Kimler başkan adayı?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Ruzgar panellerinin yarisini Fransizlar gondermis, oteki yarisini bekliyorlar...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ergun gursoy soyle bir laf etmis diyorlar. Helal olsun:

"ergun gürsoy, dünyaca ünlü futbolcular zidane, raul, pires, morientes ve juninho’yu galatasaray’a getirebileceğini iddia eden başkan adayı turgay kıran’ı hayalcilikle suçlayarak şöyle dedi: "o, çalıştığı müddetçe g.saray’a, getire getire bir koca karı getirdi... 100’üncü yıl balosunda bir fransız (mireille mathieu) getirip, ancak bir şarkı söylettirebildi. turgay kıran kulübe hiçbir şey kazandırmadı. bu işler hayal. bizim bütçemizi aşar. bu futbolcuların bırakın dördünü, birine bile gücümüz yetmez."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Artik iyice sakizi boka du$urmu$ bana bir iki sene once TV programlarinda "ba$kanim" deyiniz. ben bunu hak ettim" diyen gariban. Milliyet'de Ercan Guven'in dikkatini cekmi$. Iyi arkasina bir tenek baglamadiklari kaldi.

http://www.milliyet.com.tr/2006/03/23/spor/yguven.html

Yıldırım ve Canaydın

Her yiğidin yoğurt yiyişi ayrıdır... Hatta yoğurtları bile farklıdır...
Üstelik başkanları kıyaslamak benim tarzıma aykırıdır.
Ammmaaaa !
Pazartesi gecesi ATV'nin Santra programına katılan başkan Özhan Canaydın değil de Aziz Yıldırım olsa, format aynı şekilde uygulanabilir miydi?

Çifte standart
Aziz Yıldırım kenarda otururken Kazım Kanat ile Ahmet Çakar tatlı tatlı kavga edebilirler miydi mesela? (Gürcan Bilgiç'i ayırıyorum... O bağcıyı dövmeden üzüm yemeyi bilen bir yorumcu oldu artık)
Aziz Yıldırım'a Galatasaray'ın maç özeti izlettirilip golleri hakkında yorumu sorulabilir miydi?
Stüdyodaki bir kulüp başkanı değil, genç bir futbolcu olsa bile saygı sınırlarını zorlayacak kadar kendi haline bırakılıp, yokmuş gibi davranılır mıydı?
Kocaman bir hayır.
Aynı stüdyoda Fatih Terim'in konukluğunu izledim ben. Devlet başkanı düzeyinde ağırlanmıştı. Sayın Yıldırım veya sayın Demirören gelse, durum değişmezdi. Peki sayın Canaydın için neden aynı özen gösterilmedi? Sanki davetli değil de emrivaki ile yayına girmişti.
Sayın Yıldırım'ın tarzı doğru mudur, yanlış mıdır, Terim ödünsüz tavrı yüzünden mi o şekilde ağırlanmıştır, onları tartışmıyorum ben. Sadece sayın Canaydın'ın nezaketinin istismar edilme fotoğrafına karşı çıkıyorum.
Lakin suçu da Santra programı yorumcularına yükleyemiyorum açıkçası.

Canaydın şaşkınlığı
İki haftada dört kanal gezip, ekranda dört yılda kaldığından fazla "duran" Galatasaray başkanı, kimbilir kimin aklından çıkan bu "halkla ilişkiler" projesiyle seçilme şansını ne kadar artırdı bilemem. Ama benim gözümde en önemli özelliği olan saygınlığını epeyce yıprattı.
Üstelik başka bir kozu olmadığı halde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Hiç güleceğim yoktu, valla manyak laf etmiş Gürsoy :)
Koca-karı getirdi....

