Feldkamp

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hakan ve Lincoln'a verilen cezalarda Kalli hakli miydi ?

Poll ended at Sun Oct 07, 2007 3:33 am

a) Haklı
21
64%
b) Haksız
12
36%

Total votes: 33

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ozan Ersoy wrote: Ben burada fikir yurutuyorum illaki bana yoneliyor oklar.

...

Ben komik... oluyorum.
:lol: yahu, Ali'nin tepki gosterdigi ve alintiladigi mesajina bir bak. hareket noktan Hakan'in kanal kanal gezmesi. Bir kere yanlis yerden hareket ediyorsun. "O radyo senin, bu radyo benim dolasiyor" demek fikir yurutmek oluyorsa, adama "once bilgi sahibi ol, sonra fikir yurut" derler.

boyle mesnetsiz laflarla, birisini sucla, "kalli'yi orobusun altina yolluyor" de, "aptal" de, sonra bir de bunlari "fikir yurutuyorum" kalibi icine sok. evet, hakikaten komik oluyorsun.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Fatih Mutlu wrote:
:lol: yahu, Ali'nin tepki gosterdigi ve alintiladigi mesajina bir bak. hareket noktan Hakan'in kanal kanal gezmesi. Bir kere yanlis yerden hareket ediyorsun. "O radyo senin, bu radyo benim dolasiyor" demek fikir yurutmek oluyorsa, adama "once bilgi sahibi ol, sonra fikir yurut" derler.
Hayir, Hakan'in su asagidaki laflari hareket noktam. Kanal kanal gezmesi degil, o konuda su anda turkiye'de olmadigim icin yanlis yorumlamisim.

Code: Select all

Lincoln'ün takımdan ayrılacağı söyleniyor, bunu senin engellediğin söyleniyor sorusuna, Şükür şu cevabı verdi: "Bu konu kısmen doğru. Lincoln bana, sen ne yaparsan ben de onu yapacağım dedi. Ben de boşver biz işimizi yapalım dedim ve maçı birlikte izlemeye gittik. Ben Lincoln'ün akrabaları ile o gece oturduğunu görmedim."  
Komik olmak da bir beceri. Ne yapalim Allah da beni guldurur insallah arada. Cok yakin zaten o gunler... ;)

Kalli iyi bir demec vermis yine.

Feldkamp, antrenman sonrası basın mensuplarına bu karşılaşmayla ilgili açıklama yaparken, ''Lincoln ve Hakan, FC Sion maçında sahada olacak mı?'' şeklindeki bir soruya ''Sahada olacaklar, bu kesin. Önümüzde daha 3 antrenmanımız var. Nasıl olacağına ise orada karar vereceğiz'' yanıtını verdi.

Yani yedek soyundurabilirim. Bana bu macta oynamak istediklerini antrenmanda gostermek zorundalar. Besiktas macindan dolayi onlara borcum yok, otomatikman oynayacaklar diye bir sey soz konusu degil demis.

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

hareket noktan o ise, bu laflar yukarida belirttigim ithamlari (otobus motobus) ve hakaretleri (aptal) hakediyor mu sence? hakan gayet duzgun ve durust konusmus.

kalli'nin demecine gelince: bence disiplin uygulamasi gibi demeci de son derece dogru. kalli zaten bu olayi cok fazla takmis gorunmuyor. ben o'nun standart olarak disiplin kurallarini uyguladigini, kendi kafasinda olayi bu kadar buyutmedigini dusunuyorum.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakikaten cok le$ kargasi var yahu $u basinda. Oluyorlar bir$eyler olsunda GS kari$sin filan diye. Kalli bu i$i bildiginden daha fazla malzeme vermiyecektir. Hakan da cenesini tutarsa kendisi icin cok hayirli olur. Degilse Ocaktan sonra North Carolina'da Ozan'in takimina kar$i oynamaktan ba$ka pek secenegi kalmaya bilir. bu saatten sonra ona buyukler yana4mayacaklardir. O da gidip Anadolu takiminda oynmayacagina gore ve Amerikan ligi de Nisan da ba$ladigina gore.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Gormus gecirmisler bu duruma 'delinin biri kuyuya bir tas atmis on akilli cikartamamis' der.

