Hazırlık maçı: FC KLEVE- GS 0-4 (Baros ,Barış, Caner,Batdal)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: Hazırlık maçı: FC KLEVE- GS 0-4 (Baros ,Barış, Caner,Bat

Post by Mert Tokman »

Cana out Cumhur in

Cana kendini sikmadan antreman yapmis oldu... pek birsey goremedik...

Cumhur'un ayagina top yakisiyor - iyi bir orta saha oyuncusu...
Last edited by Mert Tokman on Tue Jul 13, 2010 9:44 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Cana out Cumhur in

Sen GSTV'ye uye misin?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Re: Hazırlık maçı: FC KLEVE- GS 0-3 (Baros ,Barış, Caner)

Post by Murat Biricik »

Mert Tokman wrote:Batdal sabanlikta Hakan Sukur'un varisi olacak galiba...

Serdar Ozkan'in harika pasinda yine karsi karsiya kaldi ama ayagina dolastirdi topu pozisyon kacti...

En sonunda atti Batdal 4-0 oldu...

Serdar bos kaleye yuvarla diye verdi pasi Batdal'a... Ilk pasta Ali Turan'dan geldi...
Batdal dan etkilendim. :oops: Acaba GS a transferi bonservis + aldigi ucret nedir?

Stoperden devsirme Santrafor oldugu soyleniyor. Ilk maci diye asiri heyecanlimidir, pozisyonlari mi ve oyun sistemini mi yadirgamistir, Hollanda nin havasi mi dokunmustur. Her ne olduysa bu eleman GS in oyuncusu olmadigini bagiriyor.

Batdal i seyredeceklerine, Anil yada Cem Sultan i seyretselermis cok daha iyi olurdu. Cem Sultan, 2. Cafercan vakasi olarak GS Futbol tarihine gececek. Sakat dahi olsa bu elemani kampa goturmezseniz nasil GS a ait oldugu duygusunu vereceksiniz? Batdal dan neyi eksik, bir Allah in kulu bana anlatsin.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Can Ergun

Post by Can Ergun »

İlk yarıda iyiler : Kaleci Emirhan, Gökhan Zan, Arda , Sabri , Baros

Tutuklar : Sarp,Aydın Aydın'ın şutları felaket. Kaleci ile karşı karşıya deilebilecek bir açıdan ve kaleye de yakınken vurduğu top taca çıktı...

Kötüler : Balta, kritik 2 hata yaptı,yediriyordu golü... ( konsantrasyon problemi yaşıyor veya aşırı yorgun )

Emirhan tereyağı ile beslenmiş köy delikanlısı,yan topa çıkarken korkma vs gibi defoları yok,biraz tereddüt etti ama kesinlikle ışık verdi.Refleksi ile sert bir şutu çıkardı.

İkinci yarıda tüm kadro değişti, kaleci hariç...

Emre ve Serdar iyiydi,kaliteleri belli. Serdar sağ kanattan 3-4 kere defansın arkasına sarktı,isabetli uzun toplar attı,bir de Batdal'a asist yaptı boş kaleye...
Yeni Caner de fena görünmedi.

Cana ve Ali Turan çok iyi durumda değiller ama hata da yapmadılar.Cana bir kere defansın arkasına sarkarak kaleci ile karşı karşıya kaldı.

Batdal yerli forvet olarak oldukça iyi, Ümit Karan ve Yaser'den sonra iyi geldi.Koşuları,vuruş düşünceleri iyi, güzel bir asist de yaptı 2 kişinin arasından.Şutlarında hedefi bulma özelliği eksik şu an ama halleder diye umuyorum.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote:Cana out Cumhur in

Sen GSTV'ye uye misin?
Biraz ısrarcı olsan izlerdin belki :D

Yayın arada dondu ama maçın çoğunu seyrettim, sorunlu gözler ve ekranla :D

Neyseki ikinci yarı, birileri formaları değiştirmeyi akıl edebildi.