Tolga Girici wrote: "o, çalıştığı müddetçe g.saray’a, getire getire bir koca karı getirdi... "
Meczup
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:.....Canaydın şaşkınlığı
İki haftada dört kanal gezip, ekranda dört yılda kaldığından fazla "duran" Galatasaray başkanı, kimbilir kimin aklından çıkan bu "halkla ilişkiler" projesiyle seçilme şansını ne kadar artırdı bilemem. Ama benim gözümde en önemli özelliği olan saygınlığını epeyce yıprattı.
Üstelik başka bir kozu olmadığı halde.
Canaydin zamaninda Ali Durust ve Burak Elmas'a TVlere cok cikiyorlar diye medya maymunu suclamasi yaparak yonetimden dislamisti. Donup dolasip medya maymunun aslinda kimin oldugunu goruyoruz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yarin GS klup kongresinde bir lisenin dramini izleyeceksiniz. Aslinda bu GS lisesi sembolu altinda Turkiye'nin her secim doneminde ya$adigi kendi insanlarinin drami. Ne kadar cakal varsa secilmek icin ortada. Halbuki bu liseden cikan Turkiye'nin iftihar ettigi binlerce genc, orta-ya$li, ve ya$li degeri altinla olculecek insan varken gordugunuz bir cifit car$isi, moloz ve iskarta goreve talibiz diye ortadakiler. Iki donemdir agzindan yalandan ba$ka hicbir $ey cikmami$ beceriksiz, basiretsiz ugursuz kademsiz bugunlerde yaptiklari ile hala ahlak sinirlarini zorlayan agzinda hala $eref ve hayset laflari ile utanmadan, yuzu kizarmadan benden iyisi yok diyebilen bir ba$kan. Dogru lafa ne denir. Hakli. Cunku kar$isinda hirsizligi ispatlanmi$ onune bir caylagi alan ba$ka bir eski ba$kan. Bu sefer perde arkasindan oynamaya hazirlikli. Ne bok yedigi belli olmayan ama disiplin sucu i$lemi$ (artik anlayin ne karakterde oldugunu siz) caylak. Etrafta bizede du$er diyen sirtlanlar.

Hey Teyfik Fikret! Gor bak zamaninda yeti$tirmeye cali$tiridigin ku$agin cocuklarinin hali bu. Iyiler sinmi$ buzdek buzdek kacmakta her zaman yaptiklari gibi. Ortalik senin "Yiyiniz efendiler" dedigin musubet musvetdelerle dolu ve senin adini verdikleri toplanti salonunda toplanacaklar yine. Sag olsan verdigin ogutlerde dedigini kendin yapar A$iyandan sagina soluna bakmadan hi$imla inip Bogazin soguk sularina birakirdin herhalde kendini yarin. Bu durum sonradan papaz olan Haluk oglandan daha aci gelirdi sana cunku.

Ey mekteb-i sultani'liler. Utanin ve yere bakin. Ovunulecek hicbir bokunuz yok. Bunu da kafaniza cakin.

Han-ı Yağma
Tevfik Fikret

Bu sofracık, efendiler - ki iltikaama muntazır
Huzurunuzda titriyor - bu milletin hayatıdır;
Bu milletin ki mustarip, bu milletin ki muhtazır!
Fakat sakın çekinmeyin, yiyin, yutun hapır hapır...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

Efendiler pek açsınız, bu çehrenizde bellidir
Yiyin, yemezseniz bugün, yarın kalır mı kim bilir?
Bu nadi-i niam, bakın kudumunuzla müftehir!
Bu hakkıdır gazanızın, evet, o hak da elde bir...

Bütün bu nazlı beylerin ne varsa ortalıkta say
Haseb, neseb, şeref, oyun, düğün, konak, saray,
Bütün sizin, efendiler, konak, saray, gelin, alay;
Bütün sizin, bütün sizin, hazır hazır, kolay kolay...

Büyüklüğün biraz ağır da olsa hazmı yok zarar
Gurur-ı ihtiıamı var, sürur-ı intikaamı var.
Bu sofra iltifatınızdan işte ab u tab umar.
Sizin bu baş, beyin, ciğer, bütün şu kanlı lokmalar...

Verir zavallı memleket, verir ne varsa, malını
Vücudunu, hayatını, ümidini, hayalini
Bütün ferağ-ı halini, olanca şevk-i balini.
Hemen yutun düşünmeyin haramını, helalini...

Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak!
Yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak!
Bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak,
Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak...

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

"Ey mekteb-i sultani'liler. Utanin ve yere bakin. Ovunulecek hicbir bokunuz yok. Bunu da kafaniza cakin."

Cengiz Bey, bu yukardaki laf sizin lafiniz midir, yoksa baskasinin bir quote'unu mu buraya yazdiniz bilmiyorum, ama her iki sekilde de 1-2 kisiye giciginiz var diye, Turkiye'nin en onurlu gruplarindan, benim de gururla bir parcasi oldugum bir muesseye boyle bir yakistirma yapmak "TERBIYESIZLIK" ve de buradan sizi tanidigim kadariyla size hic yakistiramadigim bir laftir. Unutmayalim ki GS Lisesi olmasa, bugun hayatimizin bir parcasi olan "Cim Bom" diye birsey olmazdi.