Deliyi bir ara bulur gibi oldunuz. Adi Ah ile basliyor. Ama deliyi bulunca tas cikmiyor disariya. Tasi cikarmak icin bir on sayfa daha yetmez. O zamanada Sion maci da gelir zaten.

Neyse ben bu koyu muhabbete limon sikmayayim.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Murat Kara wrote:Deliyi bir ara bulur gibi oldunuz. Adi Ah ile basliyor.
Evet, adi 'Ah' ile baslayip 'met' ile biten kisi kriz yonetimi konusunda biraz daha insiyatif alip beceri gosterebilseydi, olay bu kadar alevlenmeden halledilebilirdi. Hasan Sas da daha once bir 'fikir ayriligi' yasamamis miydi bu adi 'Ah' ile baslayan arkadasla?

Hakan
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan Bakircioglu wrote:
Murat Kara wrote:Deliyi bir ara bulur gibi oldunuz. Adi Ah ile basliyor.
Evet, adi 'Ah' ile baslayip 'met' ile biten kisi kriz yonetimi konusunda biraz daha insiyatif alip beceri gosterebilseydi, olay bu kadar alevlenmeden halledilebilirdi. Hasan Sas da daha once bir 'fikir ayriligi' yasamamis miydi bu adi 'Ah' ile baslayan arkadasla?

Hakan
Ben de dedim ya zaten. Bu figuran da malasef Kalli dedenin kaprisi GS'ya. bedavadan maa$ alip oturuyor. Bir zamanlar Ozal Cumhurba$kani oluca yerine ba$bakan olarak Akbulut diye bir kuklayi gecirmi$ti. O zaman Erbakan ne kiziyosunuz ya herkesin boyle bir Akbulut'u var demi$ti. Hala hatirlarim bu lafini. Kalli'nin Akbulut'u da Akcan. Herif yememi$ icmemi$ gece kendi kicina guvcenip hadi bakalim kapta ziyaretci olmaz yarin sabah erken kalkilacak diyememi$ gidip Kalli'yi uyandirip ertesi gunu cingar cikartmi$a benzer. Asil sIkIyorsa bunu sepetlesinler Adnanlar. Ama Kalli'nin kalkip istifa edecegi adlari gibi biliyorlar. madem patronlar gorelim bakalim nasil hal eedecekler bu adami. Yoksa yanina kar mi kalacak bu sacmalik.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Oct 02, 2007 2:38 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Hakikaten cok le$ kargasi var yahu $u basinda.
...artist Kalli...kurt TD, disiplinli kurt hoca :-) Varken alttan almak, hafta
ortasi ceza kesmek, aile icinde hesaplasmak...göstermelik ceza iste, ben
neyim budalasi, faso egilimi var biraz. Insana bakis acisi bu.

Les kargalariyla ugras simdi isin yoksa, aylarca haber uretir serefsizler.
Adnan Polat'in haftada bir gun basin toplantisi sart oldu.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bravoooo... iste sorumluyu buldunuz... Ahmet Akcan'dan baskasi degil tabii ki...

Hakan ve Lincoln'un yaptiklari dogru degil bu kabul - cunku yaptiklari ile kampin bir manasi kalmiyor - o zaman gitsin herkes pasa pasa evinde yatsin...

Ama tabii cezasi boyle ulu orta mi olmaliydi - tabii ki hayir...

Akcan olayi yuzune gozune bulastirdi, Kalli'de Akcan'in arkasinda durma ve onun otorite kazandirma ugruna az daha iki cok kiymetli oyuncuyu kaybedecekti (Ozan Hakan'i kiymetli bulmuyor - bana gore elde ki 3 forvetten yine 2. en kiymetlisi - daha iyisi yokken elde bu sekilde harcanmamali)... yani isin icinde dogrularda var ama yanlislarda var...

