecince Baris'in yerinde cok iyi oynadi, hem mucadele edip top caldi hem de iyi paslar atmaya devam etti. Iki on liberodan birini oynayabilecegini gosterdi hem de o bolgeden iyi pas dagitilabilecegini gosterdi.

Yildiz oyuncularimiz da umarim, birbirleriyle anlasip paslasinca nasil kolay gol atabilecegimizi gorduler.

Ofsayt taktigi artik pek kullanilmiyor, bunu bizim ligde uygulamak intihar gibi birsey. Yedigimiz 2 gol de bu yuzden oldu. Umarim artik yapmayiz.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gene Rıdvan'ın adı geçmiş. Ben olmasamda illa dahsedilecek demekki :D

Çünkü rahatsızlık veriyor. Baroş varken her programda Nonda da Nonda diye konuş dur. Nonda alternatifsiz forvet olmasına rağmen dökülünce nasıl kıvıracağını şaşır! Art niyet mi cehalet mi?

Maçı az çok takip ettim. Maçı çevirebileceğimize inanmıyordum. Ama ikinci golü yedikten sonra santrada Ardayı ve yüzündeki hırsı görünce üzüldüm. Emeğine yazık olacak diye. Ama kazandık, çok iyi oldu. Sinir bozucu puan kayıpları yaşadık ama haftayada kazanırsak genede çok şey kaybetmiş olmayız.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Topla çabuk ve ayağa paslı dikine doğru ilerleyebilen bir takım görüntüsünü belki birkaç pozisyonda verebildik ve bu yetti.
Antalya'nın karşı-ofsayt taktiği muhtemelen Mehmet Özdilek tarafından oyuncularına bu maç için öğretilmiş bir taktik.
Galatasaray savunmasının basit hatalarını ve saçma sapan ofsayt taktiğini görüp buna göre strateji geliştirmiş.
Panathinaikos maçında da buna benzer bir ofsayt taktiği uygulanmıştı. O gün Cisse 7-8 defa ofsayta düşmesine rağmen birkaç tanesinde yardımcı hakem'in hatalı bayrağı vardı. Yani rakip bize o gün faturayı kesebilirdi.
Fatura bugün faiziyle geldi.
Bireysel açıdan yetenekli birkaç oyuncunun anlık patlamaları da maçı çevirmeye yetti.
Servet ve Uğur başta olmak üzere geriden top çıkarma konusunda handikap yaşıyoruz.
Bir başka önemli nokta... Attığı golde çok şık bir vuruş yapmasına rağmen Kewell'ın son vuruşlarda oldukça laubali bir tutum sergilemesi. Bir tane atıyorsa, fazlasını da kaçırıyor.
Nonda'da da ciddi biçimde düşüş gördüm.
Bir de artık sanırım Barış ve Aydın'dan medet ummamak gerek. Kendini geliştirme konusunda bir adım ileri gittikleri yok.
Teknik Ekip geçen hafta yaptığı hatanın aynısını bu hafta da deneyerek saç baş yoldurttu... Takımın top saklayan ve rakibi meşgul eden adamlarını birer birer oyundan almak olur şey değil. Hele Keita'nın henüz diriyken oyundan alınması felaket bir karar.
AYRILMAZ İKİLİ
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Nonda oyuna girdikten birkaç dakika sonra kenara alınmayı hak etti. Sahada çok komikti. Elano istikrarı yakaladığında çok faydalı olacak. Özgüveni tam olarak geldiğinde sürpriz asistlerini sık sık göreceğiz. Ardayı anlamak mümkün değil, bir dünya yıldızı olma yolında bu dönemlerde çok çalışıp futboluna katkı yapması gerektiği halde adeta sonbaharını yaşayan futbolcu izlenimi veriyor, çok yazık. Keita için söyleyecek çok sözüm var ama herkesçe malumdur zaten, sadece cezası bittikten sonra neden ondan daha çok yararlanılmadı hala anlamış değilim.
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Hava soğuktu ve yağmur çiseliyordu....
Keita oyundaydı ve şans yanımızdaydı...
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ege ile Harry Kewell videolari cekmekten gina geldi. Bu sefer aklini yitiriyordu bizim oglan gol olunca elindeki portakal suyunu haliya bosaltti. Annesinden buyuk zilgit yedi.

Ama babasi kurtardi O'nu yine :D

Gercek daddy cool benim :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

macin ozeti:

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply