Liverpool- G.SARAY 3-2 (Umit(59,65))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Maca bir kac saat kala kendi yorumlarimi daha once yapilan yorumlari baz alarak yapayim.

Katildiklarim...

1) Cengiz abi.. Ne zaman fark yiyecegiz, rezil olacagiz, mahfolduk, aman bu ne bicim rakip denildiginde GS genc yasli, yabanci yerli, cikip mucadelesini yapmis, adam gibi top oynamis, tekmeye kafa uzatmis ve en az bir beraberlik kurtarmistir. Hele hele boyle dunyanin gozu onunde, guzel bir sahada, guzel bir ortamda.

2) Murat Gokcigdem abimiz. Bu macta cok kosan bir orta saha bizi kurtarir. Aman soldan geldiler, sagdan geldiler diye dusunursek ilk 20 dakikada 2 tane yer aval aval bakariz.

Bu acidan bakildiginda, Gerets'in demeclerine de bakilirsa bir de sakatliklar dusunulurse, manyakca bir orta saha cikarmayacagimiz asikar.
Eger cikarirsa Gerets kovulmak istiyor demektir. Tazminat icin bunu yapabilir Gerets ama kariyer dusunen aman benim pesimden bir suru takim kosuyor, Belcika milli takimi falan fismekan diyen daha genc bir TD bunu yapamaz.

Iki on libero, cok kosan bir orta saha, cok top kaptirmayacak, oyunu yavaslatacak bir orta sahaya ihtiyac var. Birisi demis, aman istedikleri kadar yan pas yapsinlar da topu kaptirmasinlar yeter.

Bu acidan ben olsam Mehmet Guven'i hazirlardim. Cunku orta sahada en fazla pas yuzdesiyle oynayan oyuncumuz bu genc arkadas. Ama aylardir oynamiyor. On libero on libero diye tutturup ozguveninin icine sictigi icin Gerets simdi lap diye Liverpool karsisina atilmasi garip karsilanabilir. Gecen gun Gerets'in demeclerini okuyorum. "Mehmet Guven iyi ama abileri bir sey dedigi zaman cabuk morali bozuluyor" demis. Bak bak sucu nasil da oyunculara atiyor. Okkali bir kufur savurdum icimden. Yalan soylersin Gerets ama seni izleyen milyonlar yemez. Ferhat'i nasil yedigini hepimiz goruyoruz gorduk. Oyle bile olsa Mehmet Guven'e sahip cikman gerekmiyor mu?

Neyse.. Mehmet Topal cok kosuyor ama Guven'den cok daha fazla yanlis pas yapiyor, hata yapiyor. Okan - Ayhan baslanabilir ama mutlaka degisiklik yapilmak sartiyla. Bu yasli orta saha en fazla 50-60 dakika dayanabilir. Cihan cok top kaptiriyor. Sabri orta saha Cihan sag bek oynayabilir.

Ilic Hakan'in yaninda mutlaka oynamali.

Bu macta Orhan kilit oyuncu, cok zorlanacaktir. Sakatlanirsa da ne halt olacak ben merak ediyorum. Malum Ergun sakat, Ferhat Florya'da PAF'larla calisiyor.

Benitez salak degil, uyduruk Ersen Martin'in GS'a nasil gol attigini gormustur. Crouch mutlaka oynar. Durdurulmasi cok zor bir oyuncu. Ancak gununde degilse kendi kendini durduruyor. Yapisarak, iterek kakarak dengesini bozmak lazim. Bu da riskli tabii.

Biz bu takimla yakin tarihte daha kotu bir kadroyla iki kere berabere kaldik. Hatta ASY deki macta galibiyeti kacirdik. Arada hoca farki vardi tabii. Lucescu rakibi iyi inceleyen ve kitlemesini bilen bir hocaydi. O macin kilit adami hic kimsenin sevmedigi Bulent Akin'di. Hic unutmam buraya 9 tane resim asmistim UEFA'nin macla iligili cektigi. 9 resimin 8'inde Bulent Akin vardi. Hepsinde de Bulent'in kene gibi yapistigi hep degisik Liverpool'lu oyuncular vardi. Isimsiz kahramanlar bazen bu mucadele gucleriyle one cikarlar. Yine oyle adamlara ihtiyac var.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:Maca bir kac saat kala kendi yorumlarimi daha once yapilan yorumlari baz alarak yapayim.

Katildiklarim...

