Ediz Bahtiyaroğlu'nu kaybettik

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Hasan Tezcan
Site Admin

Ediz Bahtiyaroğlu'nu kaybettik

Post by Hasan Tezcan »

Allahtan rahmet, yakinlarina sabir diliyorum.

http://live.sporx.com/futbol/superlig/e ... Q294147SXQ
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Ediz Bahtiyaroğlu'nu kaybettik

Post by Hasan Tezcan »

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Çok yazık, söylenecek fazla bir şey yok. Ankaraspor'dan beri tanıdığım bir topçuydu. Kalp krizi demişler ama bu tip genç sporcu ölümlerine genelde doğumsal ve rutin tetkikler sırasında kolay kolay yakalanamayan cinsten hastalıklar neden oluyor. Allah ailesine sabır versin...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Merak ettigim sey 'Voltaren' kullanip kullanmadigi? Bir cesit, herkesin kullandi agri kesici. Danimarka'da yapilan arastirmaya göre, bu tur vakkalarda sözkonusu ilacin fazlasi ile öne ciktigi gözlenmis. Icinde ki aktif madde bu tur olaylara sebep verebiliyormus. Bunu arastirmalarini, veya bu konu hakkinda bilgi vermelerini isterdim.

Ne yazik ki bu ne ilk ne de son olacak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ilginc olani olmeden birkac saat once yeni transfer bizim Necati'ye onun uc numarali formasini giydirmisler resim cekilirken. Necati'ye yeni formasi yetismemis ya da Eskisehir acele etmemis. Bunun uzerine twit atmis necati agabey formama goz mu diktin diye. Bu olaydan sonra degil. Ben sahidim adamin olum haberi gelmeden gazetenin birinde vardi "Necati'ye ayip ettiler" diye. Bazen boyle rastlantilar oluyor insani sasirtan acaba ne oluyor diye. Simdi Necati'ye asil ayip oldu. Nasil kalkacak altindan simdi bu olayin bilmem. eger cok duygusal ise kotu olmustur bu rastlanti sonucu.

Ben de habere uzuldum. Genc bir insanin hele sporcunun kalp sektesi gecirmesi sasirtan bir durum olsa da hatirlayanlar olacaktir Manisali futbolcunun dort bes sene once sicaklarda yere dusup kaldigini. Holosko'nun akadasi idi galiba.

Her ne kadar bilginclik taslamak gibi olacaksada Hasan'in dedigi gibi boyle gizli seyler oluyor kolyca fark edilmeyen. Kalbinde delik oluyor. Ya da kalpten cikan buyuk atar damar Aorta'da balonlasma oluyor. Bunlar tikirdayan bombalar. Normalde bir araz vermedikleri halde bu balonun patlmasi ile birlikte kalp sektesine benzeyen ama kurtarilmasi mumkun olmayan kanamadan insan gidiyor. otopsi yapip bulmalari gerekir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Yuksel Gunal

Post by Yuksel Gunal »

