Liverpool- G.SARAY 3-2 (Umit(59,65))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Liverpool forumu wrote:Gala sure know how to cross a ball. I don't think I have ever seen a team put in so many dangerous crosses. Made our defence extremely shakey.

Excellent game from Crouch though and a great win.
demisler forumlarinda. Valla biz de gormedik bu kadar orta , hele hele GS'dan uzun suredir gormedik.

http://www.redandwhitekop.com/forum/ind ... c=145460.0

Simdi daha detayli baktim foruma, Sabri'yi baya begenmisler, cok iyi orta yapiyormus.
Last edited by Tolga Girici on Thu Sep 28, 2006 12:28 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ...
Birde macin baslarinda Cengiz Abi Trabzon macindan sonra bu macta fazla birsey beklenmemesi gerektigini bir gun kotu olanin hemen ertesi iyi oldugunu nerde gordunuz demisti --- boyle istikrarsiz grafikler Turk futbolunda o kadar cok ornekli ki Cengiz abi ne tarafa baksan gorursun...
Yine de derim. Ayni 20 dakika ve 2-0 geri du$uyorsun. Ondan sonra olayi kandaki adreneline dayanarak Canankkale mucizesine ceviriyorsun. Iyi bir takim bu uc noktalar arasinda gidip gelirse boyle ahlar vahlar ile oturursun a$agiya. Agzinla soyluyorsun adam yarim pozisyondan gol atiyor seninki onunden gecen topa vuramiyor. Cunku kafa kar$ik yine. Umit iki yazdi kendisinden hala ses yok. O bu kadar sacma bir adam. Kafasi bozuk. Ama yetti gayri. Hakan beyin gonlu ile mac kazanilacaksa cok beklersiniz. Onun $u an ki yeri klube. Kabze'ye yazik oluyor. Gerets'de bu yapacak kalip yok. Bir kere denedi agzina yuzune bula$tirdi hasta idi antibiyotik idi filan ile. Utanmadan da basin toplantisinda ucuncu golu bize Hakan yedirtti diyor. Ulan sen almazsan oyundan yedirtirde icirtirde. Hala niye tuttun oyunda o zaman. Baktin i$te cabalama kaptan ben gidemem diyip kale agzinda golde kaciriyor ustelik. Tur$sunu mu kuracan Kabze'nin. Gecen sene BJK macinda ipten aldi seni hic ummadigin anda son saniyelerde gol atarak. Daha ne yapsin adam.

Bu arada soyleyeyim. Lucescu efendi de evinde Olimpiyakos'a 2-2 ile puam vermi$. Adamlar Rivaldo gibi bir adami yedekte oturtmu$lar. Shahtar hep geriden gelip maci kurtarmi$. Lucescu olsa boyle yapardi $oyle yapardi demekte pek akil kari degil hani.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Sep 28, 2006 12:42 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

en az 2 rakip defans oyuncusu Hakan i izliyor. Hakan olmasaydi Ümit belki de o iki golü atamayacakti. Fakaat 3-2 den sonra Hakan 75. dk gibi Hakan i cikarip Kabze yi almak gerekiyordu. oyunda kaldigi icin hakan a kizmaktan cok, bu durumu farkedip gerekeni ypmayan Geretz te hata var. beraberlik ve 1 puan belki de galibiyet alinabilecek bir macta o puan. 85 dakika oynayan Arda yorulmus da olsa 5 dakika daha dayanabilirdi.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

1. Golleri tekrar izlemek lazım belki ama heyecandan gözlerim bulanmışta olsa, Ümit golleri atarken çok rahat ve boş kalmıştı, acaba niye?

2. TV'de herkes Liverpool 3-0'dan sonra maçı bıraktı, rölantiye aldı dedi ki çok saçma! Bunu kendi rızalarıyla yapmadılar, nefesi kesildi adamların. Eğer bilinçli olarak maçı yavaşlatmış olsalar, 3-2'den sonra ölüp ölüp dirilmez, yeniden adam gibi top oynarlardı.

3. Star'a helal olsun! Benitez, Süleyman Rodop'a lütfedip vakit ayırmış, sordukları soru: "Neden her maçta farklı bir 11 oynatıyorsunuz, bu konuda çok eleştiriliyorsunuz?" Takım yenildi ama medyamız İngilterede etkinliğini hissettirdi!