1) Cengiz abi.. Ne zaman fark yiyecegiz, rezil olacagiz, mahfolduk, aman bu ne bicim rakip denildiginde GS genc yasli, yabanci yerli, cikip mucadelesini yapmis, adam gibi top oynamis, tekmeye kafa uzatmis ve en az bir beraberlik kurtarmistir. Hele hele boyle dunyanin gozu onunde, guzel bir sahada, guzel bir ortamda.
...
Ama bu bayatladi. Herkez soyluyor bunu. Bizimkiler hic kimsenin soyleyemedigi anda yaparlar boyle $eyleri. Bugun kafalarinin bir yerinde biz boyleyizdir i$te du$uncesi ile cikacaklarindan bu tilsim bozulacak.

En cok guldugum GS, Leeds'i rezil ettikten bir sene sonra BJK ayni sahada 6 yemesi uzerine ucakta gelirken BJK ba$kani Serdar efendi dahil tum BJK'lilarin GS'yin diyetini odedik demesi idi. Gunlerce forumlarinda yazdilar bunu. Kicimla gulmu$tum hallerine. Bugun bizimkilerde bir diyet odeyecekler ama bakalim kiminki olacak.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Sep 27, 2006 7:05 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldow ... 7-0847.htm

Bu adamlar resim cekiliyor diyemi guluyorlar yoksa sahiden bu kadar mutlu bir seymi Liverpool'da oynamak? Sanirim ikincisidir...

Lig TV verdigi kadro ne kadar dogru acaba (Hasan yedek, Ayhan-Topal cift on libero, Cihan sag bek, Sabri sag acik)?

Hasan'in savunma zaaflari oldugu icin yedek dusunuyor Gerets herhalde, ama maca "kalite" ve yetenek getiren bizde zaten bir Hasan birde Arda var (Ilic'in ustaligi ayri, ama etrafindakilerin hareketliliginden cok faydalanmasi gerekiyor), Arda'da cok tecrubesiz. Rakibi "korkutan" demek dogru olmaz, ama dusunduren ender oyuncularin biri Hasan. Koca Trabzon macinda kaliteli tek hareket Hasan'dan geldi, sahane ayak disi ortasiyla tek golu attirdi. Yedek soyundurunca kotu sinyal verilmis oluyor gibi geldi bana, hem rakibe hem kendimize.

haydi cim bom.

Deniz
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Deniz Selman wrote:http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldow ... 7-0847.htm

Bu adamlar resim cekiliyor diyemi guluyorlar yoksa sahiden bu kadar mutlu bir seymi Liverpool'da oynamak? Sanirim ikincisidir...
Bir basin klasigidir "x antrenmani neseli gecti", bu antrenman gercekten neseli gecmis. Insallah asiri havaya girmislerdir.

Lig TV verdigi kadro ne kadar dogru acaba (Hasan yedek, Ayhan-Topal cift on libero, Cihan sag bek, Sabri sag acik)?

Hasan'in savunma zaaflari oldugu icin yedek dusunuyor Gerets herhalde, ama maca "kalite" ve yetenek getiren bizde zaten bir Hasan birde Arda var (Ilic'in ustaligi ayri, ama etrafindakilerin hareketliliginden cok faydalanmasi gerekiyor), Arda'da cok tecrubesiz. Rakibi "korkutan" demek dogru olmaz, ama dusunduren ender oyuncularin biri Hasan. Koca Trabzon macinda kaliteli tek hareket Hasan'dan geldi, sahane ayak disi ortasiyla tek golu attirdi. Yedek soyundurunca kotu sinyal verilmis oluyor gibi geldi bana, hem rakibe hem kendimize.
Deniz
Hasan bence de oynamali. BU maci rasyonel yontemlerle kazanmamiz cok zor oldugu icin ancak Hasan gibi delilerle kazanabiliriz. Rakip oyuncular, "bu adam ne yapmaya calisiyor" diye cozene kadar gol veya goller bulmamiz olasi. Gerci Sabri de cok rasyonel bir adam degil. Rakipler "Bu adam orta bile yapamiyor, ne bicim kanat oyuncusu" diyene kadar yerden sert bir sutla kaleciyi avlayabilir.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Orhan ve Cihan icin ise, "bu adamlar ne bicim bek, hic bir calima karsi ayakta duramiyor, orta yapamiyor, kademeye giremiyorlar" diyene kadar adamlar, zaaflarini kendi aralarinda saymalari cok uzun surdugu icin mac golsuz biter, Mehmet Topal'in ikinci ligde oynadigi maclarinin yeterli bir sekilde kasetlerini izlemedikleri icin nasil durduracaklarini bilemezler...

(isimiz zor, ama zor olmasa ne zevki olurdu?)

haydi cim bom.

Deniz
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bazi arkadaslar Mehmet Topal 2. ligden geldi yaziyorlar. Dogrusu 2Bden yani eski usulde 3. ligden gelip $L macina cikiyor. Dardanel gecen sene 2Bye dustu.