Burak Ayyildiz wrote:Çok yazık, söylenecek fazla bir şey yok. Ankaraspor'dan beri tanıdığım bir topçuydu. Kalp krizi demişler ama bu tip genç sporcu ölümlerine genelde doğumsal ve rutin tetkikler sırasında kolay kolay yakalanamayan cinsten hastalıklar neden oluyor. Allah ailesine sabır versin...
Meksikali De Nigris'i hatirlar misiniz? Ankaragucu doktorlarinin raporuyla sozlesmesini yenilememis ve Yunanistan'a gitmisti ve daha sonra Ediz gibi kalp krizinden olmustu. Ankaragucu doktorlari vefattan sonra aciklama yapip De Nigris'de hypertrophic cardiomyopathy (HC) oldugunu, ona futbolu birakmasini tavsiye ettiklerini soylemislerdi. (Kalp kasinin normalden kalin olmasi demek.) Boston Celtics oyuncusu Reggie Lewis'de de ayni kalp sorunu oldugu, antreman sirasinda kalp krizi gecirip oldukten sonra cikti. Biz pek kendimizi begenmeyiz, iste doktorlar bilmiyor filan, ama Ankaragucu'nun saglik ekibi iyi bir karsi ornek. HC echo ile gorulen bir sey, teshis cok zor degil aslinda. Tabii Ediz'de kesin bu vardi demiyorum, ama yuksek bir olasilik.
Yuksel Gunal
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yuksel Gunal wrote:
Burak Ayyildiz wrote:Çok yazık, söylenecek fazla bir şey yok. Ankaraspor'dan beri tanıdığım bir topçuydu. Kalp krizi demişler ama bu tip genç sporcu ölümlerine genelde doğumsal ve rutin tetkikler sırasında kolay kolay yakalanamayan cinsten hastalıklar neden oluyor. Allah ailesine sabır versin...
Meksikali De Nigris'i hatirlar misiniz? Ankaragucu doktorlarinin raporuyla sozlesmesini yenilememis ve Yunanistan'a gitmisti ve daha sonra Ediz gibi kalp krizinden olmustu. Ankaragucu doktorlari vefattan sonra aciklama yapip De Nigris'de hypertrophic cardiomyopathy (HC) oldugunu, ona futbolu birakmasini tavsiye ettiklerini soylemislerdi. (Kalp kasinin normalden kalin olmasi demek.) Boston Celtics oyuncusu Reggie Lewis'de de ayni kalp sorunu oldugu, antreman sirasinda kalp krizi gecirip oldukten sonra cikti. Biz pek kendimizi begenmeyiz, iste doktorlar bilmiyor filan, ama Ankaragucu'nun saglik ekibi iyi bir karsi ornek. HC echo ile gorulen bir sey, teshis cok zor degil aslinda. Tabii Ediz'de kesin bu vardi demiyorum, ama yuksek bir olasilik.
Ben Turkiyede Tip biliminin Amerikada birkac iyi okulun disinda cok daha iyi bir sekilde icra edildigine eminim. tecrubelerim bunu bana devamli gosterdi. Hele Amerikada okuyamayip Karayiplerden diplama alanlar ve bunu kabul ettirenlere doktor diye gitmenin Afrikadaki VuDu (herhalde voo doo diye yazilir) doktoruna gorunmekten bir farki yok. Yalniz korkum bu son takunyalilarin istilasi ile bu durumun da icine edilecegi. Turkiyede olan sorun alet edevat eksikligi. Degilse bir Hacettepe, Istanbul Tip Fakultesi, ve Capa'dan cikan doktor Amerikadakilere gore cok daha iyi bir egitim ve ogrenim aliyor. Hincal Uluc gibi sallamiyorum. Bir bildigim var da ondan soyluyorum bunlari. Buna dayanarak bizdeki teshislerdeki dogruluk orani buraya gore daha yuksek olmali diye dusunmekteyim. Peki o zaman devlet erkani neden Amerikaya tasinir ameliyat icin derseniz hastahanlerdeki techizat derim. Degilse Turkiyede teshis konulup Amerika da bunun yanlis oldugu pek gorulmus ve duyulmus bir sey degil. Bu konuda kendimin tanik oldugu 10 yakin tecrubem var. Turkiyedeki hastahaneler modernlestikce arayi kapamalari icten bile degil.

Mustafa Kemal'in soyledigi var sayilan "Beni Turk Doktarlarina emanet edin" sozleri bos bir laf degil. Ailemde doktor filan da yok ve benim oyle kolay kolay yardakcilik yapmadigimi bilenler icin soyluyorum. Ha bunun disinda paraya temah edip yapamayacagi, elinde yeterince olanak olmadan bu ise soyunan doktor yok demiyorum Turkiyede. Sakin yanlis anlasilmasin. Para durtusu ile serefini cigneyenler ve un kazanacagim diye insan hayati ile oynayanlar az degildir bugunlerde ulkemizde. Onun icin kendi doktorunuz kendiniz olmanizi da tavsiye ederim. Hala annemin boyle bir oyun ile (ortada para durtusu yok ama genc bir doktorun tecrubesizligi vardi) kaybettigimede eminim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Allah rahmet eylesin.

Sürekli sağlık kontrolünden geçen genç ve spor yapan bir insanın kalp krizinden ölmesi garip geliyor. Garip ve ürkütücü...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kendisini pek sevmem ama önemli bir noktaya parmak basmis:

http://www.htspor.com/futbol/haber/7750 ... -borcu-var

Konu acilmisken...Genclerbirligi iyi yönetiliyor zannederdik ama gecenlerde yerel gazetede Harbuzi'nin sözkonusu kulupten alacakli ayrildigini okudum.

Post Reply