4. Önemli bir avantajımız var: Son maçımız Liverpool ile! Liverpool o zamana kadar gruptan çıkmayı hatta birinciliği garantileyecektir büyük ihtimal. İddiasız bir Liverpoola karşı şansızmız çok daha yüksek olur. Tabi bunun için sıradaki 3 maçtan yeter seviyede puan toplamak lazım.

5. Hasan Kabze konusuna kesinlikle katılmıyorum. Tek forvetli sistemi ve Hakan'ın tek forvetliği herkesin hem fikir olduğu bir konuydu. Hasta olmasa, parmağı sorunlu olmasa Hakan kesinlikle oyunda kalmalıydı ama adam halsiz! Çıkmalıydı ama yerine girecek kişi Kabze değildi.

6. M. Topal'ın oynatılması hataydı!

7. Ümit benim pozisyonum penaltıydı diyor ama değil. Çok yakın mesafeden vurmuş, yerdeki adamın koluna çarpmış, bundan penaltı çıkmaz fakat İliçin pozisyonu kedinkes penaltı. Adam koluyla topu taşıyor, Alpayın olayını hatırlatıyor.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:1. Golleri tekrar izlemek lazım belki ama heyecandan gözlerim bulanmışta olsa, Ümit golleri atarken çok rahat ve boş kalmıştı, acaba niye?

2. TV'de herkes Liverpool 3-0'dan sonra maçı bıraktı, rölantiye aldı dedi ki çok saçma! Bunu kendi rızalarıyla yapmadılar, nefesi kesildi adamların. Eğer bilinçli olarak maçı yavaşlatmış olsalar, 3-2'den sonra ölüp ölüp dirilmez, yeniden adam gibi top oynarlardı.

3. Star'a helal olsun! Benitez, Süleyman Rodop'a lütfedip vakit ayırmış, sordukları soru: "Neden her maçta farklı bir 11 oynatıyorsunuz, bu konuda çok eleştiriliyorsunuz?" Takım yenildi ama medyamız İngilterede etkinliğini hissettirdi!

4. Önemli bir avantajımız var: Son maçımız Liverpool ile! Liverpool o zamana kadar gruptan çıkmayı hatta birinciliği garantileyecektir büyük ihtimal. İddiasız bir Liverpoola karşı şansızmız çok daha yüksek olur. Tabi bunun için sıradaki 3 maçtan yeter seviyede puan toplamak lazım.

5. Hasan Kabze konusuna kesinlikle katılmıyorum. Tek forvetli sistemi ve Hakan'ın tek forvetliği herkesin hem fikir olduğu bir konuydu. Hasta olmasa, parmağı sorunlu olmasa Hakan kesinlikle oyunda kalmalıydı ama adam halsiz! Çıkmalıydı ama yerine girecek kişi Kabze değildi.

6. M. Topal'ın oynatılması hataydı!

7. Ümit benim pozisyonum penaltıydı diyor ama değil. Çok yakın mesafeden vurmuş, yerdeki adamın koluna çarpmış, bundan penaltı çıkmaz fakat İliçin pozisyonu kedinkes penaltı. Adam koluyla topu taşıyor, Alpayın olayını hatırlatıyor.
1) Adamlar bizden o kadar guzel ve sert ortalar beklemiyorlardi. Aslinda gol atmak iste bu kadar kolay. Sert kavisli bir orta ve Umit Karan, Nobre veya eski Hakan gibi iyi yukselen bir forvet. Umarim Sabri bu cizgide devam eder.

2) Evet adamlar yoruldu gercekten de. Ama benim anlamadigim ilk yarida yaptiklari ortalari da yapamaz oldular, gobekten delmeye calistilar nedense, o zaman da Tomas ve Song toparlanarak gecit vermediler.

4) Rovansta Liverpool muhtemelen temkinli cikacak, kanatlarda Sabri ve Arda'ya onlemler almaya calisacaklar, o zaman da umuyorum ki daha toparlanacak Umit karan ve Ilic'le gobekten skor yapariz.