Akcan kendi kendine bu isi halledecekken Kalli'ye gammazlamasi cok yanlis - elinde futbolcularla iyi bir iliski kurmak icin bir firsat varken - bunu sadece harcamadi - futbolcularla iyi iliski kurma sansini ilalebet kaybetti. Bundan sonra belki futbolcular onnun dediklerini yuzlerini asa asa yapacak ama Akcan'a karsi cepheler alinacak artik bu kesin... Bu durumda yakin da futbolcular biz artik Akcan'i istemezuk diye bas kaldirabilir - Kalli'de ben Akcan'la geldim, o giderse ben de giderim diyebilir ve yonetim futbolcularla teknik heyet arasinda kalabilir - bu buyuk bir risk ilerisi icin - o yuzden burada is Adnan'lara dusuyor - ozellikle Akcan'la futbolcularin arasini iyilestirme yonunde...

Akcan ne yapmaliydi? Secenekler:
1. Kafasini obur tarafa cevirip hic gormezden gelebilirdi... o zaman kamp yapmanin pek anlami kalmiyor...

2. Hakan ve Lincoln ile kendi basina yuzlesip - tamam artik misafirlerinizi evlerine yollayin diyebilirdi... o zaman buyuk ihtimal "sen kimsin" gibi bir cevapla karsilasacakti ve kendiside bunun farkinda oldugu icin bunu secmedi...

3. Futbolculara hicbir sey demeden direk Kalli'ye haber verebilirdi ki secimi bu oldu... sonun da ne oldugu malum...

4. Futbolcularla acik sozlu olarak yuzlesebilirdi... bakin bu yaptiginizi dogru bulmuyorum ve beni ciddiye almadiginizi gosteriyorsunuz bu davranisinizla - bunun da farkindayim... beni bu sekilde zor durumda birakiyorsunuz... benden ne yapmami bekliyorsunuz - kafami mi cevireyim diye sorsa belki futbolcular hocam kusura bakmayin bu sefer istisnai bir durum - bir kerelik musade edin bir daha olmaz diyebilir - olay orada kapanabilirdi ki muhtemelen en iyisi buydu...

Ama tabii Kalli'de de kabahat var... Ceza vermesi degil aciklayis sekli yanlis olan... bu is bu oyunculari rencide etmeden pek ala hallolurdu... takimin tamamina bu aciklamayi yapmadan once bu ikisini bir koseye cekse ve dese ki - yaptiginiz kurallara aykiri idi ve ceza vermem gerekiyor... Bu takim icerisinde yardimcima yapilan ikinci buyuk saygisizlik - bunun daha ileriye gitmesini onlemek icin size agir gelebilecek bir ceza verecegim ki tum takima ornek olsun. Bunu kisisel algilamayin - ama takimin tamaminin Akcan'a hurmet gostermesi icin sizin gibi onemli isimleri kullanmaya ihtiyacim var... yaptiginizin bu kadar buyuk bir cezayi haketmediginin farkindayim ama asil amacim bir mesaj yollamak onun icin bunu fazla buyutmeyin - bu aciklamadan sonra takimin birligi icin sizin destek vermenize de ihtiyacim var diye onceden bu toplantiyi yapmis olsa ve cezanin uygulamasini da Kayseri veya sonra ki maclara ertelemis olsa - basina dinlendiriyoruz deyip hic su yuzune bile cikarttirmazdi...

Ama Kalli bile bu yasin da hala ogreniyor... tabii biz olay gelisip gerceklestirdikten sonra olanlara bakip ders vermeye niyetleniyoruz - o da isin obur yuzu :) Takima aciklamadan evvel bu toplantiyi yapmis olsa Kalli dun Hakan'la tekrar 1.5 saat gorusup gonul almasina gerek olmayacakti...

Yani herkes iyi niyetli aslinda ama bireyler arasi komunikasyon eksikligi yuzunden basinin da gazi ile yanlislar yapilmis olaylar buyumus/buyutulmus.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote: ...
Az daha lap diye atlayacaktim Adnan Sezgin diye. yarinda buyuk Adnan basin toplantisi duzenlemi$. Bakalim nasil kivirtacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Yoneticilik bir vasiftir, belirli bir birikim ve karekteri gerektirir. Her ne kadar Ali sevmesede bu Canaydin'da var. O, hastanede degil gorevinin basinda olmus olsa bu olay, bu kadar buyumeden kapatilirdi.