Takımla ilgili olaraksa şunu söylemek lazım: GS seneye kümede kalmaya oynar diyenler utanacak, bu takımın ligde kalma ihtimali çok yüksek :D

Batdal'dan golcü olacağını sanmıyorum, ama çokça asist yapabilir. Ben varlığından memnunum. Takımla ilgili yorum yapmak için çok erken.

Ama Çağlar Birinci'nin sakatlığı 'tarih bu sezonda mı tekerrür edecek' dedirtiyor :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

O kadar da Mert'e sorduk ses cikmadi nereden seyrediyor diye. Neyse onemli degil hazirlik macini seyretsem ne olacak seyretmesem ne olacak. Neil nerede acaba? Iki hafta Avusturalya tatili yetmemis mi? Bu arada Poulsen'i alsinlar iste. Elanoyu verip. Yarin yine elde patlayacak. Bu herifin ben Turkiyede oynayacagini hic sanmiyorum. Yine kac degil dediginde bacagini uc dedigin de kolunu gosterecek. Benim bildigim AP onu okutir diye dusunuyordum. Insallah yanilmam. Buyukka'ya tam bir dus kirikligi demisti halbuki. Cakistigimiz bir iki noktadan biri idi bu yorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Manisadan kavga dogus aldigimiz kaleci ne oldu? Adi Emirhan filan degildi onun. Her gun yiyip icip daha iyi oluyorum filan derken gecen sene Turkiye kupasinda Antalyada altina etmisti. Dedim ya resmi site cok iyi calistigi icin takim gozukmuyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:O kadar da Mert'e sorduk ses cikmadi nereden seyrediyor diye. Neyse onemli degil hazirlik macini seyretsem ne olacak seyretmesem ne olacak. Neil nerede acaba? Iki hafta Avusturalya tatili yetmemis mi? Bu arada Poulsen'i alsinlar iste. Elanoyu verip. Yarin yine elde patlayacak. Bu herifin ben Turkiyede oynayacagini hic sanmiyorum. Yine kac degil dediginde bacagini uc dedigin de kolunu gosterecek. Benim bildigim AP onu okutir diye dusunuyordum. Insallah yanilmam. Buyukka'ya tam bir dus kirikligi demisti halbuki. Cakistigimiz bir iki noktadan biri idi bu yorum.
Yok Cengiz abi - tam mesaj atarken ofise ogrenci geldi - 2. yarinin yorumunuda yazamadim.

Rojadirecta'dan bir link vardi oradan seyrettim...

2. yari Emre Colak'i cok begendim - takimi iyi yonetti - arda gibi kendine guvenerek saklanmadan, insiyatif alarak ve bu insiyatifi iyi kullanarak oynuyor. Serdar beklendigim gibi iyi transfer - kalitesini gosteriyor ama ara sira ayaginda cok tutup Hasan Sas'likta yapiyor - bazi aliskanliklarindan vazgecirebilirlerse cok faydali olur... Hatta ben iki yabanci on liberonun onunde Serdar-Emre Colak-Arda uclusu nasil olur diye soyle bir dusundum...

Ali Turan'i futbola ac buldum - cok istekliydi ve Sabri'ye sagbekte bende varim artik mesaji gonderdi bence.

2. yari defansa pek is dusmedi - rakip oyundan dusmustu - buna ragmen Serkan ofansa hic destek olmadi - Serkan gonderileceklerin basinda gelir...

Cana kendini sikmadi- ter atma idmani yapti. Ayhan bildiginiz gibi - bu sene iyi bir yedek olur artik...

Caner sansini iyi kullandi - boyle devam ederse kadroya girebilir.