5) Hakan'in tek forvetligi dogruydu cunku Umit Karan TS macinda rezalet oynamisti, ustelik defansif oynamamiz lazimdi bu macta. Ama rovansta iki forvet oynanabilir.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: 5. Hasan Kabze konusuna kesinlikle katılmıyorum. Tek forvetli sistemi ve Hakan'ın tek forvetliği herkesin hem fikir olduğu bir konuydu. Hasta olmasa, parmağı sorunlu olmasa Hakan kesinlikle oyunda kalmalıydı ama adam halsiz! Çıkmalıydı ama yerine girecek kişi Kabze değildi.
...
Allah Allah. Demek bu adam ayagi kirik bile olsa cikip oynayacak desene. Kabze niye olmuyor? Ne eksigi var? $utsa $ut kafa ise kafa atiyor. Boyu da var bosu da.

Madem sakat ve halsiz kenera cekilecek bu adam. Yedegi var cunku. Bugun bir cuval inciri berbat eden bu adam degil mi? Basin toplantisinda ucuncu golu yedirten adamdi cok kotu bir top kaptirdi dedi Gerets. Ben demedim bunlari. Iki ki$i takip ediyormu$. O yuzden mi bombo$ kalip bo$ kaleye vuramadi. Nerde idi takip edenler. Hizi yuzunden arkasindan savruldular mi? Birakin Allah a$kina.

Bir an evvel ameliyat mi olacak ne bok yiyecekse yesin diyecek yok $u klupte yalaklik yapmanin di$inda. Boyle bu herifin kaprisi ile bu takim verdigi zayiatin haddi hesabi yok. Tam Ramazan i$te tam zamani.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Kabze niye olmuyor? Ne eksigi var? $utsa $ut kafa ise kafa atiyor. Boyu da var bosu da.
Bugun ilk yari da Mehmet Topal'in eksigi ne idiyse - Hasan Kabze'nin de eksigi o... tecrube...

Hakan belki butun mac gezindi durdu fazla etkili olamadi vesaire ama bir antrenor icin onu cikarmak cok zor - maziye baktiginda adamin son dakikalarda atip takimi sirtladigi bir ton mac var... bunu dusundugun zaman TD olasiliklara oynuyor - bu macta halsiz de olsa TR'nin gelmis gecmis Avrupa'da en cok gol atmis oyuncusunun mu cikip gol atma olasiligi daha fazla, yoksa hayatinda daha evvel hic deplasman CL maci oynamamis Kabze'nin diye soruyor kendine - cevabini aliyor... Ben Gerets'i degil Hakan'i sucluyorum --- ben Hakan Sukur'um ogluma da JR adini koyucam diyen adam o topu gol yapmaliydi ve herkesin de sesini kesmeliydi... olmadi futbol bu bazen olmuyor iste...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kabze hazır ve formda olsa 2. golden sonra Hakan'da bu haldeyken mutlaka çıkıp oynamalıydı ama hazır olduğunu hiç sanmıyorum. Toplasan oynadığı süre 90 dakka etmez. Antremanlarda döktürdüğüne dairde ben birşey duymadım. Bordo maçında 20 dakika falan oynadı, dökülüyordu resmen!
Ümit sahadaydı, Necati sahadaydı, Kabze sonradan girdi, kaç net pozisyonumuz vardı? SIFIR! Aradan aylar geçmedi, 2 hafta önce oynandı bu maç ve Hakan Hakan diye inim inim inliyorduk!
Kabze henüz hazır olmadığını düşünüyorum.. Doğrusu, 2. golden sonra Hakanı çıkartıp bir orta saha oyuncusu sokmaktı.

not: İlk golde Ümit -en az Ersen Martin kadar- bomboş ama ikinci golde iki oyuncu arasından vuruyor tabi bundan aslan payı Sabri'nin! Ayda yılda bir isabetli orta yapacağı tuttu :D

not2: 3. golde Hakan kaptırdı demiş Gerets, bana sağ kanatta Arda kaptırdı gibi gelmişti, tekrar görmek lazım ama bir forvete top kaptırdı diye kızılmaz! Forvet top kaptırabilir! Hücumda kaptırabilir, savunmaya yardıma gelmiştir, beceriksizlik edip kaptırabilir bu lüksü var! Ama orta saha oyuncusu top kaptıramaz, kaptırırsa kötü olur. Savunma oyuncusu kaptırırsa intihar olur!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: Bugun ilk yari da Mehmet Topal'in eksigi ne idiyse - Hasan Kabze'nin de eksigi o... tecrube...

