Saidou Nantes'a gitti.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Saidou Nantes'a gitti.

Post by Mehmet Gorgen »

Fransa basınında çıkan haberlere göre Saidou gelecek sezon için Nantes başkanından teklif almış. Saidou'nun fransa basınına verdiği habere göre PSG ve marsilya da saidou'yu takip ediyorlarmış.Fakat henüz kendisiyle kontakt kurmamışlar.

http://www.footmercato.net/nantes-devan ... e4839.html

Kaç senedir Fransa'ya gitmek istiyordu bu seneye nasip olacak gibi.
Last edited by Mehmet Gorgen on Mon May 15, 2006 11:32 pm, edited 2 times in total.
Tolga Girici

Re: Saidou sezon sonunda kesin yolcu

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote:Fransa basınında çıkan haberlere göre Saidou gelecek sezon için Nantes başkanından teklif almış. Saidou2nun fransa basınına verdiği habere göre PSG ve marsilya da saidou'yu takip ediyorlarmış.Fakat henüz kendiisyle kontakt kurmamışlar.

http://www.footmercato.net/nantes-devan ... e4839.html

Kaç senedir Fransa'ya gitmek istiyordu bu seneye nasip olacak gibi.
Biz para kazanabilecek miyiz bu transferden?
Mehmet Marsan

Re: Saidou sezon sonunda kesin yolcu

Post by Mehmet Marsan »

Tolga Girici wrote:Biz para kazanabilecek miyiz bu transferden?
Yaza kontrati bitiyor.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Birkaç gün yukarıya geçtiğim haber ile ilgili olarak bugünkü Hürriyette yeralan haber:

"Parasızlık ve ilgisizlik Saidou’yu pes ettirdi

GALATASARAY’da orta sahanın değişmez ismi Alioum Saidou, sezon sonunda kesin gidiyor. Kamerunlu yıldızın menajeri Abdullah Kılınç, yöneticilerin ilgisizliği yüzünden futbolcusunun takımdan ayrılma kararı aldığını söyledi.

Kılınç, "Saidou’nun sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Bu durumu aylar önce yöneticilere hatırlatıp, ’Mukavele yenilemeyi düşünüyor musunuz?’ diye sordum. Aradan aylar geçmesine rağmen ne beni, ne de Saiodu’yu arayan soran olmadı. Bildiğiniz gibi kulüpteki para krizi de devam ediyor. Saidou yalnızca ailesini geçindirmekle kalmıyor, çevresindeki onlarca insana da yardım ediyor. Aylardır doğru dürüst para alamadığı için mağdur durumda. Mesele sadece para değil, Saidou ile ilgilenen yok. Futbolcum bu şartlarda normal olanı yapıp, takımdan ayrılma kararı aldı. Özellikle Fransa’dan çok teklif var. Şu ana kadar hiçbir takımla anlaşmadık ama görüşmelerimiz sürüyor. Türkiye’den isteyen çok ama bizim ilk tercihimiz Avrupa olacaktır. Saidou, profesyonelliğin gereği olarak sezon sonuna kadar Galatasaray’da kalacak ve ondan sonra Avrupa’ya gidecek."

Bu arada Saidou, dünkü antrenmana oğlu Yahya’yı da getirerek futbol oynadı. İdmanın sonlarına doğru sahaya girerek kaleye geçen babasına şut atan minik Yahya, basın mensuplarına babasıyla birlikte poz verdi. "

http://www.hurriyet.com.tr/spor/3994112.asp?gid=0
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu bunlar Tekirdag'daki yagli gure$lerdeki cazgir cazirtisi. Saidou nereye gidecek, Fransaya mi? Orada burnuna osuruyorlarsa hic durmasin. Anca gider. Gecen sefer 500 bin az aldu ustelik hor hakir oldun al 800-900 bin Avro diyecekler kalacak. Duyanda Saidou alip aparip cekip kopariyor sanacak.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Feb 27, 2006 10:11 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:Yahu bunlar Tekirdag'daki yagli gure$lerdeki cazgir cazirtisi. Saidou nereye gidecek, Fransaya mi? orada da burnunua osuruyorlarsa hic durmasin. Anca gider. Gecen sefer 500 bin az aldu ustelik hor hakir oldun al 800-900 bin Avro diyecekler kalacak. Duyanda Saidou alip aparip cekip kopariyor sanacak.
Takimda arkadan genclerin gelmesine ve Volkan'in formunun yukselmesine en cok bu yuzden seviniyorum.

Sene basinda Mondragon klasik numarasini cekmeye calisti, sonra gordu ki Aykut hazirlik maclarinda onu aratmiyor, kimse de aman Mondragon geri donsun diye panik olmuyor, gerisin geri dondu.

Sene sonunda Saidou, Ilic, Heinz icin de ayni sey gecerli. Koyarsin Ilic'in yerine Volkan veya Aydin, Heinz'in yerine Ayhan, Saidou'nun yerine Volkan veya Mehmet Guven'i. Zaten bu saydiklarim o yabancilardan daha kotu oynamiyorlar. Sene sonunda yonetimin tok aliciyi oynamasi lazim.