Not: Eger yazinizi yanlis okuyup da, yanlis anlamissim, bu cikisimdan dolayi ozur, ama gayet acik bir yorum'a benziyor.[/b]
Can Baysan

Post by Can Baysan »

24 saatten az süre kala konuşulanlar/yorumlar:

Eski yönetici Aziz Üstel, GS kongrelerinin yapısını, havasını, suyunu çok iyi bildiğini; ve gördüğü kadarıyla Yiğit Şardan'ın açık ara başkan seçileceğini söyledi.

Adaylardan Yılmaz Toköz'ün (ne için aday olduysa!) seçime bir gün kala yarıştan çekilebileceği konuşuluyor (Bence hiç gerek yok valla, bırakın kendini rezil etsin! Varlığının tek tehlikesi; alacağı birkaç oy sayesinde Canaydın'ın ekmeğine yağ sürülme ihtimalinin bulunması)

Alp Yalman ve Turgay Kıran'ın birleşmeleri halinde Canaydın'a ve Şardan'a çok ciddi şekilde rakip olabileceklerinden bahsediliyor (Bay Kıran listesini açıkladıktan sonra artık çok geç...)
Liseli vardı ya ah o liseli...
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Aziz Üstel, Cansun'un adamı neticede.. O da böyle destek veriyor olsa gerek :)
Can Baysan wrote:24 saatten az süre kala konuşulanlar/yorumlar:

Eski yönetici Aziz Üstel, GS kongrelerinin yapısını, havasını, suyunu çok iyi bildiğini; ve gördüğü kadarıyla Yiğit Şardan'ın açık ara başkan seçileceğini söyledi.
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ortada ovunuleek bir manzara varsa neresi ise soyleyiniz bizde ogrenelim. Icinden cikarilan ve ikiye bir ortaya atilan degerler yerle bir edilip gozuken manzardan utanmiyorsaniz benim soylediklerimi terbiyeszilik kabul edin. Dedim ya eger icinden cikan klup yonetimi bu derece a$agilanmi$ ikiye bir namus ve $erefden bahsedip her turlu dalaveryi yapip yinede ne yapalim icimizden cikan en iyisi bu diyen sizlersiniz. Ben degil. Kongreye gidip beyaz oy verecem yada bunlar beni temsil etmiyor gitmeyecegim diyenler de sizlersiniz. Ortada ovundugunuz olay nedir? GS klubunu kuranlar vazifelerini yapmi$lar ayni TC kuranlar gibi. Bugun yeti$tirdiklerine imbik ederek suzdugu soylenen degerler kar$isinda klubu kimlere teslim etmeye hazirlandiginiz da ortada. Hem de bile bile gore gore. Ondan sonra ben soyleyince terbiyesizlik olsun. Olsun raziyim bu terbiyesizlige. Asil terbiyesizlik yapanlar Turkiye capinda milyonlarca ki$inin destegini alip sevgisini kazanip onlara bunu layik gorenler. Cikip bu terbiyesizligi temizleyeceginize bunu yuzunuze vuranlara cemkirmeniz de zeytinyagi gibi uste cikma oluyor. Yarin GS'ya layik olanlar secilecek. Hem de tukurduklerinizi yalaya yalaya. Bu durum kar$inda esefle yere bakmadan yuzu kizarmadan oturabilene a$k olsun. Bak oraya Tevfik'den dizeleri de yazdim okuyasaniz diye. Bu i$ FB'ye kufur etmekle olsaydi kac tane klup kurulurdu. Bir GS lisesi mezunu olarak durum kar$isinda yaptiginiz agabeylerinize yalakliktan oteye gitmedigi de ortada. Cikip onunuze adam gibi bir olu$um ortaya atsaniz arkaniza du$cek az buz degil. Ama cikara cikara icinizden GS'li Universiteliler dernegi eliyle adini UA koydugunuz hortlagi cikardiniz. Onunda kimlerin eline gectigi ortada. Ovunmeniz gerekir bununla da. Ne tribun kaldi ne seyirci. Insan utanir yahu. Ben ne yapabilirm diye sorup soru$turup bir araya geleceginize forum ko$elerinde surtmekten ote yapabildiginiz tek bir olay yok. Bu mudur Galatasaray lisesi mezununun i$levi. Bu mudur Fikret'in verdigi emeklerin kar$iligi. Onun icin dedim kimseye caka satip yeri gelince mekteb-i Sultani diye ovunulecek bir haltiniz yok diye. En azindan sizin ve bir evvelki ku$agin yok. Ihanet ve hiyanet icindesiniz. Elde olani yozla$tirip yerle bir etmekle me$gulsunuz. Bunu hatirlatmam terbiyesizlikse evet terbiyesizim.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Mar 24, 2006 10:12 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Beyoglunun ekmegini yiyen, musteri gibi hitaplarla bugunlere gelinde. Evet lise olmasa hayatimizin bir parcasi olan CIM BOM olmazdi. Taraftari olmazsa Istanbulspor ( UZAN'DAN onceki hali ) gibi olur, veya Ulker basket takimi gibi Ulker calisanlarini topluca tribunlere tasir.

