Turkiye Kupas:GS 5-DenizliBspor 1 Caner,Baris(2)Emre(2)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Gökcigdem
Staff Member

Re: Turkiye Kupas:GS 5-DenizliBspor 1 Caner,Baris(2)Emre(2)

Post by Murat Gökcigdem »

68. dakikadayiz...

gollerin trt sitesinde post edildigini yaziyorlar. Nonda bir gol atsada Cengiz agabeyden bir laf isitmese bari :wink

Servet OUT Emre Gungor IN...az sonra
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir ara siteye giremedim...

Bazı oyuncuları değerlendirmek lazım.

Emre Çolak: Top ayağına yakışıyor. Fizik olarakda güçlenirse çok etkili bir orta saha oyuncusu olabilir.

Ayhan: Çok kötü... Maçın sonlarına doğru attığı şut haricinde gerçekten kötüydü.
Nonda: Geri pasları bile isabetsiz! Baroş olayında neler dönüyor bilmiyorum, ama bu takıma bir santrafor lazım. Nonda çok kötü çok!
Caner: Uğur Meleke'nin bugünki yazısını okumasını tavsiye ederim. Sabri bile büyük oranda savunma yapmayı öğrendi. Hücumda da çok etkili. Ergün'den beride Türk futbolu çok iyi bir sol-bek görmedi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

5-0 olsa kabulumdu belki ama illa nazar boncugu gibi bir gol yenilmesini hem de boyle TS yarim duzine gol yiyen takindan yenmesi nasil agiriniza gitmiyor orasini bilemem.

Maci seyretmedim ama hani nasil derler Baros'un yoklugunda gol umudumuz denen Nonda ile arap ati gibi acilacagim diye ahmak kandiran Elanor dokturmus yine desenize.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Böyle bir mac arifesinde yorum yapmayi anlamsiz buluyorum. Hazirlik dönemi bir takimin, bu dönem icinde ciddi bir rakip ile hazirlik maci yapmamasini yanlis buldugumu belirtmeliyim. Kupa trafigi yuzunden alinmis bir karar olabilir.

GS kac gol atti, neden gol yedi tartismasina hic girmek istemiyorum, cunku beni ilgilendiren oyuncularin sakatlik durumu ve ne kadar hazir olduklari. Dogru ve yerinde bir yuklenme yapildigina inanmak istiyorum. Teknik kadro isini biliyor dusunmek istiyorum.

Olasi transferlerin GS'a faydasi hususunda kaygilarim var, cunku sezon ortasi yapilan transferlere olumlu bakmiyorum, hic bakmadim. Cözumu kendi bunyende aramalisin. 2. devre bakalim kimleri cani yanacak. En cok Emre Gungör'e acidigimi belirtmeliyim. Sadece GS degil TR buyuk bir yetenegini kaybetme arifesinde.

Not: Caner ayaginda cok top tuttun. Rakibini kucumseme rezil olursun. 2-3 mac seni vazgecilmez bir oyuncu kilmiyor :evil: Simarma.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozetleri dun GSTV'de izlemistim...

Amerikalilarin kullandigi, Bush'un soylemeye calisirken yuzune gozune bulastirdigi bir deyim vardir...

http://www.youtube.com/watch?v=eKgPY1adc0A

Turkcesi soyle...

"Beni ilk kez kandirdiginda seni ayiplarim, ama ikinci kez ayni sekilde kandirirsan kendimi ayiplarim"

Denizli Belediye'den yenen gol GS'in kornerlerden arka direge dogru gonderilen toplarda bu sene 18. kez falan kandirilisi herhalde - isin ayibi falan kalmamis artik :evil:

Rijkaard hakkindaki en buyuk hayal kirikligim bu konu - bu kadar bariz bir hata bu kadar cok tekrarlaniyorken hicbir gelisme olmamasi cok garip. Bu eksikligin farkinda olmamasina imkan yok - ya kendisi iplemiyor yada futbolcular laftan anlamiyor.

Son umudum Lucas Neill - EPL'de duran toplara cok onem verilir --- belki Lucas oradan gelen tecrubesi ile duran yan toplarda defansa liderlik eder ve bu eksikligimizi kapatir. Sadece duran yan toplarda organize sekilde adam tutmayi, korner kullanacak adama bakip onun topa nasil vurdugunu seyretmek yerine tuttugun adama bakmayi bir ogrense defansimiz yedigimiz goller yari yariya azalacak - bu milli takim icinde gecerli.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

6 pasin icine dusen korneri Aykut'un cillop gibi almasi lazim aslinda. Servet'in o korneri yaptirmasi da ayri bir aptallikti.