Hakan belki butun mac gezindi durdu fazla etkili olamadi vesaire ama bir antrenor icin onu cikarmak cok zor - maziye baktiginda adamin son dakikalarda atip takimi sirtladigi bir ton mac var... bunu dusundugun zaman TD olasiliklara oynuyor -...
Buna bagnazlik denir. Arda kac defa CL maci oynadi. M. Topal daha dun 3.ligden gelmi$ken adamin Super ligde oynadigi mac sayisi iki bile degilken ilk yari deniyorsan Kabze'yi de oynatacan. Oynatmaz isen ucuncu golde $oyle idi boyle idi ya da son dakikada nasil kacirdi diye Dunya basinina demec verip aglamanin bir anlami yok. Ben Hakan $ukur'un daha 19 ya$inda AS Roma gol atarken seyrettim. $ampiyonlar liginde kacinci maci idi acaba o zaman, yil 1992 ya da 1993'tu?

Bordo macinda Kabze'yi kacinci dakikada soktu. Oyle son 10 dakikada mac eksigi olan forvetten verim alinmaz. Hakan lig maclarinda dokuldugu halde 90 dakika oynadi. Ayip denen bir $ey var.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Sep 28, 2006 6:44 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mac basladi malum 20 dakika oynandi. Hemen aklima basima gelen bir olay geldi.

Bundan on kusur sene once kadari. Mastera geldigim okulda futbol turnuvasi duzenliyorlar. Sahalar ASY'den guzel. Biz de Turklerden olusan bir takim kurduyduk ben de takim kaptaniyim. Gruplar oynandi biz grup lideri olduk, elemelerde de yari finale ciktik. Yari final macinda cogunlugu Alman bir takimla oynayacagiz. Takim kaptaniyim ya onceden karsi takimi izlemisim. Felaket oynuyorlar, 40 metreden sutlar, ortalar, kafalar, verkaclar surusune sepet. Izbandut gibi de herifler. Resmen tirstim.

Mactan once sakatlarimiz var, imtihani oldugu icin gelemeyenlerimiz falan var. Durum rezalet. Bir de bir suru insani cagirmisim maca izlemeleri icin. Elalemin onunde rezili rusva olacagiz.

Mactan once takim arkadaslarimi cagirdim. Iste karsi takimda kimi nasil tutacagimizi anlattim. Bu takim super oynuyor, eger bunlari yenersek finali de mutlaka aliriz sampiyon oluruz dedim. Ciddi oynayalim dedim.

Mac basladi. Bizim takim acaip tutuk. Bir suru hata yapiyoruz. Dan dun oynayip orta sahayi bile gecemiyoruz. Netekim bir suru gol yedik. Tam 6 tane. Hezimet. Moraller bok gibi.

Ikinci yari, nasilsa bittik elendik, artik keyfine oynayalim dedik. Bizim Yildiz Elektronikten gelip doktora yapan bir Ibrahim diye arkadas vardi. Ikinci yari baslar baslamaz, kendi cabasiyla bir gol atti. Sonra bizde bir ortalar basladi. Bir kafayla daha gol attik. Sonra bizim Ibrahim yemin ediyorum bugun Crouch'un attigi golun bir benzerini hatta daha zor pozisyondan ceza sahasinin uzak kosesinden yarim voleyle atti. 6-3. Adamlar orta sahayi gecemiyorlar. Son 15 dakika ikindik sikindik, bugun GS ikinci yari nasil oynadiysa aynen oyle oynadik. Ancak bir gol daha atabildik ve mac 6-4 bitti. Bir 10 dakika daha olsa belki yakalardik cunku bizim Almanlarin dili bes karis disardaydi macin sonunda.

Macin sonunda takim arkadaslarimdan bugun hala en samimi dostlarimdan birinin soyledigi laf hic aklimdan cikmaz. "Ozan bugun senin yuzunden yenildik. Bu takim iyi olabilir, ama o kadar buyuttun ki gozunde, bizi korkuttun, maca ayaklarimiz titreyerek ciktik. Bunlari yenebilirdik."

Basimi egdim. Soyleyecek bir sey yoktu cunku dogruydu.

Hic abartisiz, samimi bir hikaye. Kissadan hisse de su.

Bir antrenor karsi takimi fazla buyutmemeli. Oyuncularinin guvenini kazanmali, onlarin iyi futbolcu olduklarini eksik olmadiklarini asilamali, karsi takimin eksik taraflari uzerine durmali, ondan sonra onlemleri anlatmali.