Olaylar hakkinda cok farkli anlatimlar var.Forumda islendigi gibi bir Akcan baglantisi olsa bile yaptirimlarin yapilis sekli ve zamani yanlisti. BJK ve Sion macinda alinacak kotu sonuclar kulubu olmadik bir zamanda krize surukleyebilirdi. Bu tur ceza, Akcan ile diger futbolcular arasinda guven sorunuda yaratacaktir. Antranor, futbolcu iliskileri onemlidir, karsilikli saygiyi ve guveni gerektirir. Bu artik sarsilmis gorunuyor. Sorun simdilik kapatilmis gibi gorunsede ileride yine hortlayabilir. Bunun icin onlemler alinmali (belkide alindi). Tam taslar yerine oturmaya basladiginda olanlar gercekten uzucu. Adnanlar iyi(?) asbaskan bir menejer olabilirler ama benim gozumde baskan olarak asla. Canaydinin olmadigi bu doneme rast gelen bu testte fena halde gumlediler. Bu sorunu olay gunu cozmeleri gerekirdi. Simdi sabahtan aksama kadar basin toplantisi yapsinlar kac yazar.

Saygilar,

Cemal
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:
Hasan Tezcan wrote: ...
Az daha lap diye atlayacaktim Adnan Sezgin diye. yarinda buyuk Adnan basin toplantisi duzenlemi$. Bakalim nasil kivirtacak.
Haftalik yalanlamaya basladi bile :D

http://www.fotomac.com.tr/gal109.html
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Gerci bu basligi acarken temennim Kalli'yi kendine ozgu yonleri ile degerlendirmeye yardimci olmakti, ama gelisen olay meseleyi Kalli-Hakan cekismesine getirdi ister istemez.

Bir iki konuyu eklemek isterim. Biri, yoneticilerin bu durumda niye elestirilmedigi kafama takiliyor.

Ikincisi, resmi aciklamaya fazla itibar ediyoruz ama olayin gercek nedeni bu sacmalik mi? Bana hala inandirici gelmiyor.

Ucuncusu , bu kavganin aslinda daha durust oldugu ve sonuclarinin daha saglikli bir gelecege sebep olabilecegi ihtimali var.

Kalli net bir adam. Tigana gibi (Ibrahim Akin), Daum gibi (Hooijdonk-Alex), ne bileyim Riza Calimbay gibi sessiz ve derinden, sinsice cozum aramiyor; acik oynuyor, kurallarini herkese ilan ediyor. Tabii kariyer beklentisinin olmamasi, kendini ispatlamasi ve geleneksel Alman terbiyesi bunda etkili. Dogrusu da bu. Ama biz Turkuz, bu gibi adamlarin durumu bizde 'doguya giden gemide batiya kosan adam' gibi gorunur.

Medyaya bakin, mesela Levent Tuzemen bu olaya balik gibi atladi ve Kalli'ye verdi veristirdi. Cunku bakis acisi en fazla 2,5 gunluk. 8 ay sonrasini, 2 yil sonrasini gorme ihtimali yok; umurunda da degil zaten.

Hakan veya Lincoln ise Kalli'nin gozunde sorun olmayabilirdi de aslinda. Olsaydi sezon basinda Hakan'in gonderilmesini isterdi, o da gonderilirdi (bana gore dogrusu da bu olurdu). Ama bugunden itibaren artik Hakan onun icin bir sorun olacaktir.

Son olarak, her tartismada sunu kaciriyoruz. Profesyonel futbolcu, kurallari ve sorumlulugu cok yuksek olan bir isi karsiliginda cok yuksek paralar alir. Senede 1.4 milyon Euroyu bir arada gorenimiz var mi bilmiyorum (Savas Macun haric :wink: ). Bu paralar adama yilda 4 gol atsin diye verilmiyor. Kurallara uyacak.