Song ve Tomas icin ayni seyleri soyleyemiyorum yalniz :) Hadi Orhan Ak'i stoper olarak koydun diyelim. Bir de Emre Asik var ama bu saatten sonra ne kadar faydali olur? Song ve Tomas'in nazini cekmek zorundayiz.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sanırım Saidou giderse Kayseri erciyesli sergei die adlı zenci oyuncu gelebilir. Bir ara da GS'lı yönetiiclerin gelecek sene için bu futbolcunun menajeriyle görüştükleri yazılıyordu.

Bildiğiniz üzeers ergei die saidou ile aynı mevkide(DM) oynuyor.
Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

Saidou'nun gitmesi takımı çok etkilemez diye düşünüyorum. Tamam kabul ediyorum çalışkan bir oyuncu ama sırf bu yetmiyor, bir kere pas yüzdesi çok iyi değil, tekniği de iyi değil. Sadece iyi kesici özelliği var. Volkan'ın form düzeyi gittikçe daha doğrusu oynadıkça daha da iyi oluyor. Ayrıca Ayhan da Saidou'nun pozisyonunda oynayabilir rahatlıkla.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Saidouyu bu gerekli gereksiz konusan, akli sira
koruyormus gibi gozuken menajeri yakti.
Cok fazla polemik konusu oldu ve GS'yi biktirdi.
Tamam kosuyor ve acik kapatiyor ama bu kadar
naz niyaz biktirdi.
Bir tek Songa arkadas oldugu icin kalmasini isterim.

Yoksa 400-500K Usd/yil paraya, Afrikanin ve Güney Amerikanin
milli takimlarinin aday kadrosundaki DM'leri bir tarayin,
25 yasin altinda cok iyi adamlar bulunur. Ya da ne bileyim, Fransadaki
takimlarin Paf takimindan Afrika asilli cok iyi DM'ler bulunur.
NO ADNANS, NO CRY !!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alpay sana katilmiyorum. Saidou karakterli bir oyuncu, istikrar abidesi
adeta, gitmesi GS'in icin bir kayip olur. Iyi bir takimin altyapisini kurma
ugrasi surerken onun kalmasi iyi olurdu. Ben öyle her sene oyuncu alip
satma taraftari degilim, bilhassa yabanci hususunda. Istikrar cok önemli.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Alpay Dedeoglu wrote: Yoksa 400-500K Usd/yil paraya, Afrikanin ve Güney Amerikanin
milli takimlarinin aday kadrosundaki DM'leri bir tarayin,
25 yasin altinda cok iyi adamlar bulunur. Ya da ne bileyim, Fransadaki
takimlarin Paf takimindan Afrika asilli cok iyi DM'ler bulunur.
Evet bulunur ama biz bulamayız! Bulmuşluğumuz vaki değil! Eskaza işini düzgün yapan bi topçu denk geldiyse elde tutmak için çabalamak lazım.
Meczup
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Geçen sene Ribery'nin 1-2 ay önceden Marsilya ile anlaştığını duyuran Fransız futbol sitesi football365.fr bu kez de Saidou'nun Nantes'a gideceğini yazmış.

Gelecek sezon ile ilgili olarak başka konu başlıkları altında kadro yazan arkadaşlar lütden Saidou'nun gittiiğini unutmayın. Saidou gelecek sene GS'DA DEĞİL...

Lütfen başka takımla sözleşme imzalamış (ki bazı sitelerde öyle yazıyor) bir oyuncu için gelecek sene takımda tutulmalı diye yazı yazmayalım.

SAIDOU'nun gitmesiyle ile 1. yabancı kontenjanı açılmış oldu.

http://www.football365.fr/depeches/stor ... ntes.shtml
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Parayı saçacak bir yer bulduk yani! Çok kaliteli bir önlibero bulacağımız kesin! Geçen sene bir brezilyalı vardı, neydi adı? Conçecao, yada öyle bişey! Geri gelsin! Bizde para çook!
Mehmet Gorgen wrote: SAIDOU'nun gitmesiyle ile 1. yabancı kontenjanı açılmış oldu.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Öbür topiğe de yazdım,yabancı futbolcularla uzun süredir yaşanan olumsuzluklar nedeni ile,bundan sonra G.Saray'ın transfer etmek arzusunda olduğu yabancılar bize karşı isteksiz davranabilir..

Bu nedenle ben eğer oynamak isterlerse mevcut yabancıların kalmasından yanayım..Önceliği de Song ve Tomas'a veriyorum..Ön libero oyuncuyu her şartta bulup,olmadı yaratabilirsiniz,ama savunma tandemini kurabilmek kolay değil..Bence dikkatle değerlendirilmesi gereken önemli bir ayrıntı..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Öbür konuda da yazdıklarınıza katılmıştım, burdada katılmak istiyorum.
Hasan Utku wrote:Öbür topiğe de yazdım,yabancı futbolcularla uzun süredir yaşanan olumsuzluklar nedeni ile,bundan sonra G.Saray'ın transfer etmek arzusunda olduğu yabancılar bize karşı isteksiz davranabilir..
Post Reply