Daha kuralar cekildiginden beri Gerets Liverpool'un gruptan birinci cikacagini soyluyor. Mactan once "kutsal mutsal" laflari GS'in kendi gucunu bilmediginden ve guvenmediginden ileri geliyor. Bu kafayla buyuk bir takimi yenmek imkansiz.

Nitekim GS cikiyor, ilk 20-30 dakika sahada yok gibi. Ilk golde Gerard, Aurelio, Crouch elini kolunu sallaya sallaya golu yapiyor. Ikinci golde Song cok rahat durduracagi ve ileriye yollayacagi topu kotu bir vurusla kaleye paralel gonderiyor. Arda ceza sahasi icinde calim atmaya kalkip topu kaptiriyor ve Mondragon Penanti karsilamak icin kaleyi bosaltiyor !!! Olacak is degil, 3 buyuk hata. Daha neler. Topal habire topu aliyor, geriye Songa veya Mondi'ye donuyor. Ayhan tutuk, Arda sarsilmis, Cihan-Orhan ileri cikamiyor. Bir tek Sabri "baslarim ulan Liverpool'una" diyor ve uzerlerine gidiyor.

Gerets'in takimi psikolojik olarak hazirlayamayisi ve yanlis oyuncu secimi, kotu oyuncu degistirmesi, bu mactan puan veya puanlar almamizi engelledi. Onlar erdi muradina biz de anamizin ligine Konya'ya.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Liverpool'lularin gozu fena korkmu$. Adamlar kaptikkactik diyorlar. Evet GS Avrupada esmesindeki sebeb bu uzerlerindeki korkuy yenmeleri olmu$tu. Bu takimin kendini guveni yok. Hoca'da korkunca olay bu.

Hepsini okumadim ama beni gulduren nir not Tolga'nin verdigi siteden.
Quote from: myrlas on Yesterday at 09:48:43 PM
Two words:

Buy Sas
Bloody hell, I said that years ago.
Ke$ke be. Yapin boyle bir iyilik GS'da para kazansin. Bu arada Sabri'yide cok begenmi$ler. Cok guzel ortalar yapti diyorlar/ Hatta beri yanli$ demi$sin Buy Sabri demi$. Ne olursa olsun belki gurur ok$Uyor ama 3 puani alan onlar. GS maddi yondende zarar gordu bugun. Berebare kalsa idi 300 bin avroyu cebe indirecekti. Bunun yerine LIverpool 600'bini atti cebe.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ilginc bir macti, en azindan keyif aldim izlerken ki, GS'dan uzun suredir keyif almiyordum.

Ozan takimin hocasinin korkmasindan, futbolculara ozgunven asilayamamasindan bahsetmis ki ona katiliyorum. Yalniz sunu da eklemek lazim, hepimiz guvensizdik GS'a, futbolcularin da oyle olmasi normal. Burada cogumuz yazdik fark yiyecez vs. diye... Ama oyle olmadi iste. Hele 3-0 olduktan sonra ben dedim, bu takimdan bir bok olmaz diye, ama yanildim.

Bu arada hicbirimizin gormedigi bir nokta var bence, bu da Turkiye liginin fiziksel acidan zor bir lig oldugu. Bizim futbolcular Avrupa macina ciktiklarinda fiziksel olarak hic eksiklik, zayiflik gostermiyorlar, hatta biz daha gec aciliyoruz bu da kondusyonun iyi oldugunu gosteriyor. Bana gore Ingiltere liginin zevkli olmasinin bir sebebi, sanilanin aksine fiziksel bir lig olmamasi. Ingiltere'de rahat bir futbol oynaniyor, sahalar guzel, futbolcular cok sert girmiyorlar birbirlerine. Bizim ligde ise kasap havasi oynaniyor, sahalar da patates tarlasi gibi oldugu icin bizim futbolcular guclu olmak zorundalar.

Bugun GS'li futbolculari mucadele arzulari, oyundan kopmamalari, hirslari ve umitsizlige kapilmamalari yuzudunden kutlamak boynumuzun borcu. Ben butun takimi kutluyorum. GS'in farki da burada bence.

Gelelim taktik konularina. Gerets ne yaptigini bilmeyen bir goruntu cikariyor. Oyuna genc futbolcularla basliyor, aksaklik olunca onlari degisitiriyor, garip oyunculari oyuna aliyor falan... Daha soyle saglam bir ilk 11 oturtmus degiliz. Carrusca oyuna giriyor, Mehmet Topal'la basliyor falan.