Gelelim Batdal'aaaa... ilginc bir vakaa bu arkadas... fizigi mukemmel, kazmada degil ustelik topu ayagina yakin tutabiliyor - kabiliyet var - yani deve gibi olupta her ayagiyla dokunusunda topu ayagindan acan tarzda bir adam degil amma lakin temel egitimi cok zayif... Bu adamin her antremandan sonra bir saat daha Neeskens'le sahada kalip temel egitim almasi lazim - topa nerden nasil vurulur, topsuz oyun nasil oynanir, pivot forvet olarak arkasi donuk nasil oynanir, arkandan gelenlerle nasil verkaca girilir - bunlari tek tek ogrenmesi lazim. Bunlari yaparsa - o fizigi ve kabiliyeti ile adini dunyaya duyurur ama yan gelir yatarsa leylek Saffet kadar olamaz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: Ali Turan'i futbola ac buldum - cok istekliydi ve Sabri'ye sagbekte bende varim artik mesaji gonderdi bence.
.....
Sabri yokluk belasina sagbek oynayan adam. Onun yeri sag acik. Adam Roberto Carlos degil ki hem bek olsun hem de kanattan bindirsin. Ona da yazik oluyor GS da, Adam sag acik oynarken daha verimli. Keita meyta getirip oglanin dengesini bozdulardi. Biraz daha duzgun orta yapmasina calisilsa yeri kanat. Ali Turan olsun sagbek iste.

Battal insallah kafasini kullanir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cengiz Akgun wrote:Manisadan kavga dogus aldigimiz kaleci ne oldu? Adi Emirhan filan degildi onun. Her gun yiyip icip daha iyi oluyorum filan derken gecen sene Turkiye kupasinda Antalyada altina etmisti. Dedim ya resmi site cok iyi calistigi icin takim gozukmuyor.
Ufuk mu? O Demet Akalin'a asikti. Evlenince kahroldu kendini iyice gece hayatina verdi. :)
Saka bir yana Ufuk olayi gercekten skandal. Hicbir gelisme gosteremeden, dogru durust mac oynamadan seneyi bitirdi. Antreman performansi berbat demek ki, o yuzden kaleyi vermiyorlar.

Emre Gungor'un de ayni sebepten gonderildigi soyleniyor. Evli olmasina ragmen gece hayatina iyice dalmis Istanbul'da.

Esas yiyip icip semiren Arda. Adamda resmen gobek var. Profesyonel futbolcu, kac milyon Euro para aliyor, biraz utanir insan. Bir de Galatasaray'da futbol oynamaktan sogumusmus.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote:
Cengiz Akgun wrote:Manisadan kavga dogus aldigimiz kaleci ne oldu? Adi Emirhan filan degildi onun. Her gun yiyip icip daha iyi oluyorum filan derken gecen sene Turkiye kupasinda Antalyada altina etmisti. Dedim ya resmi site cok iyi calistigi icin takim gozukmuyor.
Ufuk mu? O Demet Akalin'a asikti. Evlenince kahroldu kendini iyice gece hayatina verdi. :)
Saka bir yana Ufuk olayi gercekten skandal. Hicbir gelisme gosteremeden, dogru durust mac oynamadan seneyi bitirdi. Antreman performansi berbat demek ki, o yuzden kaleyi vermiyorlar.

Emre Gungor'un de ayni sebepten gonderildigi soyleniyor. Evli olmasina ragmen gece hayatina iyice dalmis Istanbul'da.

Esas yiyip icip semiren Arda. Adamda resmen gobek var. Profesyonel futbolcu, kac milyon Euro para aliyor, biraz utanir insan. Bir de Galatasaray'da futbol oynamaktan sogumusmus.

Aferin Levent bu bataga dusenleri iyi takip ediyorsun. Senden al haberi. Demek siriksiklam. Iyi yapmis Demet. Anlamistir ondan bir bok olmayacagini. Manisadan kavga gurultu bir alamanda ile getirdilerdi.

Bak bugun Hincal yine sigdiramamis kosesine Arda'yi. Gecen gun Guneri Civaoglu'nu okuyordum. Serseri nasil kopya ile hukuk fakultesini bitirdigini anlatiyordu. Konu o degildi kopya cektigi Anayasa kadin hakiminin durustlugunu guya anlatiyordu. Bir mektup dosendim ama sonra yollamaktan vaz gectim. Yahu bunlar delimidir tepekmidir? Bari yazma birader. Kopya cekerek mezun oluyorsun ve Parise gidip orada gazeteci oluyorsun. Biliyorsun GS lisesinden mezundur mon$er. O yazisinda arabasina senin Sinem'in jipinin carptigini da yazmisti. Sofor kullaniyormus o meshur cipi (hani enayi miyim ben sevgilime o kadar vergi parasi verdirir miyim dedigi jip olsa gerek). Icinde Sinem oldugunu orada jipi izleyen fotografcilar kulagina ufleyince sofore "Ziyani yok. Arda'yi bir de benim icin opsun yeter" demis ve salmis. Eminim bu lafi soylerken goz de kirpmistir kulagi kesik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mert Tokman wrote:
2. yari Emre Colak'i cok begendim - takimi iyi yonetti - arda gibi kendine guvenerek saklanmadan, insiyatif alarak ve bu insiyatifi iyi kullanarak oynuyor. Serdar beklendigim gibi iyi transfer - kalitesini gosteriyor ama ara sira ayaginda cok tutup Hasan Sas'likta yapiyor - bazi aliskanliklarindan vazgecirebilirlerse cok faydali olur... Hatta ben iki yabanci on liberonun onunde Serdar-Emre Colak-Arda uclusu nasil olur diye soyle bir dusundum...

Ali Turan'i futbola ac buldum - cok istekliydi ve Sabri'ye sagbekte bende varim artik mesaji gonderdi bence.

2. yari defansa pek is dusmedi - rakip oyundan dusmustu - buna ragmen Serkan ofansa hic destek olmadi - Serkan gonderileceklerin basinda gelir...

Cana kendini sikmadi- ter atma idmani yapti. Ayhan bildiginiz gibi - bu sene iyi bir yedek olur artik...

Caner sansini iyi kullandi - boyle devam ederse kadroya girebilir.

Gelelim Batdal'aaaa... ilginc bir vakaa bu arkadas... fizigi mukemmel, kazmada degil ustelik topu ayagina yakin tutabiliyor - kabiliyet var - yani deve gibi olupta her ayagiyla dokunusunda topu ayagindan acan tarzda bir adam degil amma lakin temel egitimi cok zayif... Bu adamin her antremandan sonra bir saat daha Neeskens'le sahada kalip temel egitim almasi lazim - topa nerden nasil vurulur, topsuz oyun nasil oynanir, pivot forvet olarak arkasi donuk nasil oynanir, arkandan gelenlerle nasil verkaca girilir - bunlari tek tek ogrenmesi lazim. Bunlari yaparsa - o fizigi ve kabiliyeti ile adini dunyaya duyurur ama yan gelir yatarsa leylek Saffet kadar olamaz.
her satırına katılıyorum.

Birde şunu söyleleyim içimde kalmasın." Pino denen adamı sağ kanada alırlarsa emin olun ancak Serdar Özkan'ın yedeği olur"

Alınacak adamın süper adam olması lazım ki serdar özkan'ı kessin.Serdar Özkan GS'da istikrar tuturusa ki, ben inanıyorum, milli takımda da direkt oynar.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

maç sonrası Rijkaard'ın değerlendirmesi

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=75103
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Macin özeti...bu maclar fasa fiso. TD sezon baslasin "aslarini" oynatacak. "Gencler" diye adlandirdigimiz kisiler PAF, ya da baska takimlara gönderilecek. Her sene oldugu gibi. Batdal'in ismen GS'da isi zor...kulup tarihinde daha önce bir Batdal var mi acaba...yok bldigim kadari ile ;-) Serdar oynar, hatta ortam iyi ise cok iyi olur ama ihtimal vermiyorum. 2-3 ay icinde basini yerler, basta TS, sonra medya, taraftar ve en son yönetim olmak uzere. Arda gitti mi, gidecek mi, kalacak mi belli degil. "Cano" ben kasabim diye övunuyor, kendisinden hicbir beklentim yok, görunurde 1 sezonluk ömru var bu takimda. Ingizlizler gitti diye "yas" tutuyorlar ise vay anam vay :-D Olasi yeni transferlerden hic umutlu degilim, cunku transfer yapanlar ayni elemanlar. Transfer demisken, Leo kampa katilmis :-D Harry boy nerede bilmiyorum, WC de cok gerdi kendisini tatiler cikmistir.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Post Reply