Kalli'nin sikintisi su olabilir: Onun icin basari kriteri takimi sampiyon yapmak, Avrupa'da maclar kazanmak. Yonetim icin ise total anlamda kulubu basari ile İSLETMEK. Bu 2 menfaat her cok durumlarda birbiri ile cakisir. Hocanin istedigi, yoneticiye pahali gelir veya hocanin istemedigi, isletme bilancosu icin kiymetli olmus olabilir (bu arada Hakan'in bizim kulubun bilancosunda yeri nedir? Duran varliklar arasinda sayilabilir mi? :) )

Lincoln bu 2 menfaat için de zorunlu bir unsur bu sene. Ama Kalli teknik nedenlerle ondan vazgecebilir. Yonetimin ise isletme ici nedenlerle bu sansi yok. Adnan Sezgin o yuzden panikteydi mac gunu.

Ama iyi doktor, hastalik olmadan bunun onleyebilen hekimdir. Adamin verem olmasina kadar bekleyip sonra tedavi ureten hekim degil.

Bizde yonetici yok. Bence sikintinin babasi bu.
Burhan Sağsen

Post by Burhan Sağsen »

kalli yıllardır teknik direktörlük yapmıyor.... önce araştırsın bakalım dünyada kamp yapan kaç takım kalmış... egosu çok yüksek... böyle disiplin cezası olmaz... bu ceza galatasaray'a verilmiştir, futbolculara değil.... sanki adamın karşısında ilkokul çocukları var....

ayrıca bu cezanın etkileri bir maçla sınırlı kalmayacaktır... bundan sonraki ilk olayda lincoln-hakan-kalli arasındaki ipler kopar... hadi hakan neyse, zaten bırakmak üzere... ama 20 milyon eur yatırdığımız lincoln ne olacak? kalli bu seneyi tamamlasa bile önümüzdeki yıl çalışamaz artık... lincoln'le 4 yıllık sözleşmemiz var bizim... bu kadar büyük bir yatırım böyle sudan bir sebeble tehlikeye atılır mı? sahi madem kamp yapıyoruz, kalli neden kampda değil... ona da ceza verilsin...

basına verdiğimiz büyük fırsatda olayın tuzu biberi olmuştur... artık sene sonuna kadar kaşır dururlar...
her şey cimbom için
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Ama tabii Kalli'de de kabahat var... Ceza vermesi degil aciklayis sekli yanlis olan... bu is bu oyunculari rencide etmeden pek ala hallolurdu... takimin tamamina bu aciklamayi yapmadan once bu ikisini bir koseye cekse ve dese ki - yaptiginiz kurallara aykiri idi ve ceza vermem gerekiyor... Bu takim icerisinde yardimcima yapilan ikinci buyuk saygisizlik - bunun daha ileriye gitmesini onlemek icin size agir gelebilecek bir ceza verecegim ki tum takima ornek olsun. Bunu kisisel algilamayin - ama takimin tamaminin Akcan'a hurmet gostermesi icin sizin gibi onemli isimleri kullanmaya ihtiyacim var... yaptiginizin bu kadar buyuk bir cezayi haketmediginin farkindayim ama asil amacim bir mesaj yollamak onun icin bunu fazla buyutmeyin - bu aciklamadan sonra takimin birligi icin sizin destek vermenize de ihtiyacim var diye onceden bu toplantiyi yapmis olsa ve cezanin uygulamasini da Kayseri veya sonra ki maclara ertelemis olsa - basina dinlendiriyoruz deyip hic su yuzune bile cikarttirmazdi...
Mert Bey in su yazdiklarini yapmak cok mu zordur?.. Cok kalifiye bir yonetici mi olmak gerekir bu sekilde davranmak icin yoksa sadece 10 isci basindaki iyi niyetli bir posta basi yapabilir mi?.. Bence ne capta olursa olsun beraber calistigi insanlara biraz olsun deger veren, biraz olsun ufku acik bir insan yukardaki sekilde davranir.. "Ufku acik" diyorum yoksa Kalli de heralde bu olayin bu boyutlara gelebilecegini tahmin edememisti.. Lincoln un Hakan in taraftar icin, camia icin ne ifade ettigini goremedi.. Gorupte yaptiysa olay daha da vahim..

Hersey guzel giderken takimin icinde bir virus salinmistir.. Artik hicbirsey eskisi gibi olmayacaktir..

Kalli yi birakip Hakan i bu olayda bile elestirecek konular bulan insanlari okumak artik yoruyor beni.. Yahu bir Hakan in yerine koyun kendinizi.. Kizi onu cagiriyor 5 dk uzaktan.. Ben bir baba olarak dunya kupasi maci olsa gider alirim.. Aklim onda kalacagina yanima alir misil misil uyurum.. Kurallara uymamakmidir?.. Evet, ver cezasini.. Ama Hakan a ver..

Anlasilmaz derecede Hakan dan nefret eden GALATASARAYLILAR var maalesef, bu forumda oldugu gibi, ama kim ne derse desin takimda en cok sevilen kisi ve takimin lideridir Hakan.. Fatih Goksen in deyisiyle "takimda herkesin abisi, yeni gelenlerin en buyuk yardimcisi".. Hic dusunuyor musunuz acaba "bu Lincoln niye 40 yillik GS li gibi oynuyor" diye; veya Tobias gibi soguk adam mesela bir Sion macinda 3-0 dan sonra bir taraftar gibi yenilgiye isyan ediyor, cirpiniyor, gollerde deli gibi seviniyor; ve ya Nonda daha ilk macinda herkesle sarmas dolas ve mactan sonra Hakan a tesekkur ediyor?..

Goruyormusunuz acaba bjk nin attiklari golden sonraki durumunu.. Attiklari gole uzulenleri.. Ve ya ES a futbolcularin verdigi "hadi lan ordan" seklindeki cevaplari.. Bir de bizim takimdaki arkadasligi, kenetlenmeyi..

Kalli resmen sacmalamistir.. Benim kizim olsaydi sozkonusu ben Kalli yi omur boyu affetmezdim.. O da affetmeyecektir.. Keza Lincoln.. Adam belkide ove ove bitidemedigi klubunun maci icin cagirdigi akrabalari karsisinda rezil olmustur.. Lincoln camianin gururudur, gelecekten umududur.. Kimse onunla sirf kendi sovu, egosu icin ugrasamaz..
Tabii ki kalan futbolcularin coguda etkilenecektir.. Kimsenin Kalli ye karsi guveni kalmamistir.. Tabii ki Ahmet Akcan a da..

Sen disiplin uygulamasini, disiplin sovuna dondurursen elbet sana da geri donusu olacaktir bunun.. Paf takimi degil ki calistirdigin.. Boyle sudan sebeplerle boyle agir ceza verirsen kimse sana guvenmez, saygi duymaz.. Ancak takimin gencleri belki yenileri korkar.. Ama Lincoln gibi yildizlar, veya Hakan gibi artik cok beklentisi kalmamis futbolcular saygisini, guvenini kaybeder sana.. Bu da bir takimin basina gelebilecek en kotu seydir..

Ama ne olur ki, zaten hobi olarak, emeklilik gunlerinde yaptigi ugrasi birakir ulkesine doner, torunlarinin disipliniyle ilgilenir artik..

Hele Toroglu nun "Nonda ve Arda duzelmeseydi yine ayni cezayi verirmiydiniz" sorusuna "EVET" diyememesi, zaten olayin sadece bir gosteri oldugunun gostergesidir..

Zaten yaptigi abuk sabuk degisikliklerle mac okumak gibi bir huneri olmadigini anladik.. Yaninda adam gibi bir yardimci koymamasindan egosunu da goruyoruz.. Hadi bu adam boyle.. Yonetim niye gormez, mesela bir yardimci icin israr etmez.. Yine saglik problemi cikarsa takimi kime emanet edecegiz?..

Simdilik isler iyi gidiyor, Allah korusun biraz bozulsun o zaman butun bunlar su yuzune cikacaktir, takim karisacaktir.. Ne hakki vardi bunlari yapmaya, iyi isleyen carka comak sokmaya hemde sadece bir sov ugruna.. Isimiz bundan sonra zor..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)
Post Reply