Benim Gerets'i elestirdigim en buyuk konu oyun dizilisi konusunda. Nedense adam ise yarasin yaramasin iki forvetle oynamak istiyor, yenik duruma dusunce forvet sayisini arttiriyor. Halbuki su orta sahayi bir kere de soyle ezici kursa, ileride tek forvet oynasa ne olur sanki, bir gorelim sunu allah rizasi icin. Zaten Ilic gizli forvet, onu ileri donuk oynatsak yaninda Umit ya da Hakan'la zaten iki forvet oynamis gibi olacagiz. Iki central orta saha oyuncusu, iki kanat, bir ofansif orta saha (Ilic) ve bir forvet. Inanin o zaman ne Cihan siritacak, ne Ferhat, ne Orhan Ak ne de Tomas.

Mesela soyle bir kadro:

Sagbek----------Song----------Tomas----------Solbek

-----------Sabri-------------------Ayhan----------------

Hasan----------------Ilic---------------------------Arda

-----------------Umit Karan-----------------------------

Eger sag bek eksikligi cok bariz olursa Sabri oraya cekilir, ortada gene Mehmet'lerden biri, ya da baskasi bulunur. Eger Ilic formsuzsa Arda oraya gelir, sola Carrusca, Ayhan biri konulur. Sunu bir denemedi Gerets amca zor takima karsi.

Bugun en cok Sabri'yi begendim. Sag beke gecmeden once de sonra da cok iyi oynadi. Bu cocugun sag bek oynamasi icime sinmiyor ama adam yoklugunda mecburen koyuyoruz oraya. Arda da cok iyiydi bugun. Hasan Sas da uzun suredir izledigim en iyi oyununu oynadi.

Cok yazik oldu. Gerets'e kiziyorum, bir yandan da seviyorum. Ondan daha buyuk suc ne yazik ki basimizdaki yonetimin. Su paralar sacma sapan carcur edilmeyip bir iki makul transferle cok iyi bir takim kurulabilirdi.

Gene de tesekkurler GS.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Yazmayi unuttum, Liverpool'a iki kafa golu atmak, hem de Umit Karan gibi kisa boylu bir futbolcunun atmasi oldukca ilginc. Umit baska kafa toplari da aldi bugun. Hakan'in sorunu yasi geregi cevikligini, ziplamasini kaybetmis olmasi. Gerets artik onu zamani geldiginde oyundan alabilmeli, Hakan Sukur oyunda 90 dakika oynamasi gereken tabu futbolcu durumunda olmamali.

Bu arada herkes Liverpool diyor ama PSV'nin daha guclu oldugunu dusunyorum ben...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Bu sitede okan tekrar transfer edildiğinde çok doğru ve yerinde bir karar demiştim ve çoğunluk bana okandan artık bir şey olmayacağını gençlerin önünü tıkayacağını yazmıştınız. Dün bence maçı çeviren Hasan'ın oyuna girip tıpkı Okan'ın yaptığı gibi hırsıyla ve inancıyla nereye gideceğini kime pas atacağını bilemeyen adamları kamçılaması,motive edip oyuna kazandırması oldu. Bir takım içinde galip gelme isteği hırsı ve isteği olmadığı sürece dünyanın en pahalı takımı da olsa beş para etmez, ki Real Madrid de öyle değil midir zaten? İnsanı ayakta tutan içindeki hırs ve azim değil midir? Kusura bakmayın ama ben bu takımda Arda,Hasan ve Sabri hariç kimsede o hırsı ve azmi göremiyorum, ki o azim ve inanca ben kısaca Galatasaraylılık diyorum. Benim bildiğim Galatasaray 3-0 dan 3-2 ye maç getirdim diye sevinmezdi eskiden, 2-0 dan 3-2 ye getirdiği maç 3-3 bitince üzülürdü. Bir de Hakan konusunda yazmak istediğim birşeyler var... Bu adam eskiden şut atmaktan,depara kalkmaktan, rakibin üstüne gitmekten bu kadar çok korkan ve çekinen bir adam değildi. Ne oldu bu adama anlamak gerçekten güç, bırakın şut çekmeyi top bile kontrol edemiyor artık ve bunu neden kendisi de kabul edip bize bu işkenceyi yapmaktan vazgeçmiyor bilemiyorum.
Post Reply