Galatasaray Futbol Takimi coktan Lise'yi gecmistir, Profesyonel bir futbol takimi amator yoneticiler tarafindan yonetilmektedir, hala liseli abicilik ruhu tasimakta, aidatini odemeyen 400- 500 kisini oylari secimin sonucunu belirleyecek, bu secimin ahlaki degeri tartisilmali.

Son 4 senede gelinen durum Canaydinin sayesinde ( HAKKINI LUTFEN BANADA HELAL ETME ) Fenerbahcenin 1980'ler ve 90'lar daki durumu. Onlar, idman sahasi basip hoca oyuncu doverdi, biz gulerdik, Rustu dayak yedi, biz guduk. Avrupada adi sani olmayan takimlara elenirlerdi; biz gulerdik. YA SIMDI????? Fenerliler bize guluyor!!!!!!!!!!!!! Artik ALI SEN BASKAN FENER SAMPIYON diye bagirmayi birakip, CANAYDIN BASKAN FENER SAMPIYON diye bagiracaklar.

Listesi cok iyi, Adnan Polat listede TARAFTAR tepkisini azaltmak icin, Isin Celei, mali durumu duzeltmek icin. Unal Aysal'in arkadasi orda ( Semih
Haznedaroğlu ), bu insanlari bir araya CANAYDININ getirdigine ben inanmiyorum, bir araya getirmek onemli degil 1 hafta, veya 1 ay icin. Bakalim Eylul-2006 kac tanesi yonetimde kalacak.

GALATASARAY PROFESYONEL FUTBOL TAKIMI LISECILIK, ABICILIK MANTIGI ILE YONETILMEZ................... Adamin karsisina rakip cikti ( iyi veya kotu ) nerdeyse AFOROZ edecekler herifi, BEYOGLUNUN EKMEGINI YIYEN BASKANA HAKARET EDEMEZ DIYE.
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Cengiz Bey,
Olay, yapilanlardan, ya da yapilamayanlardan dolayi bir liseli, veya lisesiz olarak utanmak/utanmamak meselesi degil, sizin hic tanimadiginiz bir kitleye toptan saldirmaniz, kim oldugumu, nasil biri oldugumu, ne kadar bu isin icinde olup olmadigimi bilmeden, beni de bu saldiriya eklemeniz, ve "surunmek", "yalakalik" gibi seviyesiz yakistirmalar yapmanizdir. 16 senedir burda oldugum icin de ozlemimi bu gibi forumlarda gidermeye calistigim icin de sizlerden ozur dilerim. Bu arada Ozhan Agabey'i (sizin anlayamayacaginiz degerlerden dolayi, kendisine boyle hitap etmeyi uygun buluyorum) bu forumda en cok elestirenlerden biri de benimdir. Ayrica "bir bok yapmiyorlar" dediginiz kisiler, haril haril, belki yanlis belki de dogru bir sekilde, birseyleri duzeltmek icin calisiyorlar. Eger yazilanlari biraz daha dikkatle okursaniz, simdi ki yonetimi degistirmeye calisan, ama arka planlarda kalan bir cok kisi de GS Liselidir, aralarinda bir cok da liseli olmayan, ama GS'yi canlari kadan seven insanlar da vardir.

Pekii, siz burda devamli herkese negative davranan, baskalarina sozlerinizle saldiran, GS'yi dunyanin en kotu toplulugu gibi gosteren yazilardan baska, ne halt ettiniz de, benim herhangi bir katkimin olup olmadigini, bilip-bilmeden ima edebiliyorsunuz, anlamis degilim.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ercan Dumlupinar wrote:Ulker basket takimi gibi Ulker calisanlarini topluca tribunlere tasir.