Bu arada Caner'den solbek olmasini hic beklemiyorum. Kendisi bana gore bir sol acik, hatta forvet. Bazi yonleri ile Necati'nin iyi zamanlarina benziyor. Ben kendisinin iyi bir solbek olabilecegine inanmiyorum, ozellikle bu kadar yavas stoperlerimiz varken, hem soldan Ugur/Sabri ile hem de sagdan Caner ile cikmak mumkun degil. Balta bekte olunca ve yerinden az kipirdayinca o kanattan ancak verim aliniyor, bunun da sebebi aslinda defansin 4'lusunun birbirlerinin acigini cabuk kapayamamalari.

Ama U17 zamanlarindan beri Caner hayraniyim, bu cocukun ustune gidilmeli ve takimda daha fazla yer bulmali. Belki Kewell'in iki hafta olmamasi ona bu sansi verecek.

Elanor bu macta gene cabalamiyor gibi gozuktu ama iki tane zimba gibi sut cekti (boyle sut atabilen yok takimda) ki birini belesten tamamladik. Nonda'ya da 1 tane 100% gol asisti yapti, Nonda malum.

Ayhan da icler acisiydi, ama toparlar herhalde.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:
Elanor bu macta gene cabalamiyor gibi gozuktu ama iki tane zimba gibi sut cekti (boyle sut atabilen yok takimda) ki birini belesten tamamladik. Nonda'ya da 1 tane 100% gol asisti yapti, Nonda malum.
....
Maci izlemedigim icin Elanor'un cabasi konusunda konusamam ama attigi sutu astigim ozette gordum. Hani Amerikalilarin dedigi gibi onun gibi topa vuran bu takimda yok lafini "it is duly noted" diyerek kaydettim. Ama bu is malasef bir iki boyle sut atmakla olmuyor. Onu da atmayabilirdi. Nonda'nin icler acisi hali ortada. Adam kicini kaldiramadigi icin girdigi pozisyonu kaybediyor. Hakan Sukur'un yollandigi seneden kotu hali yani. Bu adama nasil hala yabanci kotasini isgal etmesine izin veriliyor; anlamak cok zor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Cirak wrote: 6 pasin icine dusen korneri Aykut'un cillop gibi almasi lazim aslinda.
Dogrusun Mehmet - buda bir baska ukte benim icimde... soyle yan toplara cikip armut gibi toplayan bir kalecimiz olamadi senelerdir... her yan topta yurekler agizda... Leo'da bakiyor aval aval - cizgisinden pek ayrilmiyor yan toplarda...

Yillarca Hayrettin'in arkasinda yedek kalmis Nezihi'den kalecilere ne ogretmesini beklerler bilmem - Ufuk'a da yazik olacak bu gidisle...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Mehmet Cirak wrote: 6 pasin icine dusen korneri Aykut'un cillop gibi almasi lazim aslinda.
Dogrusun Mehmet - buda bir baska ukte benim icimde... soyle yan toplara cikip armut gibi toplayan bir kalecimiz olamadi senelerdir... her yan topta yurekler agizda... Leo'da bakiyor aval aval - cizgisinden pek ayrilmiyor yan toplarda...

Yillarca Hayrettin'in arkasinda yedek kalmis Nezihi'den kalecilere ne ogretmesini beklerler bilmem - Ufuk'a da yazik olacak bu gidisle...
Eser nerde peki? Fatih onu milli takima goturmustu. Nezihi'nin Hayrettinin yedegi oldugunu da pek dogru durust bilmiyordum. Dogru soze ne denir. Turkiyede futbolun temelini bilen teknik adam sayisi bir elin parmagini gecmezken asil kabahat burada oluyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Elano ile sanirim 5 senelik mukavele imzalanmis. Bence cok iyi yapmislar. Dunya kupalari sonrasinda alicisi olur, ama o zaman GS onu birakir mi bilmiyorum. Kafa yapisini begeniyorum, tatli sert oyuncu, kosmasini biliyor, calim ve pas atmasini da. Cengiz abi bu hususta hatali kanimca, Elanor lakabini hak etmiyor :-) ...o kadar "yumusak" bir oyuncu degil.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Elano ile sanirim 5 senelik mukavele imzalanmis. Bence cok iyi yapmislar. Dunya kupalari sonrasinda alicisi olur, ama o zaman GS onu birakir mi bilmiyorum. Kafa yapisini begeniyorum, tatli sert oyuncu, kosmasini biliyor, calim ve pas atmasini da. Cengiz abi bu hususta hatali kanimca, Elanor lakabini hak etmiyor :-) ...o kadar "yumusak" bir oyuncu degil.
Nonda konusunda yapilan hata kadar buyuk bir hata. Elanor zaten yatiyordu simdi artik tamamen yasa yatacaktir. 6 aydir Istanbul ve takimina alisamayan adamdan bahsediyoruz. Goren duyan da Istanbul'un kaldirimlarinda kopru altinda ysatiyorlar filan sanacak. Iyi ki Denizli Belediyespor kalesini bir iki sut atti. Maasini da iki kati yapsalardi bari.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply