Takımlarımızın Avrupa Maçları [AZ ALKMAAR-FB 2-2]

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:...

Fener çok kötü bir frikik golü yedi.. Fenerin kazanmasını gönülden istemek imkansız ama gerçekten yazık oldu, 3 puanı fazlasıyla haketmişti ve bunu başarmak için hala şansı var...

Fener frikik atacak..
Ya nasil oluyor bilmiyorum. $ansizliga pek inanmam ama Alex gibi adam penalti kacirip iyi oynanan oyunu vermek aci bir olay. Ben FB'liler adina uzuldum. Meyvasini almalari lazim her iyi oynadiklari oyunun. Hep boyle yuz yuz kuyruguna gel ve son dakikalarda maci ver.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Dec 01, 2006 12:43 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dakka 90 Fenerin hala şansı var..

İspanyollar vakit geçiriyor.. :D

Maç bitti..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan,

Iyi oynamadi Fenerbahce, ezerek oynadi. Son macta berabere dahi kalsalar tur atliyorlar. Bu aksam ben de uzuldum FB icin, penalti kacir, iki kere direge vur, bir suru pozisyon harca, gidip sacma sapan bir golle yenil.

Ucuz etin yahnisiyle, para vererek kurulan takimin farki ortada tabii bu arada. Inamoto ile Appiah bir olmuyor, bizim bu kadroyla bu FB ile bu hafta ya da ligde mucadele etmemiz mumkun degil. Hos olsa ne olacak, gidip Avrupa'da yaptigimiz belli.

FB cok ustun oynadi.

Ali
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ali Gursel wrote:Ozan,

Iyi oynamadi Fenerbahce, ezerek oynadi. Son macta berabere dahi kalsalar tur atliyorlar. Bu aksam ben de uzuldum FB icin, penalti kacir, iki kere direge vur, bir suru pozisyon harca, gidip sacma sapan bir golle yenil.

Ucuz etin yahnisiyle, para vererek kurulan takimin farki ortada tabii bu arada. Inamoto ile Appiah bir olmuyor, bizim bu kadroyla bu FB ile bu hafta ya da ligde mucadele etmemiz mumkun degil. Hos olsa ne olacak, gidip Avrupa'da yaptigimiz belli.

FB cok ustun oynadi.

Ali
Boyle olmasini isterdim.

FB iyi oynamadi bence, Celta Vigo inanilmaz kotu bir takim.FB elini kolunu sallaya sallaya 3-4 tane atacakti hemde "lutfen" oynayarak.

Iyi oynasaydi cok fazla kafama takmazdim, ama boyle bir takima yenilip sonra Uefa'da iddia etmek cok dogru degil.Takir takir oynayip sansiz sekilde yenilsen kaza oldu dersin gecersin.

Ilk 11 dogruydu.Deivid-kezman yanlisti, Kezman fizik olarak ileride bir adami mesgul ediyor cunku sirti donuk toplari indirme kabiliyetine sahip oysa Deivid kumardi, tutmadi.

Gereksiz yere stresli bir mac oynayacaklar simdi.Frankfurt-Newcastle macinin istatistiklerini baktim ve keyfim kacti.%59-41% 18 suta karsin kalelerinde 4 short gormusler.8 tane hedefi tutan 10 tane kalenin disina cikan sutlar.4 kornere sifir korner ve 9 faul.

Tabii maci seyretmek lazim ama goruntu biraz fikir veriyor.

Fenerbahce Eintracht'a yenilmezse gruptan kesin cikiyor.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Fener macini seyretmedim, ama nasil oynarlarsa oynasinlar, deplasmanda 2 tane direkten donen, bir adet kacan penalti, buyuk sanssizlik olmus.

Fenerbahce bu kapasitesiyle gruptan cikmasi gereken bir takim. Ama Frankfurt'a dikkat etmek lazim. Takim hakkinda fazla bilgim yok, ama dunya kupasinda gorduk, Alman ligi de genel olarak ayni sekilde. Kanatlari cok iyi kullaniyorlar, bol bol , hele uzaktan isabetli sutlar atiyorlar. Ama FB turu gecer umarim. Beraberlik yetiyor diye biliyorum.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Savas Macun wrote: Boyle olmasini isterdim.

FB iyi oynamadi bence, Celta Vigo inanilmaz kotu bir takim.FB elini kolunu sallaya sallaya 3-4 tane atacakti hemde "lutfen" oynayarak.

Iyi oynasaydi cok fazla kafama takmazdim, ama boyle bir takima yenilip sonra Uefa'da iddia etmek cok dogru degil.Takir takir oynayip sansiz sekilde yenilsen kaza oldu dersin gecersin.

Ilk 11 dogruydu.Deivid-kezman yanlisti, Kezman fizik olarak ileride bir adami mesgul ediyor cunku sirti donuk toplari indirme kabiliyetine sahip oysa Deivid kumardi, tutmadi.

Gereksiz yere stresli bir mac oynayacaklar simdi.Frankfurt-Newcastle macinin istatistiklerini baktim ve keyfim kacti.%59-41% 18 suta karsin kalelerinde 4 short gormusler.8 tane hedefi tutan 10 tane kalenin disina cikan sutlar.4 kornere sifir korner ve 9 faul.

Tabii maci seyretmek lazim ama goruntu biraz fikir veriyor.

Fenerbahce Eintracht'a yenilmezse gruptan kesin cikiyor.

Selamlar
Savas
Celta La Liga'nin tam ortasinda (20 takimdan 10.), kendi sahasinda oynuyor. Sene basinda Dynamo Kiev karisindaki FB'den cok daha iyi bir durumda bugunku FB. Musaadenizle La Liga'dan takim begenmeme luksunuz oldugunu sanmiyorum, en azindan simdilik.

Frankfurt-Newcastle macina Newcastle neredeyse grup birinciligi garanti, oynayacak hicbir sey olmadan cikmis.

Ama daha iyi haberi vereyim. Frankfurt macinda strese gerek yok, mumkunse grupta ucuncu olun, cunku ucunculer UEFA grup birincileriyle oynuyor bir sonraki turda, ikinciler ise CL'den gelenlerle. UEFA grup birincileri daha ehven rakipler.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz Akgun wrote:Ya nasil oluyor bilmiyorum. $ansizliga pek inanmam ama Alex gibi adam penalti kacirip iyi oynanan oyunu vermek aci bir olay. Ben FB'liler adina uzuldum. Meyvasini almalari lazim her iyi oynadiklari oyunun. Hep boyle yuz yuz kuyruguna gel ve son dakikalarda maci ver.
Mac kazanma sanatini ogrenmek tecrube ve olgunluk isi. GS'nin Sinderella macerasi sirasinda 2. Leeds macina kadar bu olgunluk yoktu mesela. 2.macta gorduk ki, ilk mactaki olaylar nedeniyle Avrupa'nin gozu uslerinde olmasina ragmen takim akli basinda ve sakin bir sekilde rakibi surklese etti. Bu ancak tecrube, kendine guven ve rakip takimlarda olusan 'korku' ile destekli olgunluk ile geliyor.

FB bir iki tur daha atlarsa bu olgunluk olusabilir ve iyi, hatta kotu oynadiklari maclari kazanmaya baslayabilirler. Adrenalin de artacagi icin kupaya bile uzanma sanaslari olabilir.

Maci seyretmeden teorik konusuyorum ama eger FB soylendigi gibi iyi oynadiysa, neden olmasin? Olursa da cok sevinirim. Turk futboluna bir itme daha gelir o zaman.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ali Gursel wrote:Iyi oynamadi Fenerbahce, ezerek oynadi. Son macta berabere dahi kalsalar tur atliyorlar. Bu aksam ben de uzuldum FB icin, penalti kacir, iki kere direge vur, bir suru pozisyon harca, gidip sacma sapan bir golle yenil.

Foruma normal sikligimda ugrayamiyorum, eski konuyu burdan deseyim izninizle! :oops: Dunki oyun icin ezerek oynadi deyip de, bizim Liverpool 2. yarisinda oynanan oyuna kulplar takiyorsan, senin yargilarinin bazen gozlemlerinin onune gectigine kesin kanaat getirmis olacagim Ali Hocam.

Tamam dun, FB "daha ustun takim" goruntusunu verdi, ona hic itiraz etmem, ama, Volkan'in da iyi kalecilik yapmasi gerektigi pozisyonlari filan dusununce, ve, oyunun bunaltici baskili filan olmadigi gercegi, yaraticilik, veya degisik hucum kombinasyonlari eksikligi (kanatlar?!?) gozonune alindiginda "ezerek" demek benim futbol anlayisimda cok zordu.

Ve bir de onceki konunun devami olarak, macin 3-0'lik aninda ister istemez Liverpool'lu oyuncularin gevsemis olacagina inanirim. Insan psikolojisi bu, robot degiller sonucta. Ama, benim o orneklerimde (o oyunla ovunmemdeki) ana nokta, durum 3-1 ve 3-2'ye geldikten sonra da, cevap verememeleriydi bizim oyunumuza. Baktim simdi dakikalara tekrar:
- 7 dk boyu 3-0,
- 6 dk boyu 3-1,
- 25+ dk boyu 3-2
oynanmis mac. Benim vurguladigim o son 25 dk'si idi...
Özgür
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Gol Takahara dk.8

FB:0 E.Frankfurt:1

FB nin gol atacagına inanıyorum. Yerki bir tane daha yemesin!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Tuncay ın direkten donen bir topu, bir de Alex in sutu var. Almanlar tek pozisyon buldular, golu attılar. Kalecileri bayagı iyi yer tutuyor.

FB gol atar, ama bu arada kontrada gol yerlerse yandım gulum keten helva.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

FB ilk yarı bayagı bastırıyor, ikinci yarı bu tempoyu surdurmeleri zor. Almanların disiplin ve kondisyonları bildiginiz gibi. Kalecileri cok iyi yer tutuyor.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Franfurt çok dandik bir takım. Hüzum anlamında sıfırlar. Savunmada iyi görünüyorlar ama aslında ordada berbatlar ama FB çok şansız ve beceriksiz. 2 dakikada 1 pozisyona giriyor fener. Hepsi çok net olmasada gol olabilecek pozisyonlar ama top içeri girmiyor bir türlü. Maç tamamen Franfurt ceza sahası civarında geçiyor. Almanlar kontratak bile yapamıyor..
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

uefa.com'dan Fenerbahce istatistigi;

• Fenerbahçe have faced German opposition eight times in the course of three two-legged European ties and two UEFA Champions League group stage games.

• They are yet to win a single game against a Bundesliga team, having drawn one and lost seven of those previous meetings.

(UEFA'yi alacaklarsa bundan baska ilkleri de yapmalari gerekecek)

• They earned their sole draw as they held FC Schalke 04 3-3 in the 2005/06 UEFA Champions League but have lost their remaining three home games against Bundesliga sides.

• Eintracht have met Turkish opposition four times in the course of two two-legged European ties. They won 6-1 on aggregate against Sakaryspor in the 1988/89 UEFA Cup Winners' Cup second round and then lost 1-0 on aggregate against Galatasaray in a 1992/93 UEFA Cup tie.

Ne varsa Tuncay'da var Fenerin Avrupa maclarinda anlasilan, atmis golunu yine ama ise yarasa bari.

Semih atmis 2-2 olmus, bakalim ilk ilki basarabilecekmi kalan5-6 dakikada.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tuncay ve Semih'in golleriyle 2 gol atan FB maçı 2-2 tamamlamayı başardı.
Aksi olsa çok yazık olacaktı. Franfurt dandik ötesi bir takım.
Tebrikler FB..
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Milliyetciyim gecinen, FB'nin iki avrupa kupasi maci oncesi KAHPECE elinden geleni ardina koymayan Haluk Ulusoy'a kapak olsun.

Akbaba gibi en ufak bir terslikte FB'nin karismasini bekleyen dost gecinen dusmanlar ve gercek FB dusmanlarina kapak olsun.

Net bir golu vermeyip, golluk posisyonlarda ofsaytla kesen,kurali bile SEMIH'ten ogrenen Avrupa Birliginin guzide hakem uclusune kapak olsun.

Olabilecek en olumsuz sartlarda, herkesin kiskanciktan ne yapacagini sasirdigi bu camianin inanmisligi, herseyden once AZIY YILDIRIM'in dimdik durusu,cigeri bes kurus etmez adamlara biat etmeyisi gosterdikleri bu basit galibiyetin sembolik durusudur.

Bu yuruyus devam edecek,sonuc alinana kadar inatla vazgecmeden,akbabalara ragmen.

SAVAS
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Post Reply