.
Bu örnek doğru değil.Ülker çalışanlarını maça getirmeyi hiç başaramadı. Zaten gelse 20.000 seyirciyle oynaması lazımdı.Ülker çalışanı daha çok yurtdışına bedava götürülen basketbol maçlarını tercih eder. (Her ne kadar bu gidenlerden çoğu da basketbolun kaç kişiyle oynandığını dahi bilmez, maksat muhabbet olsun):lol:

yazan: 552 numaralı ülkerspor kulübü üyesi.(enson gittiği ülker maçı 3 sene falan olmuştur)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yucel F Genc wrote: ...
Pekii, siz burda devamli herkese negative davranan, baskalarina sozlerinizle saldiran, GS'yi dunyanin en kotu toplulugu gibi gosteren yazilardan baska, ne halt ettiniz de, benim herhangi bir katkimin olup olmadigini, bilip-bilmeden ima edebiliyorsunuz, anlamis degilim.
Benim konum sen misin? Ben senin nerede oldugundan bile haberim yok birader. Ne tanirim ne de bilirim kendini, bir iki yazini burada gormu$lukten ote. Ha GS liselilere sata$tin ben de oradanim alindim diyorsan. Sata$ma sebebini soyledim. Durup dururken sata$miyorum. Basiretsizliginizden behsediyorum. Tukurduklerinizi yalamanizdan ortaya cikarbildiginiz klubu teslim edeceginiz adamlardan bahsediyorum. ki$i olarak degil topluluk olarak. Soylediklerimin icinde yalan, iftira, ya da yanli$ olan nedir?

Bana gelince benim GS klubune uyeligim icin 10 bin dolar para bulmam ve ustune ustlukte uc tane senin agabeylerden ayarlamam lazim. Bu laflardan sonra zindik diye aralarina alacaklarini hic sanmam zaten. Onlar kol kirilir yen icinde kalir diye bacak arasindan birbirleri ile konu$anlari tercih ediyorlar. Dogruyu soyleyen i$ yapacak adamlari namus ve $eref sozunun ne anlama geldigini bunun ne gibi bir insanlik hasleti oldugunu bilen erdem sahibi insanlari aralarinda gormekten ya da onlara yol acmaktan memnun degiller. Olsalar bugunku manzara ortaya cikmazdi. Benim lafim Turkiyede bogrulce gibi ne etliye ne de sutleye kari$madan sesszice oturan topluluk. Sindirilmi$ler, disiplin kurulu idi divan di bilmem ne idi diye. Tembellik zaten ruhlarina i$lemi$. I$te var ya bilmem ne abi hal ediyor diyerek olayi geci$tirenler soz konusu ettigim. Bu adamlarda boyle temcit pilavi gibi ma$a ile tutulmayacaklari bile seciniz diye sececek olanlarin onlerine atanlar. Ve gidip bunlari orada secenler. Burada cogunluk GS lisesi mezunlari olunca, ayni senin yaptigin gibi konu klube sahip olunma oldugunda sag elde ba$ parmak olarak ayaga firlayanlar onlar olunca, bugunku durumdan sorumlu olanlar da onlar. Laf GS degerlerine gelince mangalda kul birakmayanlar ama ortaya bu degerlerden nasibini alamami$lari surenler de onlar. Yok dedigin gibi ortada elle tutulur gozle gorulur bir hareket varsa (ki gizlisi saklisida anlamli yine) biz bunlari telin ediyoruz diye cikip ortaya soyleyecegine nalet olsun diyecegine hala kedi bokunu orter gibi bu adamlarin avukatligini ustleniyorsun. Once bir karar ver. Kimin yanindasin. Bu koku$mu$ tertipci duzenin hala bir parcasi olmayi yegliyor isen hic bo$una beni de yorma burada soru ve cevap konusunda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Neyse bu konuyu daha fazla uzatmanin geregi yok, herkes fikirlerini istedigi sekilde paylasabilir. Yanlis anlasma olmasin, benim oyum Lise mezunu olup da cok basarisiz bir 4 sene geciren Canaydin'a degil, lise mezunu olan diger 3 adaya degil, tam tersine bircok seyi basaracagina inandigim Lise Mezunu da olmayan Sardan'a. Her ne kadar ustune kus kondurmayacak kadar Liseli isem, ayni derecede de GS taraftariyim, ve GS Klubunun Lise'yi coktan astigini ve halka mal oldugunu savunanlardanim.
Yarin kim kazanirsa kazansin insallah hepimiz icin hayirli olur.

Cengiz Bey,

Eger uyeligi istiyorsaniz, $10,000 konusunda pek yardimci olamam ama 3 liseliden biri olarak size seve seve referans veririm.
Post Reply