Bu aksam icin hic umidim yok.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ferhat'i nasil yedigini hepimiz goruyoruz gorduk.
TS macını seyretmedim, ama bu genclere TD arka cıkmaz ise, kim cıkacak? Canımı gunlerdir sıkan yegane olay bu. Bu gencler hata yapacaklar, maclar da kaybedecegiz. Liverpool a karsı oynamayı Ferhat bence hak ediyordu ve oynamalıydı. Her zaman pozitif oyun oynamaga her kosulda gayret ediyor ve oynuyor. Ferhat ın hatalı gorundugu maclarda onunde defansa katkısı degil zararı dokunan oyunuculara biraz dikkat edilmeli.

Her neyse gelelim bu aksam ki maca. M Guven BJK PAF ile oynanan macta 90 dk. cok iyi mucadele etti, bir sakatlıgı yoktu. TS macında sakatlandı ise bilmiyorum.

Ben defansı Cihan Song Tomas Orhan Ak tan kurar orta sahayı sagda Sabri solda Sas, gobekte ise -Topal yada Guven- ve Okan dan kurardım. Hakan nın arkasına serbest adam Arda yı oynatırım. Ilic yerine Arda tercihim cabuklugu, hızı ve birebirdeki etkinligi yuzunden. Ardayı mumkun oldugu kadar stoperler ile teke tek bırakmaga calısırım. Gununde bir Hakan stoperleri zaten bir hayli yoracaktır.

Liverpool u en son Everton a 3-0 kaybettikleri macta izledim. Arda eger Hakan ile ileride oynar, Ager bilhassa Carragher ı birebirde yakalar ise Liverpool da seyirciyi sus pus eder.

Sol kanatta oynatacagım Sas ile Cihan nın performansı bana gore anahtar rol oynar.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Ferhat oynamali diye bir sey yok, bu mac icin ilk 11'de dusunmek zorunda degil Gerets, hatta belki 18'e bile almazdi azicik elestirirdik, ama 22 kisilik kadroyla gitmissin oralara, 6 kisi birakmissin bunlarin digerleri ya sakat (Ergun, Necati, Inamoto), ya genc ve hic oynamiyor (Oguz), yada ucuncu kaleci oldugu icin gereksiz denebilir (Aykut--ki o da gitse iyi olurdu bence). Bunlarin arasinda son maclarda hep 90 dakika oynayan Ferhat'i birakmak kim bilir ne yapmistir moraline cocugun...neyse sonra toparlanir Ferhat, merak etmiyorum cok. Bu macta yeterince merak edecek olay var...

Deniz
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

11 beli olmus

..................9 Hakan Sukur
.................22 Ilic
66 Arda.............................. Sabri
.......18 Ayhan...... M Topal
5 Orhan Ak..2 Tomas..4 Song... Cihan
.............1 Mondragon

Liverpool'da Crouch oynuyor.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Marsan wrote:11 beli olmus

.................22 Ilic
.............1 Mondragon

Liverpool'da Crouch oynuyor.
Ersen'in uzun boyu ile bize ne yaptigini gorunce, Crouch hemen ilk onbire girmis.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Fahrioglu wrote:
Ersen'in uzun boyu ile bize ne yaptigini gorunce, Crouch hemen ilk onbire girmis.
Herkes bizim Gerets degil arkadaslar niye sasiriyorsunuz elbetteki alacak. Millet izliyor maclari analizini yapiyor. Futbolda surpriz falan bos isler.

Trabzon ardarda Besiktas ve GS'i ayni sekilde, birbirinin kopyasi ataklarla, ayni adamlarla yendi. Akli olan calistirir bundan bir sonuc cikarir.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Wed Sep 27, 2006 9:20 pm, edited 1 time in total.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Pennant sag kanat'da oynayinca, Gerrard gercek yeri olan orta sahanin gobeginde oynayacak. Bence en guclu Liverpool orta sahasi budur, bize karsi cikacak olan orta saha. Yenersek 'yedekleri yendiniz' diyemeiyecek kimse...

haydi cim bom.

Deniz
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maci veren Turk radyolari hakkinda bilgisi olan var mi? TRT1'e baktim gariban bir Mevlana tiyotrosu veriyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Marsan wrote:11 beli olmus

.................22 Ilic
.............1 Mondragon
Bu macta bekler fazla ileri cikmaz o yuzden Cihan fazla siritmaz sagbek te... Gayet akillica kurulmus bir kadro... ben begendim... Hatta Sabri'de savunmaya daha yakin oynayabilir... taktiksel acidan su sekilde dizilebiliriz...
...............Ilic.............Arda................
....Ayhan...... M Topal.......... Sabri......
.............1 Mondragon

Arda ve Ilic'in tasiyacagi kontra toplarla gol arar takim...

Ilic yerine Hasan veya Carrusca'yi gorebiliriz ikinci yarida...
Post Reply